Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 9. 2007 13:11

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

Decc,díky. Jsem zpátky z dovolené a reparát máme úspěšně za sebou jak z fyziky, tak z techlologie. Teď už je pozdě, ale být tebou, základy ekologie neberu na lehkou váhu. Nᚠmlaďas je taky má a jeho učitel se tváří, že nic důležitějšího není. Holky ozvěte se, jak děcka dopadla.

Upravil(a) Vlaďka (1. 9. 2007 19:18)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#27 1. 9. 2007 14:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Reparát

Hm... mladší dítě postoupilo, starší dítě propadlo, takže budou oba dva chodit do stejné třídy big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#28 1. 9. 2007 19:20

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

No Kiaro, to je mi líto. Ale třeba to bude pro ně i pro tebe teď snadnější na dohled, když budou dělat jeden ročník.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#29 2. 9. 2007 1:20

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Reparát

Pro oba dva to bude peklo na zemi, panč nebudou moct chodit za školu a dělat si z ní holubník,jako to praktikovali doposud. Manžel - plátce školného - už dva měsíce řve jako raněnej tygr, čemuž se nedivím a jak jsme spolu dříve nevycházeli, v tomto bodě jsme se pevně semkli v jeden šik. Buďto budou výsledky=zdárně ukončená maturita, nebo si nezdárník vyzkouší tvrdou školu života. Pro tupejše s nedokončeným vzděláním se ve zdejším regionu nabízí tvrdá práce závozníka v pivovaru - vstávat v půl třetí ráno, tahat těžké sudy a domů dojet na desátou večer. Protože nás syn naštval tak, že bychom mu to s radostí udělali, což miláček ví, nezbývá mu nic jiného, než se podřídit stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#30 3. 9. 2007 12:04

Topinka
♥------
Registrovaný: 8. 8. 2007
Příspěvky: 8

Re: Reparát

No, jo holky, můj "Bojovník" udělal oba dva reparáty, ještě měli profesoři průpovídky, že kdyby to neflákal, tak dostal na vízo za 2!
Já se spíš obávám flákání, jeho příchody po 22 hodině mě děsí a není s ním kloudná řeč. Nikdo nechce, aby byl na večerníček doma, ale takové pozdní příchody se mi nelíbí (on to moc dobře ví, ale nedbá) a dlouhodobé setrvávání v partě mi vůbec nedělá radost (o víkendu byl doma všehovšudy tak 3 hodiny), rád hraje florbal, mají mít tréninky 3x týdně, ale mám takovej pocit (po zkušenosti z minulýho pololetí), že začně flákat i to. V partě se hulí marjána, chlastá se, kradou měděný káble, aby měli na hulení. Moje asertivní chování, slušné jednání, řev, prosby, lítost, slzy, vysvětlování - nezabírá nic. Tak co s tím?

Není tady

 

#31 3. 9. 2007 22:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Reparát

Topinka: v tomhlem stylu se nesly minulá léta. Řešila jsem to tím, že nezdárníci oba dva putovali k manželovi do péče a bez pardonu. Děláte si, co chcete, porušujete veškerá pravidla, tak potřebujete silnou mužskou ruku, která vás usměrní. Manžel - když došlo na lámání chleba - musel přichýlit oba dva, ač péči se vším všudy nejenže nemusel, ale dokonce ji ani neplánoval.
Jak šel čas, tak jsme si spoustu věcí vyříkalí. V tuto chvíli má sinek zářnou perspektivu - buďto dodělá školu, nebo ji nedodělá. V případě neúspěchu jsme se s manželem dohodli, že sinek pozná na vlastní kůži, co to je, vydělávat si na živobytí vlastním přičiněním, tzn. zaženeme nebožáka do tvrdého pracovního procesu.
For all - synek není synek, ale sinek. Zasvěcení vědí smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 11. 9. 2007 0:43

Martikam
♥------
Registrovaný: 10. 3. 2007
Příspěvky: 13

Re: Reparát

U nás to nedopadlo dobře.Dcera nepostoupila a musela si najít novou školu sad Jestli se tento školní rok nedá dohromady a bude i nadále "blbnout" jde příští rok bez pardonu makat.Dali jsme jí na výběr a záleží jen na ní jak s tím naloží.

Není tady

 

#33 19. 9. 2007 12:39

Papsi
♥------
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 1

Re: Reparát

Holky, chtěla bych Vás uklidnit. Prožívali jsme se synáčkem čtyři perné roky na prestižní škole, kterou si sám vybral. Prvák docela v pohodě, druhák - hrozba reparátu na konci školního roku. Třeák a čtvrák - katastrofa - reperát ve třeáku, ve čtvráku v pololetí upozornění na neprospívání v pěti předmětech. Za ty roky mi ubral 10 let života, jinak bezproblémový kluk, hodný, slušný, ale učení ho nebavilo. Pak zlom, našel si holku, která ho podpořila psychicky. Byla vlastně je z rozvedeného manželství, víkendy trávili u nás, nebo u její matky to nešlo. Občas se učili spolu, ale hlavně měl mladý podmínku, že jestli vybuchne ve škole, nebudou moct trávit víkendy u nás společně. Odmaturoval - odmaturoval tak, že i třídní ho dává za "vzor", že není potřeba bezmyšlenkovitě biflovat, ale logicky uvažovat a čerpat z praxe. Odmaturoval a i s přítelkyní za týden po maturitě se odstěhoval na druhý konec republiky, dostal práci v oboru který vystudoval, ona taktéž. Dostali byt, jsou prý spokojení. Ale.. Já jsem to nemohla rozchodit, v 19ti letech odešel tak strašně daleko. Obrečela jsem to, vzpomínala s láskou dokonce i na to ošklivé, nemohla chodit ani jíst. Pomalu si zvykám, ale pořád se mi hrozně stýská.
Na druhou stranu si říkám, co může máma chtít víc než aby její dítě bylo šastné. Ale stejně si myslím, že je moc mladý na starosti o uhlí, jídlo, .... Jo a ještě jsem chtěla říct, že ve finále se oba dva dostali na dvě vysoké školy, ale ty bohužel padly. Nezoufejte, já vím je to hrozné s nima žít a vyjít, ale jednou odejdou a vám bude hrozně smutno, prázdno.Pa

Není tady

 

#34 27. 5. 2008 13:55

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

Tak holky, jsem tu znova. Jestli vás to neobtěžuje, napište jak jsou na tom letos vaše děcka. U nás to vypadá na sedm pětek, takže letos fakt už se školou skončí.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#35 28. 5. 2008 9:39

amanda11
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2008
Příspěvky: 21

Re: Reparát

No u nás teda super, aj keď neviem, či chceš toto poču. Dcéra - triedny premiant, čisté jednotky, pochvalné uznanie výhra v olympiáde a jednej športovej súaži. Ja teda čítam všetky príspevky ohžadom detí, bo mám ešte jedno, to do školy zatiaž nechodí, ale dcéra nasadila latku vežmi vysoko, pri nej neviem, čo je škola, no myslím si, že druhé diea nebude až takéto bystré.

Není tady

 

#36 28. 5. 2008 11:19

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

Spíš jsem myslela, že by se mohly ozvat holky, s kterými jsme tu řešili reparáty vloni. Ale jinak mᚠpravdu, každé dítě je jiné. Mladší syn je v páté třídě a je to nebe a dudy, jak se říká. Ale nikdo neví, co s ním udělá puberta.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#37 28. 5. 2008 11:59

amanda11
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2008
Příspěvky: 21

Re: Reparát

Je to smutné, že niektoré decká si to jednoducho nevedia da natĺc do hláv, zdá sa im teraz všetko zbytočné a pritom si nevedia predstavi, o čom je realita, že škola je jedno aká je potrebná. Aj ja poznám také decká, ako je to tvoje. Nie sú hlúpe, iba lenivé sa uči a žahostajné.

Není tady

 

#38 28. 5. 2008 14:55

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Reparát

amanda11 napsal(a):

No u nás teda super, aj keď neviem, či chceš toto poču. Dcéra - triedny premiant, čisté jednotky, pochvalné uznanie výhra v olympiáde a jednej športovej súaži. Ja teda čítam všetky príspevky ohžadom detí, bo mám ešte jedno, to do školy zatiaž nechodí, ale dcéra nasadila latku vežmi vysoko, pri nej neviem, čo je škola, no myslím si, že druhé diea nebude až takéto bystré.

Amando a kolik let má tvoje dcerka? Ono fakt může být všechno jinak stolt ale já ti šikovné dítě přeju

U nás nejstarší byl taky premiant, píle ho drží i na VŠ, ale protože je nadaný ve více směrech, tak nevím jak dlouho to bude zvládat.
prostřední je na čtyřletém oboru, slíbil, že pětka na vysvědčení nebude big_smile odborné předměty jsou dobré, čeština, matika, angličtina jsou na hranici propadání, ale na co by studoval, když bude maturovat až za rok dumbom , ale to pak zvládnout musí, protože potom budou státní maturity a to nevím, jak by to dopadlo
nejmladší bude vycházet ze ZŠ taky až příští rok, tak proč by nemohl z vyznamenání přejí na trojky va

Oni ti kluci jsou fakt borci, takže Vlaďko, přeji Ti pevné nervy.

Není tady

 

#39 28. 5. 2008 15:17

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

Díky. Já to nějak zvládnu. Horší to bude s tatínkem a prarodiči. dumbom Ti ho asi vydědí.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#40 3. 7. 2008 8:47

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Reparát

My máme 2 kluky 18 a 20 let.Už na ZŠ jsme jim vštěpovali,že se učí jen pro sebe a pokud je to nebaví,klidně a jdou makat,že nám to velmi ulehčí (i když jako rodiče by nás to mrzelo,ale to jsme jim neříkali,byli jsme za tvrďáky před nima).Starší je dnes na technické VŠ a po dobu studia na SŠ měl vyznamenání,mladší je víc lump,všeobec.předměty se mu učit nechtějí,tam to není nic moc,ale řekli jsme mu,že mat.,anglina,fyz musí být max.-za 2,což tedy dodržuje.Chce jít taky na techniku a tak je mu to trochu jasný,že nemůže kvůli své lenosti z těchto předmětů propadat.
Zaujalomě tady to zavírání peněženek v jednom příspěvku, a to až když došlo k průseu.Není to trochu pozdě?naši kluci na SŠ dostávají 60Kč měsíčně kapesného a starší na VŠ 120,-.Mají-li větší potřeby,nech si na to vydělají jako spousta jejich vrstevníků.Začlo to tak taky fungovat,mladší krom toho že dělá vrcholově judo tak si krásně přivydělává doučováním a je king,protože takové kapesné tedy nemá hned tak někdo.Musel si přitom stanovit časové priority,má to po čas.stránce opravdu náročné,ale zvládá vše,hlavně tedy studium.Když se chce,tak jde všechno,nesmí ovšem chybět rodičovská autorita a pevná ruka s jasně vymezenými cíli ahranicemi už od dětství.

Není tady

 

#41 3. 7. 2008 14:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Reparát

Kuty napsal(a):

My máme 2 kluky 18 a 20 let.Už na ZŠ jsme jim vštěpovali,že se učí jen pro sebe a pokud je to nebaví,klidně a jdou makat,že nám to velmi ulehčí (i když jako rodiče by nás to mrzelo,ale to jsme jim neříkali,byli jsme za tvrďáky před nima).Starší je dnes na technické VŠ a po dobu studia na SŠ měl vyznamenání,mladší je víc lump,všeobec.předměty se mu učit nechtějí,tam to není nic moc,ale řekli jsme mu,že mat.,anglina,fyz musí být max.-za 2,což tedy dodržuje.Chce jít taky na techniku a tak je mu to trochu jasný,že nemůže kvůli své lenosti z těchto předmětů propadat.
Zaujalomě tady to zavírání peněženek v jednom příspěvku, a to až když došlo k průseu.Není to trochu pozdě?naši kluci na SŠ dostávají 60Kč měsíčně kapesného a starší na VŠ 120,-.Mají-li větší potřeby,nech si na to vydělají jako spousta jejich vrstevníků.Začlo to tak taky fungovat,mladší krom toho že dělá vrcholově judo tak si krásně přivydělává doučováním a je king,protože takové kapesné tedy nemá hned tak někdo.Musel si přitom stanovit časové priority,má to po čas.stránce opravdu náročné,ale zvládá vše,hlavně tedy studium.Když se chce,tak jde všechno,nesmí ovšem chybět rodičovská autorita a pevná ruka s jasně vymezenými cíli ahranicemi už od dětství.

http://i.dama.cz/s/e541.gif . Celých 60 a 120 Kč měsíčně ?

Není tady

 

#42 4. 7. 2008 9:50

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Reparát

Ano, 60 a 120,- na měsíc a nestalo se,že by přišli škemrat,že nemají peníze.Jak píšu,donutilo je to,že si umí vydělat peníze,a ne jen chodit s nataženou rukou,což později,v dospělosti takové lidi jen přivádí do živ.nesnází tím,že už tak moc nechodí třeba za rodiči škemrat,zato jsou zavaleni nemožně drahými úvěry.Prostě snažíme se děti vychovat tak,aby se naučily být nezávislé na komkoli a věřili jen ve své schopnosti.A žili tak,jak jim kapsa stačí.Takže dnes si kupují těžce značkové oblečení a nám je to zcela fuk,jsou to jejich peníze.Asi tak 2x do roka každému na to oblečení asi 1000,- přispějem.
I tomu co je na VŠ ovšem platíme jídlo v menze zvl᚝+snídaně a večeeře,na který máme určen jakýsiobnos,dopravu,skripta, takže fakt to kapesné mají jen a jen pro svou potřebu a celkem je to dnes pro ně nezajímavá částka,bez které by se asi taky obešli.Pro zajímavost,syn je na kolejích v Brně,studuje techniku a letos jsme mu dávali měsíčně tedy i na tu stravu a koleje,dopravu 4300,-Kč.+120,-kapesné.

Není tady

 

#43 5. 8. 2008 21:06

rentle
♥♥-----
Registrovaný: 19. 1. 2007
Příspěvky: 72

Re: Reparát

Taky jsem se podivila nad takovou směšnou částkou, zřejmě mají doma děti trochu studenější odchov. Myslím, že nic se nemá přehánět na žádnou stranu.

Není tady

 

#44 5. 8. 2008 21:32

Verunka a Vanesska
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 6. 2007
Příspěvky: 848
Web

Re: Reparát

Já to vezmu zase z jiné stránky, od svých rodičů jsem dostávala, jak vy píšete obdobné směšné částky, jako kapesné. Samozřejmě jak píše Kuty, zaplatili mi ubytování, stravu, dopravu a skripta, školu jsem si vybrala prestižní a zato se samozřejmě platí a naši, i když na to měli mi řekli, že pokud chci studovat, tak at si to zaplatím a nebo jdu na státní.

Teď už mám dostudováno a mám vlastní dceru a jsem rozhodnutá to dělat stejně. Protože mě naučili pracovat s penězi, nenatahovat ruce mámo dej a spoustu jiných věcí, co se mi moc hodí do života. Tenkrát mě to i někdy štvalo, ale když s odstupem času vidím, jak dopadli moji vrstevníci, jsem jim za to vděčná.

Ale každý a si své děti vychovává podle svého uvážení a svědomí, ale učí se pro sebe a ne pro nás.


http://lilypie.com/pic/2009/07/09/3q8X.jpghttp://lb1f.lilypie.com/ZG3Ep2.png


http://lilypie.com/pic/2009/07/09/86Hw.jpghttp://lb3f.lilypie.com/V8Slp2.png

Není tady

 

#45 7. 8. 2008 12:36

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

rentle napsal(a):

Taky jsem se podivila nad takovou směšnou částkou, zřejmě mají doma děti trochu studenější odchov. Myslím, že nic se nemá přehánět na žádnou stranu.

U Kuty mají studený odchov nejen děti, ale i pes. Podle toho co píše v tématu Pejskové "Pomoc,potřebuji poradit" je to fakt "citově založený člověk".  Ale všeho dočasu. Možná až budeš mít malý důchod, tak ti synové přidělí tisícovku na měsíc a jdi si přivydělat.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#46 14. 8. 2008 13:25

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Reparát

Vlaďka napsal(a):

rentle napsal(a):

Taky jsem se podivila nad takovou směšnou částkou, zřejmě mají doma děti trochu studenější odchov. Myslím, že nic se nemá přehánět na žádnou stranu.

U Kuty mají studený odchov nejen děti, ale i pes. Podle toho co píše v tématu Pejskové "Pomoc,potřebuji poradit" je to fakt "citově založený člověk".  Ale všeho dočasu. Možná až budeš mít malý důchod, tak ti synové přidělí tisícovku na měsíc a jdi si přivydělat.

Já jsem na tom finačně dost bídně, takže od jistého věku  museli oba chodit na brigády. My platíme vše co je potřeba, ale na zábavu si musí vydělat sami.

Není tady

 

#47 14. 8. 2008 13:26

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Reparát

Vlaďka napsal(a):

Spíš jsem myslela, že by se mohly ozvat holky, s kterými jsme tu řešili reparáty vloni. Ale jinak mᚠpravdu, každé dítě je jiné. Mladší syn je v páté třídě a je to nebe a dudy, jak se říká. Ale nikdo neví, co s ním udělá puberta.

My jsme dělali reparát vloni, neudělal a propadl zpět do druháku. tento rok prolezl , tak se nervy odkládají na příští rok.

Není tady

 

#48 14. 8. 2008 13:59

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

Ivana:Starší syn taky chodí naa brigádu. Letos si vydělal cca 11 tis, ale přesto ve školním roce dostává víc než 60 Kč a taky jsme na tom finančně dost mizerně.
Letos propadl a čekáme na vyjádření školy, jestli ho vezmou zpátky do druháku nebo ne. To se dozvíme poslední den prázdnin až zbytek školy udělá opravky. Budeme mít hektický první týden v září. Už mám dojednaný v případě neúspěchu nástup na učňák, ale musel by dělat rozdílovky. Moc nepočítám s úspěchem.
Vůbec nevím, jak to bude pokud skončí se školou, jak se hlásit třeba na pracáku, co sociálka, zdravotko, jestli vlastně tedy byl přes prázdniny student nebo jsme to prošvihli. Vůbec se v tomhle neorientuju.

Upravil(a) Vlaďka (14. 8. 2008 14:04)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#49 15. 8. 2008 10:23

IZZY
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2008
Příspěvky: 1

Re: Reparát

Zdravím, sice nejsem rodič takového dítě, ale jsem naopak dítě co se chystá na reparát. Vím jak to je u nás doma, máma mi vyhrožuje, že jestli to neudělám půjdu makat. Já nevím, podle mě je jen na vašem synovi, jestli se na to naučí nebo ne, jasně je to vaše dítě a chcete aby to udělal, ale jestli nechce on, a vy ho do toho teď dotlačíte násilím, dopadne to za rok stejně jako letos, a pak už ho to nenechaj udělat. Jde prostě o to, že se musím sám vyhecovat, sám si uvědomit co chce, a jestli ne, tak je to jeho chyba. Možná by bylo dobrý ho v tom nechat trochu vykoupat a když to neudělá tak a si sám zpytuje svědomí a další rok může jít buď někam do prváku a nebo zůstat u práce. Je to sice drsná metoda, ale u mě třeba je to tak, že když mě do učení nutí máma, tak se bloknu a kašlu na to, když to dělám, protože chci, a protože ji nechci zklamat, tak to jde skoro samo. Přeju hodně štěstí a pevné nervy, určitě to není sranda!


Až přijde den, co na kusy rozbije tvůj sen, buď silák, zatni pěsti, vždy střepy přinášejí štěstí !

Není tady

 

#50 15. 8. 2008 11:47

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Reparát

IZZY:Díky za pohled z druhé strany. Je mi v podstatě jasné, že to takhle funguje. Ale přesto se snažím, aby tu školu dodělal, protože jakmile začne pracovat, už se nikdy do té školy nevrátí a nebude mít ani výuční list.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů