Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 7. 2007 12:11

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Máte někdo zkušenost?? Nechaly jste dceru naočkovat??

Není tady

 

#2 30. 7. 2007 15:33

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Myslím, že tak velký zájem o to nebude, jednak je to dost drahá záležitost a pak je to pro vyloženě dívenky, které ještě neměly pohl. styk a měly by si nechat před očkováním udělat testy na infekce. Já to vidím zase jen jako byznys, dokonce to nabízel lékař dívce, která s ním řešila HPvirus /toho už se nezbaví.../Takovou drzost považuji za nehodnou člověku vůbec ! To máme lékaře...škoda slov!

Není tady

 

#3 31. 7. 2007 8:04

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

No tak ja by som sa chcela da zaočkova. V tak blízkej budúcnosti zasa nie, pretože ešte to nie je vežmi rozšírené. Chcem ešte počka. A teraz aj tak opravujeme byt, takže 15000 nazvyš nemáme hmm

P.S.: a môžu sa da zaočkova aj ženy, ktoré majú pohl. styk. očkovanie nákaze síce nezabráni, ale pomáha imunite!!

Upravil(a) Angelicek1 (31. 7. 2007 8:06)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#4 31. 7. 2007 9:58

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Angelicek - tak to neváhej, pokud si myslíš, že to pomůže imunitě:-), ale nejdříve si nastuduj  fáze života infekcí...To si jako myslíš, že vakcína řekne infekcím, pozor, ted jsem tady já...chvíli si dejte klid? Infekce se množí po tisících a milionech za hodiny, zalézají do buněk, kde žijí. Žádná vakcína je nemůže ohrozit - jen by to bylo zbytečné! To jsi někde četla? To je dobrý vtip...

Není tady

 

#5 31. 7. 2007 11:29

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Já jsem názoru, že očkování pomůže, ale neměl by předcházet pohlavní život....

Není tady

 

#6 31. 7. 2007 11:43

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

No, mne to imunite pomáha nemusí, ja totiž HPV nemám. A ako som povedala, uvažujem o tom, len sa nechcem da zaočkova teraz, lebo výskumy ešte nepotvrdili ako dlho je vakcína účinna. Zatiaž sa vraví že 4,5 roka.
A áno, čítala som to(len to teraz neviem nájs, ak nájdem, napíšem). A tiež si myslím, že lekár vie čo robí. Nevravím že sa v tej problematike vyznám. Ja nie som lekár. Vravím len to, čo som čítala.
Ja viem, že tá vakcína mi nezaručí, že nikdy nebudem ma rakovinu, ale nechcem aby som si raz zúfalo vyčítala, prečo som pre to, aby som neochorela, neurobila viac.

Upravil(a) Angelicek1 (31. 7. 2007 11:46)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#7 31. 7. 2007 12:22

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Wiki napsal(a):

Já jsem názoru, že očkování pomůže, ale neměl by předcházet pohlavní život....

Tiež som toho názoru, ja som len čítala to, že sa môžu očkova aj ženy, ktoré majú pohl. styk. Samozrejme ak nie sú nakazené typmi HPV, proti ktorým je vakcína.


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#8 31. 7. 2007 12:22

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Pokud mᚠtesty na HPV a nemᚠho, je dobře, já také ne. Ale nemůžu vinit sebe, že jsem 10 let chodila po lákařích, dělali mi testy, odběry a pod a tvrdili mi, že jsem v pořádku. Viním společnost, resp. zdravotnictví, že nic neudělalo ve věcí infekcí, at je to borelioza, chlamydie, či jiné infekce.Dnes už si s nima nikdo neporadí. Není všechno pravda, co se napíše! I já bych určitě něco udělala, kdyby lékaři nezanedbali akutní stav...

Není tady

 

#9 31. 7. 2007 12:30

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Testy nemám, netreba mi ich, ja som sa nemala ako nakazi. Som panna, preto o tom uvažujem.
Ja viem, že nie je všetko pravda čo sa napíše, ale ažko poveda čo nie je. Asi na 100% to budú vedie len vedci čo tú vakcínu vyvinuli. Aj keď pochybujem, že  oni o tom vedia všetko. Veď si ešte nie sú istí ako dlho to účinkuje.
A tiež viem že ani lekári nemajú vždy pravdu. (Mne jednu chorobu nevedeli zisti 5 rokov. Ale to už je o inom.) Snažím sa len by optimista a veri lekárom.


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#10 31. 7. 2007 20:03

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Tak já už se očkovat nedám lol
Ale vzhledem k tomu že uvažují během několika let zavést toto očkování do celoplošného a hrazeného pojišovnou, tak na tom asi něco dobrého bude.

Pokud se to celoplošně nezavede, budu se snažit na to holkám našetřit a dát jim to. O tom že je to jen na 4 roky jsem neslyšela, doufám že za ty peníze to bude na delší dobu, nebo přeočkování bude levnější.


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#11 1. 8. 2007 8:05

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Pokud někdo uvažuje o celoplošném očkování a hrazeném pojištovnou - pak to signalizuje, že něco na tom pravdy bude, když říkám, co jsem četla, že se infekce vymkla z ruk a neví, co s tím dál......jako ostatní, at jsou to neštovice, zarděnky,tbc a další povinná očkování.

Není tady

 

#12 18. 8. 2007 11:35

estelle
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 564

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Taky jsem o očkování uvažovala vzhledem k tomu, že mi je 25. Nicméně HPV testy vyšly negativně a to byl ten hlavní impuls pro to jít do toho. A první dávku mám za sebou. Je pravda, že to ještě není zcela prozkoumaná oblast, ale odhaduje se, že chrání až 10 let. Takže jsem ráda, že jsem to ještě "stihla" a ani mě moc nemrzí, že kvůli tomu letos nepojedu na dovču k moři.

Není tady

 

#13 19. 8. 2007 20:58

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

no, já mám tohle dilema už-bohužel-vyřešený...Před půl rokem jsem byla na konizaci..:-( takže očkování už je mi k ničemu...Po těchto zkušenostech bych se ale očkovat určitě nechala...i když není stoprocentní jistota, že to pomůže (očkování je jen na některé druhy HPV viru), tak pokud by byla alespoň malá šance, že se mi to vyhne,tak bych do toho šla všema deseti,,,
Aneri: s tou imunitou to není uplně "mimo mísu". Mě když na to doktoři přišli, tak řekli, že tomu hodně napomohla moje oslabená imunita- někdo jinej by se s tím možná dokázal poprat bez operace, ale já, protože mám špatnou imunitu ne...

Není tady

 

#14 19. 8. 2007 21:01

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

no, já mám tohle dilema už-bohužel-vyřešený...Před půl rokem jsem byla na konizaci..:-( takže očkování už je mi k ničemu...Po těchto zkušenostech bych se ale očkovat určitě nechala...i když není stoprocentní jistota, že to pomůže (očkování je jen na některé druhy HPV viru), tak pokud by byla alespoň malá šance, že se mi to vyhne,tak bych do toho šla všema deseti,,,
Aneri: s tou imunitou to není uplně "mimo mísu". Mě když na to doktoři přišli, tak řekli, že tomu hodně napomohla moje oslabená imunita- někdo jinej by se s tím možná dokázal poprat bez operace, ale já, protože mám špatnou imunitu ne...

Není tady

 

#15 26. 8. 2007 20:54

renca73
♥------
Registrovaný: 24. 8. 2007
Příspěvky: 10

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Ahoj,já si myslím že to smysl má a proto jsem nechala svou 15-ti letou dceru očkovat.

Není tady

 

#16 2. 4. 2008 21:21

dablice911
♥------
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 6

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Já jsem se očkovat nechala i přesto, že už HPV mám - typ co způsobuje rakovinu děložního čípku. A musím říci, že se můj stav velice zlepšil. Už po první dávce to bylo znatelné. Před první dávkou jsem měla neustále nějaké problémy - výtoky, bolest při sexu apod. a také to bylo již ve druhém stádiu. A nejenže po očkování nemám žádné záněty ani mě pohl. styk nebolí, ale dokonce se má nemoc nachází opět v prvním stádiu. A stále se to zlepšuje. Dneska jsem byla na třetí dávce. Tak uvidím, zatím to vypadá skvěle a já jsem velice spokojená. Určitě to za to stálo. Mohu jen doporučit.

Není tady

 

#17 2. 4. 2008 21:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Dáblice, měla jsem již kancerozu. č. 5. Operace, chemoška. A můj gynekolog mi očkování přesto doporučil. Ale záleží jen na mne a na stavu peněženky. Takže jen pro penízky to neříkal.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#18 2. 4. 2008 22:43

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Ahoj holky. Nečetla jsem to tu celý,ale jen vám chci říct, že účinnost je opravdu zatím asi pět let. Byla jsem minulý týden u dr. a sestricka mi to nabízela. Když jsem opáčila, že jsem myslela,že je to jen pro panny,tak mi říkala že to rozhodně ne,že se to dělá třeba i když holka nevystřídala víc jak sna tři partnery... Že těch dvacet let,co se říká,jakože nejpozději,pak že to nemá smysl,je spíš proto,že se počítá s tím,že holky ještě nejsou vdaný a chtěj si užívat života a když to má účinnost jen 5 let,tak je zbytečný nechávat očkovat dvanáctiletou holčičku.
To jsou drby od nás z ordinace, třeba se někomu budou hodit wink

Není tady

 

#19 3. 4. 2008 12:49

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Já jsem zase našla odkazy na to, jak po tomhle očkování pár ženských umřelo ... tady to je: http://www.rozalio.cz/index.php?option= … amp;id=322 (odkazy anglicky a německy, někdy i česky). ... Byla jsem pro nechat svoje děti očkovat, ale takhle už nejsem... je zarážející, jak můžou mladý holky jen tak umřít a přitom předtím podstoupily tohle očkování ... těžko říct, jestli na nás zkouší farmaceutické firmy svoje preparáty nebo jestli se snaží vytahat z nás prachy nebo jestli to je fakt dobrý a jen někteří jedinci bijí na poplach ... a třeba ty smrti těch holek nesouvisí s očkováním nakonec....no, každopádně já jsem z toho zmatená a do očkování zatím nejdu...

Není tady

 

#20 21. 4. 2009 19:42

E.Ester
♥------
Místo: Děčín
Registrovaný: 16. 4. 2009
Příspěvky: 13

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Ahojky všem, na toto očkování jsem se také ptala u své mudr,protože s čípček problémy mám.Očkuje se prý do 26 let.To mají prý otestovaný a pak se teď začalo testovat na ženských až od 40 let.Ale není ten výzkum ještě ukončen.Takže ženský od 27 do 40 mají smůlu.Prý to je jen pokus.No docela drahý pokus.Není žádná záruka.
Janísek: Já byla také na konyzaci,ale toto očkování by se mě týkalo pokud bych byla mladá.Jedna konyce ti nezaručí klid.Po šesti letech mě čeká nyní druhá konyzace a pravděpodobnost, že mě rakovina děložního čípku čeká je docela velká i díky genům.

Není tady

 

#21 22. 4. 2009 8:05

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

E.Ester napsal(a):

Ahojky všem, na toto očkování jsem se také ptala u své mudr,protože s čípček problémy mám.Očkuje se prý do 26 let.To mají prý otestovaný a pak se teď začalo testovat na ženských až od 40 let.Ale není ten výzkum ještě ukončen.Takže ženský od 27 do 40 mají smůlu.Prý to je jen pokus.No docela drahý pokus.Není žádná záruka.
Janísek: Já byla také na konyzaci,ale toto očkování by se mě týkalo pokud bych byla mladá.Jedna konyce ti nezaručí klid.Po šesti letech mě čeká nyní druhá konyzace a pravděpodobnost, že mě rakovina děložního čípku čeká je docela velká i díky genům.

Ester, já si nemyslím, že jedna konizace mi zaručí klid...jen podle toho co jsem se ptala jedné známe dr., tak říkala, že pokud už tam ten problém byl, tak nemá cenu očkovat... očkování je prevence, ale ne léčba viru, který už v těle je...a ten tam je i po konizaci...

Není tady

 

#22 27. 5. 2009 23:41

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

janísek napsal(a):

E.Ester napsal(a):

Ahojky všem, na toto očkování jsem se také ptala u své mudr,protože s čípček problémy mám.Očkuje se prý do 26 let.To mají prý otestovaný a pak se teď začalo testovat na ženských až od 40 let.Ale není ten výzkum ještě ukončen.Takže ženský od 27 do 40 mají smůlu.Prý to je jen pokus.No docela drahý pokus.Není žádná záruka.
Janísek: Já byla také na konyzaci,ale toto očkování by se mě týkalo pokud bych byla mladá.Jedna konyce ti nezaručí klid.Po šesti letech mě čeká nyní druhá konyzace a pravděpodobnost, že mě rakovina děložního čípku čeká je docela velká i díky genům.

Ester, já si nemyslím, že jedna konizace mi zaručí klid...jen podle toho co jsem se ptala jedné známe dr., tak říkala, že pokud už tam ten problém byl, tak nemá cenu očkovat... očkování je prevence, ale ne léčba viru, který už v těle je...a ten tam je i po konizaci...

na druhou stranu, me doktorka po konizaci rekla, ze je pravdepodobnost ze si telo po konizaci muze utvorit protilatky, kdyz uz se s tim muselo jednou prat, bude si to pamatovat..

Není tady

 

#23 29. 5. 2009 10:24

Simonas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2008
Příspěvky: 833

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

tak mi říkala že to rozhodně ne,že se to dělá třeba i když holka nevystřídala víc jak sna tři partnery...

Tak to snad spadla sestricka z  visne.....  E.Ester ma pravdu. Cetla jsem to v Moderni gynekologii a porodnictvi. Nejlepe je naockovat divky i chlapce( ti jsou prenaseci) do doby, kdy nemeli pohlavni styk. V CR je doporucene ockovat zeny do veku 26-27 let. Testy se delaji pro celou populaci a dle uspesnosti se pak doporucuje ockovani pro dane vekove skupiny. V nekterych statech je povolene ockovat i zeny do veku 45 - ti let. Samozrejme neni povolene ockovat tehotne - nebot priznaky a prubeh  neni zatim dostatecne vedecky podlozen.

A pokud se nekdo boji, ze po ockovani by mohl zemrit. Tak mi to prijde jako nesmysl. Vsichni prochazime za zivot nekolika cykly povinnych ockovani. Samozrejme, nekteri lide mohou mit alergickou reakci nebo neprimerenou reakci na vakcinu a i pri "beznych ockovanich".

Upravil(a) Simonas (29. 5. 2009 11:29)


http://lb1f.lilypie.com/DZuYp2.png

Není tady

 

#24 31. 5. 2009 12:30

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

Tak nevím, jestli jsou někteřé ordinace schopny očkovat jen kvůli penězům, ale mně doktor říkal, že očkují běžně i starší ženy - poslední prý ve věku 44 let....

Není tady

 

#25 31. 5. 2009 14:01

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Očkování proti onemocnění dělož.čípku

tak pokud žena ještě HPV nemá, proč by se nemohla nechat očkovat?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů