Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 8. 2007 8:07

sunflower
♥♥♥♥---
Místo: Jihlavsky kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 308

Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Ahojky,
tak nadpis snad mluví za vše smile
Nechci tady řešit, zda je to dobře nebo ne, ale chci jen vědět, zda je nás takových co máme dítko u sebe přes celou noc dost anebo jsme jen takový "exoti" my smile
Vím, že to asi není to správné, ale zase si myslím, že teď není ta vhodná doba, abych malýho nechávala vyřvávat, když už je takhle navyklej. Jen nevím, jestli to nemá souvislost i s tím, že se často v noci budí, ale co pozoruju, tak je to spíš tím, že se nemůže uvelebit a hledá polohu. Což v postýlce by bylo asi horší, dyž by pořád narážel do špuršlí.
Tak co kolik je nás tu s mimčem ve vlastní posteli, přiznejte se..... bez mučení...... dumbom


[

Není tady

 

#2 3. 8. 2007 8:11

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Filípek spí ve vlastní postýlce a do té naší se přesunuje asi ve 4h ráno.
Myslím si, že noční kojení s častým buzením souvisí. Jakmile dítě přestane být v noci kojeno, většinou začne spát mnohem lépe.


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#3 3. 8. 2007 9:37

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Hehe, no, my jsme asi nejvetsi exoti, a muzu za to JA, ne moje zena smile Ja chtel, aby nase mimi spalo mezi nama, proste jsem mel fakt strach, aby "se mu neco nestalo", napr. prestane dychat, nebo tak neco. smile

Není tady

 

#4 3. 8. 2007 10:02

potvurkapodivna
Host

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Nᚠprcek spí od počátku ve své a když si jí beru ráno na krmení do naší postele, tak prostě neusneme nikdo, tak jí odnesu zase zpátky do jejího pokojíka a chrupem všichni pohodlně. Já s rodiči taky nespala, tak mi to přijde normální, že každý má svou postel a právo na soukromí.

 

#5 3. 8. 2007 10:23

Hofmanka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Náchod
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 3247

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

NᚠOndra spí ve své postýlce. V noci ho ve své posteli nakojím a zase ho položím zpátky. U nás zůstává pouze když ho trápí bříško, to mu držím nadzvednuté nožičky a on pěkně vyprďuje a pak kolem 5 hod. ranní když je už vzhůru. To u nás ještě zabere, ale já ze spaní už nic nemám.
Jinak párkrát spal u nás v posteli přes den a vím, že se mu tam moc líbí a hodně rychle by si na to zvyknul.

Není tady

 

#6 3. 8. 2007 10:24

BerusMon
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 866

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

U nas Natálka spinka sama v postylce do prvniho kojeni, coz je tak kolem treti hodiny rano. Potom se stehuje k nam do postele. A behem chvilky spinka jak dudek... Já se sice moc nevyspim, protoze neustale kontroluji, zda je v poradku ci na ni manza treba nepolozil ve spanku ruku ci tak..., ale jsem rada, ze ji mam blizko sebe.

Není tady

 

#7 3. 8. 2007 10:35

zuzanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 956

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

sexynet napsal(a):

Hehe, no, my jsme asi nejvetsi exoti, a muzu za to JA, ne moje zena smile Ja chtel, aby nase mimi spalo mezi nama, proste jsem mel fakt strach, aby "se mu neco nestalo", napr. prestane dychat, nebo tak neco. smile

sexynete, tak právě proto, že mᚠo prcka strach, že přestane dýchat, tak by jsi ho měl mít v postýlce se zapnutým monitorem dechu!?!?!

JInak nᚠindián usíná v postýlce a v noci, když se probudí, tak nakojím a šoupnu zpátky, ale k ránu už většinou protestuje a tak zůstane mezi námi vissla

Není tady

 

#8 3. 8. 2007 10:40

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Uz je mu 5,5, a dychat uz snad neprestane, uz ma davno vlastni pokoj smile Ale par let spal s nama smile)

Není tady

 

#9 3. 8. 2007 11:10

habe
♥♥♥♥♥--
Místo: Teplice
Registrovaný: 5. 9. 2006
Příspěvky: 535

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Májinka spinká se mnou místo taky, když ho nemáme doma ( a to je většina nocí z týdne ). Když je doma, spinká v pohodě ve své postýlce, ale ráno už zase dospává mezi náma smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24416.png
3 roky - 15.20 kg, 101 cm

Není tady

 

#10 3. 8. 2007 11:17

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Terezka spí od prvního dne ve své postýlce ve svém pokojíčku a jinde než tam a v kočárku neusne. Když jsem ještě kojila, vždycky jsem vstala a kojila u ní, sedla jsem si na gauč, který tam má a po kojení zase šup zpátky do postýlky. Když nekojím a dávám UV, tak to probíhá vlastně stejně. Teď už si vyžaduje víc pozornosti, válí se na dece v obýváku, blbne na gauči, beru si jí s sebou když žehlím nebo vařím, ale na spinkání má prostě jen svoji postýlku a jsem tomu ráda. Do postele si ji bereme vždycky o víkendu ráno, když vstáváme všichni společně, chvilku se pomazlíme a šup spátky do svýho. Snažím se, aby netrpěla žádným extra velkým návykem, a už se to týče drndání, nošení na rukou, usínání...
Souhlasím s Potvůrkou, taky jsem nespala s rodiči a když jsem chtěla, tak jsem si za maminkou pod peřinu šupla, ale na to má Terezka ještě čas smile

Není tady

 

#11 3. 8. 2007 11:17

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

S náma spal Adam v posteli taky skoro celou dobu.
Vždycky když jsme šli spát, tak se vzbudil, v jedné ruce dudlíka, ve druhé spinkací myšku a čekal na transport big_smile Nevidím v tom nic špatného, že dítě spí s rodičem. Já si myslím, že je to v pořádku. My jsme se vyspali v pohodě všichni.
Až když začal v posteli "prudit", skákat po nás, kopat, šourat do obličeje apod., tak jsme ho odstěhovali. (Asi měsíc už spí ve vlastním pokojíčku v postýlce a s náma už spí vyjímečně. )
Sun, já si myslím, že to některé děti prostě potřebují a řeknou si o to. Třeba potřebuje mít pocit bezpečí, blízkost rodičů, konejšivý hlas mámy a nebo prso big_smile


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#12 3. 8. 2007 11:19

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Gia napsal(a):

S náma spal Adam v posteli taky skoro celou dobu.
Vždycky když jsme šli spát, tak se vzbudil, v jedné ruce dudlíka, ve druhé spinkací myšku a čekal na transport big_smile Nevidím v tom nic špatného, že dítě spí s rodičem. Já si myslím, že je to v pořádku. My jsme se vyspali v pohodě všichni.
Až když začal v posteli "prudit", skákat po nás, kopat, šourat do obličeje apod., tak jsme ho odstěhovali. (Asi měsíc už spí ve vlastním pokojíčku v postýlce a s náma už spí vyjímečně. )
Sun, já si myslím, že to některé děti prostě potřebují a řeknou si o to. Třeba potřebuje mít pocit bezpečí, blízkost rodičů, konejšivý hlas mámy a nebo prso big_smile

Gio podle mně nemᚠpravdu, myslím, že je to jen návyk kapitulation

Není tady

 

#13 3. 8. 2007 11:27

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Já si Vojtu beru do postele až po ranním kojení cca v 5,30-6 hodin. To je pak příjemný ještě usnout a kolem 8 se vzbudit a mít ten jeho sladkej xichtík u sebe smile


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#14 3. 8. 2007 11:52

Janis
♥♥♥♥♥--
Místo: Zlín
Registrovaný: 1. 6. 2007
Příspěvky: 522

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Tak naše Adélka má mezi náma v posteli své výsostné místečko a když tam usne tak tam prostě zůstává. Ne celou noc i když i to už u nás několikrát bylo. Už v porodnici mě varovali před odstěhováváním malé do jiné místnosti nebo odpírání přitulení v naší posteli. I naše MUDra se pokaždé ptá,jestli se s Aduš poctivě postelujeme,že je to pro její citový vývoj to nejlepší a já můžu s klidným svědomým říct že to v žádném případě nezanedbáváme. Vždycky mě upozorní,že vlastní pokoj fakt ne dřív jak v roce.... No,u nás to ani nehrozí,není nic krásnějšího než blízkost vlastního miminka..... To můj názor a názor mého manžela. (Ten by odstěhování fakt nepřežil,Aduš je jeho miláček...)

Nakonec já nocovala s našima strašně dlouho a strašně ráda a nikdy mě neodstrčili nebo nevyhodili... Musím přiznat že i teď jsou chvíle kdy bych si k nim klidně do postele vlezla a taky to nad ránem když spíme u našich s Aduš praktikujeme a naši jsou štěstím bez sebe a já také!!!!

Není tady

 

#15 3. 8. 2007 11:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

David 14let - spal v postýlce do roka, a pak tam byl jak tygr ve vězení. Přesunul se ke mě do postele a byl spokojený.
Mladší Pavel 11 let - to samý. Po roce jsme společně spali na letišti a manžel v obýváku.
Už léta mají svůj pokojík a nezanechalo to na nich žádnou újmu.
Snažila jsem se je po kojení dávat do postýlky, ale taky a kolikrát se stalo, že jsme vytuhli u kojení oba.
Ted máme malou, ta je hodně ubrečená. Je předčasně narozená. Někdy usne večer samo  v postýlce, někdy ne, tak jí ještě nakojím a usne sama v posteli. Už nejsem tak přísná, jako jsem byla na kluky. Při druhém kojení cca ve 2 hodiny, někdy už v 23h už to neřeším a spí se mnou až do rána.Nestalo se ale, že by spala celou noc sama v postýlce.
Ona totiž ještě nikdy nespala bez kojení celou noc. Pro mě je to jednodušší, jak se vyspat. Vytáhnout kozenku a spát dál.
Jen tak mezi řečí. Já spala s našima taky smile

Upravil(a) dusička (3. 8. 2007 12:03)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 3. 8. 2007 12:03

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Tak toto me taky zajima natalda zasadne s nami nechtela spat (jelikoz rvala jak silena tak jsem zkusily vsechno ale ona dostavala zachvaty jeste vetsi tak jsme porad davali do postylky a staly nad postylkou jak blbci) ted v 9m ji zacali rust prvni zuby tak rvala opet a vyzadovala byt v noci poprve v jejim zivote se mnou ani ne s tatou ale se mnou nesmela jsem jit ani na zachod aby nervala jak jsem se pohla. Tak jsme to takto vzladky a ted je opet zpet v postylce ale porad se budi (delala to i  pred tim) a jak je s nama v postely tak spi jak zabita takze je to pro nas lepsi ze tam porad nemusime chodit. Takze az ted v 9m ji bereme do postele a ja to resim jestli delam dobre, ale ja tady dlohou spal s matkou (jelikoz jsem mela nocni mury jeset si to dokonce pamatuji) takze natalku chapu a asi ji v tom nebudu branit jsou horsi veci a do maturity a snama spat snad nebude:) Fakt nevim ale vyspani jsme vice nez kdyz ji budu drzet v postylce ona jak se probere tak zacne plakat asi ze je sama ale v postely zasatra rucickou dozadu a kdyz tam jsem tak spi dal jak se hnu rano z postele tak do 15min. je vzhuru taky.

Není tady

 

#17 3. 8. 2007 12:09

Klaris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice - Polabiny
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 3047

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Aduš spí od narození v postýlce, s náma snad nikdy nespala, jen jednou jsme si ji k ránu vzali a já z toho byla na dumbom dumbom, teď semnou spala na chatě asi třikrát ale stejně spím jak když nespím hmm..Teď už má vyndané šprusle v postýlce a ráno když vstane tak přijde za náma do ložnice nás vzbudit neutral tongue lol lol lol, teď necháme udělat už malou postel a bude si vegetit, je ale spíš klidnější když má svůj klid v pokojíčku a my taky tongue cool vissla vissla vissla..
Nám to takhle vyhovuje a ani jeden nejsme zastánce mít dítě u sebe v posteli..

Není tady

 

#18 3. 8. 2007 12:26

zuzanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 956

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

sexynet napsal(a):

Uz je mu 5,5, a dychat uz snad neprestane, uz ma davno vlastni pokoj smile Ale par let spal s nama smile)

dumbom Já myslela, že máte mimušátko, tak sorry, taky mám šestiletého prďolu, který spával mezi náma, ale tehdy jsem ani nevěděla, že nějaké monitory existujou gloria

Není tady

 

#19 3. 8. 2007 16:04

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

zuzanka: Mozna jeste jedno udelame, uvidim, jak na tom bude firma smile A to uz monitor dechu koupim, a spat bude ve svym, aby nebylo pak na nas tak citove upjate... smile

Není tady

 

#20 3. 8. 2007 17:02

l.lucililinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeňský kraj
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 2151
Web

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Noo, řekla bych, že exoti nejste URČITĚ lollollol někdo to prosazuje a někdo haní asi je to indivindi big_smile já jsem v těhu bylo zásadně proti ALE to jsem ještě nevěděla, že když se očíčka zavřou, nejsem schopná vstát. Takže  brouček se mi budil přesně po 3 hodinách, zhruba do 3 hodin  do rána jsem ho poctivě po kojení přendala, ale jak jsem si šla lehnout ( 1-2-3. hodina ráno) tak od té doby už zůstává spinkat u nás, zkoušela jsem na sebe vše- rozvíceno ( svítila jsem pak až do rána big_smile ) i brýle jsem si nechala a kdepak, takže to prostě neřeším a zlatíčko je u nás. Teď se to teda posunulo až na 5 hodinku ráno, spinká trošku déle, ale i přestože je mu rok, tak se mi stejně po kaši na kojení vzbudí. hjarta ale musím říct, že mi to nevadí a skoro naopak mi to chybí- když náhodou spinká až do rána u sebe wink


http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/rj86.jpghttp://lbym.lilypie.com/rj86p2.png

Není tady

 

#21 3. 8. 2007 17:22

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2480

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Mikko taky hajá od začátku v postýlce ve svém pokojíku, je tam zvyklý, má tam svoje soukromí a klid. Když jsem naopak chtěla někdy uspávat malého se mnou v posteli, tak to nešlo, s náma si hraje dovádí, ale hajat nene. Jsme spokojeni všichni a nemůžu si to vynachválit!


http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

 

#22 3. 8. 2007 17:30

potvurkapodivna
Host

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Když jsme bydleli v bytě, tak se Niki v noci budila snad každou hodinu a někdy od 3-4 nespala vůbec. Co jsme se přestěhovali na baráček a má svůj pokojík, tak se vyspíme všichni, večer jí dám jíst a teprve ráno k ní jdu zase na jídlo, ale jinak spí jak zabitá, protože má svůj klid. Když si jí ráno vezmu do postele, tak už stejně neusne a chce lumpačit a když výjimečně zabere, tak já se stejně nevyspím, protože ona potřebuje svůj prostor a já ve vynucené poloze spát neumím, takže můj názor je, že každý má mít svojí postel a myslím, že tohle zrovna není důvod k tomu, aby dítě citově strádalo.

 

#23 3. 8. 2007 20:17

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Míša spal od dvou a půl měsíce zhruba ve svém pokojíčku a teď mu tam zhruba před čtyřmi měsíci přibyl bráška, takže kluci mají svůj pokojíček a já pro jistotu videochůvičku, protože Patrik pořád nespí celou noc, tak abych ho slyšela, ale dokud byli oba postupně s námi v ložnici, tak se nevyspal nikdo. stolt


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#24 3. 8. 2007 20:44

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Adéla usímá po obědě i večer sama v postýlce a když se vzbudí..třeba okolo jedné nebo druhé nebo prostě až šesté...tak jde mezi nás do postele, někdy tak zaspí i krmení a ani mlíko nechce, prostě ji stačí, že je s náma..je to holt třetí a poslední dítko a tak si vychutnáme se vším všudy big_smile
Kluci spávali v postýlce a do postele jsme je nebrali dumbom...jo, to jsem byla ještě přísná matka, teď už měknu a mazlím a mazlím a rozmazluju smile

Jo a má to výhodu...když ji po nočním nebo nad ranním krmením vrátím do postýlky, tak vstává tak kolem osmé...pokud je mezi náma, tak chrupká do 9h až 10h ráno tummenupp

Takže Sun...buď v klidu, nejsi sama smilehjarta

Upravil(a) Pinky (3. 8. 2007 20:45)


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#25 3. 8. 2007 20:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Společné spaní s dítětem a časté noční kojení

Pinky, přesně jak píšeš.
Na kluky jsem byla přísná a stejně pak po roce se mnou spali - oba.
Tak proč by nemohla spát malá už od začátku. Taky se mazlím, mazlím, mazlím. Je to už naposledy. smile tak si to chci co nejvíc užít. Podle mého to není rozmazlování.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů