Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 7. 2007 13:10

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Výše výživného

Dobrý den, můj dotaz se týká zvýšení výživného. Mám 8letá dvojčata. Dostávám na ně již 5 let celkem 5 tis.Kč. Vzhledem k tomu, že letos nastoupili do školy, tak jsem zažádala o zvýšení. Vypočítala jsem si měsíční náklady cca 8 tis./měs. na každého. Nové výživné požaduji ve výši 5 tis.Kč na každého. U soudu jsem zjistila, že BM má měsíční příjem 60 tis.Kč čistého. Samozřejmě nechci  zvyšovat částku výživného. Ale ráda bych pro děti slušný standart. Právnička BM chce dohodu a navrhuje 3200,- + 800,-spoření (vzhledem k tomu, že BM uvádí SVÉ osobní měs. náklady 20tis.Kč, je toto směšné). Na to nepřistoupím. V této fázi jsem navrhla 4500,- výživné + 500,- spoření. Chtěla bych to zpětně od 9/06. A teď se teprve dostávám k věci, kde bych poprosila o radu. Během loňského roku mi BM poslal navíc 2x3000Kč na kroužky, které děti navštěvují. A pokud je "ochoten" doplatit rok zpět, tak pouze po odečtení těchto 6 tis.. Je mi jasné, že se zde objeví názory a jsem ráda a mlčím, že se mám tak "dobře". Ale v žádném případě již nechci děti šidit. Stačí, že vyrůstají pouze se mnou. Neustále obracíme každou korunu, abysme se měli aspoň "průměrně". Má BM nárok na odečtení těchto peněz z doplatku výživného, když tyto peníze byly poslány nad rámec výživného na kroužky?

Není tady

 

#2 27. 7. 2007 13:29

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Výše výživného

Ahoj Terezo,
Ja bych to na tvem miste nedelala. Nejde o to, zda Ti ty penize posle nakonec vsechny nebo pokracene o krouzky, ale napriste Ti uz nic neprida. Nekoupi nic navic, neprida na tabor, na kredit pro deti,......
Ja bych na tvem miste trvala na 5 tis. od nastupu do 1. tridy a nechtela bych nic zpetne.
On usetri cca 50 tis., ale ty budes mit jistotu 10 tis./mes.
Mej se fajn a hodne stesti
PS: Muj manzel vydelaval pred 8-mi lety 30 000,00 Kc cisteho a jeho vyzivne na 2 deti
(12 a 5 let) cinilo 13 000,00 Kc.Od te doby, co se jeho BM zacla soudit o vic a zaprela
i castky zasilane nad ramec vyzivneho, je konec s placenim taboru, kurzu,krouzku, kreditu a pod.

Není tady

 

#3 27. 7. 2007 13:36

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

Mipi, děkuji za radu. Taky se spíše přikláním k tomuto řešení. Ale stejně si myslím, že již nic navíc neuvidíme. Tato částka se pro něj zdá nepřekonatelná. Při zjištění jeho příjmu a návrhu je mi něj upřímně špatně. Já dávám dětem všechno co můžu a on jim nekoupí ani časopis. Tak začátkem září uvidím jak dopadneme.

Není tady

 

#4 27. 7. 2007 13:42

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Výše výživného

pokud nedava obvykle nic navic, tak bych z nej vyrazila i ty penize zpetne, 50 tisic neni malo, a pokud neni jistota, ze je vase deti pociti mimo ramec vyzivneho, tak je lepsi je mit na ucte a pocitat jenom s presne stanovenym vyzivnym. spolehat se na benevolenci BM, ktery je evidentne rozhodnut usetrit na detech co to pujde, to je lepsi s tim nepocitat vubec.

Není tady

 

#5 27. 7. 2007 14:01

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Výše výživného

Barunko,
ted jde o to, aby BM souhlasil s navrhem. Kdyz o neco ustoupi Tereza ( vzda se zpetneho vyzivneho) muze ustoupit i on ( bude souhlasit s 10 tis./mes).
Tereza sice prijde o 50 tis. , ale zas bude dostavat o 3 600 /mes vice nez jak navrhuje BM.
To ma za rok zpatky.
3 200 x 2 deti = 6 400 x 12 = 76 800 (navrhuje on + sporeni, jenze to Tereza neuvidi)
5 000 x 2 deti = 10000 x 12 = 120 000 ( jeji navrh)

Není tady

 

#6 27. 7. 2007 14:05

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Výše výživného

A navic nebude pusobit pred soudkyni jako "vysavacka penez", ale jako spravna matka, ktera chce zvyseni az od nastupu na skolu ( vyssi naklady a vzdelani, preprava do skolu, krouzky,......)

Není tady

 

#7 27. 7. 2007 14:18

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Výše výživného

tomu neverte, pokud je otec dvou deti ochoten nechat je zivorit za par supu, zatimco jeho plat cini 60 tisic, tak neustoupi ani o kousek, kazda koruna ho bude bolet, jako by mu rezali maso z tela. jakykoliv ustupek ze strany matky bude povazovat za jeji slabost, staci se podivat na jeho puvodni navrh. zalezi na soudci, ale v posledni dobe maji soudci tendenci urcovat vyzivne spravedlive, znamy ma urcene vyzivne na dve deti 13 tisic z platu 30 tisic cisteho, coz mi prijde tak akorat. teprve pokud by soud nebyl pristupny, muzete se odvolat, pripadne se s manzelem dohodnout, ale je hloupost sidit deti jenom kvuli naivni predstave, ze snad otec bude pristupny.

Není tady

 

#8 27. 7. 2007 14:38

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

To je právě ten problém. Na jednu stranu si říkám, že nechci vypadat jako vyděračka a zlatokopka a následně tím vlastně šidim děti. Dále taky je to moje pohodlnost, protože mě to strašně stresuje a chci mít klid. Možná, že to nakonec nechám na soudci a na nějakou dohodu se vykašlu. Když jsem psala žádost, tak jsem počítala, že má tak 35-40 tis. čistého. A že by těch 5 tis. mohlo projít. A ten fakt, že má 60 mě dost zaskočil. Sám napsal, své měsíční náklady (na reprezentaci - golf apod.) 20tis. a vzápětí mě kritizuje, že 300,-Kč kapesné pro děti je doslova rozmazlování. A to mě opravdu nadzvihlo ze židle. Takže se u mě střídají stavy kašlu na to a dohodnu se a vzápětí vztek na tu nespravedlnost. Já 5 let šetřim, abysme letos mohli aspoň do Bulharska (poprvé jely děti k moři) a on si jezdí s přítelkyní každý rok, ale 300,-kapesné/měs. je luxus!!! Navíc děti mají jedno astma a druhé je atopik. Takže moře je více než žádoucí. Ach jo, tak zase dilema smile.

Upravil(a) TerezaG (27. 7. 2007 14:42)

Není tady

 

#9 27. 7. 2007 15:16

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Výše výživného

no a proto pozadejte tak cca o 20 tisic, 10 na vyzivu ted, 10 na sporeni, at maji deti jednou kde bydlet, a uvidite, co na to soudce. to, ze nechcete vypadat jako zlatokopka je sice hezke, ale takhle budete vypadat jako matka, ktera neni schopna (ochotna) pro sve deti vymoci vice penez, tohle co tu pisete, o tom kapesnem atd. predlozte soudci, at na to vyjadri svuj nazor, pokud budete mit stesti, soudce vam da zapravdu, uvazujte, ze pokud byste mela vy 60 tisic plat, tak byste uz ted setrila na jejich studium v zahranici, idealne od stredni skoly, na konicky, kurzy, vybaveni, prazdninove jazykove kurzy v zahranici atd., to neni levna legrace, detem to zajisti v budoucnu solidni zajisteni a karieru. ovsem bez penez pojedou mozna do toho bulharska, na konicky budou moci zapomenou, stejne tak jako na cokoliv dalsiho, protoze si to nebudete moct dovolit. zamyslete se nad tim, jestli je pro vas dulezitejsi nevypadat jako vyderacka a sidit deti, ktere jste si s jejich otcem poridili.

Není tady

 

#10 27. 7. 2007 15:25

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

Barunko, vy mi dáváte. Ale já jsem ten návrh už podala a stání jsme už měli mít, ale soudkyně onemocněla a já až tam zjistila tyto podrobnosti o BM. Tak nevím, jestli ještě lze zvýšit návrh výživného. A navíc on si zaplatil právničku, tak těžko jí budu stačit. Neumím v tom chodit. O tom šizení dětí si to uvědomuji, a proto stále nejsem rozhodnutá a tápu jak mám jednat. Jestli případnou změnu výživného mám vytáhnout u soudu, nebo předem napsat. No tak zatim děkuji a odcházím domů . Tam internet nemám (chybí penízky) takže hezký víkend.

Není tady

 

#11 27. 7. 2007 16:03

jana2
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 107

Re: Výše výživného

Tak neváhej ani chvíli a zajisti si právníka.  I když jsi v právu, tak šikovná právnička znalá postupů a škovně kaldoucí otázky z tebe udělá blbku. I když jsou to peníze navíc, většinou se vyplatí. Zvášení můžeš říct až na začátku projednávání, kdy se soudkyně zeptá, jestli jste se náhodou nedohodli nebo máte nějkaé změny. Nejlepší je v takovém případě dávat návrh bez přesné sumy s odkazem, že upřesníte až při znalosti výše příjmů povinného. Každopádně jsem minulý týden u soudu slyšela, že se stále více přistupuje na praxi v EU, kde je výživné ve výši 15-20% z přijmu. Ale záleží dost namístě, kde je soud. U nás je nadstandard už od 2 tisíc.
Ale podle mého právníka není výživné 10 tisíc ještě nadstandard.  To je podle praxe soudů až od 20 tisíc na jedno dítě. 
A 300 kapesné pro osmileté dítě je vážně dost. Raději to rozepiš na věci, tkeré si za to děti kupují. Já si udělala kompletní soupis nákladů na dítě. Všechny zdokladovatelné náklady jsem vydělila 12 a dostala průměr na jeden měsíc. Vyšla mi děsná suma a také jsme za zlatokopku. Co na tom, že to skutečně platím jen já.
Perličky: Na moře u silnéh oastmatika mi doporučili návštěvu v levnější solné jeskyni. Nadstandard byly i časopisy za 100 měsíčně( Witch je za 49 a Barvie za něco málo přes 50).Rovnátka jsou jen honbou za hezkým zjevem, tudíž nepotřebná. Dítě nemá chodit na drahý aerobic, ale může si zacvičit doma.
Ale mám právníka a ten dokázal všehcny výpady kontroval. U mě je situace složitější, tak jsme odročeni, ale nemyslím si, že alespoň částečně neuspěju. Když tak je tu odvolací soud.
Také jsme si původně myslela, že když mám morální pravdu, tak právníka nepotřebuji. Na první jednání jsme šla sama jen s kupou účtů a soupisem nákladů. Dostala jsem přes čumák a rychle hledala zastoupení.

Není tady

 

#12 27. 7. 2007 16:25

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Výše výživného

TerezaG napsal(a):

Barunko, vy mi dáváte. Ale já jsem ten návrh už podala a stání jsme už měli mít, ale soudkyně onemocněla a já až tam zjistila tyto podrobnosti o BM. Tak nevím, jestli ještě lze zvýšit návrh výživného. A navíc on si zaplatil právničku, tak těžko jí budu stačit. Neumím v tom chodit. O tom šizení dětí si to uvědomuji, a proto stále nejsem rozhodnutá a tápu jak mám jednat. Jestli případnou změnu výživného mám vytáhnout u soudu, nebo předem napsat. No tak zatim děkuji a odcházím domů . Tam internet nemám (chybí penízky) takže hezký víkend.

ja na vas nechtela byt oskliva :-) ale proste si myslim, ze o co dite prijde v detstvi, to uz nikdy nedohoni, zvlast v dnesni dobe, kdy je kvalitni vzdelani draha legrace. je treba se holt drat ve prospech deti, dnes vladne system, kdo co urve, to ma... zkuste zadat o vyssi castku a soud to pak nejak dorovna, spis nez zadat o pet, otec rekne dva, dostanete tri a v konecnem dusledku nic z toho. moc vam drzim palce.

Není tady

 

#13 2. 8. 2007 8:26

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

Tak jsem tady opět. V noci jsem nespala, protože se ozvala právnička BM. Navrhli 4 tis. výživné a 600 spoření. Zpětně (já chtěla od 9/06) pouze jednorázově 15 tis.celkem za obě děti. A pokud nebudu souhlasit, tak zažádají o změnu styku otce s dětma a budou dlouhé tahanice. O tom styku to nechápu, protože dodržuji naprosto přesně to, na čem jsme se domluvili. Víkendy, prázdniny. Máme to i písemně.  A pokud chce delší čas na děti není to problém. A nikdy nebyl, protože pokrýt veškerá volna dětí je pro mě náročné. Tak nevím proč vyhrožuje. Spíš asi chce postrašit, že na mě hodlá házet špínu. Nejhorší je, že po takovém vydírání se zapřu víc a už odmítám připustit jakoukoliv dohodu, protože mám pocit, že nás chtějí "ošulit".  Ještě, že jsou děti s babičkou, protože jsem totálně vyřízená. Pořád se bojím a nechápu to, protože a to dopadne jak chce, tak hůř na tom nebudeme. "Jenom" ty šrámy na duši.

Není tady

 

#14 2. 8. 2007 8:48

Jarka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 292

Re: Výše výživného

Nikdy nepochopím, jak se může vlastní otec takhle chovat ke svým vlastním dětem. Sice jednoho takového sama vlastním (stejného tatíčka, který na mě z platu tak 40 000,- platil 1 200,- od mých 15 až do skončení vysoké, což jsou 2 roky, a i to bylo moc), ale nikdy to nepochopím.
Rozhodně bych mu neustupovala. Když se chce hádat o každou korunu pro své vlastní děti, tak a se hádá. Aspoň děti uvidí, jaký je, sice ne hned, protože ty mi nepřipadᚠjako někdo, kdo před dětmi haní svého BM, ale jednou na to sami přijdou. Ty to nedělᚠpro sebe, ale pro ně. Ty peníze potřebuješ pro děti, a pokud to nechce chápat sám, tak mu to holt bude muset vysvětlit soudce (tedy snad narazíš na nějakého normálního).
Takže jestli je pro jím navržená dohoda nepřijatelná, vzhledem k potřebám dětí, a k jeho možnostem, tak na ni nepřistupuj. Rozhodně ne proto, abys měla klid, protože ten nebudeš mít nikdy. Až půjdou děti ny střední, tak zřejmě taky budeš muset zažádat o vyšší výživné, a pokud mu ustoupíš teď, tak to samé zkusí znovu, jen bude zřejmě ještě tvrdší a otrlejší.

Není tady

 

#15 2. 8. 2007 9:07

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Výše výživného

nenechte se zastrasit a pred soudem zminte mimo jine to, ze vam vyhrozuji omezenim styku s detmi atd, nedejte se, vedi, ze mate velkou sanci u soudu vyhrat. delate to pro deti a jejich dobro a to je ted nejdulezitejsi. presne jak pisete, hur na tom uz nebudete, muzete jenom ziskat. drzim vam palce, chovani otce je naprosto po*n

Není tady

 

#16 2. 8. 2007 9:22

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

Děkuji vám všem za podporu. Na jednu stranu jsem ráda, že jsou děti pryč, abych to napětí na ně nepřenášela, ale na druhou stranu nemám po večerech co dělat a tak se v tom věčně babrám . Opravdu ještě jednou moc děkuji a přeji hezký den.

Není tady

 

#17 10. 8. 2007 15:08

lenka.f
♥------
Registrovaný: 3. 8. 2007
Příspěvky: 2

Re: Výše výživného

Ahojky,
drzim vsem maminam palecky pri zadani o zvyseni alimentu, protoze i jsem mela tu drzost si zazadat o zvyseni alimentu, ktere byli vymereny otci deti, na kazde platil 1700Kc pri svem prumernem plate 25tisic cisteho. Navrh jsem podala protoze syn nastupuje do prvni tridy a u obou deti byla zjistena alergie. Soudkyne mu zvedla na jedno dite o 100Kc a na druhe o 400Kc. Takze jako matka se dvema detmi jsem si polepsila o celych 500Kc, toto otec deti neprekousl, ze by mi mel platit o vice a bude se kvuli tomu odvolavat ke krajskemu soudu. Zbyva mi jen jedno zacit se tomu vsemu big_smile.

Není tady

 

#18 10. 8. 2007 17:05

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Výše výživného

lenka.f:Co to bylo za nánu....!!!!!?

Není tady

 

#19 10. 8. 2007 18:08

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Výše výživného

lenko... heh... no já jsem tedy z té druhé strany, můj partner má děti z předchozího vztahu... ale tohle je fakt silný kafe, takže mᚠalimenty 1800 a 2100? Přijde mi to dost směšný... a smutný hmm

Není tady

 

#20 12. 8. 2007 7:02

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Výše výživného

Kéž by ten Krajský soud to výživný zvýšil na tebou navrhovanou výši, lenkof. Nechápu, že soudci nemají nějaký podklady, ze kterých by čerpali, kolik asi tak náklady na děti dělají, tuším že v roce 2001 bylo dělaný statistický šetření, kde vyšly náklady na jedno dítě průměrně 6400,--Kč (je to samozřejmě bez rozdílu věku, pohlaví, počtu dětí vrodině, příjmový skupiny rodičů atd., ale výsledky by samozřejmě ČSÚ mohl dát  k dispozici )

Není tady

 

#21 12. 8. 2007 10:56

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Výše výživného

Holky, ale já mám zkušenost z obou stran, jak při žádosti o zvýšení, tak ze strany mého muže, který platí na dítě z předchozího vztahu. Ačkoliv měl o  nižší výdělek než je Ex, tak s konstatováním: V možnostech odpůrce je vydělávat více.......
zvýšil soud výživné. Navíc jsme se přestěhovali kvůli alergii mých dětí do ekologicky nezatížené oblasti a mému muži tam tohle přestěhování soud  otřískal o hlavu.
Řekla jsem si tenkrát, že je to nenormální  "legální"   omezování osobní svobody. V rozsudku se hovořilo o tom, že můj muž odešel z dobře placené práce jinam úmyslně. Takže sečteno a podtrženo - já jsem zdědila dům, uvítala jsem to kvůli dětem, čisté prostředí a tak, můj muž mě dle zákona o rodině následoval, ale nakonec to bylo špatně...
Myslím záleží na soudci.


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#22 12. 8. 2007 15:13

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Výše výživného

Terezo,
nemám vůbec zkušenosti se soudy, rozvedená nejsem, ale podle svých kolegyň a známých vím, že je opravdu výhodné vzít si právníka!! Zkuste to, zas tolik na tom neproděláte. Určitě Vás právník ubrání víc, než se ubráníte Vy sama. Ostatně od mé nepříliš výdělečné kolegyně vím, že své právničce může ty penízky platit i po částkách.

Není tady

 

#23 13. 8. 2007 17:29

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Výše výživného

Helčo, to je zase druhý extrém - a taky smutný. Manžel si platebně pohoršil nějak radikálně? Myslím jako že místo 20 hrubého vydělává třeba minimální mzdu? Jestli ano, pak možná to rozhodnutí soudkyně trošičku pobírám, ale jinak ne.

Není tady

 

#24 20. 11. 2007 7:50

TerezaG
♥♥-----
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 28

Re: Výše výživného

Tak milé "spolubojovnice". Po dlouhé době se sem vracím, protože až včera jsme se "dohodli". Na vaši radu jsem si vzala právníka. A rozhodně jsem neudělala chybu. Byla jsem daleko klidnější a navíc vyřídil papírování a radil co a jak u soudu probíhá. BM víceméně nadále vyhrožoval a dokonce mě u soudu obvinil, že mu bráním ve styku s dětma. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné takto lhát! Ale soudkyni to moc nezajímalo a řekla, že vzhledem k jeho příjmům jsou alimenty akorát a a se na nich dohodneme. TAk jsme se "dohodli" a stejně se včera u soudu zkoušel vyvlíknout z doplatku. No neuspěl a bylo mu řečeno, že by ještě měl uvážit spoření dětem - nad rámec výživného.
Nejvíc mě baví to, že když jsem se chtěla loňské září domluvit na zvýšení, tak jsem po něm chtěla 4 tisíce. Kdyby nebyl škrt, tak mohl být teď vysmátý. Nedlužil by nám takovou velkou sumu a platil by o pár tisíc měsíčně méně. Navíc kdyby nedělal fóry, tak co jsme dali za právníky, tak děti mohli mít za ty peníze slušný počítač.
Tak mám snad na pár let klid. Takže se  nedejte a bojujte. Stojí to za to a děti si to zaslouží!
A ještě všem moc děkuji za podporu smile .

Není tady

 

#25 20. 11. 2007 7:56

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Výše výživného

Terezo tak to je super. Myslím, že vzhledem k výši výdělků 60 tisíc čistého je 10 tisíc na obě děti opravdu v pohodě.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů