Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 20. 7. 2007 12:54

Petuna
♥♥♥♥♥--

VŠ finance, koleje atd.

Prosím o radu, dcera maturuje příští rok  a ráda by zkusila VŠ. Jsme z Ostravy takže budeme zkoušet tady ale taky nás zajímají školy jiné v jiných městech. Mohu se zeptat kde studujete, na kolik Vás vyjdou koleje a celkově finančně VŠ v jiném městě?

Není tady

#2 20. 7. 2007 13:35

Petuna
♥♥♥♥♥--

Re: VŠ finance, koleje atd.

Asi mám hloupý dotaz ještě ale zajímá mě nejdříve musí být BC a pak se studuje dále nebo se hlásí přímo na Mgr. atd? A když studuji na BC na jiné škole např. nějaká VOŠ mohu pak nastoupit na pokračování studia do jiné školy např. na Mgr?

Není tady

#3 20. 7. 2007 21:33

estelle
♥♥♥♥♥--

Někde existuje pouze magisterské studium, některé VOŠ ale dělí studium na jejich fakultě na tříleté Bc. a pak navazující Mgr. Výhoda je, že když po třech letech chceš přestat a udělᚠbakalářské zkoušky, mᚠaspoň "něco". Což se např. při pětiletém magisterském studiu stát nemůže, když skončíš před závěrečnýma státnicema, nemᚠnic. Na druhou stranu zase nemusíš dělat přijímačky do navazujícího mgr. studia, protože studium je tady jednolité.
Většina VŠ ale v současné době přechází na rozfázované studium. Aby ses mohla přihlásit na navazující mgr. studium, musíš napřed absolvovat bc. studium na téže škole. Někde však povolují i příbuzný bc. obor, ale to je dost individuální. Rozhodně však není možné hlásit se na navazující mgr. studium po absolvování VOŠ.

Upravil(a) estelle (20. 7. 2007 21:34)

Není tady

#4 22. 7. 2007 1:02

tweety
♥♥♥♥---

Petuna napsal(a):

Prosím o radu, dcera maturuje příští rok  a ráda by zkusila VŠ. Jsme z Ostravy takže budeme zkoušet tady ale taky nás zajímají školy jiné v jiných městech. Mohu se zeptat kde studujete, na kolik Vás vyjdou koleje a celkově finančně VŠ v jiném městě?

Koleje dle města cca 1500-3000, ale dostává se stýpko na ubytování 600- 800, pak další náklady, skripta dle školy a oboru do pár stovek do tisíců za semestr, jídlo a spol. Před dvěma lety, když byly levnější koleje jsem vyšla cca s 3500 na měsíc, z toho skoro 1700 bylo za kolej, tak 300/jídlo na týden,  ale měla jsem zásoby z domu,  něco na dopravu, oblečení, zájmy, telefon, ale jsem hodně nenáročná, studovala jsem v  Olomouci. Teď jsem v Pze, neplatím nic za ubytování, ale i tak se měsíčně pod 4000 nevlezu, a to rozhodne nerozhazuju (ale nejezdím domů, tohle je častka za celý měsíc a veškerý provoz).

Ad VOS x BC X MGR(Ing). Z VOS si k Dis muzes na nekterych VOS - vetsinou soukromych - dodelat titul Bc. Potom se muzes hlasit na navazujiciho magistra/inzenyra, ale zalezi na skole...ja se hlasila z fildy na 2 eko fakulty a problem nebyl u prijmacek, spis pak pozdeji, dohanela jsem latku, kterou jsme nebrali.  Vyhodu spatruju hlavne v tom, ze po trech letech mas titul (aspon nejaky) a pokud spatne zvolis obor, muzes se na navazujici mgr hlasit na neco tobe blizsiho, pokud to je aspon trochu podobne. Ale dnes je snad uz vse na BC a pak Mgr, petileta je sand uz jen medina.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí