Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#201 2. 9. 2007 2:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: Příběh

Maya.82 napsal(a):

Právníkm dojel předal mi mé karty a nějakou hotovost já jsem zaplatila lidem a nechala si osedlat toho nejkrásnějšího koně a vydala se s mladým krásným podkoním na projíždku po statku. Byl tak obrovský a rozlehlý. Patřilo k němu i několik lesů.

Ve chvíli, kdy jsem s mladým podkoním bok po boku klusala temným hvozdem, obloha se náhle setměla a z mraků jednak začaly padat těžké krůpěje, druhak oblohu protínaly záblesky blížící se bouře. Můj kůň se značně znepokojil, ale já jsem přecenila situaci a pobídla jsem ho do cvalu. Zanechala jsem mladého podkoního daleko za sebou, avšak při úderu blesku se můj kůň splašil natolik, že mě shodil se hřbetu a zmizel v lese.
Probrala jsem se s palčivou bolestí v pochroumaném kotníku v lesním domku - součásti mého panství. Hlava mi třeštila, v krbu planul oheň a nade mnou - ležící na kožešině blízko krbu se skláněl mladý, krásný podkoní se starostlivým výrazem ve tváři.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#202 2. 9. 2007 2:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Tak, a teď si vyberte tongue
Copak asi řekl mladý podkoní hlavní hrdince, ležící na kožešině blízko krbu, sotva se probrala z mdlob?
A) Proboha, už jsem se o tebe doopravdy strachoval, miláčku... hjarta
B) Proboha, babi, kde máte zuby?!? lolretalol

Upravil(a) Kiara (2. 9. 2007 2:23)

Není tady

#203 2. 9. 2007 2:18

Buba 1
♥♥♥♥---

Neboj sa, uz som zavolal mobilom o pomoc, povedal. A naozaj, zapocuvala som sa do rychlo sa priblizujuceho  rachotu vrtulnika. Esteze mladeho, krasneho podkoniho manzelka pracuje v rychlej leteckej zachrannej sluzbe, a je najlepsim pilotom s tromi vyznamenaniami!

Není tady

#204 2. 9. 2007 9:21

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Záchranáři zjistili, že jsem cizinka a k tomu ještě nepojištěná, tak hned zjišovali, zda jsem solventní. Když jim došlo, že asi ano, vytasili se s částkou, za kterou by měli v Praze dům a v Brně dva. To mě rozčílilo, že jsem milé záchranáře okamžitě vyhodila ... koneckonců, až na pár modřin a odřenin se mi nic nestalo.

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#205 3. 9. 2007 0:51

Maya.82
Host

Vyšla jsem z boudy nasedla znovu na koně a oba jsme se pomalým krokem vydali zpět na statek.

#206 3. 9. 2007 9:59

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Na statku se o mě kupodivu postarala tchýně, na modřiny a boule dala obklady, nějakou domácí medicínu na bolest a nechala mě spát. Prý už se o všechno postará. Nevím, co to bylo za dryák, ale tu noc jsem opět měla příšerně živé upíří sny ...

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#207 4. 9. 2007 11:18

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ráno jsem se vzbudila, hlava jak střep, všechno mě bolelo..jestli já ještě někdy vlezu na koně! A to ještě ke všemu má dneska přijet nový správce.

Není tady

#208 4. 9. 2007 17:09

Maya.82
Host

Vylezla jsem s postele oblíkla jsem se a sešla dolů na snídani.

#209 4. 9. 2007 19:07

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tam už sedí tchýně v družném hovoru s mužem stejné věkové kategorie. Prý nový správce. Má velké plus - umí velmi dobře česky - je to totiž jeden z rumunských Čechů. Sedí spolu nad účetní knihou a oba dva kroutí nevěřícně  hlavou...

Není tady

#210 5. 9. 2007 16:53

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

A já se jim ani nedivím, taky jsem kroutila, minulý správce kradl jako straka a ani se nějak nesnažil to zakrývat, tak doufám, že tenhle bude lepší.

Není tady

#211 5. 9. 2007 18:25

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tchýně se na mě jen podívala a říká: "Holka moje zlatá, ty jsi celá dobitá! Jdi si ještě lehnout, já ti za chvíli přinesu kafe a bábovku. Pozítří přijede Emánek s malým a pak to tu vezmem pořádně do parády."

Není tady

#212 6. 9. 2007 17:52

Maya.82
Host

Odvětila jsem ji, že se chci jít podívat do stájí na koně protože někteří závodí a já koně miluju tak si to nenecham ujít.

#213 7. 9. 2007 12:08

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

"No seš normální? Ještě jsi ani nenapsala závě a nevyřídila pojistku pro Emánka a chceš riskovat znova?"

Není tady

#214 8. 9. 2007 14:21

Maya.82
Host

Proč bych měla psát závět nebo mu pořizovat pojistku to at si udělá laskavě sám a to co dělám já může být všem ukradené.

#215 8. 9. 2007 14:33

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

"No to né, teď jsi živitel rodiny, všichni jsou na tebe odkázaní ... nené, za hodinku přijede Emánek i s pojišovákama a notářem a sepíšeme hezky tvou závě a pojistku ve prospěch Emánka a Emánkovu ve prospěch tebe ..."
Zdálo se mi, že tchýnin úsměv už zase narušují horní špičáky smile

Není tady

#216 8. 9. 2007 17:52

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

"Hmmm... maminko, samozřejmě že máte pravdu..." zachrčela jsem lstivě.
"Ale víte co, čím vyšší cílová částka u pojistky, tím i vyšší pojistné, které bude chtít pojišovák zaplatit za nás oba dva ihned. Opravte mě, jestli se pletu, ale momentální stav našich účetních knih shledal nᚠnový správce jako značně neuspokojivý, takže uzavření životní pojistky pro nás oba je momentálně zhola nemožné."
Tchyniny horní špičáky zajely nazpět do ústní dutiny, načež její tvář nabyla maskovitého výrazu a bylo vidět, jak zaskočena nepříjemným faktem usilovně přemýšlí...

Není tady

#217 9. 9. 2007 14:46

Maya.82
Host

Jenže Emánek mě už i s maminkou začíná delší dobu pěkně štvát tak si holt bude muset vybrat bud já nebo maminka. Ted když mám peníze jim jsem dobrá, ale když nebyly to bylo řečí, ponižování a kraválu. Tudle, nudle.

#218 10. 9. 2007 7:46

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Tchyně s novým správcem odjeli vyzvednout Emana na letiště, ale letadlo mělo z důvodu nepřízně počasí zpoždění 14hodin, takže se příjemně opozdili, nicméně správce se ukázal jako gentleman a tchyni zpestřil dlouhé čekání prohlídkou Bukurešti, muzeí i kostelů, takže se baba jedna nenudila a dlouhé čekání přečkala bez psychické úhony.
A já taky .. Jakmile odjeli, rozhodla jsem se narychlo uspořádat seznamovací večírek pro své zaměstnance. Koneckonců, všem se bude lépe pracovat, když se budeme vzájemně znát a důvěřovat si. Byla to akce kulový blesk a byla vydařená .. a já také nepřišla zkrátka, konečně po měsících odříkání a smůly na patách se i na mě usmálo štěstí a než dorazila tchyně se zbytkem mé rodinky, stihla jsem za pomoci hospodyňky, která na mě spiklenecky mrkala (zřejmě jí potěšilo, že i já jsem jen člověk) uklidit následky mejdanu i ustlat rozházenou postel včetně sundání spodního prádélka z lustru, to vše bylo důsledkem mého laškování se zdejším traktoristou Dimitrejem, mimochodem velmi hezkým a statným mladíkem s roztomilou pihou na levé půlce svalnatého pozadí.
Jediné, co drobátko kazilo příjemnou pohodičku, bylo pomyšlení na skutečnost, že při mém rychlém odjezdu z Čech zůstaly doma v šuplíku talbletky antiko a tudíž vášnivé objetí může přivodit doživotní následky. Červíček pochybností hlodal, co kdyby, náhodou.., druhá část mozku mě zase přesvědčovala, že je to v pohodě, že teď určitě své dny nemám .. ale co kdyby ..  přeci jen .. ? Nicméně, ikdyby, nááhodou, svede se to na Emana. Ostatně dodnes netuší, že Tomík je následek pracovního silvestrovského mejdanu, kdy se tehdá Eman společensky zrušil natolik, že přede všemi předvedl striptýz na stole, který nakonec nedokončil a usnul ve stoje s kalhoty spadlými na kolenou. Tato kulturní vsuvka však tehdy rozvášnila říďu natolik, že jsme spolu skončili pod stolem (právě pod tím stolem, na kterém spal Eman) a položili základní kámen k vytvoření celistvé rodiny.

PS: Omlouvám se za delší rozpis, nějak nám ten příběh usínal a ač už 9 stran, naše  chudinka si ještě ani netento, tak teď si aspoň drobátko užila .. vissla

Taky by se to už dalo zakončit: A žili v zemi transylvánské šastně až do smrti, dokud jim konto vystačilo a upíři nevysáli .. dumbomgloria

Upravil(a) Ela.. (10. 9. 2007 10:29)

Není tady

#219 11. 9. 2007 10:29

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Po příjezdu rodinky jsem Emana vášnivě líbla, Tomíkovi ukázala jeho pokoj, koně i ostatní zvířectvo ... a až při večeři mi to došlo - tchýně se nevrátila ... ani nový správce ... a ani příruční pokladna s výplatami pro personál, šekovou knížkou a cennými papíry. Eman na mě kouká dost vyjeveně - vždy matinka prý byla celou dobu s nimi a starala se o Tomíka ... No přece nejsem blázen?

Upravil(a) Míša Kulička (11. 9. 2007 10:30)

Není tady

#220 11. 9. 2007 11:25

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Nakonec se ukázalo, že pokladna i šeky jsou v kanceláři, ale tchýně a správce nikde....zřejmě se někde zašili a já doufám, že nadlouho, nejlépe navždy.

Není tady

#221 21. 9. 2007 22:53

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Konečně budu mít příležitost zase Emanovi ukázat že je ve mně ještě jiskra big_smile a tchýně mně u toho nebude otravovat. Zatáhnu ho hezky do ložnice, otočím klíčem a doufám že nám ten barák nezhoří .to by byla přece jenom  škoda.

Mája

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí