Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#176 9. 10. 2007 13:17

svetluska
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2006
Příspěvky: 52

Re: Pocity

ADFka2 napsal(a):

Zrovna v sobotu jsme s holkama jely ze svatby naší spolužačky. My jsme byly taková šestka... A první z té šestky se teď vdávala. A my si vzpomněly na "tu šestou", co nás bohužel půl roku po maturitě opustila, protože podlehla leukémii. Umřela dva dny před Štědrým dnem... A my si vybavily, co se stalo v r. 2003, rok poté přesně v ten den (což jsme zjistily po novém roce, když jsme se sešly a probíraly svátky). Jedna z nás měla fotku nás šesti na skříni. V noci na 22.12. slyšela něco spadnout. Ráno zjišovala, co to bylo. Tu fotku dodnes nenašla, ani pod kobercem, ani jinde. Na stránkách naší třídy se tu noc někdo přihlásil beze jména, což nešlo. Prostě byl na nástěnce prázdný papírek beze jména. A mně v ten den zazvonil mobil, na jehož displeji svítilo jméno zesnulé spolužačky. Zpátky jsem nevolala, a to číslo nesmazala a ani to neplánuji. To byl opravdu hodně zvláštní pocit. Ještě dnes se nám třese hlas, když na to vzpomínáme. Br!

Uplne mi behal mraz po celym tele, kdyz sem to cetla...

Není tady

 

#177 13. 10. 2007 9:33

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

albert Zhruba před deseti lety jsem našla v jednom otevřeném podchodu velkou žlutou koženou tašku, něco jako diplomatku. Líbila se mi, vzala jsem jí domů. Mé výčitky svědomí z "krádeže" byly malé (ač jsem z hlediska vyššího morálního principu vcelku poctivá...). Po shlédnutí obsahu však narostly na silně neúnosné, dostala jsem "několik elektrických zásahů" - byla v ní totiž obrovská dokumentace nějakého podnikatele, smlouvy, faktury, doklady... a 28 tisíc v korunách a nějaké dolary..., tašku jsem moc chtěla, z čistě sobeckých důvodů, peníze taky, to ostatní jsem chtěla vrátit. Při troše námahy se totiž majitel dal identifikovat.
   Děti nebyly doma. Cítila jsem se katastroficky. Bydlela jsem v domku, odnesla jsem tašku do sklípku na dvoře, ve kt.bylo uskladněno dříví na podpal..., nepomohlo. Bylo to jako zdroj negativního záření... Právě jsem stavěla koupelnu, peníze by pokryly její dokončení... hrozný vnitřní boj. Představila jsem si, jak zaplatím materiál a zedníka, jak bude nová koupelna lehce nabytá a nádherná..., a potom jak někdo půjde po nových dlaždicích, zakopne, uklouzne a zemře, jak se děcko opaří vodou, jak vznikne ve vlhkém prostředí el.zkrat... napadlo mě milión tragických situací v "nové, nepoctivě získané" koupelně, ...
Několikrát jsem tašku odnesla nahoru do obýváku a zase zpátky na dvůr... prostě bomba!!!
   S kým o tom promluvit? Děti byly malé. Postupně se vracely ze školy... nakousla jsem to, plakala jsem, držela jsem tu hroznou tašku v náručí jako klíště, prožívaje obrovské množství pocitů od euforie až k sebezatracení..., děcka mě hladily po vlasech, utěšovaly, radily utratit, zanést na policii...
   Nakonec prostřední dcera, tehdy cca desetiletá, řekla: "mami, vra to. Jestli na to nemᚠsílu, půjdeme s tebou."
   To bylo, co jsem potřebovala slyšet. Oblékla jsem svých pět dcer a jako konvoj jsme se odebraly na uvedenou adresu.
   Nevěděla jsem, co těm lidem říct. Nejjednodušší je vždy to první řešení, co člověka napadne, tak jsem řekla pravdu. Že jsem chtěla jenom tu tašku a že jsem si zažila rozhodovací peklo. Podnikatel a jeho manželka čuměli...
   Řikali, že jim někdo vykradl auto, že to zahlásili na policii, ale že hned ten den se peněženky a osobní doklady našly někde poblíž, vybílené od peněz, ale kompletní...
Taška, kt. jsem našla já, byla "zlodějem" odnešena poněkud dále, ale zřejmě uspokojen nálezem peněz v peněženkách, ji nechal bez povšimnutí...
   Cítila jsem se poněkud trapně, ač poctivě. V duchu jsem pořád omílala zákon o nálezném (myslím deset procent), ale neřekla jsem nic. Ta paní, když viděla mých pět dcer, najednou otevřela tu obálku s 28 tisíci, tři vytáhla a řekla: Tady máte na přilepšenou...
   Koupila jsem tehdy za ně baterii nad vanu do nové koupelny, a následujících x-let při každém otočení kohoutku jsem si na onu událost vzpoměla.
   Jak se na to dívám dnes? Nevím. Myslím, že to bylo dobře, ale pořád mi to vrtá hlavou... někdy mi to dnes již dospělé děti připomenou větou: ...nikdo není tak bl..j, jako ty, na druhé straně v jiném okamžiku zase řeknou: ...naše máma je tak poctivá, že vrátila 28 tisíc...
   Uf, je to venku. Snad se mi uleví... va

Není tady

 

#178 13. 10. 2007 10:12

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2007
Příspěvky: 1149

Re: Pocity

Krásné, Viktorko tummenupp
Myslím, žes udělala dobře, že jsi to vrátila. Tak to bylo správné, tak to má prostě být. A netrap se tím, že sis to chtěla nechat. Spousta lidí by o tom vůbec nepřemýšlela, vzala by si peníze a hotovo. A přemýšlet můžeš o čemkoli, do hlavy nikdo nikomu nevidí. Kolikrát by se lidé divili wink . Přemýšlet můžeš o všech možnostech, ale hlavní je, jak se rozhodneš.
Dneska jsem šla přes park a na zemi tam ležel krásný barevný šátek, někdo ho ztratil. Taky mi blesklo hlavou, že je moc pěkný, že by se mi hodil, ale nevzala jsem ho. Nestálo by to za to. Někdo si uvědomí, že ho ztratil, vrátí se a bude ho hledat.
Kdybych ten šátek ztratila já, měla bych velkou radost, kdybych ho zase našla.
Takže jsi udělala dobře, žes to vrátila. Dala jsi krásný příklad svým dětem. godlike

Není tady

 

#179 13. 10. 2007 10:28

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

Jo, dik Alix, s tim šátkem, nevim, to bych asi "vzala", pdo heslem nevemu já, veme někdo jiný... ač zřejmě platí i druhá část tvé odpovědi, že teda když si najdeš cosi svého ztraceného, udělá ti to radost...
To mi připomělo něco z nedávné minulosti... asi před rokem, kdy ještě vnuk dudlal cumel. Měl jenom dva neby tři, které měl rád, jiné nechtěl. Dcera s ním byla někde po nákupech a z nějakého důvodu dudlík odložila na ten pult, kam si lidi odkládaj tašky, když sklízí nákup. Přišla domů, zjistila, že dudlík zapoměla... vyčetla jsem jí, že už takový neseženem (byl z ciziny) a že ho Fil má moc rád... uběhla nějaká ta hodinka, prodejna byla dost daleko, ale dcera tam zajela... a našla ho na stejném místě. Když opomineme "nehygienickost" situace (samo jsme ho vyvařily), byla to obrovská radost, a ta největší, když ho to mimino dostalo, bleskurychle strčilo do pusy a tak slastně miláčkovsky zadudlalo... tummenupp dudlik

Není tady

 

#180 13. 10. 2007 16:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pocity

K ADFke: Mne sa po strednej škole zabila jedna spolužiačka, s ktorou som sa ešte na základke celkom kamošila, na strednej to tak nejalo šlo do útlmu a potom, po strednej, sa dala k Jehovistom, tak to nás rozdelilo už úplne... Napriek tomu ma jej smr(4 alebo 5, to už neviem presne, posledný bol dlho v kóme - mladí žudia zomreli pri autonehode, B. medzi nimi) vežmi vzala, poznala som aj jej mamu - bola rozvedená, spolužiačka bola jej jediné diea, nemala v Blave ani rodinu, nikoho... grater Pár rokov nato mi spolužiačka vo sne vykladala, že ona neumrela, že oni to len tak narafičili, v skutočnosti emigorvala a teraz žije v Rakúsku vydatá za jedného seldiaka a má s ním syna... Bolo to také živé, že po zobudení som si musela pripomenú fotky z nehody roll a fakt, že zomrela v decembri 1989, po otvorení hraníc, takže žiadna emigrácia... Ale tuším, čo mi tým chcela poveda - a som jej vďačná.
K Viktorke: Mňa udivovalo, ako sa mi niekožkokrát vrátil stratený mobil - pravda, bol to už antikvárny model, kamoška sa smiala, že sa ho márne pokúšam strati lol - raz ho vrátil taxikár, raz jedna pani v zahraničí kvôli tomu vystúpila z autobusu;  a šofér ju pekne počkal... A raz som vďaka tomu dokonca našla kamoša. Volala som na stratený mobil, on to zdvihol a dali sme sa do reči, neskôr skamošili... Aj bankomatovú kartu mi doniesli až do kancžu(pravda, tiež v zahraničí, tam to je skôr pravidlo ako výnimka, tuším). Ale aj ja sa chovám podobne. Ako decká sme s  kamoškou odniesli peňaženku s prachmi na políciu. A veci nechávam leža na ich mieste, akurát ich možno umiestnim viditežnejšie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#181 15. 10. 2007 21:40

Astra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 605

Re: Pocity

Viktorko, také bych to určitě vrátila, protože si vždy představím toho nešastníka, který tu věc hledá. Ale příkladem pro své děti určitě nejsem, protože říkají: naše mamka je tak poctivá, až se do dnešní dravé  doby nehodí. A z mého smyslu pro čest mají srandu, ale vím o nich, že se nikdy nevhodně nezachovaly. Tak, snad jsem semínko zasela.


Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

 

#182 23. 10. 2007 16:55

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

Stojí patnáctiletá dcera před zrcadlem a kriticky se prohlíží. Jdu kolem s košem prádla a ona mě osloví: "Mamko, jak to je možný, že jsme se ti všechny tak povedly?"
Srdíčko se mi rozbouchalo: "No, protože jsem dokonalá... přála jsem si mít pět nádherných dcer, no tak jsem je dostala...!"
Co víc můžou matka s dcerou pro sebe udělat?

A vzápětí telefon, skryté číslo, ještě s úsměvem na rtech a pýchou v duši řikám:

Prosím...
Tady policie ČR, můžu s vama mluvit?
O co jde?
Ale, mám tady udání od vašeho bývalého manžela za pomluvu...

Do prd..., kam se tak rychle ty krásné pocity mohou ztratit? A byly astronomické...

(aby nedošlo k omylu, onen udavač není otcem TÉHLE krásné dcery, pouze zbylých čtyř, blázen, ani po 17-ti letech se nesmířil s tim, že to zvoral na celé čáře...)

Není tady

 

#183 23. 10. 2007 19:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Pocity

ty...Viktorko....a nemohly by se naopak ztratit ty škaredé?? vavasmilesmile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#184 24. 10. 2007 18:00

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

lupina montana napsal(a):

ty...Viktorko....a nemohly by se naopak ztratit ty škaredé?? vavasmilesmile

Děkuji, trefná poznámka, hodnotná, kdybych to "hnusné" ze života dokázala takhle likvidovat, nebo aspoň kompenzovat, byla bych asi na cestě ke svému "polepšení se". Zatim to neumim a konkrétně od tohodle individua si alespoň na chviličku nechávám takto zkazit všechny hezké chvilky... je ale fakt, že předtim se mu dařilo ničit mě zcela, později kazit mi náladu na dlouhé týdny a dny, a dnes už jsou to možná (snad) jenom hodiny...
Moc si přeju, aby to někdy bylo tak, že až on zas tim svým podlým způsobem zaútočí, zvednu ruku jako Matrix, zachytím jeho útok a obrátím jej proti němu...


Hm, to pak budu "opravdová VIKTORKA"...

Upravil(a) ViktorkaLove (24. 10. 2007 18:03)

Není tady

 

#185 26. 12. 2007 22:09

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

Pět měsíců a den uplynulo od doby založení tohoto vlákna...

...je to dlouho, nebo krátce?...

Dnes chci něco napsat:
    Zítra se pravděpodobně stane (pro mě) něco "zlomového", co se týká POCITU. Hodně zlomového.
     Za dobu, co mé prsty udělaly písemné stopy do Babincu, se stalo mnohé..., všechno se týkalo i pocitů..., - nebo hlavně pocitů?
     Poznala jsem vás všechny, co sem chodíte, často, nebo zřídka, ale jste tady, ňákym způsobem permanentní..., i ty, kteří přišli, zazářili a zmizeli (Esmeralda, Lenka, Sexynet, Zephyr... a možná i jiní, které jsem nepostřehla...)

     ...často jsem o vás přemýšlela a taky mluvila se svýma lidma...
     Něco jsem pochopila, za což vám všem děkuji godlike
     Něco jsem zařadila jako důležité, ale nyní neřešitelné..., za což také velký dík (nehrozí mi, že bych neměla co "řešit za jiné" - to já ráda, věřte mi)
     Něco jsem vnímala jako malicherné, ač pro mne to bylo VELMI DULEŽITÉ, abych pochopila, jak jsm na tom vpodstatě dobře...

     Něco jsem postřehla, ze svého kontaktu s Babi a netem vůbec, všeobecně..., jako silně negativní(!!!) a taky mi to dává možnost zamyšlení...

     ...mám mnoho pocitů..., od některých lidí, s kterými jsem se tady seznámila... a přes SZ, mejliky, icq a taky osobní setkání, jsem se dočkala velkých emocí kladných (čimž se živim) a taky zápo*ných (což mě zabíjí)...

   Hm, dnes asi neumim ty věci dát na váhu a soudit, čeho bylo víc...

   Vpodstatě jsem tomu ráda, ptz. ot odpovídá mojí životní teorii o rovnováze..., kterou celý život hledám a věřím, že ji najdu...

   Jo, ještě budu pokračovat, je to pro mě dost vyčerpávající, takhle psat... ale miluju vás všecky... i ty, co je zcela jistě a furt a furt    s e r u  rock rodna                         dumbom dumbom dumbom

Není tady

 

#186 26. 12. 2007 22:17

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

dudlik

Upravil(a) ViktorkaLove (27. 12. 2007 12:10)

Není tady

 

#187 26. 12. 2007 23:33

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

Sedím tady, čučím do blba (=monitoru), a nemůžu to "ze sebe dostat"..., ..........................co s tim???????? grater

Upravil(a) ViktorkaLove (29. 12. 2007 10:52)

Není tady

 

#188 8. 4. 2009 14:53

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Pocity

ViktorkaLove napsal(a):

Sedím tady, čučím do blba (=monitoru), a nemůžu to "ze sebe dostat"..., ..........................co s tim???????? grater

I teď!!! usch

Není tady

 

#189 8. 4. 2009 19:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pocity

Napíš to skúšobne na papier... alebo do PC, ale len ako text... ulož si to na plochu a prečítaj po sebe... a keď budeš spokojná, odošli. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#190 8. 4. 2009 20:10

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Pocity

Viktorko, zanmená to možná, že samo se nic nevyřešilo. Je to stále citlivé téma pro tebe. Moje oblíbená otázka: Pátrej proč.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#191 9. 4. 2009 13:13

Maryt
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 1314

Re: Pocity

Možná už jsem offtopic ale chtěla bych taky přispět něco o pocitech. Dtává se mi často, že když mám z něčeho strach, obavu, nepřeju si to, tolik nechci, aby se to stalo, a přesto "někde v hlavě vím", že se to určitě stane. Zákon schválnosti.. Možná to tím právě přitahuji? Nevím. Někdy se to opravdu stane, někdy se překvapivě situace úplně obrátí. Přesto ten pocit strachu je strašně silý a strašně nepříjemný. Čím déle o tom pak přemýšlím, tím víc hypotéza získává na jistotě.

No, nevím, jestli opravdu nejsem už mimo téma jen to bylo první, co mě v souvislosti s pocity napadlo smile


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/UVbiIdT.jpghttp://lb4f.lilypie.com/UVbip2.png

http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/me94swj.jpghttp://lb2f.lilypie.com/me94p2.png

Není tady

 

#192 9. 4. 2009 18:03

Malaika
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 10. 2007
Příspěvky: 112

Re: Pocity

ahoj Viktorko, udělala jsi mi velikou radost tím příběhem o nalezené a vrácené tašce.... O to "silnější" to je, že jsi bojovala a dokázala jsi to vrátit... Tvé dcery dostaly krásný příklad.

Jeden takový příběh, který vyšel někde v časopise: Otec dvou kluků 6 +9 let kupoval dva dětské lístky. Prodavač se ho ptal: Ten malý je takový drobný, proč jste neřekl, že tomu mladšímu je pět, já bych nepoznal, že to není pravda a měl by to zdarma. A otec odpověděl: Ale ty děti by to poznaly.

Skoro tu brečím, protože můj kamarád včera ztratil ve vlaku notebook se všemi pracovními a osobními daty za poslední roky, jsem z toho hodně smutná a stále doufám, že nálezce bude čestný člověk jako ty godlike Jasně, jeho chyba, měl si dát pozor, ale prostě je pod velikým stresem, vážná nemoc manželky, starost s dětma...
Lidí jako Ty si opravdu vážím.

Není tady

 

#193 9. 4. 2009 18:08

majkafa
Host

Re: Pocity

Mně přijde normální vrátit, co mi nepatří.
Kamarád ten noas ve vlaku zapomněl? Ztratit ve vlaku - to si nedovedu představit.

 

#194 9. 4. 2009 18:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pocity

mně Majko taky, nechápu, porč se z toho dělá taková kovbojka.
a to víš, že ho tam zapomněl a ne ztratil, jen to blbě napsala ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#195 9. 4. 2009 18:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pocity

malaiko, nejsi kapku přecitlivělá ? ztratit noas je jistě nepříjemné, ale abych z toho měla nakrajíčku ... va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#196 9. 4. 2009 18:57

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Pocity

PPavlaa napsal(a):

malaiko, nejsi kapku přecitlivělá ? ztratit noas je jistě nepříjemné, ale abych z toho měla nakrajíčku ... va

byl to pracovní noas s pracovními daty, tak si dovedu představit, že je z toho pěkně vedle grater

Není tady

 

#197 9. 4. 2009 19:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pocity

já vím, ale neměl mít pro tento případ to něják jištěný va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#198 9. 4. 2009 19:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Pocity

PPavlaa napsal(a):

já vím, ale neměl mít pro tento případ to něják jištěný va

Nevím jak se dá něco jistit proti vlastní blbosti . Manžel kolegyně taky přišel o služební noas ( ukradli mu ho z auta)  a po šíleném shánění ho nakonec našel a znovu si koupil v zástavárně tummenupp .

Není tady

 

#199 9. 4. 2009 19:19

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Pocity

lol tak to je teda dobrý


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#200 9. 4. 2009 21:39

Malaika
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 10. 2007
Příspěvky: 112

Re: Pocity

Holky sorry, neumim psat srozumitelne, ano zapomněl ho tam, ne ztratil, hned jak jsem to odepsala jsem věděla, že se toho někdo chytne reta
Nebrečím z toho, co se mu stalo, ale skoro mě dojal ten příběh od Viktorky.
Jo jak jsem psala, může si za to sám, holt se to stane, je ve velikém stresu, stejně je mi ho líto.Dnes tu tašku našel na stanici, prázdnou...


PPavlaa napsal(a):

malaiko, nejsi kapku přecitlivělá ? ztratit noas je jistě nepříjemné, ale abych z toho měla nakrajíčku ... va

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů