Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 7. 2007 13:50

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Ahoj všichni,
všude píšou, jak po 35 roce je žena stará na dítě. Jaké máte zkušenosti s těhotenstvím ve zralejším věku??
Pak čtu titulek o Talmanovédudlik a říkám si, že jsem vlastně ještě nedochůdčesmile, tak co se stresuji, že nemám přítele a žádné dítě. Podotýkám, že mi bude brzo 29 let...big_smile


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#2 30. 7. 2007 14:01

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

myslím, že už to tolik nepíší.V době, kdy bylo běžné mít dítě kolem 20. roku, byla matka pětatřicátnice opravdu něco jako přírodní úkaz,ale dnes je to přece běžné, že rodí ženy ve 40.letech. Já osobně s tím problém nemám. Ženy si chtějí nejdříve vybudovat kariéru, zabezpečit se, vytvořit pro dítě podmínky.To je rozumné.
V dřívějších dobách byla žena na prahu čtyřicítky udřená stařena.Neustálými porody, těžkou prací na poli a nedostatečnou lékařskou péčí. Dnes je 35.věk života u ženy považován za nejideálnější. Tak proč si k němu nepořídit miminko...

Není tady

 

#3 30. 7. 2007 14:10

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Nepovažovala bych 35. rok věku matky za nejideálnější, alespoň ne z fyziologického hlediska. Možná tak ze sociálního...
Nicméně myslím, že porodit ve 35 své první dítě tě je velká zátěž, ale ne nezvládnutelná (záleží, v jaké je matka kondici).
Porodila jsem své děti do 25 let, nyní mám 33 a cítím, že dnes bych těhotenství a porod zvládala mnohem hůře...prostě tak to je, od přírody, a si civilizace myslí cokoliv...
Jsem už příliš pohodlná, abych běhala kolem miminka, ale je fakt, že jestli ho teď budu mít, přizpůsobím se, jen to bude t잚í...

Není tady

 

#4 30. 7. 2007 14:14

Martina1980
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 462
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Zatim jsem teda nerodila (doufam ze jednou budu) ale mam par kamaradek ktery me radi o porodu povidaly... Vsem bylo okolo 26 - 27 let.. Jedna mela ryzikove tehotenstvi a musela do nemocnice mesic pred porodem a ta druha s dvojcatama tam lezela snad celou dobu a malem by tam i umrela.. Nastesti je v poradku a ma dva nadherny a zdravy deti..

Není tady

 

#5 30. 7. 2007 14:18

Nick3594
Host

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Mě je 36 a prostě se mi nepovedlo najít si vhodného partnera a mít s ním prcka, i když jsem moc chtěla. Teď ho mám a už na něm pracujeme. No a co, nohu za krk si kvůli tomu nedám reta. Moje teta měla obě děti po 40, zdravé a chytré. Životní osudy jsou prostě křivolaké...... smile

 

#6 30. 7. 2007 14:30

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Damila napsal(a):

Nepovažovala bych 35. rok věku matky za nejideálnější, alespoň ne z fyziologického hlediska. Možná tak ze sociálního...

psala jsem o ideálním věku u ženy, ne u matky.Také, ne všechny pětatřicátnice si pořizují mimino.
Zkrátka a dobře, Talmanová není žádná vyjímka. Takových žen dnes je.

Upravil(a) lindaB (30. 7. 2007 17:31)

Není tady

 

#7 30. 7. 2007 14:40

Martina1980
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 462
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Doufam ze to tak je. Rada bych mela deti, ale pred tricitkou uz to tezko stihnu, protoze k decku je potreba aspon jeste ten dum..

Není tady

 

#8 30. 7. 2007 14:44

x256987
Host

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Myslím, že každý ví, kdy a komu se narodit. Přeberte si to jak chcete smile

 

#9 30. 7. 2007 14:45

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

No je to asi trochu riskantnější, co se zdravotního hlediska týká, ale jinak s tím nemám problém. Je to každého věc.

Není tady

 

#10 30. 7. 2007 14:48

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Moje maminka mě měla v 36 letech a vím, že jako dítě a dospívající jsem hrozně trpěla tím, že mám "starou" maminku. Styděla jsem se před ostatními a měla jsem pocit, že maminka je příliš úzkostlivá a taky nervózní a rozhodně jsme spolu neměly ten kamarádský vztah, který měly moje spolužačky s mnohem mladšími maminkami. Já sama jsem měla děti v 26 a 28 letech. To se mi zdálo přiměřené, i když v té době (polovina 80. let) jsem už byla hodnocena také jako starší matka.

Není tady

 

#11 30. 7. 2007 14:54

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Já si myslím, že je to každého věc


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#12 30. 7. 2007 14:59

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Tohle fakt závisí na tom, kdy potkᚠtoho chlapa, se kterým bys dítě mít chtěla. A dnešní doba je taková řekla bych "příznivá", kdy matka po pětatřicítce není žádná výjimka. Takže žádný stres. Až ho potkáš, tak si s ním pořídíš dítě, když ho nepotkáš, tak to dítě třeba mít nebudeš nebo se rozhodneš být svobodnou matkou. Tak to vnímám já. Vůbec bych se nezabývala tím, že "ostatní" dítě mají a já furt nic. Nevím, jestli nad tím přemýšlíš z pohledu toho, že bys to dítě už chtěla, nebo z pohledu toho, jak na tebe koukají ostatní. Takže myslím si, že mateřství ve zralejším věku není žádná pohroma, naopak, vždy už pro to dítě budeš mít bydlení, můžeš ho líp zabezpečit atd. No a na názory ostatních bych se vůbec neohlížela, vždy je to konec konců tvoje věc.
Ten, kdo měl děti brzo ti poradí, že je to to nejlepší, ten, kdo je měl pozdě ti pro změnu vychválí jeho rozhodnutí mít je později. Takže žádný stres, takhle se nad tím nedá přemýšlet. Prostě až to přijde, tak to přijde, takhle dopředu to řešit vůbec nemá smysl. Akorát o tom přemýšlíš a je ti z toho na nic.

Není tady

 

#13 30. 7. 2007 15:13

Natynka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 1237

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Mě se holčička narodila ve 24 letech a jsem ráda, že jí mám. Dneska už bych byla určitě jiná mamina, u druhého by to taky bylo jiné. Chtěla bych ještě někdy další děti. Samozřejmě, že na to musí být dva. Ale určitě bych se nebála až mi bude 38, 40....
A mimochodem, včera v tv jak si vezli mimi z porodnice, moc jim to slušelo, Talmanová je mi sympatická a vypadala jako krásná šastná maminka a vlastně celá rodinka. Oni dva se mi spolu líbí. A Topolánek jako chlap se mi líbil už před hodně lety, kdy ještě nebyl známý, tenkrát jsem ho viděla v Prima jízdě.
Nechala bych vše přírodě.


Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

 

#14 30. 7. 2007 15:17

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Kamarádka rodila dvojčata první v 37 letech, kolegyně čeká první mimčo ve 44 letech a naprosto bezproblémově. Takže já si myslím, že je to čistě jejich věc a rozhodně bych se toho nebála. Zvl᚝, když budu mít de facto od narození chůvu, které strčím dítě dle potřeby, takže to nebude můj navyklý způsob života nijak zvl᚝ omezovat (to myslím v případě Talmanové) smile

Upravil(a) Nety (30. 7. 2007 15:18)


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#15 30. 7. 2007 15:18

Nick3594
Host

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

To ano, ale už vidím Topolánka, jak ve svých 61 letech učí svého syna plavat, bruslit, lyžovat, učí ho jezdit na kole, jezdí s ním na výlety rock. Tihle pánové, co si dokazují svojí mužnost by taky měli domyslet, co budou schopni svému potomkovi dát, až krapánek vyroste. Kromě peněz....... dumbom

 

#16 30. 7. 2007 15:22

Martina1980
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 462
Web

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

No ja nevim.. me na kole ucil jezdit deda, kdyz jsme k nemu jezdili na letni prazdniny.. plavat asi taky co si tak vzpominam.. :] nasi meli moc prace na nas vydelavat penize..

Není tady

 

#17 30. 7. 2007 15:24

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

To je ale jejich problém. Mna táta nikdy neučil ani plavat, ani bruslit, ani lyžovat. Mne to učila mamka. A jezdit na kole mne učil střídavě táta a střídavě 75ti letý pradědeček - tomu to šlo lépe lol).


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#18 30. 7. 2007 15:29

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

myslím, že mít dítě v 39 je naprosto přirozené a v pohodě. já jsem měla 1. dítě ve 20, 3. v 39 a jsem šastná :-) přece příroda určila období plodnosti ženy a v 39 letech je žena plodná, tak proč nemít dítě?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#19 30. 7. 2007 15:47

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

lvice napsal(a):

To ano, ale už vidím Topolánka, jak ve svých 61 letech učí svého syna plavat, bruslit, lyžovat, učí ho jezdit na kole, jezdí s ním na výlety rock. Tihle pánové, co si dokazují svojí mužnost by taky měli domyslet, co budou schopni svému potomkovi dát, až krapánek vyroste. Kromě peněz....... dumbom

a proč ne ? 
Můj táta má 63 a lyžuje, plave, skáče padákem, jezdí vodu ... naprosto bez problémů..  A má také ročního synka...

Já si myslím, že naopak jsou vybouření a svým dětem se už mohou a chtějí věnovat.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#20 30. 7. 2007 15:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Existuje idáelny vek na materstov a potom existuje realita... vežmi málo ideálna. Moja teta mala bratranca v 32 a potom čakala ďalšie v 42. Neporodila ho kvôli komplikáciám, ktoré ale nesúviseli s vekom. Švagriná mala prvú dcéru s prvým manželom v 21 rokoch, druhú s druhým-mojím bratom - v 42. Moja učitežka tanca mala 2 deti s prvým manželom v 26 a 29 orkoch, druhé 2 s druhým manželom v 42 a 45 rokoch... Medzi 3. a 4. jedno mimomaternicové. Bývlaá kolegyňa prvé v 44 - zdravú dcérku(neplánovanú, ale krásnu... tongue ). Diea je dar v každom veku a asi sa nedá celkom plánova. Z môjho pohžadu je dôležitejšie ma dobrého a spožahlivého budúceho otca než "ten správny" vek.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 30. 7. 2007 15:50

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

estelle napsal(a):

Tohle fakt závisí na tom, kdy potkᚠtoho chlapa, se kterým bys dítě mít chtěla. A dnešní doba je taková řekla bych "příznivá", kdy matka po pětatřicítce není žádná výjimka. Takže žádný stres. Až ho potkáš, tak si s ním pořídíš dítě, když ho nepotkáš, tak to dítě třeba mít nebudeš nebo se rozhodneš být svobodnou matkou. Tak to vnímám já. Vůbec bych se nezabývala tím, že "ostatní" dítě mají a já furt nic. Nevím, jestli nad tím přemýšlíš z pohledu toho, že bys to dítě už chtěla, nebo z pohledu toho, jak na tebe koukají ostatní. Takže myslím si, že mateřství ve zralejším věku není žádná pohroma, naopak, vždy už pro to dítě budeš mít bydlení, můžeš ho líp zabezpečit atd. No a na názory ostatních bych se vůbec neohlížela, vždy je to konec konců tvoje věc.
Ten, kdo měl děti brzo ti poradí, že je to to nejlepší, ten, kdo je měl pozdě ti pro změnu vychválí jeho rozhodnutí mít je později. Takže žádný stres, takhle se nad tím nedá přemýšlet. Prostě až to přijde, tak to přijde, takhle dopředu to řešit vůbec nemá smysl. Akorát o tom přemýšlíš a je ti z toho na nic.

Estelle,
díky z příspěvek, opravdu asi nemá cenu pořád nad něčím přemýšlet, tím nic nezměním...nechám to plavat.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#22 30. 7. 2007 15:52

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Jinak děkuji všem za příspěvky, člověk potřebuje občas slyšet názory jiných:supr:


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#23 30. 7. 2007 15:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

Mňa mali naši v 26 a 27 rokoch a moc som si ich neužila. Venovali sa mi starí rodičia a platení opatrovníci. Takže bolo vcelku fuck, akí starí sú tí rodičia... hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#24 30. 7. 2007 15:57

Nick3594
Host

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

A že má Topolánek 15letého syna, který je ve věku, kdy ho nejvíc potřebuje, no nic. Tohohle pána opravdu nemusím dumbom. Jen ho vidím, obrací se mi kudla v kapse. Slizoun jeden roll vissla

Upravil(a) lvice (30. 7. 2007 15:59)

 

#25 30. 7. 2007 16:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co si myslíte o porodu ve 39 letech?(Talmanová+Nikolas)

No, to je iný problém... To by som neplietla k vekovým otázkam. S Topolánkom by som ja osobne nechcela ma diea ani v 20.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů