Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 31. 1. 2009 8:43

dzifdayly
♥♥♥♥---
Místo: Ústí n.Labem
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 311

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

lol tak jsem se dočetla dokonce a zase nezjistila jaké granule chutnají nejvíc -my máme PROPAC pro štěnata a včera jsem koupila na zkoušku 1/2kg SPORTMIX -jehněčí no tak se uvidí -naší pitbulí 7měsíční slečně taky nejvíce chutná to co máme my,ale má smůlu k tomu mě nedonutí.

Není tady

 

#77 31. 1. 2009 15:49

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

U nás dostává dopoledne granule (jehněčí s rýží  CHICOPEE) a večer vařené maso s rýží nebo těstovinou, vločkami. Jako odměnu piškotky a poloměkké kroužky (dříve Chivas, teď dle výrobce, např. Kaufland má Dante), sušená střívka, dršky... Taky jsme používali PROPAG, pak mi známá poradila ty jehněčí s rýží, že jsou velmi dobré za rozumnou cenu, navíc pes netrpí na alergie, nemá problémy se zažíváním a má krásnou srst. On takový NO toho sežere dost. Maso kupujeme v drůbežářských závodech - III. jakost kuřat za 25Kč/kg,  hrubě mleté hovězí pro psy, teď jsme objevili řeznictví, kde dělají skvělé salámy pro psy.

Není tady

 

#78 31. 1. 2009 17:17

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

ita napsal(a):

U nás dostává dopoledne granule (jehněčí s rýží  CHICOPEE) a večer vařené maso s rýží nebo těstovinou, vločkami. Jako odměnu piškotky a poloměkké kroužky (dříve Chivas, teď dle výrobce, např. Kaufland má Dante), sušená střívka, dršky... Taky jsme používali PROPAG, pak mi známá poradila ty jehněčí s rýží, že jsou velmi dobré za rozumnou cenu, navíc pes netrpí na alergie, nemá problémy se zažíváním a má krásnou srst. On takový NO toho sežere dost. Maso kupujeme v drůbežářských závodech - III. jakost kuřat za 25Kč/kg,  hrubě mleté hovězí pro psy, teď jsme objevili řeznictví, kde dělají skvělé salámy pro psy.

Ty granule bych vyměnila za nějaké kvalitnější.

Není tady

 

#79 31. 1. 2009 23:00

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Ivano, myslíš, že nejsou dobré? Přítelkyně má boxera, co měl odmala průjmy, vyzkoušela vše možné  a po těchto granulích je docela v pořádku. Jaké doporučuješ? Můj pes je má vlastně jako doplňkové krmivo, raději má maso.

Není tady

 

#80 1. 2. 2009 14:23

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Nᚠretrívr dostával do roka a půl Eucanabu, teď Ontario. Ale nejvíc mu chutnají moje ponožky, pokud možno nové. dumbom

Není tady

 

#81 1. 2. 2009 15:56

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

ita napsal(a):

Ivano, myslíš, že nejsou dobré? Přítelkyně má boxera, co měl odmala průjmy, vyzkoušela vše možné  a po těchto granulích je docela v pořádku. Jaké doporučuješ? Můj pes je má vlastně jako doplňkové krmivo, raději má maso.

Já se snažím krmit těmi kvalitnějšími, ale z tý střední třídy mám dobrou zkušenost s pro pac a boschem.Jinak osvědčená klasika je purina proplan, já těd zkouším trainer pro pejska , který má zdrav. problémy, jinak mu seděl právě ten bosch.

Není tady

 

#82 2. 2. 2009 0:08

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Ivano, dívala jsem se na granule,  které používáš, cenově jsou obdobné, Chicopee má navíc chondroitin a glukosamin na ochranu kloubů. Máme v rodině také fundla s těžkou dysplazií, mám z toho hrůzu.

Není tady

 

#83 2. 2. 2009 0:53

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

ita napsal(a):

Ivano, dívala jsem se na granule,  které používáš, cenově jsou obdobné, Chicopee má navíc chondroitin a glukosamin na ochranu kloubů. Máme v rodině také fundla s těžkou dysplazií, mám z toho hrůzu.

Na klouby je určitě potřeba koupit nějaký kvalitní přípravek, to co je v granulích určitě nestačí.

Není tady

 

#84 2. 2. 2009 14:02

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

My krmíme jen granulemi-Fitminem.Je to český superpremiový výrobek,kvalitní krmivo a ne za tak nehorázné ceny jako profláklá eucanuba,Proplan,atd.
Občas přidám do granulí kousek za psí masové konzervy či paštiku nebo ragů.

Není tady

 

#85 3. 2. 2009 17:28

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Krmila jsem vesměs K 9 nebo Acanou. Nějak se klukům nechtělo do šedé (dospělí psi malých plemen), tak jsem kupovala výživnou-modrou, ale už jsem se rozhodla pro Purinu. Tu máme párkrát vyzkoušenou, ta je oblíbená. Hlavně nechci žádný sra.ky z hypermarketů. To mi potvrdila nejen chovatelka, ale i veterinář.

A naše krmení vypadá tak, že jim dám trochu masa z psí konzervy nebo kuře vařené , troška vody (vývaru), aby to neměli suché a smíchám s granulemi. Někdy ještě mají těstoviny a mrkvičku. A protože milují jogurty a všechno od mléka , tak jim cca 1x týdně dám každému smentánek nebo něco takového. To sice asi není úplně správně, ale snad jim neuškodím.  No a co vyloudí na mně (pomeranč, hrozny, bebe sušenku). jen občas (když nás nevidí páník). Taky mají rádi zdechlé zvířátka, ho.na, odpadky, tužky, kolíčky, a zaječí bobky....mno, ale to se snažíme omezovat smile

Je pravda, že s tím jejich krmením "nadělám", příbuzní se mi smějí, zda-li mají na silvestra kluci i kaviár atd, ale když už jsem si pejsky pořídila, tak se snažím starat jak nejlépe umím. Jako prostě ve všem...
Od chovatelů si dám poradit, zda-li nedělám nějaké chyby. Psi nejsou tlustí (1 chodí na výstavy - tak by nás hned utřeli), jsou zdraví, zátěz přiměřená. Psi mají tak 8kg. Dobrůtky jsou jen psí a vylouděné minimálně..
Dají mi chovatelky souhlas s Purinou?

Není tady

 

#86 3. 2. 2009 22:41

x256987
Host

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Vybavili se mi naši dva voříšci odchovaní na zbytcích z kuchyně, jeden se dožil 16 a druhý 19 let v naprosté spokojenosti, granule ani konzervu nikdy nepotkali a veterináře kromě očkování v životě neviděli. Nejšastnější byli, když dostali olízat poslední zbytek nanuku ze špejle tongue

 

#87 3. 2. 2009 22:54

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Markeet - nedočetla jsem to celý, přečtu si to později pussa pedigree není kpravdu nejlepší, dělali jsme na to i nějaký testy na škole, co si jen letmo vzpomínám, tak tam byl vysoký obsah močoviny a nevyvážené složení. Já krmím K9, Purinou, Hills nebo Eukanubou, podle toho co je při ruce. Ale nᚠpsík mí sedm kilo, takže spotřeba je docela malá. Jinak v našem okol ( a teda i ve tvým wink ) funguje rozvážka krmiva až do domu (i prášky psí vozí)...je to vclku levnější a dost pohodlný. Kdyžtak mi písni, dám kontakt pussa

lol lol a teď jsem se podívala za kdy to je lol jsem já to ale truhla lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#88 3. 2. 2009 23:12

x56325
Host

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Judita napsal(a):

Vybavili se mi naši dva voříšci odchovaní na zbytcích z kuchyně, jeden se dožil 16 a druhý 19 let v naprosté spokojenosti, granule ani konzervu nikdy nepotkali a veterináře kromě očkování v životě neviděli. Nejšastnější byli, když dostali olízat poslední zbytek nanuku ze špejle tongue

Mě se zase vybavila nebožka sousedka, která nám kdysi s pláčem žalovala, jak má nenažraného psa (mladí si pořídili a poté u bábi ponechali dalmatina dumbom), že prý jí v nestřežené chvíli sežral přímo z talíře kotletu. O brambory zájem neprojevil. A to prý "když jsem přišla ráno z obchodu, dala jsem mu sežrat CELEJ rohlík!!"
Nutno dodat, že nebohý pes se před smrtí hladem zachránil tím, že spolykal veškerou drůbež, která se v širokém okolí vyskytovala...
Omlouvám se za offtopic  rodna

 

#89 3. 2. 2009 23:23

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

judito, u babičky taky vořeši krmení občas granulema a jinak co se uvařilo a chodili tak akorát na očkování a čubu sme pochovali v 18 letech. plemena jsou citlivá, trávení už nemají moc šelmovské, a do toho všelijaký vrozený vady a dispozice k nemocem..to je daň za to, že chceme vyrábět psy do katalogu jak řikám. neřikám, že všichni a že by se mělo krmit nějakýma šmejdama. zastávám názor, že by se měla podporovat přirozená vlastnost psího ústrojí a to je trávit maso. a kombinovat granule masem. třeba i syrovým. protože střeva pak zakrní a pes se posere po všem co sežere kromě granulí.

Není tady

 

#90 4. 2. 2009 14:03

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Wiki napsal(a):

Krmila jsem vesměs K 9 nebo Acanou. Nějak se klukům nechtělo do šedé (dospělí psi malých plemen), tak jsem kupovala výživnou-modrou, ale už jsem se rozhodla pro Purinu. Tu máme párkrát vyzkoušenou, ta je oblíbená. Hlavně nechci žádný sra.ky z hypermarketů. To mi potvrdila nejen chovatelka, ale i veterinář.

A naše krmení vypadá tak, že jim dám trochu masa z psí konzervy nebo kuře vařené , troška vody (vývaru), aby to neměli suché a smíchám s granulemi. Někdy ještě mají těstoviny a mrkvičku. A protože milují jogurty a všechno od mléka , tak jim cca 1x týdně dám každému smentánek nebo něco takového. To sice asi není úplně správně, ale snad jim neuškodím.  No a co vyloudí na mně (pomeranč, hrozny, bebe sušenku). jen občas (když nás nevidí páník). Taky mají rádi zdechlé zvířátka, ho.na, odpadky, tužky, kolíčky, a zaječí bobky....mno, ale to se snažíme omezovat smile

Je pravda, že s tím jejich krmením "nadělám", příbuzní se mi smějí, zda-li mají na silvestra kluci i kaviár atd, ale když už jsem si pejsky pořídila, tak se snažím starat jak nejlépe umím. Jako prostě ve všem...
Od chovatelů si dám poradit, zda-li nedělám nějaké chyby. Psi nejsou tlustí (1 chodí na výstavy - tak by nás hned utřeli), jsou zdraví, zátěz přiměřená. Psi mají tak 8kg. Dobrůtky jsou jen psí a vylouděné minimálně..
Dají mi chovatelky souhlas s Purinou?

Delam to obdobne, akorat moji psi toho vyzebraji podstane vice smile Purina je osvedcena klasika.

Není tady

 

#91 4. 2. 2009 16:47

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Ivano,  víš, já se styděla přiznat... vyžebrají na mně všechno (bebe suš., banán, meloun, treščí játra, buchty, oranžovou papriku) dokonce jsem tak daleko , že jim oloupávám tu slupku z dílku pomeranče i z kuliček hroznů, aby si s tím náhodou nešli hrát na "ovečku" na sedačku. .. Ještě jsem nepřiznala smardlavý sýr (nevijaksejmenuje), za který by položili život.

Není tady stydící se smajlik. Jen jim vážně nedávám slané a čokoládu a brambory.

Jedno období pili i čaje ( ale to mi doporučil pro jednoho psa veterinář, když měl něco v moči - dr neboco), aby prý hodně pil...

A věřím tomu, že nejspokojenější pes bude ten, co je krmenej lidskou stravou, ten si pošmákne nejvíc. Já se bojím jen jedné věci, abych jim špatným mým krmením nezpůsobila zdravotní potíže.

Není tady

 

#92 4. 2. 2009 22:29

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Wiki, proč ne brambory? Tady jeden boxer, co měl odmalička průjmy byl na vyšetření a doporučili jim brambory. Můj první NO neměl rád jako přílohu rýži, dovedl ji perfektně odpreparovat a neměl rád hovězí. Tento NO miluje hovězí, rýži taky nemusí, chce všechno, co mám já, dokonce onehdy snědl i čerstvý chleb z pekárny - suchý. Naše chovatelka krmila mletým syrovým masem už i malá štěňata. Já mu dávám (2 roky, 45 kg) dopoledne granule, večer vařené maso, nejčastěji kuřecí s přílohou a zeleninou. Taky mu moc chutná mleté maso v krabičkách (podle výrobce Dante, Best...)- 30 dkg cca 15 Kč. Vždycky je mi moc líto psů souseda na chatě, kteří kromě zbytků z kuchyně dostávají nejlevnější granule (do 15 Kč/kg).

Není tady

 

#93 5. 2. 2009 16:02

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: ANKETA: čím krmíte pejska??

Wiki napsal(a):

Ivano,  víš, já se styděla přiznat... vyžebrají na mně všechno (bebe suš., banán, meloun, treščí játra, buchty, oranžovou papriku) dokonce jsem tak daleko , že jim oloupávám tu slupku z dílku pomeranče i z kuliček hroznů, aby si s tím náhodou nešli hrát na "ovečku" na sedačku. .. Ještě jsem nepřiznala smardlavý sýr (nevijaksejmenuje), za který by položili život.

Není tady stydící se smajlik. Jen jim vážně nedávám slané a čokoládu a brambory.

Jedno období pili i čaje ( ale to mi doporučil pro jednoho psa veterinář, když měl něco v moči - dr neboco), aby prý hodně pil...

A věřím tomu, že nejspokojenější pes bude ten, co je krmenej lidskou stravou, ten si pošmákne nejvíc. Já se bojím jen jedné věci, abych jim špatným mým krmením nezpůsobila zdravotní potíže.

Já se za to nestydím smile Jeden můj pes o zelleninu a ovoce nestojí, ale druhý si rád dá třeba rajče, a moc mu chutná pomelo, v létě si dají oba třešně.Psí škodliviny samozřejmě nedostanou.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů