Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 22. 8. 2007 8:46

kklarkaa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 108

Re: Velmi vážný problém

Astino, přeju hezký den. Chci Ti napsat svou osobní zkušenost. Jsem máma tří dcer. Dvě první jsou od sebe jen o 15 měsíců. Nyní je jim 23 a necelých 22. Ta starší se od malička hrála s klukama, autíčky..Ta mladší byla blonďatý andílek, který si hrál s panenkama. Ve 13 ti letech začala chodit se spolužákem, později asi v 15-ti letech měla dokonce přítele a brala to docela vážně. Ta starší nic. Po základce obě odešly na školu s internátem. Starší začala chodit s klukem a pohoda.Prostřední se mi po delší době )asi ve druhém ročníku), po koketování s lehkýma drogama..po spoustě malérech, přiznala, že je na holky.O něco později (bylo jí něco po 17 roku)přišla s tím, že ví, cítí, že chce být kluk. Od 16 se oblékala, nosila účes...jako kluk. Všichni ji oslovovali jako kluka. VYPADALA JAKO KLUK, dělala vše pro to, aby tak vypadala. Ta myšlenka ji držela do 19. let. Chci říct, že od té doby, co mi všechno řekla, ustaly veškeré problémy.Řekla jsem ji, že ji mám moc ráda..a je čím je...že ji budu vždy podporovat v tom, aby byla š'tastná. Sama jsem procházela těžkým obdobím, vyrovnávala jsem se s touto novou skutečností a snažila se být jí oporou.Takže za mnou chodila a vyprávěla mi, která holka se jí líbí...a všechno. Můj (tenkrát ještě) manžel se k celé situaci postavil zcela zápo*ně a nevěda si rady sám se sebouj ií vestavu opilostí (nakonec tebhle postoj i alkohol byl důvodem k rozvodu) nazýval z.......u lesbou a podobně...Jen chci říct, že si dcera později..o pár let uvědomila, že je opravdu jen lesbičkou, našla si přítelkyni a myslím, že je šastná. Nemůžu říct, co bude v budoucno...zda ji myšlenky na změnu pohlaví ještě napadnou..Ale ono je to jedno..každý jsme jiný..Ona je jiná a stála bych při ní...i kdyby chtěla být mužem..a nejspíš proti všem...Podotýkám ,že žijeme na vesnici a pokud s tím někdo má problém, já to nejsem. I ty to zvládneš...zdᚠse mi být silná...i když teď tápeš..říkᚠsi možná...proč já...proč my..taky jsem si tím prošla...ale říkala jsem si proč ne zrovna já...proč ne zrovna my..Je tolik horších věcí. Tvůj syn (dcera) je jistě nádherná lidská bytost a co záleží na tom..jestli kluk nebo holka...jestli transsexuál nebo gay.Mᚠho ráda, protože je to prostě a jednoduše Tvé dítě...které tě má rádo a důvěřuje Ti..
A mimochodem, ta nejmladší dcera (nyní téměř 18) má za sebou vztah se ženou. a to se říká, že 2x se to nikdy neobjeví. Teď ale chodí s klukem. Přitom podle spousty sexuologů je bisexualita výmysl. NENÍ!!!Klidně se pod to podepíšu!Ono je prý i naprosto mizivé procento, že by se homosexualita (bisexualita)vyskytla u sourozenců.OPĚT NENÍ!Já mám své děti ráda..máme mezi sebou naprostou důvěru a já, jako jejich máma, jim přeju jen jedno jedinné...aby byly šastné....


Rázem, jakoby nebylo proč se znova nadechnout........

Není tady

 

#52 22. 8. 2007 8:55

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Velmi vážný problém

Kkklarko, godlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlikegodlike


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#53 22. 8. 2007 9:04

kklarkaa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 108

Re: Velmi vážný problém

Regi, díky...


Rázem, jakoby nebylo proč se znova nadechnout........

Není tady

 

#54 23. 8. 2007 6:47

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Kklarkoo,
děkuji za tvoje řádky, za předání tvé osobní zkušenosti - moc mi pomohlo si to vše přečíst.
A smekám před tebou, moudrost, jaká číší z tvých slov, je obrovská. Snad i já jednou svými zkušenostmi pomůžu někomu, kdo zatím tápe jako já. Jedno vím ale zcela jistě, že svoje dítě miluju a projdu si s ním tu jeho cestu ke štěstí, a je jakákoliv. Také si říkám, proč zrovna my, ale hlavně z toho důbodu, že to moje dítě má tu životní cestu tak složitou......... Ale vidím, že podpora, důvěra a vstřícnost zmůžou strašně moc.
Ještě jednou díky.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#55 23. 8. 2007 7:58

kklarkaa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 108

Re: Velmi vážný problém

Astino, není zač...jednou za pár let to možná budeš právě Ty, kdo někomu pár slovy a prožitými skutečnostmi, pomůžeš někomu jinému..Držím Ti pěsti  VÍM, ŽE TO VŠE USTOJ͊ A DOKÁŽEŠ...Klára


Rázem, jakoby nebylo proč se znova nadechnout........

Není tady

 

#56 26. 8. 2007 21:38

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Kklarko, den ode dne si více uvědomuji, že syna neztratím.....že a to dopadne jakkoliv, budu mít stále dvě děti - dvě skvělé děti. Chtěla bych mít tolik síly, co můj syn (dcera) - síly jít si za svým cílem. Tím, že se mi svěřil mi vlastně dokázal, jak moc mu na mě záleží - že nejde přes mrtvoly, ale stále chce být mojí "součástí".... i když je dospělý. Tak to chápu já. Vím, že budu ještě tápat, ale už to bude jen lepší a lepší......


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#57 26. 8. 2007 21:42

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Velmi vážný problém

Ahoj Astinko, ráda čtu, že to vstřebávᚠlíp a líp. Měj se krásně a držím palečky, jsi pro svoje děti báječná mamča


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#58 26. 8. 2007 21:46

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Velmi vážný problém

Klarko, teeeeda.............. godlikegodlike
A Astino, taky..................godlikegodlike
Holky, vy jste fakt VELIKÝ!!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#59 26. 8. 2007 22:31

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Holky, veliká si nepřipadám, vždy jsem prošla postupně všema emocema co znám.....a ještě asi procházet budu. Nejsem hrdinka co každou situaci ustojí bez ztráty kytičky - jsem jen člověk, máma co má strach o ty svoje děti. Ale už vím, že syn (dcera) má právo se o svém životě rozhodnout, a se to okolí líbí nebo ne. Možná je dospělejší než já, kdo ví. A umí se postavit životu čelem, a to je vlastně výhra. Je to skvělý člověk. A tak to to zůstane - a je kluk, či holka.

Upravil(a) astina (26. 8. 2007 22:32)


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#60 27. 8. 2007 8:42

kklarkaa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 108

Re: Velmi vážný problém

Astinko, nikdo z nás by to neustál bez ztráty kytičky. Je to velký vnitřní boj..všechno v tobě křičí, vyčítá si, bojuje...ale Ty jsi velká tím, že si svůj boj vedeš sama v sobě a syn(dcera) v Tobě má oporu, jistotu...že stojíš při něm..Jsi pro něj v této době nejdůležitější na světě a TY TO ZVLÁDÁŠ...a on ti to svou láskou, důvěrou vrací. není o mnoho silnější než Ty...sílí Tebou a taky tím, že měl možnost si to sám o sobě uvědomit, promyslet, bojovat a ten boj vyhrál ve chvíli, kdy to řekl Tobě a spolu jste to vyhráli tím...že držíte při sobě, že oba víte..že na to nejste ani jeden sám...DRŽÍM PĚSTI..a přeju hezký den i celý život.
Klára


Rázem, jakoby nebylo proč se znova nadechnout........

Není tady

 

#61 29. 8. 2007 6:56

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Kklarko, moc děkuji za milé přání.
Den ode dne si více uvědomuji, co je důležité a co není.....jak jsem příliš vázáni na tělesnou schránku a málo na to, co je uvnitř. Platí to i u mě, vidím hlavně, že by se změnilo tělo a už méně si uvědomuji, že podstata zůstane stále stejná - že to bude pořád kousek mého já.
Jsem životem oboucháná ze všech stran, ale možná proto, tak ráda žiju - i když to někdy tak bolí. Od vložení mého dotazu uběhlo několik dní a já už dnes vím, že to zvládneme - i díky vám. Díky rodině i přátelům, kteří to vědí. Nikdo nezaváhal ani vteřinu a všichni nám drží palce a přejí synovi (dceři) štěstí. Ještě máme před sebou dlouhou cestu, vím, že nebude lehká - určitě mě ještě spousta věcí rozbrečí a dostane na kolena, ale nedám se a budu bojovat - ZA DCERU, má-li to tak být. Určitě dám vědět, jak se to vše vyvíjí dál. Všem díky.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#62 31. 8. 2007 9:06

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Ahoj,
zase jsem si na další situaci uvědomila, že problém, který tu řeším je sice vážný, ale řešitelný - že má (věřím, že bude určitě mít!) šastný konec.
Včera jsem se dozvěděla, že velmi vážně onemocněl tchán (bývalý) a jeho příběh šastný konec bohužel mít nemůže - hodně mě to zasáhlo, i když jsme se dlouho neviděli. grater
A také vám musím napsat, že jsem se rozhodla vyrazit na Pandořinu školu, jelikož tu všichni máte srdce na dlani a chu pomáhat, tak budu ráda, když někoho z vás poznám osobně. Těším se už dnes.

Upravil(a) astina (31. 8. 2007 9:07)


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#63 31. 8. 2007 10:15

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: Velmi vážný problém

Nediv se těm svým emocem - divné by spíš bylo, kdybys žádné neměla. Kdo z rodičů je na tohle připravený? Sice si můžeme říct, že by se nám tohle taky mohlo stát, ale DOOPRAVDY s tím nikdo nepočítá. Jako se spoustou jiných věcí. Kdo má emoce, ten má srdce ;-).
Co je Pandořina škola? Už jsem na to párkrát narazila, ale pořád nevím o co jde...

Není tady

 

#64 31. 8. 2007 10:40

merunka
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 5. 2007
Příspěvky: 200

Re: Velmi vážný problém

Astinko,Kklarko jste  úžasnýgodlike Doufám,že i já jednou budu pro své děti takovou oporou jako jste vy(zatím to jsou prcci). Mějte se moc hezky.

Není tady

 

#65 3. 9. 2007 15:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Velmi vážný problém

astina napsal(a):

Ahoj,
zase jsem si na další situaci uvědomila, že problém, který tu řeším je sice vážný, ale řešitelný - že má (věřím, že bude určitě mít!) šastný konec.
Včera jsem se dozvěděla, že velmi vážně onemocněl tchán (bývalý) a jeho příběh šastný konec bohužel mít nemůže - hodně mě to zasáhlo, i když jsme se dlouho neviděli. grater
A také vám musím napsat, že jsem se rozhodla vyrazit na Pandořinu školu, jelikož tu všichni máte srdce na dlani a chu pomáhat, tak budu ráda, když někoho z vás poznám osobně. Těším se už dnes.

Myslím, že to je fajn, a že sa ti bude páči a bude ti to prospešné... Držím palce. Absolventka takejto školičky


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#66 3. 9. 2007 15:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Velmi vážný problém

vavatu napsal(a):

Nediv se těm svým emocem - divné by spíš bylo, kdybys žádné neměla. Kdo z rodičů je na tohle připravený? Sice si můžeme říct, že by se nám tohle taky mohlo stát, ale DOOPRAVDY s tím nikdo nepočítá. Jako se spoustou jiných věcí. Kdo má emoce, ten má srdce ;-).
Co je Pandořina škola? Už jsem na to párkrát narazila, ale pořád nevím o co jde...

Mrkni na Život po něvěře, tam nájdeš viacero informácií...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#67 3. 9. 2007 22:49

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Selimo, děkuji. Vím, že když posílím sama sebe, bude to prospěšné nejenom mě....  a já věřím, že školička posilující bude.
Začala škola a já si moc přeji, aby syn (dcera) zvládl maturitní ročník..... Ale když vše ustál do této doby, tak snad ustojí i tento velmi důležitý rok.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#68 7. 9. 2007 13:48

Dovena
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 16

Re: Velmi vážný problém

dobrý den,můj problém spičívá v mojí matce.Je mi 25 let a mám více jak rok přítele zatím spolu nebydlíme.Bydlím s matkou.Problém je ten že moje matka se od lidí dozvěděla jaká je mojeho přítele rodina a odkud pocházi a ještě se dozvěděla s kým přítel dřív chodil ( s cikánkou ) ale byla moc hezká holka.Moje matka ho nesnese a neustále mu nadává.Přitom moje matka jeho rodinu nezná a nezná ani přítele je to hodný kluk a nechci ho ztratit jen kvůli tomu co moje máma o nom říká.Prosím poradte co bych měla dělat. Každý den se s mámou kvůli mojemu příteli hádame a pak jsem schopná klidně si něco udělat protože jsem na nervy z mojí mami.Prosím poradte, nevím jak dál...Děkuju:(

Není tady

 

#69 7. 9. 2007 14:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Velmi vážný problém

ažko radi... Povedz mame, že svojím správaním a akurát vháňa dotyčnému do náručia, že keby vás nechala tak, možno sa o pár mesiacov sami od seba rozídete - končí tak veža lások...
Mmch, ono to je pravda.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#70 10. 9. 2007 23:57

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Ahoj holky, jen jsem vám chtěla dát vědět, že syn (dcera) je už objednán do Prahy na konec října.....takže se situace začne pomalu hýbat. Trošku se toho bojím a na druhou stranu jsem ráda, že skončí "mrtvé" období, kdy se nic nedělo. Komunikace mezi námi se také lepší a snad to spolu dokážeme říct i otci.... Podpořím syna, jak jen to půjde.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#71 12. 9. 2007 17:33

Dovena
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 16

Re: Velmi vážný problém

Ahojky Astina
ted jsem si četla tvůj problém, a myslím že jsi velice silná a zvládᚠtakoví velký rozhodnutí svého syn ( dcery ).
Přeju tobě a synovi ( dceři ) hodně stěstí....a drž se

Není tady

 

#72 12. 9. 2007 17:40

Dovena
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 16

Re: Velmi vážný problém

Ahojky KKLARKO a ASTINO
obě jste velice silné ženské a měli by před vám všichni smeknout, jste supr mámi který se jen tak nevidí.
Holky držte se jste supr....

Není tady

 

#73 25. 9. 2007 7:09

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Holky, tak jsem si myslela, že řeším nejvážnější problém svého života. Ale není to tak. Mamče diagnostikovali rakovinu prsu, v pondělí nastupuje do nemocnice na operaci......mám o ní obrovský strach. Tohle je pro mě velmi vážný problém.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#74 25. 9. 2007 7:36

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Velmi vážný problém

astino, je to vážné, ale při současné úrovni prevence diagnostikují lékaři většinou rakovinu prsu včas a pak je léčitelná, ikdyž je to léčba hodně nepříjemná a bolestivá. Držím tobě a tvé rodině palce, a to všechno zvládnete.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#75 25. 9. 2007 7:58

Salen
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 1456

Re: Velmi vážný problém

Rodiče ne, ale mám dva případy ve svém okolí. První byla dívka, která byla vzhledem nápadně na kluka, asi ve 20 letech prošla proměnou a je z ní muž. Druhý případ je trochu zvláštní - muž, který si zaplatil přeměnu v cizině, tady byl ženatý a měl děti. Po přeměně zůstal bydlet s manželkou jako kamarádka a dál se podílel na výchově dětí. Asi po 8 letech požádal o zpětnou přeměnu - musel si to uhradit sám (první hradila pojišovna) - tomu moc nerozumím, že by byl tak nevyhraněný.
Reakce okolí určitě nebyla zlá. Také jsme maloměsto. Lidi si o tom samozřejmě povídají, tomu nezabráníš, starší generace je z toho stále ještě v šoku, ale střední a mladá už to bere jako věc, která se prostě děje. Řekla bych, že nejlepší je s lidmi pak o tom mluvit, uspokojit jejich přirozenou zvědavost, dát najevo svůj vlastní zmatek - s tím jsou lidi schopni soucítít.


Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů