Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 8. 2007 9:26

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Včera jsem navštívila psycholožku - probíraly jsem problém ze všech stran. Bylo to velmi bolestné. Ale jedno jsem si doposud neuvědomovala - že je to "synův" život a on si ho bude žít, veškeré rozhodnutí bude na něm - já mohu být jen oporou, ne člověkem, který mu do toho bude zasahovat. A tam je asi zakopaný pes - neumím stát stranou. Také mě oslovila věta, že na člověka je naloženo jen tolik, kolik unese....... Jen aby to tak bylo.
Vím, že můj problém není běžný, proto se tu moc příspěvků z vaší strany nevyskytuje. Ale já budu vděčná za každý nový. Děkuji


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#27 14. 8. 2007 11:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Velmi vážný problém

nevím o tom bohužel nic, takže ti nic neporadím, ale smeknout můžu-žejo? smilepussa  Před vámi oběma.
Kdysi jsem viděla na tohle téma film. O klučíkovi, který se cítil, jako holka a bylo to z jeho pohledu. Jmenovalo se to nějak jako Růžový svět, či tak nějak podobně blbě a byla to tuším belgicko-francouzská koprodukce. Možná by ti to našel někdo, kdo to tady umí - byl to moc hezký film stolt


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#28 14. 8. 2007 11:32

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Velmi vážný problém

lupina montana napsal(a):

nevím o tom bohužel nic, takže ti nic neporadím, ale smeknout můžu-žejo? smilepussa  Před vámi oběma.
Kdysi jsem viděla na tohle téma film. O klučíkovi, který se cítil, jako holka a bylo to z jeho pohledu. Jmenovalo se to nějak jako Růžový svět, či tak nějak podobně blbě a byla to tuším belgicko-francouzská koprodukce. Možná by ti to našel někdo, kdo to tady umí - byl to moc hezký film stolt

http://www.csfd.cz/film/742-muj-ruzovy- … e-en-rose/

A ještě docela fajn stránky:
http://www.translide.cz/transsexualka-bouram-predsudky

Upravil(a) Míša Kulička (14. 8. 2007 11:41)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#29 14. 8. 2007 12:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Velmi vážný problém

Miš!
Já věděla, že budeš vědět! pussahjarta
Šla jsem původně na Hádejhádej-film právě za tímto účele, jenže jsem se zapomněla ve svatém nadšení rodna (jak jsem tak uhádla tolik věcí lollol )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#30 14. 8. 2007 13:42

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Velmi vážný problém

Kdysi jsem ten film viděla. Bylo mi z něj smutno a chvílemi i veselo, ale hlavně smutno ... hlavně z toho jak je ten kluk šastný ve svém světě ... a jak naráží na rozpaky a nepochopení ...

Nevím, jak bych reagovala jako rodič. Asi bych měla tendenci odstěhovat se do anonymního velkoměsta nebo naopak někam na samotu, prostě uzavřít své dítě do světa, kde na něj nikdo nebude ukazovat prstem, kde na něj nikdo nebude zlý, kde by podle mě mohl být šastný. A to je asi to nejhorší, co bych mohla udělat.

Jako tvé dítě, astino, bych svou situaci naopak řešila s nadějí, byla bych šastná, že to vůbec nějak řešit můžu ... a od rodičů bych čekala asi jen pochopení, podporu, zázemí, aby mě brali takovou nebo takového, jak se cítím ... což je asi přesně to, co svému dítku určitě dokážeš dát i ty.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#31 14. 8. 2007 14:37

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Velmi vážný problém

Já jsem se setkala se dvěma muži(klienti), kteří měnili pohlaví , měli jsme až kamarádský vztah - byli to "kluci" velmi citliví milí příjemní a přátelili jsme se léta. Shodou okoliností to byly stejné typy. Oni se tedy neznali....Žijí š´tastný spokojený život v Praze (jeden).Druhý je někfde na moravě.  Odešli  ze svého bydliště, byli z malého města, vesnice, každý je znal...stejný osud..
Obraceli se a chodili k Haně Fifkové - odpovídala někde v časopisech a dalších médiích...byli s ní nesmírně spokojeni.

Smekám před tebou jako před dobrou mámou i před synem, protože se rozhodnul situaci řešit. Ne každý to dokáže.
mmch jeden z těch "kluků" to zkoušel potlačit, oženil se ,měl 2 děti, byl nešastný...atd. A to je mnohem složitější řešit tuto situaci ve třiceti s 3+5letými dětmi.

Není tady

 

#32 15. 8. 2007 9:29

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Děkuji za odkazy. Zatím jsem ve fázi, že nevím jestli bych zvládla vidět ten film, musím se nejdříve prokousat tím, abych se se vším smířila - jde to tíž, než jsem si dovedla představit.....ale vše chce čas a práci sama na sobě.
Syn si také našel kontakt na Hanu Fíkovou - je to asi nejvyhledávanější odborník v oboru - takže věřím, že bude v dobrých rukou. A jelikož jsem z malého města, tak se sem syn (dcera) pak nevrátí - v tom má jasno - a asi to tak bude lepší. A co si budou lidé vyprávět o mě, není důležité, důležité bude, aby byl syn šastný. Ale před sebou má ještě velmi dlouhou cestu. Jsem v kontaktu(po netu)s jednou ženou, která si tím prošla a napsala mi větu, že si musela vybrat tu lepší možnost ze dvou špatných - zůstat v těle, které nebylo její - anebo podstoupit změnu pohlaví. Ona se rouhodla pro tu druhou - vnitřně je šastná, volná a svobodná - ale zase se změnil přístup z venku a s tím se musí vyrovnávat.......
A je pravda, že přiklad od WIKI, mi taky pomohl......je mnohem lepší, že to syn řeší už teď v 18 než aby to dopadlo tak, že by měl děti a musel to řešit s ohledem na ně.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#33 15. 8. 2007 13:11

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Velmi vážný problém

Astino, ještě doplním...

Mám děti..sice o něco mladší, ale přesto si troufám říct, že 18ti letý človíček je pořád trdlo, které se ještě hledá. Nemluvím o sex.orientaci a nechci dělat nějaké plané naděje... Chci tím říct ještě něco jiného.
Pustit do světa a řešit tento problém v 18letech považuji za extrémní druh vyspělosti jedince. Když uvážím, že žít v "cizím" těle, nespokojený sám se sebou musí být něco opravdu nepředstavitelného a mnozí z nás jsou pokrytci, kteří budou zastírat rodinou,dětmi, falešnými skutky (i přečiny apod),jen aby se o nich nedejbože nemluvilo a neukazovalo na ně prstem.
A právě jeho rozhodnutí otevřeně promluvit a řešit je hodné smeknutí. Málokdo z nás by to dokázal. Myslím, že bys na svého syna měla být pyšná. A jak se s tím vyrovnᚠsama, je jenom tvoje věc.Dá se brečet,skákat z mostu, ale vím, že to nebude tvůj případ. Podle toho co píšeš, jsi prostě dobrá!.Ono se nic neděje náhodou (neukamenujte mě), je to zkouška a člověk v ní může obstát, a to je pak teprve zážitek!!.
Já vím, že to zní hloupě a jako fráze. Ale vždy, když se stane mně něco zlého, tak si to říkám, a třeba po (i)letech dojdu k závěru, že to bylo pozitivum. A to skutečně nemluvím o zlomeném nehtu nebo škrábanci na autě. (např. smrt rodičů- a věř nebo ne že i tam jsem našla něco pozitivního).
Přeji hodně štěstí, lásky, trpělivosti a duševní síly!!

Upravil(a) Wiki (16. 8. 2007 14:36)

Není tady

 

#34 15. 8. 2007 13:25

javelin
♥------
Registrovaný: 20. 2. 2007
Příspěvky: 13

Re: Velmi vážný problém

Souhlasím s Wiki, já si vždy říkám, že jsem to zrovna já proto, že to unesu a možná dalším lidem pomůžu tím, že ukážu cestu jak na to. Astina mě o tom přesvědčila také, je silná a svým příkladem může pomoci ostatním s podobným problémem.Astino, na svého syna buď opravdu pyšná jak se k tomu postavil a věř, že i on to unese a na sebe také, protože taková důvěra v rodiče se jen tak nevidí a je to tvoje práce. Držím palce, veřím, že to zvládnete oba! V jednom filmu, řešící problém smrti dítěte se dotyčná matka vyznávala, že jí moc pomohlo představit si sebe mezi ženami, které postihla podobná tragédie. Představovala si, jak se vzájemně drží za ruce a bylo jich stovky....necítila se v tom tak sama. Ani ty nejsi sama...držte se!

Není tady

 

#35 15. 8. 2007 19:14

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Tak čtu vaše řádky - a jsem ráda, že babinet je, že jste VY.....všichni, co mě povzbuzujete. Třídím si myšlenky, a je fakt, že všechno, co nám osud "přivalí" do cesty asi ten nějaký důvod mít bude. Záleží jen na nás - zda nám to zlomí vaz, či nás to posune k nějaké životní moudrosti apod. Já zatím na naší situaci nic pozitivního nevidím.....vlastně ano, jednu věc ano - vidím synovu důvěru ve mě - a to není málo. Pokusím se ho nezklamat, to vám tu dnes slibuju. Wiki tu píše, že pustit do světa tento problém svědčí o synově vyspělosti - to musím jen potvrdit. Je mi jasné, že se člověk v těchto letech hledá, ale já jsem přesvědčená, že on už se našel. Nebudu zapírat, že by se mi nelíbilo, kdyby tomu bylo jinak - ale myslím, že tomu tak není. Je pravda, že jak se s tím vyrovnám je moje věc - zatím nevím, jak to zvládnu, ale skákat z mostu rozhodně nebudu. V podstatě mám dvě zdravé děti, a co je víc? Snad vám tu jednou napíši - JSEM ŠASTNÁ.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#36 15. 8. 2007 19:23

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Velmi vážný problém

Neboj se, Astinko, o tom, že tohle jednou napíšeš, nikdo z nás nepochybuje, ani ty ne, jen si to ještě pořádně neuvědomuješ. Matka je vždycky šastná, když jsou šastné její děti, je to jednoduché, jen cesta k tomu štěstí bývá někdy složitější. Ale už mᚠkousek za sebou. Držím ti palce, moc, vím, že to zvládnete.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#37 16. 8. 2007 8:53

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Cesta ke štěstí asi nesmí být jednoduchá, to by si člověk toho štěstí zřejmě nevážil. Tak já budu škobrtat přes kameny a snažit se dívat dopředu.... Je fakt, že nedávno jsem si ještě myslela, že nemohu být spokojena, když jsem bez partnera, že nemohu být spokejena, když mi děti tak rychle vyrostly a brzy si budou žít svoje životy - beze mě. A hle, najednou tohle všechno není důležité. Ano, budu šastná, když budou šastné moje děti - a ony snad budou, obě dvě.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#38 16. 8. 2007 9:00

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Velmi vážný problém

astina napsal(a):

...Ano, budu šastná, když budou šastné moje děti - a ony snad budou, obě dvě.

Držím vám palec všem třem tummenupp


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#39 16. 8. 2007 9:04

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Děkuji Míšo, asi to budeme potřebovat - všichni tři.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#40 16. 8. 2007 14:48

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Velmi vážný problém

astina napsal(a):

Cesta ke štěstí asi nesmí být jednoduchá, to by si člověk toho štěstí zřejmě nevážil. Tak já budu škobrtat přes kameny a snažit se dívat dopředu.... Je fakt, že nedávno jsem si ještě myslela, že nemohu být spokojena, když jsem bez partnera, že nemohu být spokejena, když mi děti tak rychle vyrostly a brzy si budou žít svoje životy - beze mě. A hle, najednou tohle všechno není důležité. Ano, budu šastná, když budou šastné moje děti - a ony snad budou, obě dvě.

Velmi hezké. Jojo. Asti - trvám na svém  - Jsi prostě DOBRÁ!

mmch dnes tady (v práci) byla paní s ochrntutým dítětem, věk neodhadnu-cca 10(??). Dítě v kočárku vydávalo jen neartikulované skřeky a pilo z láhve. Já jsem se pořád tak nejistě usmívala...nevěděla jsem zda-li se může zeptat, nebo to brát jako samozřejmost atd.., ale ta paní vůbec nechtěla soucit, politovat, byla spokojená vyrovnaná, řešily jsme spolu její "problém"(ne dítě!! ale věcné břemeno na poz.),  a paní byla ve větší pohodě jako já....
Takže tak. Máme to prostě různý....

Upravil(a) Wiki (16. 8. 2007 14:49)

Není tady

 

#41 16. 8. 2007 16:54

Morgaine
♥♥-----
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 83

Re: Velmi vážný problém

Milá Astino,

hluboce se před Tebou skláním, před Tvým přístupem k Tvému synovi.
Hluboce se skláním před Tvojí vnitřní moudrostí.

Nevím co dodat. Opakovala bych se tady po holkách a vlastně i po Tobě.

Protože ty jsi radu nepotřebovala, ty to vše víš a cítíš...

Potřebuješ jen podržet.  Neboj se..., Vy s Tvým synem to zvládnete.
Má báječnou mámu  hjarta

Ps: víš, někdy ve svém životě řeším úplné banality se svým synem a na tomto Tvém příběhu jsem si opět uvědomila, jak si někdy nevážím toho co mám. V životě jsou daleko složitější a důležitější okamžiky, než všední hlouposti při kterých se někdy rozčiluju nad svým synem.

Díky.

Není tady

 

#42 18. 8. 2007 6:51

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Moc vás všechny zdravím,
Děkuji za vaše všechny poklony a hezká slova. Myslím, že je na ně ale čas - jestli mám tolik síly jak to teď vypadá, to se teprve ukáže - v době, až se problém začne řešit. Musím vám ovšem napsat, že jsem se svěřila své velmi dobré kamarádce a ta to řekla svému manželovi (mám je ráda oba dva - moc) - zajímal mě totiž mužský pohled na věc. A byla jsem překvapena - ač je mažel kamarádky skvělý, muž, báječný manžel a výtečný otec 2 dětí, tak přiznal, že by tenhle problém u svého prvorozeného syna asi nedokázal přijmout...... Mě ovšem chápe, mému synovi přeje jen to nejlepší - zády se k nám rozhodně neotočí. Ale stejně to beru tak trošku jako přípravu na to, jak to vezme BM, otec syna.
Ale jinak mi dělá radost hlavně to, že najednou vidím syna s úsměvěm na tváři - to je pro mě teď momentálně největší motor :-)
Zdravím všechny.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#43 18. 8. 2007 9:20

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Velmi vážný problém

Víš, třeba si to prostě jen neumí představit. Kdyby to tobě někdo vyprávěl, asi by sis to taky nedovedla představit, že bys něco takvého zvládla. Ale ono, kyž to přijde, je to o něčem jiném - když se to týká Tebe.
Syn má úsměv na tváři, to je dobře. Musí cítit hroznou úlevu - určitě žil několik let obavami z toho, aby ho lidi nezavrhovali, jak budou reagovat...... musel projevit strašně odvahy, aby se svěřil. A teď je šastný, že alespoň ti nejbližší jsou schopni to přijmout.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#44 19. 8. 2007 22:09

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

No nevím, myslím, si že pokud se něco netýká konkrétně mě, tak jsem tolerantnější....... a míň věcí mě rozhodí.... proto mám opravdu obavu z toho, že syna čeká ještě hodně těžkých chvil. 
A mě čeká naučit se o tom všem se synem komunikovat - přiznávám, že mám v sobě zatím hodně zmatků a i když bych ráda, nejde mi teď o tom všem vést dlouhé hovory......a přitom vím, že by to bylo přínosné pro nás oba. Asi to bude tím, že to podvědomě někam odsouvám - sama nevím.
Učím se opravdu na něho pohlížet jako na moje dítě - abych pak zvládla přerod na moji dceru......
Mám teď nějaké smutnější období - ne že bych syna měla méně ráda, ale jsem z toho prostě smutná.....grater

Upravil(a) astina (19. 8. 2007 22:13)


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#45 19. 8. 2007 22:20

x52658
Host

Re: Velmi vážný problém

Astino,je asi jasný,že ne vždycky bude všechno růžový a krásný a budeš někdy asi dost smutná.Ale pochvaly a poklony ti,myslím si ,patří,už jen za to odhodlání a prvotní postoj k té situaci...
Jen bych chtěla ti říct,hlavně se z ničeho neobviňuj,dokážu si zlomeček toho představit,že možná tě to i napadlo,co jsi to za matku,že dítě má takový "problém".To určitě není tvoje vina a dá se to řešit,takže to bude v pořádku!!!Přeju pevný nervy,hodně přátel,kteří budou držet s vámi a přeju vám oběma,abyste to všechno co nejvíc v pohodě zvládli a abyste si vždycky se synem dokázali říct všechno,co vás trápí,protože toho asi  nebude málo. tummenuppgodlike

 

#46 19. 8. 2007 23:10

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Bazalko,
i fází obviňování jsem si prošla - ale zvítězil zdravý rozum - a když bude dál vítězit společně se srdcem, tak se vše zvládne. I ta otevřená komunikace snad brzy přijde. A mám velké štěstí na přátele - zatím téměř nikdo o problému neví, ale pomohli mi už v životě několikrát a vím, že ani tentokrát nezklamou. Ani vy tady jste mě nezklamali. Díky.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#47 20. 8. 2007 14:26

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Velmi vážný problém

Možná, že si ještě prožije pár nepříjemných věcí, ale věř, že všechno bude lepší, než žít v sebezapírání. Bude konečně sám sebou - teda, sama sebou.
Vím, e je to pro Tebe těžké, ale zkus své dítě vnímat jako dceru. Vždy ona to dcera je, jen má mužský obal

Upravil(a) mashanka (20. 8. 2007 14:27)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#48 21. 8. 2007 6:49

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Mashanko, já moc dobře vím, že žít v sebezapírání by bylo jen utrpení a žádné štěstí.....přeji mu (jí), aby byl konečně sám sebou. Zrovna včera jsem mu říkala, že si nedovedu představit jak se cítí, ani vzdáleně - bohužel. Ale taky bohužel zatím nedokážu své dítě vnímat jako dceru, zatím mi to prostě nejde......ale pevně věřím, že to půjde. Jen to chce čas.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#49 21. 8. 2007 15:41

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: Velmi vážný problém

Myslím že nejvíc se bojíme neznámého......Až začne přeměna, budeš jí se synem procházet i ty a postupně se to Neznámé začne přeměňovat ve Známé a už to nebude tak hrozivé a nepředstavitelné. Nejhorší je čekání a otázky - co bude, jak to bude, co se stane... Nezbývá ti než tohle vydržet. O kluka bych ne nebála (teda v uvozovkách - která máma by se nebála) - je mladý, ví co chce, má odvahu řešit svůj problém. Bezesporu to bude v životě mít t잚í, ale....opravdu jsou horší věci, mnohem..... A i já (čím jsem starší tím víc) věřím tomu, že Někdo na nás naloží právě to, co můžeme zvládnout. A když to zvládneme, tak jsme dál než ostatní.
Myšlenkama se asi užírat nepřestaneš, ale zkus si říct, že až proměna zkončí, budeš i ty někdo jiný - s jiným pohledem na svět, na svoje dítě, na problémy.

Není tady

 

#50 22. 8. 2007 6:45

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Velmi vážný problém

Vavatu, moc hezky napsáno, děkuji. Mᚠplnou pravdu, že nejhorší je čekání...........je to běh opravdu na hodně dlouho tra a možná mě zrovna tento problém naučí, že jsou věci, které nejdou zvládnou hned.....že jsou věci, které potřebují svůj čas..... A je pravda, že po tom všem budu vidět svět jinak - tomu věřím - protože asi budu vědět, co je důležité a co ne. Myslím, že už teď jsou věci, které bych jindy řešila a prožívala a najednou okolo mě proplují a já jim nevěnuji pozornost, protože za to nestojí. Když to tak píšu, tak mě napadá, že třeba budou jednou synovi (dceři) vděčná - protože pro mě připravil vyšší školu života.....jasně, obstát už musím sama.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů