Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 14. 8. 2007 12:21

Petuna
♥♥♥♥♥--

Kamioňák!!

Prosím máte manžela kamioňáka?!! Jak to funguje, jak často je doma atd. atd.
Manžel se na to chce dát..jak jinak z finančních důvodů a má fajn nabídku. Již 15 let pracuje jako hasič, s platem momentálně 16 000 čistého a není možnost většího postupu ani zvýšení platu. Tak o 600 za rok, prostě nic víc a toto bere jako šanci si více vydělat i za cenu že bude doma méně.!! Napište mi prosím zkušenosti atd. díky

Není tady

#2 14. 8. 2007 12:28

erina
♥------

Re: Kamioňák!!

No - já měla manžela, který jezdil kamionem. Nejprve mi to celkem imponovalo, že řídí takový kolos apod. Jenže... Vlastně nebyl vůbec doma. Odjížděl v neděli, vracel se v pátek, v sobotu dělal údržbu auta a v neděli zas odjížděl. Když se to přepočítalo, kolik času stráví v práci (mimo domov), vycházelo to asi na 38 Kč / hod. Jako rodina jsme vůbec nefungovali, na všechno jasem byla sama, nakonec jsme se rozvedli. Hodně mi vadilo, že je ta práce na úkor rodiny a děti vlastně vůbec neznají takový ten model táta+máma+děti. Jezdil kamionem asi 9 let, pak už jsem na ten jeho tahač byla fakt alergická. Takže pak nějak byl ten rozvod a kamionem jezdí dál...

Není tady

#3 14. 8. 2007 12:47

Leso
♥------

Manžel jezdí na kamionu uz asi 10let. Jezdí 6týdnů ve světě pak je 14dnů doma.Když je doma,tak se nám věnuje, je fakt, že jezdí u velké firmy, žádné opravy auta o víkendu.  Dá se na to zvyknout,ale není to žádný med. Když se to přepočítá tak žádná sláva.

Není tady

#4 14. 8. 2007 13:55

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Můj chlap je doma maximálně 1-2 víkendy v měsíci, jinak stále pryč a když už je náááááhodou delší dobu (rozuměj nad 2 dny vkuse), je vidět, že jsme si odvykli a lezeme si vzájemně na nervy. Utírám studený pot, když zase odjízdí pryč.

Není tady

#5 14. 8. 2007 13:59

Petuna
♥♥♥♥♥--

No a my si právě lezeme na nervy teď když je doma a to strašně. Pracuje od 6  hod do 14 00 a pak sedí doma i víkendy, mám klaustrofobii už. Máme 18 letou dceru a 3 letou, jsem spolu 19 let.
Všechno má asi svoje pro a proti že?

A mohu se prosím zeptat je finančně opravdu lepší? A když je doma jen 1-2 víkendy v měsíci tak přes týden nikdy?

Není tady

#6 14. 8. 2007 14:07

erina
♥------

Ono taky záleží na firmě u které se jezdí. Někde se třeba jezdí krátké a dlouhé týdny. Pak je mužskej doma víc, než když jezdí celý týden a o víkendech se tomu věnuje taky. Můj BM vystřídal těch firem celkem dost (až moc), nikde to ale nebylo ideální. Snad jen v roce 1992, kdy týden jezdil, týden byl doma a měl tenkrát 16 000 čistého. To bylo zaplacené velmi dobře. Ale od té doby se mu už nic tak výhodného nenaskytlo. A jak jsem psala. Přepočti si, kolik by tvůj muž bral za hodinu práce...

Není tady

#7 14. 8. 2007 14:07

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

strašně moc záleží na firmě. Nabídek je přehršle, ale mnohde slibují hory doly a skutek utek. Jestli můžu doporučit, není špatný podívat se na truck fórum na http://www.liaz.cz/forum/viewforum.php?f=35 , tam si řidiči vzájemně sdělují své poznatky a zkušenosti od jednotlivých zaměstnavatelů.
Finančně, no, to je jak kde, někde jezdíš na výkon (počet km krát určitou sumu), ale to je asi nejhorší způsob, z řidiče je štvanec. Nejlepší varianta je základ plus diety, ale pozor, mnohde nedají plné diety, tj. 45eur na den v zahraničí, ale jen 75%, takže to pěkně "oholí". Pokud bude jezdit nikoliv na výkon, ale na diety, vydělá si od 25tis do 40tis. Od toho si musíš odečíst určité náklady (řidič se musí nějak stravovat, někde se umýt - v zahraničí se běžně platí za každé použití sprchy a wc půl eura), nezdá se to, ale naskáče to.
Bude-li jezdit zahraničí, přes týden ho prakticky nemᚠšanci uvidět a o víkendech jen někdy. Ovšem lezete-li si na nervy, na tenhle způsob života si oba poměrně rychle zvyknete. Taky jsem si zvykla a jak ráda a dá se říct, že nás to zachránilo od rozvodu.

Není tady

#8 14. 8. 2007 20:53

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Pracovala jsem roky na dopravě, tak jsem věděla o každém řidiči vše, znala rodiny, vztahy, peníze i milenky,jejich slabosti i starosti, zachraňovala situace. Jasně, že nepřiznají všechny peníze ženě, záleží na smlouvě, po přepočtu  pracují opravdu téměř za minimální mzdu. Důležité je mít dobré pojištění pro případ havárie ! Já bych toto povolání povolila jen svobodným, časově neomezeným, se zálibou jezdit :-) Moc si manžela neužiješ, můžete se i odcizit.

Není tady

#9 18. 8. 2007 11:12

eskyna
♥♥♥----

Tak můj manžel také jezdí kamionem 8 let u velké a známé firmy. Peníze má velice slušné,práce ho baví,doma je někdy na víkend,někdy v týdnu, někdy je 3 týdny venku a pak třeba 5 dní doma. Jsme si vzácnější,odpadá denodení rozčilování s ponožkama v jednom koutě a kalhotama v druhém  lol , když je doma věnuje se nám na 100% - což po 16 letech manželství by při "normální "práci asi nehrozilo dumbom O prázdninách bere na střídačku děti - jsou nadšené a já se také podívala do různých částí evropy. Můj názor je ten,že každá práce má pozitiva a negativa, záleží na každém co  z té či oné práce dokáže tolerovat.

Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.

http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

#10 18. 8. 2007 12:56

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Kámošky manžel dělá kamioňáka ve Španělsku a jezdí domů vždy tak po třech měsících, na týden!!!! A to mají dvě děti!!!! Kamarádce říkám, že je vlastně ,,vdova".

Není tady

#11 18. 8. 2007 13:57

Buba 1
♥♥♥♥---

Spocitaj si tiez vydavky- cim dlhsie je z domu, tym vacsie su naklady na jeho zivot v kamione.

Není tady

#12 19. 8. 2007 8:43

x52658
Host

Hlásím se taky do klubu...S tímhle zaměstnáním žiju víceméně asi 9,5 let.Více posledních 6 let,méně předtím,ale to M jezdil s dodávkou a bylo to nastejno...Jen k tomu můžu dodat,že jsme na to už málem 2x v manželství dojeli.Byl to jeden z důvodů,že jsme se hodně odcizili,protože jsem ho pokaždé skoro celý týden neviděla...V jedné firmě jezdil....no,vlastně pořád,doma byl asi tak ze soboty na neděli a to se chtěl ještě pořádně vyspat dumbom ,protože byl z práce nevyspalý...u další firmy jezdil něco jako na směny,takže sice býval doma častěji,ale to se projevovalo jen na vyjedených hrncích a horách prádla...jo a rozházený posteli.V podstatě byl doma jen jednou za 3 týdny na víkend+pátek.U předposlední firmy mu slíbili,že bude většinou na noc doma,ale dopadlo to tak,že z měsíce byl doma na noc v týdnu asi 3x.Ale zas byly volný víkendy...pokud nemyl auto atp.
Jinak se připrav na to,že budeš na všechno sama...na děti,na domácnost.Vždycky se něco rozbije a vysype(např.kotel,upadne kohoutek,vyhoří elektrika) právě ve chvíli,kdy on bude minimálně 50km od baráku směr pryč a nebude moct to přijet spravit a zrovna bude odjetej minimálně na dva tři dny...Takže se musíš postarat sama.To tě nestraším,mám vlastní zkušenosti...Dítě bude nemocný zrovna,když se to nejmíň hodí a druhá dcera taky zrovna nebude mít možnost pomoct,pohlídat.Zakže zase sama a jen sama to budeš muset zvládnout.Jo a pak se taky musíš ty hlídat,aby až on přijede domů jsi na něj "nevylila" kýbl starostí a práce,co on musí doma zvládnout udělat.On to v práci nebude mít vůbec lehký.lidi jezděj jako prasata a na kamion dokážou akorát nadávat,ale vůbec si neuvědomujou,že to není žádná sranda takovýhle kolosy řídit a v tom dnešním tuzemským provozu to je fakt šílenost.Takže on bude taky vyčerpanej,unavenej...i když spousta lidí říká,že řidiči jen seděj za volantem a kroutěj s ním...
No,nějak jsem se rozepsala,ale tohle jsou moje dlouholeté zkušenosti a i když to vypadá,že siá stěžuju,tak moc ne,žít se s tím  dá.Pokud přijmeš nějaký věci a nějaký si zas odpustíš.M to dělá,protože tu prácu prostě miluje,takže já si ho s tím už brala a neměla jsem na výběr.
A ještě co se týče peněz...jako částka to není špatný,i když se to zdaleka neblíží těm částkám,co uváděj v médiích,a hlavně,když to pak přepočítᚠna ty hodiny...no,nic moc..Ale zas záleží na firmě.A co se týče firem,co tvůj M nezkusí,to neví.Každá firma je jiná a každýmu vyhovuje něco jinýho,takže jen zkoušt.Jsou chlapi,co tiřeknou-do týhle firmy nikdy-a někomu to tam zas vyhovuje a obráceně.
Takže asi tak...no přeju dobrý rozhodnutí a pevný nervy... tummenupp

#13 19. 8. 2007 14:29

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Petuno, myslím, že už jsem ti psala zkušenosti  ze života s kamioňákem. Opravdu se na to dá zvyknout, ale musíš být dost samostatná. Prostě se nemůžeš manželovi  "věšet na krk" a hodně toho musíš doma rozhodnout sama. Hlavně moc nevyčítat, že není doma, protože aby nějaké peníze vydělal, nemůže být doma.  Hlavně a hledá zaměstnání u velké firmy, na Ostravsku takové jsou, takže by to neměl být problém. Dnes chybí hodně zkušených řidičů.
Mi ta práce docela vyhovuje. Jsme si s manželem vzácní,  ani se nestačíme pohádat, jsme spolu 18 let. 
Vzájemná tolerance je hodně důležitá.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#14 20. 8. 2007 12:30

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

Můj švagr jezdí také s kamionem, dělá tu práci rád. Jezdí Španělsko, Francie, Německo. Dvakrát týdně je doma, někdy jen jednou, ale pravidelně na každý víkend jezdí domů. Plat má cca 35000,- čistého.
Moje sestra je hodně tolerantní a hlavně - potřebujou ty peníze.

Není tady

#15 20. 8. 2007 13:26

Petuna
♥♥♥♥♥--

Sjuzn napsal(a):

Můj švagr jezdí také s kamionem, dělá tu práci rád. Jezdí Španělsko, Francie, Německo. Dvakrát týdně je doma, někdy jen jednou, ale pravidelně na každý víkend jezdí domů. Plat má cca 35000,- čistého.

Tak to má super, můžete mi napsa u jaké firmy jezdí?

Není tady

#16 23. 8. 2007 21:42

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

Petuna napsal(a):

Sjuzn napsal(a):

Tak to má super, můžete mi napsa u jaké firmy jezdí?

Jo, jasně. Je to v okr. Pelhřimov, firma DUO TRANS - obec Lesná.

Není tady

#17 1. 9. 2007 13:00

Petuna
♥♥♥♥♥--

Tak zítra manžel odjíždí!! Prozatím jenom v dovolené na zkoušku na 14 dní a již je celý natěšený a já naopak!! hlavně proto, že jsem se dočetla o firmě kam chce nastoupit ZP Zeman Transtour Brno samé negativa a tak se bojím aby nenaletěl!! V práci výpověď ještě nepodal ale již o tom řekl!! Jsme z Ostravy tak ani se neodvažuju přemýšlet kdy bude doma.va

Máte zkušenosti firmama na Ostravsku?

Upravil(a) Petuna (1. 9. 2007 13:06)

Není tady

#18 1. 9. 2007 13:12

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

O té firmě ti pozitiva řekne asi opravdu málokdo. Jukni na http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? … 14f2b4835a , je to docela síla.
Na Ostravsku je hodně firem, na internetu najdeš ledacos.

Není tady

#19 2. 9. 2007 17:56

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Petuno, tak co vím od manžela  - fa ZEMAN tedy nic moc, řidiči se tam moc dobře nemají.  To zrovna není firma,  kde by byl manžel spokojený.

Není tady

#20 6. 9. 2007 16:52

Petuna
♥♥♥♥♥--

Tak holky nevím, manžel tam týden jezdí na zkoušku a prostě se mu to líbí...prozatím. Já nějak nevím co si mám myslet a hlavně mám obavy jak dál atd. Jsem zvyklá, že manžel je doma atd. a najednou má být doma tak jednou za 14 dní. Stále mi oponuje tím ,že má srandovní peníze v práci , že starší dcera vysoká škola, stále od výplaty k výplatě atd. že to chce prostě rok zkusit třeba a uvidí se. Jak jste třeba zvládali buď takovou změnu nebo takový život? Odcizili jste se nebo to jde aniž se vše pokazí atd? Mám z toho strach.

Není tady

#21 6. 9. 2007 17:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Petunko, jaký si to uděláš.... můj skoro ex taky jezdil, je pravda, že ve spoustě věcí musíš být samostatná, protože chlap je pořád pryč a všechno zůstane na tobě. Na druhou stranu jste si vzácnější, nemáte čas na ponorku, nemáte pořádně kdy se pohádat, těšíte se na sebe smile ... ale taky jsi pořád sama, pořád na něj jen čekᚠa začneš závidět těm ostatním, když venku bude krásně a ty budeš koukat na rodinky na procházkách a ten tvůj bude pryč... večery o samotě jsou dlouhé a pokud na samotu nejsi zvyklá, poneseš to asi těžce...taky si bohužel odvyknete jeden od druhýho tak, že když bude mít 14 dní dovču, tak první týden by jste se láskou sežrali, ten druhý se zabili big_smile ne, přeháním wink
A pokud máte děti, smiř se s tím, že ty budeš ta přísná, ta co vychovává a tatínek bude asi spíš ten "rozmazlovací" protože když je doma jen na chvíli, tak přece nebude děti buzerovat, že big_smile
Nebudeš to mít lehký pusinko, nebudu ti nalhávat, že jo - jenže když se chce, všechno jde smile

a položila sis otázku, zda to zvládneš ty jako ženská? myslím po stránce samoty, sexu.... většina manželství kamioňáků "dojede" právě na tohle wink

Upravil(a) PPavlaa (6. 9. 2007 17:19)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#22 6. 9. 2007 21:33

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Petuno, PPavlaa má pravdu. Z vlastní zkušenosti  ti mohu říct, že to chce velkou TOLERANCI a hlavně  samostatnost.  Ze začátku ti bude smutno, ale vše se dá přežít, nakonec si zvykneš.   Kamioňák musí tu práci mít hodně rád, protože pro peníze se to nedá dělat moc dlouho.  Kdyby to manžel dělal jen pro peníze,  tak by mu to za chvilku přerostlo přes hlavu.  Má štěstí v tom, že teď je  po řidičích MKD velká poptávka, takže když se mu u té firmy nebude líbit,  určitě najde místo u další.

Není tady

#23 6. 9. 2007 21:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

No Petun, hodně štěstí, je to docela náročný a já bych už do toho znovu nešla.... ale vydržet se dá všechno pussa

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#24 13. 9. 2007 22:31

libunda
♥♥♥♥♥--
Místo: Znojemsko
Web

Ela.. napsal(a):

O té firmě ti pozitiva řekne asi opravdu málokdo. Jukni na http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? … 14f2b4835a , je to docela síla.
Na Ostravsku je hodně firem, na internetu najdeš ledacos.

Tak tohle je přesný popis,všechno sedí!Manžel tam vydržel 6 měsíců,potom utekl.Zemana prostě nebrat!!!usch
Ted' je u menší firmy a je celkem spokojený.I když problémy se najdou všude.Vydělá celkem pěkný peníze,což v naší situaci pořebujeme.Je to sice na úkor rodiny,i když se snaží být každý víkend doma.Ale pokaždé to taky nevyjde.Manžel jezdí druhým rokem a tak má celkem strach ze zimy a já taky.Loni byla zima v pohodě,nic moc sněhu,málo mrzlo.Tak mu budu držet pěsti a snad se dám i na modlení!Řídit takový kolos není žádná sranda.

http://lilypie.com/pic/2009/10/17/gPXC.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lqvip2.png
http://lilypie.com/pic/2010/01/29/09Qt.jpghttp://lbyf.lilypie.com/aZ6tp1.png
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/yQpZ.jpghttp://lb2f.lilypie.com/yQpZp2.png1R 9,06/75,5

Není tady

#25 14. 9. 2007 8:35

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Pokud se manžel zamiluje do auta a práce a bude to mít slušně zaplaceno - může jít i rodina bokem. Přítel začal jezdit do ciziny, máme sice telefon, volá, že dojede ve čtvrtek. Tak ve středu je uklizeno, navařeno, napečeno....a přítel volá, že točí Evropu, že dorazí asi za týden :-( 
Takže, sama doma, sama na práci, sama na nákupy, sama ven, sama u televize, sama stále....nebo s kamarádkami, které mají partnery. Když dojede, mám zase já povinnosti. On se v autě vyspí, na benzince vysprchuje, uvaří si, kde se mu zachce, má klid, pohodu,  foták, rádio, DVD ,televizi a hlavně - prý nemusí poslouchat kecy doma :-):-)...tak nevím.....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí