Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 12. 8. 2007 14:15

sisa
♥♥-----
Místo: brno

Prosím o pomoc

Mám šéfa, který mne terorizuje -šikanuje a jeho zájem je abych odešla pravý důvod je,že se přede mnou necítí dobře tzn.jako profesionál...tak ze své pozice vedoucího prostě intrikuje pomlouvá mne u našich společných nadřízených odebral mi osobní příplatek s odůvodněním,že jsem porušila etický kodex na tři měsíce dnes je to měsíců sedm a stále jej nemám pokud si o něj řeknu řekne mi, že mi ho dá atd. je toho spousta nemám chut všechny podrobnosti vypisovat je mi jasné, že mi poradíte odejít, ale není to jednoduché už proto,že mi skoro 50let a v tomto věku jsou i doktorky se specializací nezaměstnatelné... navíc mě vadí to, že bych se měla podvolit takovému nefér jednání, ale na druhou stranu mne to nesmírně ničí... setkal se někdo  z vás s nějakou šikanou na pracovišti a podařilo se mu to vyřešit jinak, něž odchodem z pracoviště? Zatím sbírám materiál pro výzkum k danému tématu a chtěla bych najít nějaký způsob řešeníretadíky sisa

Není tady

#2 12. 8. 2007 14:43

bílá kočka
♥♥♥♥---

Re: Prosím o pomoc

Ahoj to co popisuješ je mobing v práci je v dnešní době dost častý,pokud se nezarazí hned v začátku,pak je to t잚í řešit,také jsem se s tím setkala na vlastní kůži,takže ti vůbec nezávidí.Někde na internetu je oficiální poradna pro mobing.Zkus pohledat.No a moje zkušenost z mobinkem.Měla by sis promluvit narovinu s vedoucím co proti tobě má a co mu na tobě vadí.Pokud to bude blb a nepodaří se ti to s ním hned vyřešit,tak zajdi hned za jeho nadřízeným.Když sním budeš mluvit nech emoce stranou,mluv rázně konkrétě,musíš vypadat sebevědomě že víš co chceš ne zničeně.To znamená neříkat že se ti ubližuje,ale že mᚠnavíc cítíš,že mᚠprávo na prémie,nejsi kvalitně ohodnocena atd.nakonec můžeš říct,že ti připadá,že vedoucí je proti tobě zaujatý z nějakých osobních důvodů o kterých nevíš a,že k tobě nemá profesionální přístup a že jsi to sním snažila projednat,ale vedoucí nemá zájem.Pokud bude jeho nadřízený schopný člověk dobře to dopadne a věc projedná a prošetří, pokud bude ještě větší blb než vedoucí tak tě vyhodí nebo nic neudělá a v takové firmě ti nestojí za to dělat.Budeš mít nervi v kýblu, nebudeš spát a může se z tebe stát neurotik.Jde to vyřídit i soudně,ale z toho bys zbláznila a po vítěství by se ti tam těžko pracovalo.Držím ti palce a ti to dobře dopadne.

Kočka

Není tady

#3 12. 8. 2007 15:56

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Siso,
těžká situace. Asi bych neodcházela, protože skutečně dobrou práci hned tak člověk nenajde, ale pokusila bych se překonat a pozvat ho na kafe a promluvit nějak - jiným způsobem než dosud. Hlavně na přátelské úrovni, protože jednou jsi podřízená, tudíž nějaké Tvé případné siláctví on samozřejmě srazí právě díky tomu, že má nad Tebou moc. Já jsem kdysi s mým protivným bývalým šéfem začala vycházet, až mi po letech jeho šikany ruply nervy a tekly slzy (jednalo se o moje nemocné dítě), tehdy asi pochopil, že jsem taky jen člověk a ne jen stále se usmívající, všechny úkoly vyřešivší mašina.... A když mi pak jednou nechtěně práskly před ním v průvanu dveře, on dokonce podotkl, že jsem na prásknutí dveří (což bych si nikdy vědomě nedovolila) měla právo... Holt, jsou lidi různí. Držím palce.

Není tady

#4 16. 8. 2007 10:59

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Tak tady mᚠode mě to kafe, Vávro...?

Těžká věc. on nikdy nepřizná, neuzná Tvůj argument ohledně profesnosti. Z pozice silnějšího Tě bude směrovat do patřičných mezí. Stále jednej v mezích striktně pracovních. O vrácení příplatku jej požádej písemně a odůvodni to, že tě ústně navrácení slíbil a že žádᚠo zpětné proplacení. jakmile ukážeš, že si to nechᚠlíbit, bude Tě stále postrkávat do kouta...Neboj se poněkud víc vystrčit hlavu. Tahle situace je stejně na houby. Odejít se dá vždycky. Je sprosté, když šéfové moc dobře vědí, že zaměstnanost je problém a dovedou z toho nepatřičně těžit...!

Není tady

#5 28. 8. 2007 16:57

sisa
♥♥-----

:supr:Tak jo holky díky za vaše názory vážím si jich z každého vašeho příspěvku se dá něco vzít, ale stejně mě přijde, že to teda na to množství lidí co tu je to málo názorů...gloria njj, asi  to je vyjímečný problém, že???sova nikoho moc nezajímá nejspíš, ale je to o vztazích a ty podle mě důležité jsou. Souhlasím, že je to hodně o sebevědomí jak se postavit šikaně na pracovišti a také je dost rozdíl jestli práci člověk opravdu potřebuje, nebo má možnost se na ni vykašlat, že ho neživí.... mě přijde, že čím je ženská starší a nezávislejší-samostatná tj. bez manži, tím menší má sebevědomí, nevím jestli to náhodou není můj subjektivní pohled... možná mě napíšete svůj pohled i zkušenost budu za to ráda dík.
Jinak moje situace se po dovolené změnila, že mám zpět svůj osob.přípl. bez jakéhokoliv slovního případně papírového vyjádření svého nadřízeného tak se také nijak nevyjadřuji a mlčím. po sedmi měsících teroru, pomluv a šikany u dalších nadřízených mého nadřízeného mám stejný plat jako na začátku. Pokud porovnám výsledeky své práce s kolegy je to nesrovnatelné nechci působit jako nějaká vychloubačná pipina, ale vůbec to není objektivní hodnocení ze strany vedoucího tedy mého vedoucího. Prostě je to osobní averze a zároveň jeho obrana proti mému asi z jeho pohledu příliš sebevědomému profesnímu přístupu z mojí strany??? Fakt se v tom už nevyznám a to mám do důchodu ještě tak asi 15let.....grater

Není tady

#6 28. 8. 2007 22:06

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

siso, ono je těžko tuhle situaci řešit. Znám ji z tvého pohledu, i když já jsem nebyla naštěstí mezi těmi "vyvolenými" k odchodu. Jenže ta atmosféra pro mne nebyla udržitelná , já jsem odešla, ale dost mých postarších kolegyň zůstáválo, ze stejných důvodů jako ty. Časem bylo  zapomenuto a šéf odešel, ony dostaly nového a bylo jim zase dobře...... Jenže tohle je na léta.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#7 28. 8. 2007 23:33

Helča
♥♥♥----

No, můj muž zažíval v práci mobing více než 2 roky, pak se z toho psychicky zhroutil a byl asi 2 měsíce na nemocenské a docházel pravidelně na psychinu. Pak mu psychiatrička navrhla testy a v těch psychotestech mobing vyšel.
Došlo to tak daleko, že když byl na marodce, tak pro něj přichystali výpověď, nejdřív jednu a pak druhou, každá byla sepsána jinak.
Můj muž ji odmítl podepsat, tak to podepsali svědci.

No a tak se můj muž po vyléčení vratil na tři měsíce do práce a hledal si místo. zašel si ale pro jistotu za právníkem a ten mu poradil, aby se pokusi dohodnout s organizací nejdříve po dobrém o odškodnění na základě psychotestu a když by se cukali, tak podat žalobu u soudu. No a dopadlo to výborně. Dostal odškodnění a ještě odstupné.

Taková práce je opravdu na zhroucení.gloria

Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

#8 29. 8. 2007 0:20

Olympia
Host

.

Upravil(a) Olympia (13. 4. 2010 18:33)

#9 29. 8. 2007 0:25

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

Nemuzu moc radit, protoze jsem o mobingu cetla ale nikdy ho nezazila. Kazdopadne je mi dost smutno z toho, ze dospely lidi jsou schopni nekoho na pracovisti sikanovat tak, ze se zhrouti. Jsem jeste schopna pochopit, kdyze se sikanujou decka na zakladce, protoze si to vysvetluju tim, ze nemaj dost rozumu ale sikanu na pracovisti proste nechapu. Nedovedu si predstavit, ze bych nekoho nicila systmaticky, tak ze mu otravim zivot. Hruza.
Drzim palce, at to dopadne dobre.

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#10 29. 8. 2007 17:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Moja známa dojednala kšeft za ažké milióny, ale asi práve preto, že je šikovná, začala vadi - obvinili ju z úplatkárstva. Nemali samozrejme žiadne dôkazy, to by ju rovno hnali na pracovný súd, ale odporúčali jej, aby odišla sama. dumbom Ona je taká Xena, bojovníčka za spravodlivos, ale nakoniec zvíazil pragmatizmus - odišla, dostala 4 platy a zatiaž pomáha mužovi podnika. Možno časom si niečo nájde... A na jej miesto prijali šéfovu sesternicu... Prekvapí to vôbec ešte niekoho? Asi nie...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#11 29. 8. 2007 20:20

sisa
♥♥-----

Díky moc za to, že píšete je to fajn prosím o každou zkušenost všechno se mi hodí budu vás zase informovat o dalším průběhu i když je mi jasné, že moc obrany není v případě šéfa, fakt vím, že je to většinou emocionální a vůbec to není objektivní jako ve škole známky je to o lidech a sympatiích k někomu víc protože si víc rozumíme někdo je ně nesympatický tak i kdyby měl nevím jaké pracovní výsledky tak nikdy nebude z mojí pozice šéfa lepší jsem si toho všeho vědoma, ale podle mně by se měli lidi na místa vedoucích víc vybírat vedoucí by neměl být hned tak někdo.... no, ale to je zase na diskuzi dnes vím, že i když je mě někdo něčím protivný hledám v něm jeho lepší stránky a hned tak ho neodepíšu možná je to pro mne také lekce jsem taky člověk a asi jsem byla ve svém průběhu života málo schopná dělat kompromisy směrem k lidem jejich povahovým vlastnostem....jsem byla moc kritická? možná. díky za vaše zkušenosti vážím si jich zatím pa

Není tady

#12 11. 3. 2008 0:24

konstance
♥♥♥♥♥--

myslim ze se moc litujes a malo bojujes. prave takovy lide se sklonem k sebelitosti se prave stavaji tercem arogantnich sefu, kteri v nich vidi vhodnou ovecku na leceni vlastnich komplexu. je to zacarovany kruh. kazdopadne kdyz uz to jednou zacne je to tezke zastavit, jak uz ti nekdo radil, utnout se to musi hned ze zacatku, dat jasne tomu cloveku najevo co si k tobe muze nebo spis nemuze dovolit, jak uz se to jednou rozjelo budes to tezko resit. nejlepsi by opravdu bylo odejit a zacit jinde a jinak smile drz se

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí