Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 21. 9. 2007 22:39

host5522
Host

Re: Kamioňák!!

Doris napsal(a):

Petuna:
Holka zlatá, tak co vlastně chceš? Nezlob se na mě, ale pokud dělá u hasičů, má jistotu..pokud navíc dělá na směny, chodí do práce 8x do měsíce..co já bych za to dala..Ty to vlastně nechceš a manžel taky ne. Může si najít jiný přivýdělek než být pryč třeba tři týdny.. asi bude možná lepší, když si napíšem soukromou zprávu...

Doris: No já nevím, co to je za výhru dělat 20 let hasiče a mít 15 tisíc čistého. Navíc předpokládám, že Petuny manžel dělá opravdu v terénu tu nejhorší a nejnebezpečnější práci . To je pro nᚠstát pěkná ostuda, že takhle (ne)platí takovou práci. Trochu do toho vidím a zcela chápu, že chce Petuny menžel odejít, i z jiných důvodů, navíc za tyhle peníze by to dělal jen sebevrah. A že to jsou pekné peníze?? To napíše jen někdo, kdo si práci hasiče neodvede představit.

To jsem se tedy rozohnila... :-))

V podstatě do té vaší debaty nemůžu přispět žádnou osobní zkušeností (kromě toho, že osobně znám práci hasičů v terénu), a taky bych měla spoustu "otázek", ale to by taky bylo do sz a ne na veřejnou diskusi.

Petuno, tak přeju šastné rozhodnutí. Ale podle toho, co jsi psala nahoře, mi přijde, že asi máte rozhodnuto...

 

#102 21. 9. 2007 23:01

Doris
♥♥-----
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 90

Re: Kamioňák!!

yellow108 napsal(a):

Doris napsal(a):

Petuna:
Holka zlatá, tak co vlastně chceš? Nezlob se na mě, ale pokud dělá u hasičů, má jistotu..pokud navíc dělá na směny, chodí do práce 8x do měsíce..co já bych za to dala..Ty to vlastně nechceš a manžel taky ne. Může si najít jiný přivýdělek než být pryč třeba tři týdny.. asi bude možná lepší, když si napíšem soukromou zprávu...

Doris: No já nevím, co to je za výhru dělat 20 let hasiče a mít 15 tisíc čistého. Navíc předpokládám, že Petuny manžel dělá opravdu v terénu tu nejhorší a nejnebezpečnější práci . To je pro nᚠstát pěkná ostuda, že takhle (ne)platí takovou práci. Trochu do toho vidím a zcela chápu, že chce Petuny menžel odejít, i z jiných důvodů, navíc za tyhle peníze by to dělal jen sebevrah. A že to jsou pekné peníze?? To napíše jen někdo, kdo si práci hasiče neodvede představit.

To jsem se tedy rozohnila... :-))

V podstatě do té vaší debaty nemůžu přispět žádnou osobní zkušeností (kromě toho, že osobně znám práci hasičů v terénu), a taky bych měla spoustu "otázek", ale to by taky bylo do sz a ne na veřejnou diskusi.

Petuno, tak přeju šastné rozhodnutí. Ale podle toho, co jsi psala nahoře, mi přijde, že asi máte rozhodnuto...

Počkej, já neřekla, že si práce hasiče nevážím! To opravdu možná není jen na veřejnou diskuzi, ale taky mám zkušenost ..taky znám práci hasiče a nikterka ji nezlehčuji! Jen jsem podotkla, že tu práci vykonává 8x do měsíce ( s tím, že o úskalích té práce též vím dost) na rozdíl od kluků řidičů, kteří jsou téměř v jednom kuse v ohrožení života, navíc mimo domov a rodinu a za mrzký peníz, to vše...

Není tady

 

#103 21. 9. 2007 23:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kamioňák!!

Oni jsou Doris podle tebe v jednom kuse v ohrožení života? Myslíš kamioňáci? Jestli jo, tak teda nevím... buchnout to někam s kamionem, tak vyzabíjí půl dálnice, ale jemu v tom kamionu se myslím zas tak moc nestane.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#104 22. 9. 2007 0:00

Doris
♥♥-----
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 90

Re: Kamioňák!!

PPavlaa napsal(a):

Oni jsou Doris podle tebe v jednom kuse v ohrožení života? Myslíš kamioňáci? Jestli jo, tak teda nevím... buchnout to někam s kamionem, tak vyzabíjí půl dálnice, ale jemu v tom kamionu se myslím zas tak moc nestane.

No holka, přít se s tebou nebudu..jen si uvědom, že ten kluk za volantem kamionu má za sebou nějakých 22 tun nákladu. Lehko pak odhadnout, že pokud k něčemu nedej bože dojde, těch 22 tun ho tlačí, i když brzdí jak ďas, těžko ten kolos zastavit. a pokud to někam napálí, sedí jen za plechem..kabina je jen z plechu, nemá žádné výztuhy, takže pokud z toho vyvázne, je to náhoda více než mimořádná.
Až takováto diskuze ale opravdu mi nedělá dobře, promiň

Není tady

 

#105 22. 9. 2007 0:01

host5522
Host

Re: Kamioňák!!

Doris, fakt nevím, kde jsi v mém příspěvku vyčetla, že si nevážíš práce hasičů. Sice nechápu názor, že "kluci řidiči kamionů jsou v ohrožení života". To pak netuším, co o práci hasičů vlastně víš. Osobně jsem byla cca 10x u jejich různých zásahů a nedělala bych to asi za čtyřnásobek při čtyřech směnách měsíčně. Ale budiž. Každá máme jiné názory a zkušenosti a máme na to právo. Nehodlám tu rozjíždět žádné konflikty a kazit Petuně diskuzi.


Pouze jsem chtěla říct, že dostat za práci hasiče s 20 letou praxí 15 tis - to je urážka a ne plat. To je celé.

 

#106 22. 9. 2007 0:03

Doris
♥♥-----
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 90

Re: Kamioňák!!

yellow108 napsal(a):

Doris, fakt nevím, kde jsi v mém příspěvku vyčetla, že si nevážíš práce hasičů. Sice nechápu názor, že "kluci řidiči kamionů jsou v ohrožení života". To pak netuším, co o práci hasičů vlastně víš. Osobně jsem byla cca 10x u jejich různých zásahů a nedělala bych to asi za čtyřnásobek při čtyřech směnách měsíčně. Ale budiž. Každá máme jiné názory a zkušenosti a máme na to právo. Nehodlám tu rozjíždět žádné konflikty a kazit Petuně diskuzi.


Pouze jsem chtěla říct, že dostat za práci hasiče s 20 letou praxí 15 tis - to je urážka a ne plat. To je celé.

Já ti to neberu a nehodlám se též nikterak přít ani kazit nikomu diskuzi.
O té urážce o platu to ale ovšem můžou říci i jiné profese, kupříkladu ti letití šoféři, tak to je..

Není tady

 

#107 22. 9. 2007 0:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kamioňák!!

Doris napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Oni jsou Doris podle tebe v jednom kuse v ohrožení života? Myslíš kamioňáci? Jestli jo, tak teda nevím... buchnout to někam s kamionem, tak vyzabíjí půl dálnice, ale jemu v tom kamionu se myslím zas tak moc nestane.

No holka, přít se s tebou nebudu..jen si uvědom, že ten kluk za volantem kamionu má za sebou nějakých 22 tun nákladu. Lehko pak odhadnout, že pokud k něčemu nedej bože dojde, těch 22 tun ho tlačí, i když brzdí jak ďas, těžko ten kolos zastavit. a pokud to někam napálí, sedí jen za plechem..kabina je jen z plechu, nemá žádné výztuhy, takže pokud z toho vyvázne, je to náhoda více než mimořádná.
Až takováto diskuze ale opravdu mi nedělá dobře, promiň

smile já dobře vím, kolik mají naloženo... jen když si představím, jak to někde na dálnici neuřídí, tak si myslím, že to odnesou hlavně ti v těch osobácích okolo, on je v tom kamionu přece jen trochu vejš, je to o něčem jiným... ale přít se nebudu wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#108 22. 9. 2007 0:14

Doris
♥♥-----
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 90

Re: Kamioňák!!

PPavlaa napsal(a):

Doris napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Oni jsou Doris podle tebe v jednom kuse v ohrožení života? Myslíš kamioňáci? Jestli jo, tak teda nevím... buchnout to někam s kamionem, tak vyzabíjí půl dálnice, ale jemu v tom kamionu se myslím zas tak moc nestane.

No holka, přít se s tebou nebudu..jen si uvědom, že ten kluk za volantem kamionu má za sebou nějakých 22 tun nákladu. Lehko pak odhadnout, že pokud k něčemu nedej bože dojde, těch 22 tun ho tlačí, i když brzdí jak ďas, těžko ten kolos zastavit. a pokud to někam napálí, sedí jen za plechem..kabina je jen z plechu, nemá žádné výztuhy, takže pokud z toho vyvázne, je to náhoda více než mimořádná.
Až takováto diskuze ale opravdu mi nedělá dobře, promiň

smile já dobře vím, kolik mají naloženo... jen když si představím, jak to někde na dálnici neuřídí, tak si myslím, že to odnesou hlavně ti v těch osobácích okolo, on je v tom kamionu přece jen trochu vejš, je to o něčem jiným... ale přít se nebudu wink

Jistě...jasně že je výš, to bychom tu ale mohly řešit, kdo co kdy zaviní a o tom tahle diskuze není..
Trošku se to zvrtlo, tak zůstaňme u tématu? ;-)

Není tady

 

#109 22. 9. 2007 13:14

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Kamioňák!!

PPavlo, nesdílím tvůj názor na to, že řidiči kamiónů vlastně až tak sami v ohrožení nejsou.   Sedni jednou do toho auta a jeď na týden na cestu. Okamžitě změníš názor.   Myslíš, že oni schválně ohrožují na cestách menší auta ?  Spíše by si řidiči osobních aut měli uvědomit, že kamión je prostě kolos, který nejde ubrzdit a mnozí řidiči osobních aut se chovají tak, že schválně  vjedou kamiónu do cesty.   Kdyby si osobáci uvědomovali, že  by měli větší auta na cestách "respektovat", bylo by míň nehod.   Samozřejmě, že se najdou i špatní řidiči kamiónů, ale věř, že takoví se za tím volantem dlouho neudrží. Totiž žádný zaměstnavatel si nebude  držet řidiče, který má nějaké kolize na silnicích nebo auto semtam někde "odře."
Většina nadává na kamióny, ale všichni chceme mít zásobeny obchody apod., tudíž bez kamiónů se neobejdeme, to by si mělo hodně lidí uvědomit. Nezastávám se těch řidičů jen proto, že manžel jezdí, ale vidím to na cestách, jsem řidička a jezdím každý den v zimě, v létě.

Petuno, buď klidná, když jel manžel poprvé a já jsem ho vezla k autu, brečela jsem taky,  myslela jsem, když jsem ho viděla odjíždět, že to nezvládnu a teď jsem spokojená. Najedeš na jiný domácí rytmus, budete se na sebe těšit a možná, že Vám to dá více, než dosavadní život.smile


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#110 22. 9. 2007 14:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kamioňák!!

Nelo, já dobře vím, co ta práce obnáší, nemusíš mi to povídat. S ex jsme spolu jezdili docela často, netvrdím, že vůbec nejsou v ohrožení života, jen si myslím, že to tady docela přeceňujete roll
Taky netvrdím, že schválně ohrožují menší auta, vím, že někteří řidiči jezdí jak prasata a neberou na nikoho ohled, jakoby na té silnici snad byli sami.
A když jsme u toho, ono by těch nehod bylo taky daleko míň, kdyby dnes majitelé firem nestrčili volant kamionu do ruky každýmu troubovi, co si udělal řidičák, ale praxi a najetý km nemá žádný hmm
A celkově mi nemusíš povídat, jak to na silnicích chodí, nežiju v jeskyni a za 12 let co mám řidičák už mám taky něco najeto wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#111 24. 9. 2007 21:32

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Kamioňák!!

Tak v posledních letech jsem za volantem osobáku najela asi 140 km denně, a denně jezdím aktivně už přes 20 let (ježišmarja, to je mi už tolik? wink big_smile Jsem totiž ryze nesportovní typ, takže kolo a "pěškobus" - to by nešlo. Potkávám na silnicích jak tmavošedá auta s nerozsvícenými světly, jak řidiče, kteří se neobtěžují dát blinkrem najevo, že vyjíždějí od krajnice, tak taky kamiony, které rozhodně s těmi tunami přes obec padesátkou nejedou. Skutečně to bude asi tím, že do kamionu vleze nezkušený, mladý, horkokrevný řidič. Nelinka nemá tak docela pravdu, že špatný řidič náklaďáku by u zaměstnavatele dlouho nevydržel (pokud tedy neměla na mysli přímo jeho nehodu) - vím, o čem mluvím. Máme firmu a zaboha v určité lokalitě není možné sehnat někoho spolehlivého, kdo je ochoten za určitý peníz vstávat třeba ve 3 ráno a náklad někam odvézt... takže se pak musíme spokojit s "průměrem".
Nemám tedy extra špatnou zkušenost s kamiony, kromě toho, že mě za ty roky vyloženě "baví" sad tím, když na dálnici začne předjíždět jeden druhého, přičemž ten předjíždějící jede asi o 3 km v hodině víc big_smilehmm. Ale chápu....a v tu chvíli znuděně vytahuju časopis (ne, dělám si legraci) big_smile.
A dost se zlobím na lidi, kteří na ten přechod vlezou, přestože vidí, že jim tedy musí dát přednost právě ten mnohatunový kamion.

K debatě o partnerech zaměstnaných jako kamioňáci... no, myslím že každé zaměstnání má ty svoje klady a zápory a je zbytečné jedno zaměstnání vyvyšovat nad druhé. Lehké to totiž nemá ani pekař, který žije v obráceném režimu dne a noci, ani ten doktor, který je zodpovědný za život pacienta na stole a - hasiče máme v rodině a ten tedy kromě té jízdy po silnici musí přežít ještě ten otřesný žár a odlétávající hořící kusy domů, případně vidí určitě víc mrtvých lidí zblízka než ten kamioňák... A pekař u horké pece po nahazování nesčetněkrát za noc lopatou metráky chlebů zase po letech neuzvedne 5kilovou krabici, jak má vybrajglovaný lokty a ramena a zdaleka nemá ten plat, co kamioňák ...atd.. O tom by se dalo psát dlouho, že...

Asi bychom měly být všechny rády, že se nám ti chlapi odkudkoliv vracejí rádi domů tummenupp
Petuno, zvládnete to.

Upravil(a) Tercila (24. 9. 2007 21:38)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů