Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 8. 2007 10:22

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Půjčka

Dobrý den, rád bych poprosil o pomoc.

Loni jsem vzal půjčku svému strýci u společnosti provident. Smlouva je na mé jméno. On však přestal splátky platit.
Žádnou smlouvu jsem s ním nesepsal. Mám svědky, že jsem mu půjčené peníze předal. I obchodní zástupce o tom ví - chodil si pro peníze k němu.
Mohu si podat žalobu na vydání bezdůvodného obohacení? Nebo požadovat zpět z titulu nesplnění smlouvy o půjčce (když naše dohoda o půjčení peněz byla jen "slovně" )? Děkuji

Není tady

 

#2 9. 8. 2007 11:09

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Půjčka

Tak to váám nezávidím. Já jsem taky bez podpisu půjčila peníze tetičce. Samozřejmě nedodržela termín a nevrací. Jsem zklamaná. Člověk míní a život mění.
Tohle je zapeklité. Je to na soudní tahanice, svědky, a s nejistým výsledkem, když je půjčka na vaše jméno. Znám ze svého okolí případ, kdy si jistá paní sehnala snad 30 mladých kluků, které za tisícovku přesvědčila, aby si vzali na své jméno půjčku deset tisíc a ona že to bude splácet. Jejím argumentem bylo, že ona půjčku nedostane, protože už nějakou má. Víte jak tohle dopadlo? Kluci platí jak mourovatí, nehledě k tomu, že jim kvůli nesplácení paní xy vznikl dluh, ze kterých pak vyplynuly úroky jak hrom. Mají většinou exekuce.
Nechci vám brát iluze, chtělo by to ze strýce vydyndat dlužní úpis.

Jak píšete, že máte svědky předání peněz strýci, on taky může říct, že půjčil peníze vám a že vy jste mu ty peníze vlastně vrátil. Bylo by to pak tvrzení proti tvrzení. No nevím. Vyčkejte, třeba vám někdo poradí, ale spíše je to na poradu s právníkem.

Upravil(a) Helča (9. 8. 2007 11:15)


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#3 9. 8. 2007 11:52

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Helča napsal(a):

Tak to váám nezávidím. Já jsem taky bez podpisu půjčila peníze tetičce. Samozřejmě nedodržela termín a nevrací. Jsem zklamaná. Člověk míní a život mění.
Tohle je zapeklité. Je to na soudní tahanice, svědky, a s nejistým výsledkem, když je půjčka na vaše jméno. Znám ze svého okolí případ, kdy si jistá paní sehnala snad 30 mladých kluků, které za tisícovku přesvědčila, aby si vzali na své jméno půjčku deset tisíc a ona že to bude splácet. Jejím argumentem bylo, že ona půjčku nedostane, protože už nějakou má. Víte jak tohle dopadlo? Kluci platí jak mourovatí, nehledě k tomu, že jim kvůli nesplácení paní xy vznikl dluh, ze kterých pak vyplynuly úroky jak hrom. Mají většinou exekuce.
Nechci vám brát iluze, chtělo by to ze strýce vydyndat dlužní úpis.

Jak píšete, že máte svědky předání peněz strýci, on taky může říct, že půjčil peníze vám a že vy jste mu ty peníze vlastně vrátil. Bylo by to pak tvrzení proti tvrzení. No nevím. Vyčkejte, třeba vám někdo poradí, ale spíše je to na poradu s právníkem.

Jak vypadá takový dlužní úpis? Děkuji

Není tady

 

#4 9. 8. 2007 12:07

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Půjčka


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#5 9. 8. 2007 12:29

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Půjčka

Radek napsal(a):

Dobrý den, rád bych poprosil o pomoc.

Loni jsem vzal půjčku svému strýci u společnosti provident. Smlouva je na mé jméno. On však přestal splátky platit.
Žádnou smlouvu jsem s ním nesepsal. Mám svědky, že jsem mu půjčené peníze předal. I obchodní zástupce o tom ví - chodil si pro peníze k němu.
Mohu si podat žalobu na vydání bezdůvodného obohacení? Nebo požadovat zpět z titulu nesplnění smlouvy o půjčce (když naše dohoda o půjčení peněz byla jen "slovně" )? Děkuji

Pokud se budet soudit, bude to dlouho trvat. A výsledek je nejistý. Zkusila bych pro začátek nechat podepsat svého strýce směnku vlastní. Formuláře se dají koupit v prodejnách Sevtu.  Pokud možno ho po dobrém donutit (nesmí mít pocit, že je nucen), aby ji podepsal. Směnka je totiž vymahatelná ihned přes exekutora, nahrazuje platební rozkaz i rozsudek v právní moci.
No a poučení pro příště si z toho taky určitě vezmete ...


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#6 9. 8. 2007 20:02

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Ponaučení ... to jsem si fakt vzal o(

Tak když by mi podepsal směnku na určitou sumu, tak to můžu po něm vymáhat? Soudně nebo přes exekutora, kterého si najdu? To asi nikde nemusím uvádět onu společnost u které "dlužím "? Mám dále platit splátky a chtít jen podepsat směnku a vymáhat po něm.
Děkuji

Není tady

 

#7 9. 8. 2007 20:14

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Půjčka

pokud strejda není úplně blbej, tak ti směnku nepodepíše.Je totiž okamžitě exekučně vymahatelná.Ale samozřejmě, zkus to.
Spíš bych to řešila uznáním dluhu - dlužní úpis.
Jinak splátky musíš platit i nadále do doby, než se to vyřeší.

Není tady

 

#8 9. 8. 2007 20:20

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Spíš bych to řešila uznáním dluhu - dlužní úpis.

Jak? Uzná mi dluh a potom? Soudně?

Není tady

 

#9 9. 8. 2007 20:42

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Půjčka

Podle mne bys to mohl vymáhat soudně, ale asi jen tu částku, kterou jsi za něj platil, ne?


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#10 9. 8. 2007 20:48

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Helča napsal(a):

Podle mne bys to mohl vymáhat soudně, ale asi jen tu částku, kterou jsi za něj platil, ne?

No samozřejmě!!!

Není tady

 

#11 9. 8. 2007 20:50

o_rybka
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 1

Re: Půjčka

Prosím o Vaši radu týkající se exekuce a budoucího SJM.

Přítel má závazky, které vznikly v době, kdy byl rozvedený. V současné době je proti němu vedeno exekuční řízení.
Chceme uzavřít manželství, čímž vznikne společné jmění manželů.
Může z tohoto SJM, které vzniklo až po vzniku závazků, být případně exkuce uspokojena?
Patří mzda manžela do nově vzniklého SJM v tom smyslu, že z ní nemohou být realizovány srážky ze mzdy???

Děkuji Petra

Není tady

 

#12 9. 8. 2007 20:52

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Půjčka

Já si tedy myslím, že dluh je dluh, takže to, že se ožení, přeci nic pro dluh neznamená. Tedy jestli jsem to pochopila správně.


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#13 9. 8. 2007 20:54

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Půjčka

Radek napsal(a):

Helča napsal(a):

Podle mne bys to mohl vymáhat soudně, ale asi jen tu částku, kterou jsi za něj platil, ne?

No samozřejmě!!!

Já to Radku nemyslela zle. Snad to dobře dopadne a se strýčkem se po dobrém dohodnete. Přeji moc štěstíčka. tummenupp


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#14 9. 8. 2007 21:00

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Půjčka

Radek napsal(a):

Spíš bych to řešila uznáním dluhu - dlužní úpis.

Jak? Uzná mi dluh a potom? Soudně?

tady je vzor uznání dluhu.Pokud ho budeš mít a strýc opět nedodrží nový termín, obrátíš se na právníka
http://www.ipravnik.cz/ipravnik/ipravni … E3004EB1A8

Není tady

 

#15 10. 8. 2007 7:09

Jarka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 292

Re: Půjčka

o_rybka napsal(a):

Prosím o Vaši radu týkající se exekuce a budoucího SJM.

Přítel má závazky, které vznikly v době, kdy byl rozvedený. V současné době je proti němu vedeno exekuční řízení.
Chceme uzavřít manželství, čímž vznikne společné jmění manželů.
Může z tohoto SJM, které vzniklo až po vzniku závazků, být případně exkuce uspokojena?
Patří mzda manžela do nově vzniklého SJM v tom smyslu, že z ní nemohou být realizovány srážky ze mzdy???

Děkuji Petra

Mzda manžela samozřejmě do SJM spadá, ale také z ní i nadále mohou být prováděny srážky ze mzdy. Stejně tak může být exekucí postižen veškerý majetek, který přítel vlastnil ještě před svatbou a majetek, který on sám nebo společně nabudete po svatbě.
I nadále však tento dluh bude pouze přítele, on je povinen jej platit. Vznik SJM na tuto jeho povinnost nemá vliv. Pokud dluh nebude platit, tak případný exekutor pak půjde po všem jeho majetku, v SJM i ve výlučném vlastnictví.

Upravil(a) Jarka (10. 8. 2007 7:13)

Není tady

 

#16 10. 8. 2007 8:01

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Helča napsal(a):

Radek napsal(a):

Helča napsal(a):

Podle mne bys to mohl vymáhat soudně, ale asi jen tu částku, kterou jsi za něj platil, ne?

No samozřejmě!!!

Já to Radku nemyslela zle. Snad to dobře dopadne a se strýčkem se po dobrém dohodnete. Přeji moc štěstíčka. tummenupp

neutral

Upravil(a) Radek (19. 8. 2007 20:23)

Není tady

 

#17 19. 8. 2007 20:28

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Směnku vlastní jsem si koupil. A teď  bych rád požádal o pomoc jak jí vyplnit.

Za tuto směnku zaplatím
na řád......................................................
komu        (jeho - strejdovo jmeno )

Splatnost v ( místo placení ) u ( domicil) - ???


Děkuji

Není tady

 

#18 1. 9. 2007 15:03

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

Radek napsal(a):

Směnku vlastní jsem si koupil. A teď  bych rád požádal o pomoc jak jí vyplnit.

Za tuto směnku zaplatím
na řád......................................................
komu        (jeho - strejdovo jmeno )

Splatnost v ( místo placení ) u ( domicil) - ???


Děkuji

Opravdu mi nikdo neporadí? Ještě nikdo směnku nevypisoval?

Není tady

 

#19 3. 9. 2007 12:14

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Půjčka

Ja jsem to resil nedavno - koupil jsem si v papirnictvi formulare smenky a tam jsem vyplnil prislusne kolonky, nic na tom nebylo. Castka (ciselne i slovne), jmeno, adresa a podpis dluznika, moje jmeno, misto placeni (asi nepovinne, staci mesto). Domicil neresis - to je myslim kdyby to bylo splatne u nekoho jineho nez vlastnika smenky. Takze tam bude akorat treba "Splatnost v Praze".

Není tady

 

#20 3. 9. 2007 15:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Půjčka

Radek napsal(a):

Dobrý den, rád bych poprosil o pomoc.

Loni jsem vzal půjčku svému strýci u společnosti provident. Smlouva je na mé jméno. On však přestal splátky platit.
Žádnou smlouvu jsem s ním nesepsal. Mám svědky, že jsem mu půjčené peníze předal. I obchodní zástupce o tom ví - chodil si pro peníze k němu.
Mohu si podat žalobu na vydání bezdůvodného obohacení? Nebo požadovat zpět z titulu nesplnění smlouvy o půjčce (když naše dohoda o půjčení peněz byla jen "slovně" )? Děkuji

Aj ústna dohoda je dohoda a ak sú svedkovia, je to v poriadku. Ale bude to asi stᝠprachy na právnika, a tak...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 6. 10. 2007 14:18

Radek
♥------
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 12

Re: Půjčka

dobrý den, jsem rád za každou radu.
strýc mi slíbil že mi uznání dluhu podepíše. splátky providentu splácím já. omluvte mne za mé otázky, ale ještě nikdy jsem něco takového nepsal. mám v dokumentu - uznání dluhu napsat něco o tom providentu? nebo jen spočítat kolik jsem zaplatil a asi i zaplatím? musím tam napsat i úroky? jsem z toho celý nesvůj. ale své peníze chci zpět. až mi ho podepíše, kam mám jít? co dělat ... všem moc díky

Není tady

 

#22 6. 10. 2007 23:15

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: Půjčka

ad Radek
Vyčíslete si celkovou částku, kterou jste zaplatil a zaplatíte za strejdu (samozřejmě včetně úroků). Potom uznání dluhu může znít:

"Já ...strejdovo jméno..., r.č.xxxxxx/xxxxx, trvale bytem yyyyy, uznávám svůj dluh vůči panu ...vaše jméno..., r.č., bydliště, vzniklý na základě smlouvy o půjčce ze dne ...(datum. kdy strejda obdržel celou částku)..., a jež činí ke dni podpisu tohoto uznání dluhu částku zzzz,- Kč

  Datum, podpis strejdy(pokud ověřený, tím lépe)

Není tady

 

#23 6. 10. 2007 23:26

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: Půjčka

ad Jarka - mzda, SJM a exekuce

Je to všechno zcela obráceně. Mzda (respektive nárok na mzdu-nevyplacená mzda) nespadá do SJM. Je to nárok osobní povahy vycházející z principů pracovního práva. Do SJM spadá až vyplacená mzda. Mzdu manžela povinného nelze postihnout srážkami ze mzdy, nebo exekučním příkazem se nepostihuje mzda, ale nárok na mzdu. Pokud by tak exekutor učinil, soud takový způsob exekuce zastaví. Pokud by byla již nějaká srážka provedena, jedná se o bezdůvodné obohacení oprávněného, popř. exekutora (z titulu úhrady nákladů exekuce).
Pokud bude postižen majetek patřící do SJM, je to důvod k podání excidanční žaloby a k vyloučení věcí ze soupisu. Důvodem je samotná definice SJM, kdy je vlastník ve SJM majitelem celé věci. Tedy i manžel i manželka jsou majiteli celé věci a nikoliv každý jedné poloviny. Uspokojit se z majetku patřícího do SJM se lze pouze tehdy, vznikl-li dluh za trvání manželství (o.s.ř.)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů