Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 15. 8. 2007 20:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Selima napsal(a):

Už to, dúfam, nezopakujem. Na svete je tožko nádherných chýb, netreba opakova stále tie isté.

lollollol tummenupp

Majkamu.....honemhonem-kde to bydlíš? Oblast? Kraj? Pojedu tam na rekreaci! Hned!!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#52 15. 8. 2007 22:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Hlavné mesto cool - ja nie som troškár... a uznaj, že riaditežka zemegule nemôže býva inde...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#53 15. 8. 2007 23:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

No, jestli tam máte takový šikulky mužský, jako má Majkamu ve svým okolí, tak sedám do auta a vrhám se na déjedničku....a nežeru lollol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#54 16. 8. 2007 6:10

MajkaMu
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

No tak pocházím ze střední Moravy, teď žiju na Vysočině a nějakou dobu jsem bydlela na západě Čech. Už 26 let mám pořád stejného mužského - stěhovali jsme se pouze díky jeho povolání. A i za mého dětství si nepamatuji, že by táta mamce doma nepomohl. Mamka byla celý život doma, tak se o domácnost starala hlavně ona, táta po práci dělal hlavně na zahradě. Ale třeba o víkendech zásadně vařil on.
Děti třeba už ve dvou třech letech chtěly pomáhat. Hlavně je bavilo škrábat zeleninu nebo brambory. Sice nůž v dětských ručkách ve mně vyvolával mrazení po zádech, ale zvykla jsem si i  na nějaké to pořezání, hlavně jsem je od toho neodrazovala. A jak rostly, tak chtěly zkoušet pořád něco nového a vzor viděly i v tátovi. Takže od malička byly zvyklé, že všichni pracujeme a potom je dost času i na zábavu. Určitě je to všechno ve výchově v rodině.
Pamatuji si, že jsem v patnácti prohlašovala, že si najdu mužského jako je můj táta, nebo že se nevdám. No a podařilo se.
A opravdu jsem se ve svém okolí nesetkala s případem, že by chlap ležel a ženská kolem něj kmitala.

Není tady

 

#55 16. 8. 2007 6:46

karla
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 23

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Ahoj Majko,
jak vidím tak opravdu jsem asi z jiného světa. Můj otec v domácnosti nikdy   mamince nepomáhal. A ještě jí dokázal vyčíst, že nestila některou práci venku.  Pracoval venku na zahradě to ano, ale tam moje maminka pracovala také. U rodičů mého muže to bylo obdobné. Takže jak je vidět dost smrtelná kombinace  a to se dost těžko mění - příklad z vlastní rodiny je asi opravdu dost důležitý k tomu jak to bude vypadat v našich rodinám. Já i když jsme se myslím snažila jsme  to nedokázala ve své rodině ovlivnit. Musím ovšem podotknout, že abych mladým či manželovi posluhovala tak, že by mě z gauče dirigovali, tak to tedy ne. Moje tchýně  každý den vstávala kvůli  manželovi  brzy ráno (sama byla ji v důchodu) a připravovala mu snídani  , protože ten si neměl ani uvařit čaj. Tak takhle obětavá (nebo spíš hloupá)  opravdu   nejsem.

Není tady

 

#56 21. 8. 2007 10:52

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

pokial som bola slobodna, tak muz tiez chodil k nasim ako domov. Stravoval sa tam 4 roky a nikdy neprispel na stravu. ja som uz po VS pracovala a na stravu som prispievala ja a rodicia, ktori vacsinou aj vyvarali.  A ze zjedol za dvoch. Nikdy na stravu (ani na antikoncepciu) neprispel. Sem tam otcovi v niecom na dvore pomohol. Az teraz si uvedomujem, co to znamenalo pre nasich, ze tam maju kazdy den nasackovaneho cudzieho cloveka, ktoreho v podstate zivia.
Po svadbe som sa prestahovala k svokrovcom. Dcera mala uz pol roka. Oni si robili dovtedy pristravbu.4 roky , dkedy som bola na materskej svokrovci platili za nas elektriku, tf, uhlie. To uhlie platia doteraz. muz zaobstarava drevo a tu elektrinu a tf platime sami. Byvame v ich dome ( na muza ho neprepisali a do smrti ani neprepisu). So svokrovcami odkedy som sa tam nastahovala nevychadzam. Doslova sa neznasame. Je to teda stale ich dom, ale uz sme do neho investoveli najmenej 300 tis. Bojim s aco bude, keby muzž zomrel, alebo keby sme sa rozviedli. Vselico sa stava. Mozem sa s holou predelou vratit domov k nasim. Mimochodom muz k nim nechodi a odmieta im vo vsetkom ponoc. Neviem preco, lebo nikdy mu nic neurobili. Ale asi to bude preto, lebo ja sa s jeho rodicmi nerozpravam,... Po tolkych urazkach ani nebudem. Muz stalebeha kolo svojich rodicov a doma mi skoro vobec nepomaha. Detia a ja sme na vedlajsej kolaji. Prvi su mamka a tatko. Tak ich vola a mna ide porazit. Zit v ich dome, investovat tam a nebyt "doma". Tak pri hadkach muz reaguje: "ja som tu doma. Ty sa valas v ich domem, tvoje to nikdy nebude,... Svokra a svokor ho riadia, do vsetkeho zasahuju, vsetko je "spolocne", co mi kupime,... Svokra vykrikuje, ze muz schudol ( vazi 110 kg), ze sa o neho nestaram,... A pritom ona ma muza tak vychovaneho, ze jej pomaly utiera zadok. Ona len raz za 2 dni navari, raz za mesiac opere a to je vsetko. Do roboty nie, na nakupy nie, do zahrady nie, vnucence baabvit nie,... Ta baba je na svete len na peklo medzi nami. Aj ja chcem uz nieco svoje, co by som si pre seba zveladovala, mala konecne svoju rodinu ( nie "nasu so svokrovcami"),... S muzom sa o tom rozpravat neda. Na rodicov neda dopustit. Moji rodicia, ktori nam velmi pomahaju s detmi, ked ich domov dovedu, tak ich ani nepozdravi,... Nechcem sa rozviest, zobrat otca detom, ale strasne by som chcela zmenu. No viem, ze muz sa osd rodicov, ani kvoli detom a kvoli mne uz vobec od rodicov neodstahuje. mam pocit, ze sa z toho vsetkeho rasz zblaznim.

Není tady

 

#57 21. 8. 2007 19:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

No, vidím, že si zamietla všetky riešenia, ktoré môžeš urobi ty, a čakáš, že zmenia druhí(alebo okolnosti)... Čo takto zájs do poradne - psychologickej, právnej...?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 21. 8. 2007 19:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Marsyl: je mi to moc líto, ale bohužel jsi v situaci, kdy nemᚠmoc na vybranou.
To, co Ti vadí TEĎ jsi měla se svým mužem řešit hned před svatbou - nechci bydlet společně s rodiči, chci mít vlastní domácnost a oba dva pro to prostě uděláme maximum.
Obávám se, že na nějaké razatní změny je po x-letech už pozdě stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#59 22. 8. 2007 9:06

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Ja som sa pokusala uz viackrat muza presvedcit, aby sme isli byvat prec. Nechce o tom ani pocut. "mamku a tatka " by nikdy neopustil. Verim, ze keby som s detmi odisla prec, tak on by nesielm za nami, ale ostal by doma pri rodicoch. To mi aj povedal, ze on nikam nepojde. Som z toho zufala, ale nechcem, aby deti prisli o otca, lebo ho maju radi. A neviem si ani predstavit, kam by som isla, bez financií. Zase len k mojim rodicom a to tiez velmi nechcem. A troho psychologa vyskusam aj ked neverim, zeby mi nejako pomohol.

Není tady

 

#60 22. 8. 2007 15:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Marsyl, krásne si si tu vymenovala, čo všetko nejde a prečo... Ani ten psychológ nefunguje. (ešte si to ani neskúsila, ale vopred neveríš- to sa na to vy.er, keď neveríš, lebo to v tom prípade nemá ani cenu). Mᚠnejaké lepšie - alebo vôbec NEJAKÉ - riešenie???


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 22. 8. 2007 16:28

karla
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 23

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

to Marsyl:  určitě s tím  zkus něco  udělat  , co takhle manželská  poradna  tam by ti mohli pomoci.   Držím palce

Není tady

 

#62 28. 8. 2007 10:17

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Ja som bola v manželskej poradni asi pred 2 rokmi, keď som načas odišla od manžela.Myslela som, že sa čosi zmení, ale manžel tam ani na pozvanie neprišiel. Keď som sa s nim bavila, že by sme tam mali ís, tak sa na to... No tak ako vidim čosi aspoň ako-tak by som chcela rieši rozumne len ja. ale jeho tam nedostanem a žiadny rozhovor v dobrom ( ale ani  zlom ) na neho neplatí. tak to mám nanič nielen doma, ale aj v robote.

Není tady

 

#63 28. 8. 2007 11:15

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Možno už permanentne dlhšiu domu viacerim leziem na nervy so svojimi problemami, ale ani neviete ako som vam za každu odpoved vdačna. Aj za tu negativnu. Ja totiž tu v skutočnosti nemam už žiadnu kamatku a rodičov nehchecem obažova. Alekmam toho už dos. Kto dlhšie číta rubriku Problemy v praci aj v rodine tak pochopi,..Ja už naozaj nevladzem, ani doma, ani v praci..

Není tady

 

#64 28. 8. 2007 15:31

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Marsyl: Sorry, ale ano, lezeš mi už na nervy s tím, jak si tu pořád stěžuješ a já blbka Ti několikrát radila. Zbůhdarma jsem plýtvala svým časem a prstíky na psaní odpovědi Tobě. Prostě pokud už nemůžeš, musíš si najít pomoc. Třeba psychologa. Ale nezapomeň na přísloví, že koně můžeš přivést k vodě, ale pít už musí sám. Tím chci říct, že ani ten nej nej psycholog Ti nepomůže, pokud si nebudeš chtít pomoci sama. A nepřestaneš konečně přemýšlet, proč to a ono nejde a nezačneš konečně vymýšlet, jak to a ono udělat. Vím - manžel by mohl zůstat u rodičů, byla bys sama, děti by měly jistě dotazy, proč otce opouštíš, okolí by se na tebe dívalo skrz prsty.... no a co????!!! To raději budeš žít ještě dalších 30 let v takovým podělaným vztahu? Ve vztahu, kterej zabuduješ do hlaviček tvých dětí, aby i ony později žili podobně pos.raný život???

Celý tvůj problém je o práci na tobě. Ty sama musíš zapracovat. OK, manžel do poradny nechce, tak nechce. Tečka. Ty se musíš rozhodnout, co dál. Jeho stanovisko vidíš, tak je na tobě, jak to vezmeš. Buď se smíříš, nebo něco uděláš. (Ne teda to, že se na čas odstěhuješ. To nic neřeší.)

Z čeho mᚠstrach? Proč nemůžeš odejít? (Já osobně slovům "nemůžu" nevěřím. Když opravdu chci, udělám to. Může mi to trvat déle, než si zajistím nějakou budoucnost, ale odejdu a basta fidli. Za "nemůžu" se schovávají zbabělci.)

Není tady

 

#65 29. 8. 2007 18:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jsme nepřející a zlá (skoro) tchýně?

Marsyl, ale ty fakt znieš na tú poradňu... alebo na psychológa. Nie pre manžela, ale pre TEBA!!!! Problém začni rozplieta z tejto strany, lebo s mužom zrejme tak žahko nehneš. Tak začni tam, kde TO IDE... U SEBA.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů