Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 8. 2007 14:37

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Kuchyň a obklady

Ach jo sad jsem v koncích....

Schrnu to - je hloupé, když budu mít kuchyň v kombinaci wenge a vanilka (výmalba stejná jak vanilka)  a obývák by byl v kombinaci ořech a smetanová  (podlaha vypadá jako ořech)  + smetanová sedačka a tmavě hnědé polštářky s doplňky.
Výmalba je stejná. Všechny barvy jsou v tónu hnědé a smetanové ... jen 2 různé intenzity. wenge + vanilka - ořech + smetanová.
Obývák by byl v těch smetanových tónech - kromě tmavých schodů - korespondujících s kuchyní .... a tmavých a světlých doplňků.

Prostě je to založeno na kontrastu.

Upravil(a) Feuria (1. 8. 2007 14:39)

Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

#27 1. 8. 2007 14:38

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Osobně, kdyby byl prostor, by se mi líbilo uspořádání (ne barva) takto
http://www.hanak-kuchyne.cz/home_cs/?ac … rano_alias
nebo
http://www.hanak-kuchyne.cz/home_cs/?ac … egant_bila

Mám ráda všechno po ruce, navíc mi chlapi fušují do vaření, tak je příjemné, když jde prostor využít pro víc lidí.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#28 1. 8. 2007 14:41

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Regi - mám kuchyňku jen 8m2 - takový výklenek ve střeše  - tohle bych měla i přes celý obývák.
Mám jí do U - prakticky už jí mám vyřešenou a teď řeším jen tu barevnou sladěnost....

Není tady

#29 1. 8. 2007 14:52

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

grater grater tak jsem zase v koncích sad

Není tady

#30 1. 8. 2007 15:01

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Já vím, jen jsem si tady zasnila ;-) .
Tvar U je velmi praktický.

Není tady

#31 1. 8. 2007 15:25

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Já mám wenge podlahu, kuchyň je buk (taky do U). Stěny máme zatím bílé, obklady béžové... Hodila bych sem fotku, ale to bych to musela umět big_smile

Není tady

#32 1. 8. 2007 15:33

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Není tady

#33 1. 8. 2007 16:03

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

Regina napsal(a):

http://www.hanak-kuchyne.cz/home_cs/?acc=produkt_elegant_bila

tahle je vážně nádherná.přesně takovou jsem chtěla, ale manžel mi tu bílou rozmluvil

Není tady

#34 1. 8. 2007 19:13

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

http://fora.babinet.cz/gallery.php?pid=145

Mája

Není tady

#35 1. 8. 2007 19:15

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

tohle je varianta s obkladem ve stejném provedení jako je pracovní deska, je to trošku žíhané ale z dálky by se dalo říci vanilkové. Za rok se mi ji nepodařilo zlikvidovat a myla jsem ji asi 5x, takže na údržbu to náročné moc není. Nedokážu si dost dobře představit, co by se stalo kdyby klukovi ypadnul nůž ( jako nedávno) u kuchyně se skleněneou zadní deskou ............, a taky to trochu vylučuje možnost házet po sobě nádobím big_smile

Mája

Není tady

#36 1. 8. 2007 19:22

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

Regino, mně ta kuchyně od Hanáka připadá jako u zubařem ale je pravda že mně se moc moderní věci nelíbí a když se mi začnou líbit, už jsou obvykle nemoderní. Jsem aabsolutně out..... skurt

Mája

Není tady

#37 1. 8. 2007 20:04

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

To není o tom plastu, ale o tom uspořádání, můj sen je mít velký pracovní pult a spotřebiče ve výši očí.Pořádná digestoř, pořádné nože, pořádný kráječ na chleba v šuplíku, zakamuflovaný odpadkáč....a světlo!!!!

Není tady

#38 2. 8. 2007 7:57

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Já to mám vše už projité .... zabývám se tím snad dva měsíce ... jenže má kuchyň je atyp. ve střeše - nad mycím centrem mám střešní okno - a je malinká. Prakticky už je docela vyřešená .... teď jen ty obklady - ale bylo mi poraděno, že mám počkat až kuchyň bude a pak se rozhodnout - takže to asi momentálně nechám být. Kuchyň bude hotová až tak za 4-6 týdnů.

Není tady

#39 2. 8. 2007 7:58

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Prosím poraďte mi ještě s tím laděním - zda ten nábytek v obýváku udělat stejný s kuchyní ?

Není tady

#40 2. 8. 2007 9:12

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

plánuju ho ve stejné hnědé-calvados,stejný styl , ale vanilkovou v obýváku nechci............

Mája

Není tady

#41 2. 8. 2007 9:56

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

já mám nábytek v obýváku úplně jiný. Nechci, aby to vypadalo, že mám kuchyni velkou 40m2  smile

Není tady

#42 2. 8. 2007 10:03

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

smile takže je to o tom , co se komu líbí... já chci obývák sladit spíš k podlaze a také by mi to asi přišlo jako jedna velká kuchyň - nemám to nijak oddělené....

Není tady

#43 2. 8. 2007 12:20

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Nikdy nic nezkazíš, když budeš volit nadčasové odstíny a velkou změnu udělᚠvolbou osvětlení, moderními  psychidelickými vzory na dekoračkách, doplňky - obrazy, sklo, grafika....Už jen volbou rozmístění osvětlení (nikdy není dost lamptiček, stojacích lamp a prostých světelných efektů) dokážeš v prostoru vyčarovat nálady....Taky nezapomeň, na kterou světovou stranu mᚠokna, v jakém úhlu ti svítí slunce do pokoje, abys v severním pokoji nebyla obklopena temnými a studenými odstíny nebo naopak aby ses nezahltila zmrzlinovými  přeslazenými  plochami, které se velmi rychle omrzí.
Sumasumárum, pastelovými (tebo plánovanými smetanovými) odstíny rozhodně nic nezkazíš.
Jen jsi mladá, tak bych se nebála nekonvenčního sezení, taburety místo obligátních, ale zaclánějících nočních stolků....

Co se ti líbí za styl? Mᚠráda minimalismus, japonský styl nebo anglický venkovský? A hlavně tvuj rukopis, otisky tvé osobnosti, knihy, malůvky, kytky....

Není tady

#44 2. 8. 2007 12:56

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

:-) mě se líbí asi od všeho něco smile nemám vyhraněný styl. Ale mám ráda jednoduchost a čisté línie....
V obýváku chci jen sedačku - taburet, konferenční stolek a TV.
Sedačku bych chtěla smetanovou - moderní - jednoduchých tvarů a k tomu taburet - klidně hnědý ... mám hnědé polštáře.
Tv stolek bych chtěla korpus jako podlaha a šuplík s lesklého sm.lamina v barvě sedačky ... chtěla bych si tam pak dát právě nějakou svou grafiku nebo fotky... uvidím, až to bude... tak se pak podle toho rozhodnu smile ještě tam bude police na knihy v barvě toho stolku a to bude vše.
Naštěstí je v bytě docela dost úložných prostorů... tak nepotřebuji další komody...
Co se týče barev - líbí se mi kontrasty - né moc ostré... spíš třeba právě ta hnědá se smetanovou....

Není tady

#45 21. 8. 2007 14:06

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě bych potřebovala poradit jestli si nechat udělat kuchyň vše ve stejné výšce nebo něco vyvýšit (dřez) jenže já to mám malé ... do U a pod zkoseným oknem. Jedna strana má 2,7 m v účku (pod oknem je dřez) to má jen 1,10 m a pak jen šuplíky a potravinka - cca 5m běžných do účka - má cenu tam dělat nějaké výškové úskoky ?

Není tady

#46 21. 8. 2007 14:20

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Já osobně moc nemusím vyvýšené místa. Připadá mi to, jako by jednotlivé součásti k sobě nepatřily nebo tak něco...

Není tady

#47 21. 8. 2007 14:34

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, už jsem mu napsala, že chci jednu rovinu - měla bych i strach, že se mi to bude blbě udržovat - ty rohy - asi by se tam držel binec a na víc to mám opravdu malinké na nějaké takové výstřelky....si myslím smile

Není tady

#48 21. 8. 2007 15:31

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě bych potřebovala poradit v řešení skříněk pod dřezem - je to 110 cm - nevím proč, ale prý mi tam nejde dát výsuv - a také bych potřebovala využít rohy. Na pravé straně od dřezu mám myčku. Volili by jste 45 nebo 60cm ?
Mám v návrhu pravá strana: 45cm šuplíky - kamna (60cm) výsuv 30 cm, 45 cm myčku, 30 cm skříňku s otevíráním v kloubu takže 60tku, pokračuje na druhé straně (rohová) a pak dvoje dvířka po 35cm.Levá strana začíná šuplíky 60 cm pokračuje potravinkou 40cm a končí lednicí 60 cm. Nevím, jak jinak by se to dalo řešit - v podstatě s tím souhlasím - ale ten střed pod dřezem rozdělen na tři díly - nad tím špekuluji....Jak se mi tam poleze - zdá se mi to úzké ?

Není tady

#49 21. 8. 2007 15:32

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Jsem úplně bezradná - on mi tam v tom studiu plácne, co si řeknu, ale já prostě potřebuji poradit dumbom aby to bylo i praktické sad
O to víc, když je ta kuchyňka tak malá....

Není tady

#50 21. 8. 2007 15:52

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Tak já mám pod dřezem jenom jednu skříňku bez ničeho - je dost velká, takže tam nacpu všechno, co nechci aby bylo vidět: odpadkový koš, sáčky do koše, alobal, náhradní jar... Co se týká rohových skříněk, tak v jedné mám 3patrový otáčivý kovový koš na potraviny,takže se využije celá skříňka a je to super praktické!

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí