Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 3. 8. 2007 13:37

tequilla
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 59
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Káča napsal(a):

tequilla: Troufám si říci, že vůbec nevíš, o čem mluvíš! promiň, ale podle mně je to, co jsi napsala naprostý blábol. Kolik Ti je? A kolik mᚠdětí?

Kolik Ti je?
-Už jsem dost za zenitem, a matkou už bych mohla být pouze teoreticky.

A kolik mᚠdětí?
Děti mám dospělé.Dvě jsou  mé vlastní a u dvou dalších jsem se podílela na výchově. Toto období trvalo to asi 20 let. Bylo to krásné a bylo toho dost.
A myslím, že  velmi dobře vím o čem mluvím.

Není tady

 

#102 3. 8. 2007 13:43

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

V tom případě máme naprosto odlišný názor na toto téma, jiný náhled, jiné pocity....

Není tady

 

#103 3. 8. 2007 13:45

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Ještě chci dodat: ano, i já si to užívám mnohem více, než před 21 lety. Mně zase vstávají chlupy, když slyším, když někdo vysloví větu: pořídit si dítě!

Není tady

 

#104 3. 8. 2007 14:17

balonek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 482

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Někdy není problém s dospělýma nebo dospívajícíma dětma, jak přijmou sourozence, ale benjamínek kontra rodič v babičkovském a dědečkovském věku. Často slyším od dětí výrazně starších rodičů, že se za ně v určitém období tak nějak styděli a moc zábavy si s nima užít taky už nemohli (chyběli síly) a rozdíl dvou generací...kor v dnešní době.A taky se nemusí dožít. Ale jsou výjimky. Bezvadní, pružní, sportovní, psychicky mladí  a zdraví rodiče, proč ne hjarta

Není tady

 

#105 3. 8. 2007 17:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

balónku, moji rodičia ma mali v 27 a 26 rokoch a "neužila" som si s nimi skoro nič. Stále boli v práci, alebo robili aj doma, prípadne oddychovlai pred telkou. S mamou som bola cez prázdniny(ale aj spol uso starými rodičmi a širšou rodinou), s otcom nai to nie. Absolvovali sme celkovo cca 3-4 rodinné dovolenky, pri ktorých otec viditežne trpel. Mama sa zasa kŕčovito snažila urobi tú dovolenku znesitežnou... Moja švagriná(46) a brat (35) absolvovali už teraz s mojou 3,5-ročnou neterkou viac dovoleniek a víkendov, ako ja s mojimi mladými rodičmi. Ono to nebude vždy asi o veku.

Upravil(a) Selima (3. 8. 2007 17:09)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#106 3. 8. 2007 23:21

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

tequilla napsal(a):

Hannah napsal(a):

Jedna věc je otěhotnění,těhotenství a porod tam si myslím tělo řekne kdy už ne.Druhá strana mince je péče o miminko,batolátko,předškoláka,školáka a puberáka.Od svých pětatřiceti jsem si jista ,že už nechci kojit,vstávat k miminku,řešit pískovištní spory.Na jaře jsem absolvovala poslední rodičák svého života a cestou domů jsem se vznášela štěstím.Děti mi nijak nevadí a ráda pohlídám neteře a synovce, v budoucnu snad i vnoučata.Mateřství je ale za mnou.Bylo to hezké,bylo toho dost.

Hannah, mluvíš mi z duše. Asi založím Tvůj fan klub.   
Taky   mne  zaráží  jednání  některých  manželských párů , kteří poté, kdy jim starší děti odejdou z domu  pořídí si   ještě další dítě.   Někdy mi to spíš připadá jako snaha  řešít tímto způsobem  krizi středního věku - " najít někoho, kdo mne bude potřebovat". Dokázat si, že jsem ještě mladá ..." s dítětem podnikáme  výlety na kole, jezdíme na kolečkových bruslích " . Úplně alergická jsem na větu  "užívám si to teď mnohem více". Copak děti máme proto, abychom si "užívali"?
ROdiče těchto dětí se rovněž rozplývají nad tím, jak se rodina úžasně stmelila apod. , ale mne by
zajímaly názory starších   dětí,  kterým  otec, či matka  po dvaceti letech pořídí dalšího sourozence,  často i s jiným partnerem. Z mých zkušeností vím, že tyto děti, i když jsou "dospělé" své rodiče potřebují a spíše se  takovým jednám svých rodičů cítí ohroženi. To je můj názor - pro někoho možná kacířský.

Tequillo, zní mi to jako že kdo při výchově dětí dostatečně netrpí, není hoden jména rodič albert
Já si taky druhé dítě "mnohem víc užívám" a je to myslím proto, že je to naposledy, žádné další už neplánujeme. Mému staršímu dítěti je sice teprve šest, ale pořídit si miminko byl vlastně jeho nápad a dodnes (po pěti měsících od porodu) se od něj nehne, neustále si s ním hraje, přebaluje ho atd. atd. Taky by se mohl cítit ohrožený a žárlit... Chci tím jen říct, že věk rodičů a rozestup mezi sourozenci není ani zárukou, ani překážkou dobrého nebo špatného vztahu mezi sourozenci a dobrého nebo špatného výchovného stylu. Mmch taky jezdíme na kole a na bruslích... a co? Bylo by lepší, kdybysme nejezdili? gloria

Není tady

 

#107 4. 8. 2007 17:56

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Myslím, že člověk, a chce, nebo ne, je prostě ve starším věku tak nějak zodpovědnější a opravdu vše kolem vnímá jinak, než když byl mladý. A najednou si všeho více i váží-a už se jedná o dítě.....Když jsem byla hodně mladá, brala jsem vše jako samozřejmost, nenapadla mně spousta věcí, co dnes. Dnes mám strach, když se malé hodinu nevěnuji, že ji o něco připravuji (a sebe taky)-to by mně jako mladou mamču nenapadlo a to jsem jo syna milovala.

Není tady

 

#108 4. 8. 2007 21:34

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Káča napsal(a):

Myslím, že člověk, a chce, nebo ne, je prostě ve starším věku tak nějak zodpovědnější a opravdu vše kolem vnímá jinak, než když byl mladý. A najednou si všeho více i váží-a už se jedná o dítě.....Když jsem byla hodně mladá, brala jsem vše jako samozřejmost, nenapadla mně spousta věcí, co dnes. Dnes mám strach, když se malé hodinu nevěnuji, že ji o něco připravuji (a sebe taky)-to by mně jako mladou mamču nenapadlo a to jsem jo syna milovala.

Káčo, to je zvláštní, já to mám přesně naopak smile U prvního dítěte jsem to až přeháněla, třeba když občas hlídala máma, musela dát TYHLE dupačky, použít TUHLE mastičku a žádnou jinou, uspávat přesně TÍMHLE způsobem atd.atd. a měla jsem výčitky, kdykoliv se mi něco výchovně nepovedlo... Teď jsem spokojená, když dítě přežije lol

Není tady

 

#109 4. 8. 2007 21:37

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Kubulo, taky dobrý....

Není tady

 

#110 8. 8. 2007 8:10

tequilla
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 59
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

citace:
"Já se snažím mu ho cpát (syna),ale manžel se tomu brání,jak čert kříži.Má výmluvy na DPH a samou práci.Dokonce jsem si minule zaplatila hlídací slečnu,která prcka předávala manželovi.Mělo to jediný efekt,že manžel musel dorazit včas!!!Pěkně po obědě a nikoliv po večerníčku!Ještě mne prcek dorazil informací,že milenka čeká mimi,tak nevím je jí 45,ale blbá je dost.Tím se nechci nijak dotknout starších matek,ale sama dobře vím,jak je to v tomto věku složité a to jsem ještě mladice!"

TAK takové  PŘÍPADY  jsem měla na mysli, když jsem psala své příspěvky. 
Já často vidím u kamarádů mých dětí (18-20) let, že si jejich rodiče  hledají nové partnery (zcela v pořádku), zakládají nové rodiny a ze samé euforie, aby své štěstí pojistili se ještě pořídí malé dítě. Rodiče jsou šastni, našli smysl života. (Proč ne). ALE  někdy při tom zcela odepisují své starší děti, kteří přicházejí o rodinné zázemí  a   mají pocit (často oprávněný),že o  ně rodiče nestojí.
Zkrátka jsem svými příspěvky chtěla  pouze  říci, že i  když  v pozdějším věku zakládáte  nové rodiny a máte malé děti, nelze zapomínat na děti z předchozích vztahů a  udělat tlustou čáru za  rodinou  původní. Tolik na vysvětlenou.

Není tady

 

#111 8. 8. 2007 8:27

Nick3594
Host

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

To by skutečně zapomínat neměli dumbom.

 

#112 8. 8. 2007 8:56

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Tequillo,jevu ,který popisuješ říkám "s novým manželem nové dítě".Též nechci být za hnusnou a nepřející.Vídám ale taky tenhle divný přístup.Dospělé děti nedokáží upoutat pozornost rodičů budujících nová hnízda a mnohdy jsou odsouvány jako nepříjemná vzpomínka.
Rodičovský domov se rozpadne,tatínek a maminka si každý najde partnera a mnohým se narodí dítě.Nemyslím ,že programově dospělé potomky zavrhují ale prostě na ně nemají čas.

Není tady

 

#113 8. 8. 2007 21:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

No, nie vždy to tak musí by... A potom, teda sorry, ale závisí od veku tých "prvých detí"... Tínejdžeri samozrejme ešte rodičov potrebujú, to je bez diskusie, ale keď sú už fakt dospelé a akurát im začne haprova servis v "hoteli mama", tak to nepovažujem za osobnú tragédiu. Inak, pokiaž ide o pozornos, mne ju rodičia fakt venovali minimálne(nútili ich budova socík, plus mali ešte nejaké vlastné ambície) a nemyslím, že by som mala traumu práve Z TOHTO... Ono je to od prípadu k prípadu.
Inak, cez weekend som bola na chate u mojich sporiadaných kamarátov-manželov, ktorých jedno diea vo veku 20 rokov odmietlo ich pozornos úplne a "pretĺka" sa samo v mestskom byte a druhé, vo veku 12 rokov, sa ostentatívne nudilo a už sa tešilo na chvížu, keď urobí to isté. Nemyslím, že by veža detí žilo prilepených na rodičov do tridsiatky...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#114 9. 8. 2007 9:44

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Zapomínáte na jednu dost důležitou věc. Oni ti ,,starší", když si najdou dalšího životního partnera-je jaksi dané přírodou, že chtějí mít ještě společné dítě. Aspoň žena to tak cítí....

Není tady

 

#115 9. 8. 2007 13:18

Laufey
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 1018

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Teda já si myslím,že je to případ od případu jiné a soucítím se staršími(i mladšími) maminkami,které prostě vybočují z průměru a okolí je za to kritizuje.
Každému tikají biologické hodiny jinak a také ne vždy máme vedle sebe toho správného partnera zrovna v tu ideální dobu.
Na podzim čekáme prvního potomka,a protože je mi teprve 21 musela jsem si vyslechnout v poradně řeči typu:To si to vážně chcete nechat?A co Vám na to řeknou rodiče?Vědí to vůbec?
(sestřičku ani nenapadlo,že s manželem po dítěti opravdu toužíme)
Po této zkušenosti bych se neodvážila posuzovat to, jestli je někdo dobrý rodič, podle věku.

Není tady

 

#116 23. 7. 2008 14:54

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

balonek napsal(a):

Někdy není problém s dospělýma nebo dospívajícíma dětma, jak přijmou sourozence, ale benjamínek kontra rodič v babičkovském a dědečkovském věku. Často slyším od dětí výrazně starších rodičů, že se za ně v určitém období tak nějak styděli a moc zábavy si s nima užít taky už nemohli (chyběli síly) a rozdíl dvou generací...kor v dnešní době.A taky se nemusí dožít. Ale jsou výjimky. Bezvadní, pružní, sportovní, psychicky mladí  a zdraví rodiče, proč ne hjarta

Nikdy jsem se za své rodiče nestyděla (když o tom ted zpětně přemýšlím), že mě měli v 37 a tím pádem v jejich 50tce já byla stále ještě na ZŠ.
Že by moje starší sestry byli odsunuty na 2.kolej mi nepřijde (stejně na tom je dítě 4leté i 14leté, když má jeho maminka nové mimi, pač o to se holt starat musí, to se samoje ještě nezabezpečí).

Ted mi akorát přijde někdy úsměvné když rodičům mých vrstevníků je 38 a našim 57...ale cožsmile, myslím,že naši tím opravdu omládli (i když oni patří k těm akčnějším a to by asi patřili o beze mne).


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#117 23. 7. 2008 17:40

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

To se mi líbí - před rokem zakladatelka diskuse brečela, že je jí 29, nemá přítele ani dítě a podle metříku asi právě rodí....storstark

Není tady

 

#118 23. 7. 2008 17:45

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Zakladatelka je od 8.7. maminkou...to šlo celkem rychle, že? smile

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=31555


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#119 23. 7. 2008 17:47

Lenka77
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 12095

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

ja to asi nechapu... tak ma pritele a dite nebo ne?? dumbom lol


http://global.thebump.com/tickers/tt18dd58.aspx

Není tady

 

#120 23. 7. 2008 17:48

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Tak je to správné, hlavně se s tím moc nepárat. vissla

Není tady

 

#121 23. 7. 2008 17:52

Lenka77
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 12095

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

tudum tudum.. uz jsem si vsimla a uz mi to i doteklo vissla dumbom


http://global.thebump.com/tickers/tt18dd58.aspx

Není tady

 

#122 23. 7. 2008 17:58

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Ten cas leti silene, i tady na babinetu.
Jinak k tematu. O porodu ve 39ti letech si myslim - A proc ne?

Není tady

 

#123 23. 7. 2008 17:59

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Tak tak - každý na co se cítí. wink

Není tady

 

#124 23. 7. 2008 18:01

Lenka77
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 12095

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

taky si myslim, ze to je v poho... ja se taky citim na dite az ted... 31 mi bylo v kvetnu vissla a neresim jestli budu stara matka ci co.. ted je jina doba.. a proste to je normalka... lidi se udrzujou vic v kondici a tak rodit ve 39?? no problem lol lol


http://global.thebump.com/tickers/tt18dd58.aspx

Není tady

 

#125 23. 7. 2008 18:13

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

každýho věc, já když jsem svému spolužákovi  v pětatřiceti řekla, že bych si pořídila ještě jedno tak mi řekl at to proboha všechno do čtyřicítky stihnu, pak že už je to všechno moc "vygajdaný" tohle hnusný slovo si budu furt pamatovat big_smile holt i gyndaři mají profesionální deformaci dumbom


dum spiro spero

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů