Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 7. 2007 12:37

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Kuchyň a obklady

Prosím o radu smile
Mám malou kuchyňku - cca 8 m2 v podkroví ... podlahu tam mám výraznou - sukovitou-kanadský smrk, ale vypadá úplně jako ořech.
Zvolila jsem k tomu dvířka kuchyně - pololesk -vanilka + wenge korpus(tm.hnědá) ... budu mít jen spodní skříně (kvůli zkosení) a tmavě hnědou pracovní desku (kontrast k vanilce) - zdi jsou vymalovány tak, že korespondují s tou vanilkou ( barva je i jedním odstínem podlahy) - vše je v barvách tm.hnědá a vanilka.
Přemýšlím, jaké zvolit obklady - zda v té folii - vanilka a nebo tm.hnědé jako pracovní deska.
Kuchyň je do U a je docela malá - spotřebiče jsou nerez.
Dík za radu.

Upravil(a) Feuria (31. 7. 2007 12:38)

Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

#2 31. 7. 2007 13:46

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

Re: Kuchyň a obklady

volila bych světlé obklady, vzhledem k velikosti kuchyně a jako kontrast k pracovní desce

Není tady

#3 31. 7. 2007 14:25

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Osobně bych dala světlou nestejnobarevnou mozaiku bíle vyspárovanou.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#4 31. 7. 2007 14:48

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Bílé spáry nee! Spíš světle béžové (my máme v kuchyni i v koupelně sv. béžové). U bílé je hodně vidět, když se ušpiní a časem to z ní nedostaneš dolů.

Není tady

#5 31. 7. 2007 15:14

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Děkuji :-) budu volit mezi folií a obklady ve světlé barvě :-)

Není tady

#6 31. 7. 2007 15:31

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

jestli mᚠkuchyni moderní, tak velice hezky vypadá místo obkladů mléčné sklo.
http://img70.imageshack.us/img70/4186/kuchynhankao6.jpg
Shot at 2007-07-31

Není tady

#7 31. 7. 2007 19:48

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Měla jsme kdysi obklady ve světlé barvě a světlé spáry, bylo to děsné, kolem sporáku  byly spáry pořád tmavší , upatlané kachlíky, no nic moc. Teď mám obklad ve stejné barvě jako pracovní deksu , myslím že obdobné provedení kuchyně jako ty, a jsem moc psokojená. Jestli chceš, můžu ti poslat fotku na mail, a mᚠpředstavu.
Jinak se mi moc líbí níže uvedená plocha z mléčného skla ale nikdy bych si to nepořídila , mám pocit že je to zcela nepraktické,

Mája

Není tady

#8 31. 7. 2007 19:53

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Obklady umyješ, ale spáry ne - jak už jsem psala výš, tak pořádně vybírat barvu!

Není tady

#9 31. 7. 2007 20:01

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

No, my, co se kuchyne tyka, bojovali hlavne s prostorem. Mame kuchyn pouhopouhych 220 x 220 centimetru, a to se tam muselo vejit veskere vybaveni - sporak, trouba, mycka, lednice, pracka... Nakonec je to Ucko, linka ma delku skoro 4 metry a vse je dokonale po ruce smile
Navrhoval jsem ji sam, vyrobil kamarad. Obklady jsme zvolili kvuli svetlu svetle. Zadne spiny jsem si zatim nevsiml (ale to je zasluha predevim me zenusky, predpokladam big_smile

http://shared.satoo.net/kuchyn.jpg

Upravil(a) sexynet (3. 8. 2007 22:16)

Není tady

#10 31. 7. 2007 20:09

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Jé, jámám skoro úplně stejné obklady!

Není tady

#11 31. 7. 2007 20:22

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Se přiznávám rodna jsem milovník mozaiky, teracoty a kamene....

Není tady

#12 1. 8. 2007 8:55

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Jůůů, super díky za fotky smile

Májajájo - můj mail je Feuria@seznam.cz - za foto budu vděčná - dík smile
Mléčné sklo se mi také moc líbí - ale já tam nemám vrchní skříňky - jenom spodní ... tak nevím, jak by to právě vypadalo sad na víc už tam mám šedou lednici a příjde mi to jako zase další barva.
Kvůli světlu asi budu muset jít do světlé barvy - původně jsem myslela, že tam dám stejnou barvu s deskou - tj.wenge - ale je to hodně tmavá hnědá a asi by to opravdu ten prostor ztmavilo a zmenšilo a vzhledem i k tmavé podlaze mám z toho trochu strach sad
Pořád nad tím špekuluju.... líbí se mi tyhle obklady

http://www.siko-koupelny.cz/Serie.aspx? … ypzobraz=0

Tahle kuchyň je nejpodobnější - ale mám ji barevně v negativu tj. vanilka lesklá dvířka a korpus tmavě hnědy.
http://bydleni.idnes.cz/moderni-kuchyn- … napady_slu

Není tady

#13 1. 8. 2007 8:55

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Regina napsal(a):

Se přiznávám rodna jsem milovník mozaiky, teracoty a kamene....

Také se mi to líbí - ale hodí se to spíše ke klasice nebo rustikální kuchyni smile

Není tady

#14 1. 8. 2007 9:39

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

já mám taky tmavou kuchyni dělanou podle této. Jen ty boky na pracovní desce stejné jako dřevěné šuplíky. Horní skřínky zatím nemám.Chtěla jsem velkoformátové obklady, ale nakonec bude asi to sklo.
Jinak feurio wenge a vanilka je moc pěkná kombinace.Ke světlým obkladům bych volila tmavé spáry - bahama,terra cotta
Nebudeš mít místo horních skříněk ani poličky?

http://img515.imageshack.us/img515/8366/plusmodopoggenpohlkf0.jpg
Shot at 2007-08-01

Upravil(a) lindaB (1. 8. 2007 9:40)

Není tady

#15 1. 8. 2007 10:10

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, jo - budu tam mít poličky smile ty asi zvolím v barvě wenge smile Původně jsem měla vybrané i tmavé obklady s béžovými spáramy, ale pokud by to bylo naopak (světlé s hnědými) také by to nemuselo vypadat špatně.... mám hodně výraznou (dřevěnou) podlahu ... takovou žíhanou - obsahuje právě barvu té vanilky a tm.hnědou - proto jsem vybrala tu kombinaci.
Nechtěla jsem už celou dřevěnou kuchyň - tak dvířka budou v lesklém povrchu (takový pololesk) - né ten 100%. a korpus a pracovní deska wenge. V kombinaci z nerezem... ještě mě napadlo kombinovat i ty obkladačky ?
Zeď je totožná s dvířkami - vanilka.

Není tady

#16 1. 8. 2007 10:20

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

pokud budeš mít poličky, můžeš místo obkladů mít i to sklo.Ta vanilková stěna bude skrze něj prosvítat

Není tady

#17 1. 8. 2007 10:47

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Právě, že já tam nemám výmalbu - byli tam původně obklady a ty se sundali - kuchyň tam byla, ale strašná - tak si jí dělám znovu.... je to ze sádrokartonu a tak se s odděláváním těch obkladů šlo až na papír ... s tím, že pokud se tam dá folie nebo obkladačky tak se to zadělá... Pokud by se tam mělo dát sklo - asi by se to muselo nějak omítnout a vymalovat - nebo nevím ? yikes

Není tady

#18 1. 8. 2007 10:48

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Mám z toho skla trochu strach - kvůli údržbě ?

Není tady

#19 1. 8. 2007 11:16

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Kvuli údržbě, vidím jak jsme otrávená z dolešování skleniček z myčky jednou za měsíc a ještě se patlat z celou zadní stěnou, navíc, kolikrát mi něco spadne a to nejen mně, ale klukům, no vzhled není vše. U nás by byla napadr hned do týdne. Vložím ti fotku jak to vypadá s vanilkovou deskou a obkladem odpoledne, jestli se sem dostanu,. sklo bych fakt nebrala. Mám z něj jednu prosvětlenou poličku v horní skříňce a i tam jsem líná to udržovat.

Mája

Není tady

#20 1. 8. 2007 13:07

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě bych se zeptala - když máte spojenou kuchyň a obývák - máte nábytek ve stejných barvách jako kuchyň ? yikes
Já bych chtěla volit ořechové dřevo na korpus a smetanová dvířka lakovaná - kuchyň bude v tom wenge s vanilkou.
V obýváku se mi jedná o stolek pod TV - kuchyň bude oddělená od obýváku sedačkou také ve smetanové barvě + doplňky smetanová a tmavě hnědá....  vše jsou to hnědé tóny - kombinované s lesklým laminem ve světlém odstínu.
Mělo by to být stejné?

Není tady

#21 1. 8. 2007 13:13

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Tezko rict, jestli je lepsi mit sladene vse nebo volit ruznorodejsi styl. Podle me je to tak osobni vec, ze to kazdy uvidi jinak
Ja sam mam sladene jen hlavni veci - dvere, podlahy.. Ale uz i vypinace v kazde mistnosti mam jine, a nabytek bych asi udelal barevne odlisny
Ono taky zalezi na prostoru. V malem byte bude lepsi clenity, ve velkem treba jednotny, kdo vi...

Není tady

#22 1. 8. 2007 13:55

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Já bych to asi řešila, jak jsem napsala - nerada bych měla z obýváku vlastně kuchyň - máme to jen 30 m2 .... a musím tam narvat i stůl - ten bych s kuchyní sladila.
Stolek pod TV - už bych viděla jiný....
Protože mám strach, že by tam toho tmavého dřeva už bylo moc.... dveře tam bohužel zůstali původní a jsou bílé - ale jsou jen do koupelky, ložnice a komory a nejsou součástí obytného prostoru - takže se jim nijak nepřizpůsobuju.
Dominantní jsou schody - ty budou korespondovat s tou kuchyní ... a s doplňky z obýváku - tmavě hnědé (bohužel :-( zůstali tam původní a zbrousit se nám je nepodařilo, protože to dřevo má samo osobě oranžový odstín :-( takže je musím namořit na tmavo.
Už z toho důvodu se mi nechce cpát do té místnosti další tmavý kus nábytku....

Upravil(a) Feuria (1. 8. 2007 15:00)

Není tady

#23 1. 8. 2007 14:11

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Není tady

#24 1. 8. 2007 14:20

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥

Krásný smile

Není tady

#25 1. 8. 2007 14:28

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Regina: na me takove moc sterilni... Jako zavodka smile

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí