Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 7. 2007 11:47

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Jak se dá poznat charakter člověka?
Mám přítele, žije v Rakousku, a tak spolu netrávíme moc času, nejčastěji pouze chatujeme. Vím o něm víceméně jen to, co mi sám řekl.
Jak mám poznat, jaký skutečně je? Vše nejde jen teoreticky - ve stylu co si myslíš o tom či o onom, jak bys reagoval v takové a onaké situaci....
Bylo by dobré, mluvit o něm i s jeho známými a rodinou?
Jak vy jste poznaly, že ten vᚠje "ten pravý"?

Není tady

 

#2 21. 7. 2007 21:45

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Pises, ze spolu netravite moc casu - chapu spravne, ze jste se nekolikrat uz videli? Jaky jsi z nej mela pocit?
(k tomu, abys poznala, jestli JO, nebo NE, urcite nepotrebujes rady nikoho dalsiho)

Není tady

 

#3 22. 7. 2007 18:09

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Měla jsem dobrý pocit, je to člověk s vyjímečným charakterem, ale rozhodnutí na celý život se musí pořádně zvážit. Nejsem si jistá, zda jen stačí si s ním povídat - měla bych snad promluvit i s jeho známými/rodinou nebo s ním více prožít nebo co ještě?

Není tady

 

#4 22. 7. 2007 18:26

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Rid se vlastnim srdcem a nepremyslej, co bude "za cely zivot". Stejne to nenaplanujes. Lidi se nekdy (v mnohda pripadech) neznaji ani za 10 let spolecneho souziti. A co cekas, ze ti rekne nejaky jeho znamy? Neco jako "Jo, jasny, je to OK, klidne si s nim neco zacni"??? Promin, ale kdyby za mnou prisla slecna meho kamarada se ptat na meho kamarada, tak spise poradim kamaradovi, aby zvazil "situaci".

Není tady

 

#5 22. 7. 2007 18:58

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Myslím, že by mi dokázal z jiného úhlu pohledu poradit, jaký ten muž je, co potřebuje atd. My se to oba snažíme brát zodpovědně, uvažujeme, že bychom se vzali, ale chceme se opravdu dobře poznat.
Musíme znát plány, cíle a potřeby toho druhého a každopádně si o tom promluvíme nejspíš i s rodinami a kamarády.
Jak jinak ho mohu dobře poznat?
(Ptala bych se samozřejmě s jeho vědomím.)

Není tady

 

#6 22. 7. 2007 19:08

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

"ale chceme se opravdu dobře poznat" - jo, tohle chapu, jen rikam, ze s nim musis nejdrive nejaky cas bydlet. Na to ti nikdo nedokaze odpovedet, ani rodice, natoz kamaradi...

Není tady

 

#7 22. 7. 2007 21:40

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Pro nás nepřipadá v úvahu, abychom spolu žili v případě, že nejsme manželé.
Chceme se vzít, minimálně před Bohem a teprve pak přijdou všechny intimnosti.

Není tady

 

#8 22. 7. 2007 21:44

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Aha, už to chápu. V tom přápadě nemám žádnou použitelnou radu, je mi to líto... kapitulation

Není tady

 

#9 23. 7. 2007 6:19

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Aischa napsal(a):

Pro nás nepřipadá v úvahu, abychom spolu žili v případě, že nejsme manželé.
Chceme se vzít, minimálně před Bohem a teprve pak přijdou všechny intimnosti.

Ono taky vždycky není příležitost spolu bydlet, i kdybyste chtěli. Ale rozhodně bych nespěchala na svatbu, můžete spolu chodit dlouho, ne? Měli byste toho spolu hodně prožít, aby jste se více poznali.
Jinak je pravda, že se člověk diví kolikrát až po několikaletém manželství, že toho druhého vlastně vůbec neznal. Stalo se to mé sestře. Po 7 letech spolužití na hromádce, a rok po svatbě. Člověk by řek, že už se musejí znát. Ale jo, jenže člověk se může změnit kdykoliv. Nikdy nevíš co přijde. Vždycky je to risk.
Tak hodně štěstí.

Není tady

 

#10 23. 7. 2007 15:14

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Chodit spolu můžeme, to ano, jenže bydlíme celkem daleko a studium a práce.... Navíc jako nemanželé se nemůžeme fyzicky sbližovat a bojíme se, že bychom udělali něco, co nám naše náboženství zakazuje.
Modlíme se k Bohu, abychon se dobře poznali a rozhodli správně.
Uvažujeme, že bychom se příští rok na jaře vzali a začali spolu žít.

Není tady

 

#11 23. 7. 2007 15:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

To mᚠneriešitenžú situáciu. Ty ho vlastne túžiš spozna v situáciách, ktoré ti náboženstvo nedovožžuje rpeži(a teraz nemyslím sex, hoci nai ten nie je zanedbatežná veličina) - spolužitie, ranné vstávanie(ja som ráno po*ná aj sama sebe roll ), domáce práce, rodinné krízy, príchod z práce, unavený/á na smr... apod. Buď zájdi ku kartárke, alebo sa pomodli, aby ti Boh ukázal riešenie spôsobom, ktorý pochopíš. Iné východisko pre teba nevidím.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12 23. 7. 2007 15:45

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Ano, přesně tak. Až budeme manželé, vyplavou na povrch věci, o kterých jeden ani druhý nemáme ani tušení. A já doufám, že nebudeme moc překvapení.
Kartářka a podobné věci u mně nepřicházejí v úvahu, takže se budu muset zcela spolehnout na Boha.
V jaké situaci se dá dobře poznat charakter toho druhého?

Není tady

 

#13 23. 7. 2007 15:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

hmm Nepoteším a. V každodenných situáciách, vyžadujúcich pspoluprácu, pomoc, riešenie kríz... Dovolenka môže ČIASTOČNE ukáza, hlavne ak si smami varíte, ale neviem, či to u vás prichádza do úvahy. Inak, dobré je vidie jeho pôvodnú rodinu(rada nad zlato, viem!).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#14 23. 7. 2007 19:01

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

No, jeho původní rodina žije v Egyptě, takže ty těžko poznám. Ale ráda bych s nimi mluvila alespoň po telefonu a s jeho evropskými přáteli bych také ráda mluvila.
To je jediné, co mě napadá.

Není tady

 

#15 23. 7. 2007 19:22

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Ja bych opravdu strasne nerad maloval demona na stenu, ale to, co se tady rozpleta za pribeh, je pomerne dobre nejednou zdokumentovane, a ma to celkem dost predpoveditelne konce. Problem je ale v tom, ze zrovna VAM to muze vyjit, a nechci tu psat veci, ktere te predem odradi, a budou "dopredu" moc tvrde... Pokud oba dva verite ve stejneho boha, je to asi OK, pokud on vyznava Islam, a ty ne, nemusis ho znat, ale PRECTI si o tom neco...

Není tady

 

#16 23. 7. 2007 19:32

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Oba věříme v jednoho boha - Boha.
Ano, já znám Bez dcerky neodejdu a 6000 kilometrů touhy a Fatwu. Vím, co se může stát a počítám s tím, že v případě rozvodu by islámský soud svěřil děti do péče jejich otci jakožto lepšímu muslimovi.
Mluvíme o tom, kde bychom chtěli žít a ač jsem mu to neřekla, počítám s tím, že existuje možnost, že by jednou chtěl žít v Egyptě. On sám říká, že to není důležité, kde člověk žije, ale s kým člověk žije, koneckonců je napůl Rakušan, ale oba se ještě můžeme velice změnit.
Někdy si říkám, že už proti němu mám i nespravedlivé předsudky jenom proto, že je "Arab".

Není tady

 

#17 23. 7. 2007 19:43

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Holka, ja ti nevim, nemam z toho dobry pocit, a moje "cervena lampicka" vzadu v hlave blika...

Není tady

 

#18 23. 7. 2007 19:44

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

A co tak dovolená spolu s jeho (a tvými) kamarády? Každý budete spát jinde, ale přes den budete spolu. To by stálo za pokus, ne?

Není tady

 

#19 23. 7. 2007 19:50

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Ladie napsal(a):

A co tak dovolená spolu s jeho (a tvými) kamarády? Každý budete spát jinde, ale přes den budete spolu. To by stálo za pokus, ne?

To zní dobře, mohli bychom to někdy zkusit.... Ozázka jen kdy. On je nyní na měsíc v Egyptě a až se vrátí, odlétám já ny měsíc de Německa. Ale co, zvládne se.
Děkuji mockrát za nápad smile

Není tady

 

#20 25. 7. 2007 18:07

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

co dovolena - navsteva jeho rodiny v egypte? zabijes dve mouchy jednou ranou, poznas rodinu, poznas, jak se k tobe bude chovat pred pribuznymi, uvidis, do ceho bys pripadne sla, pokud byste se stehovali mimo evropu. jinak gratuluji ke konverzi, doufam, ze budes spokojena.

Není tady

 

#21 25. 7. 2007 21:03

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Aischa: Ahoj, to mᚠtoho polovičního Egypana, viď? (Nečtu celé vlákno, promiň.)...tak já ti povím jeden příběh....kolegyně mojí bývalé tchyně si nabrnkla Rakušáka - původem Egypana. Hodně byl v Čechách, věnoval se jí, na rukou by jí nosil, samý dárek, pozornost, milý, gentleman...bezvadný....pak s ním otěhotněla....narodila se holčička, jejich vztah nějak upadal (ani spolu, myslím, nebydleli)....až nakonec ona už ho nechtěla...gentleman byl tentam, o otcovské roli nemluvě....jediné, na co se zmohl, bylo vyhrožovat jí, že jí dítě sebere a vpodstatě unese....neplatil jí ani žádné peníze na holčičku....když slyšela jeho výhrůžky, měla takový strach, že si ani soudně nezažádala, raději byla potichu...asi po třech letech jeho "zájem" ustal.....ona zůstala nějakou dobu sama a pak si našla hodného Čecha, s kterým si pořídili další děti - dvojčátka...manžel holčičku s Egypanem adoptoval a jsou šastní....nechci domyslet, co by se stalo, kdyby Egypan byl urputnější a dceru chtěl. V případě narození syna si myslím, že o toho by usiloval určitě.... je zvláštní, jak po otěhotnění té holky on otočil....fakt zvláštní....tu holku znám. je naprosto normální, nezákeřná, milá, nečeká podraz....normální holka prostě....taky pěkně nalítla.... Doufám, že tvůj Egypan je úplně jiný wink

Není tady

 

#22 25. 7. 2007 21:55

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

barunka01 napsal(a):

co dovolena - navsteva jeho rodiny v egypte? zabijes dve mouchy jednou ranou, poznas rodinu, poznas, jak se k tobe bude chovat pred pribuznymi, uvidis, do ceho bys pripadne sla, pokud byste se stehovali mimo evropu. jinak gratuluji ke konverzi, doufam, ze budes spokojena.

Děkuji, jsem velmi šřastná, jen mám strach z budoucnosti.
Chci si ho jednou vzít, ale musím si být alespoň 99,9% jistá. Uvažuju hodně o tom, že bych ten vztah obětovala kvůli rodině - babička má problémy se srdcem a moji rodiče.... No nebudu to tady rozvádět.
Jenom nevím, kolik ještě budu muset v životě obětovat. Určitým způsobem si přeji, abych zjistila, že není ten pravý.

Není tady

 

#23 25. 7. 2007 22:00

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Eva36 napsal(a):

Aischa: Ahoj, to mᚠtoho polovičního Egypana, viď? (Nečtu celé vlákno, promiň.)...tak já ti povím jeden příběh....kolegyně mojí bývalé tchyně si nabrnkla Rakušáka - původem Egypana. Hodně byl v Čechách, věnoval se jí, na rukou by jí nosil, samý dárek, pozornost, milý, gentleman...bezvadný....pak s ním otěhotněla....narodila se holčička, jejich vztah nějak upadal (ani spolu, myslím, nebydleli)....až nakonec ona už ho nechtěla...gentleman byl tentam, o otcovské roli nemluvě....jediné, na co se zmohl, bylo vyhrožovat jí, že jí dítě sebere a vpodstatě unese....neplatil jí ani žádné peníze na holčičku....když slyšela jeho výhrůžky, měla takový strach, že si ani soudně nezažádala, raději byla potichu...asi po třech letech jeho "zájem" ustal.....ona zůstala nějakou dobu sama a pak si našla hodného Čecha, s kterým si pořídili další děti - dvojčátka...manžel holčičku s Egypanem adoptoval a jsou šastní....nechci domyslet, co by se stalo, kdyby Egypan byl urputnější a dceru chtěl. V případě narození syna si myslím, že o toho by usiloval určitě.... je zvláštní, jak po otěhotnění té holky on otočil....fakt zvláštní....tu holku znám. je naprosto normální, nezákeřná, milá, nečeká podraz....normální holka prostě....taky pěkně nalítla.... Doufám, že tvůj Egypan je úplně jiný wink

Byli manželé? Z toho, co jsem pochopila, tak ne. O muži, který spí s ženou, která není jeho manželka nemám moc valné mínění, a je to Arab, černoch či Evropan.
Ano, vím, co se může stát. Jsem si vědoma, že v případě rozvodu by děti nejspíš dostal on jakožto lepší muslim.
Když jsme o tom mluvili, říkal, že by nenechal děti trpět.
Rozhodla jsem se mu věřit s tím, že pokud udělá nějaký podraz, může se potom zodpovídat Bohu.

Není tady

 

#24 25. 7. 2007 22:08

barunka01
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2007
Příspěvky: 247

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

Aischa napsal(a):

barunka01 napsal(a):

co dovolena - navsteva jeho rodiny v egypte? zabijes dve mouchy jednou ranou, poznas rodinu, poznas, jak se k tobe bude chovat pred pribuznymi, uvidis, do ceho bys pripadne sla, pokud byste se stehovali mimo evropu. jinak gratuluji ke konverzi, doufam, ze budes spokojena.

Děkuji, jsem velmi šřastná, jen mám strach z budoucnosti.
Chci si ho jednou vzít, ale musím si být alespoň 99,9% jistá. Uvažuju hodně o tom, že bych ten vztah obětovala kvůli rodině - babička má problémy se srdcem a moji rodiče.... No nebudu to tady rozvádět.
Jenom nevím, kolik ještě budu muset v životě obětovat. Určitým způsobem si přeji, abych zjistila, že není ten pravý.

na 99,9% to nikdy nezjistis :-) zkus zit nejakou dobu sama jako muslimka, zvykni si na uplne jiny styl zivota, a pak uvidis. vzdelavej se, zvlaste co se rodinneho prava tyce atd., pak budes jistejsi a nenechas se obelhavat. ber v uvahu, ze islam se na snatky diva striktne prakticky, vzajemne naklonnosti se nepriklada az takovy vyznam a nekdy byva na prekazku, ucelem je predevsim stabilni partnerstvi umoznujici vychovu deti. zkus hodit dotaz na komunitu, mnoho ucastnic ma zkusenost s podobnym vztahem, zkus treba nekterou z nich kontaktovat. osobne bych doporucovala spis vztah odlozit na chvili stranou, proniknout hloubeji do islamu, pracovat na sobe, za rok za dva uvidis, jestli jsi ochotna tohle podstoupit, ale rozumnejsi mi prijde najit si manzela prostrednictvim mesity v cr, kulturni rozdil by totiz mohl byt v manzelstvi tezko prekonatelnou prekazkou, zvlaste pokud byste se stehovali mimo evropu.

Není tady

 

#25 25. 7. 2007 22:27

Aischa
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 163

Re: Jak poznat, že je to "ten pravý"?

barunka01 napsal(a):

Aischa napsal(a):

barunka01 napsal(a):

co dovolena - navsteva jeho rodiny v egypte? zabijes dve mouchy jednou ranou, poznas rodinu, poznas, jak se k tobe bude chovat pred pribuznymi, uvidis, do ceho bys pripadne sla, pokud byste se stehovali mimo evropu. jinak gratuluji ke konverzi, doufam, ze budes spokojena.

Děkuji, jsem velmi šřastná, jen mám strach z budoucnosti.
Chci si ho jednou vzít, ale musím si být alespoň 99,9% jistá. Uvažuju hodně o tom, že bych ten vztah obětovala kvůli rodině - babička má problémy se srdcem a moji rodiče.... No nebudu to tady rozvádět.
Jenom nevím, kolik ještě budu muset v životě obětovat. Určitým způsobem si přeji, abych zjistila, že není ten pravý.

na 99,9% to nikdy nezjistis :-) zkus zit nejakou dobu sama jako muslimka, zvykni si na uplne jiny styl zivota, a pak uvidis. vzdelavej se, zvlaste co se rodinneho prava tyce atd., pak budes jistejsi a nenechas se obelhavat. ber v uvahu, ze islam se na snatky diva striktne prakticky, vzajemne naklonnosti se nepriklada az takovy vyznam a nekdy byva na prekazku, ucelem je predevsim stabilni partnerstvi umoznujici vychovu deti. zkus hodit dotaz na komunitu, mnoho ucastnic ma zkusenost s podobnym vztahem, zkus treba nekterou z nich kontaktovat. osobne bych doporucovala spis vztah odlozit na chvili stranou, proniknout hloubeji do islamu, pracovat na sobe, za rok za dva uvidis, jestli jsi ochotna tohle podstoupit, ale rozumnejsi mi prijde najit si manzela prostrednictvim mesity v cr, kulturni rozdil by totiz mohl byt v manzelstvi tezko prekonatelnou prekazkou, zvlaste pokud byste se stehovali mimo evropu.

Já už nějakou dobu žiju jako muslimka. Díváme se na to zejména z praktického hlediska, protože chceme založit funkční rodinu. Říkala jsem si, že on by mi mohl pomáhat vzdělávat se v islámu, už pro mě tolik udělal...
Ale kdybych si našla manžela tady, co kdyby on chtěl žít tady???
Já nechci. S přítelem jsme mluvili o tom, že nejlepší by byl život v Rakousku. Já bych sice nejraději Německo, ale on je Rakušan a Rakousko je Německu podobné.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů