Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 16. 7. 2007 11:29

D.elli
♥♥-----
Registrovaný: 12. 5. 2007
Příspěvky: 98

Zavařování hub

AHoj,poradíte mi recepty na zavařování hub?Vždycky jsem mrazila a sušila,ale naložené mi mooooc chutnají..Jen nevím jak na to  dumbom a včera jsme v lese našli docela dost..  lol

Není tady

 

#2 16. 7. 2007 13:11

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Zavařování hub

offtopic D.elli jak na zavaření hříbků nevím, jen jsem se chtěla zeptat, v jakém lesíku jsi na ně byla (jsem totiž taky z Ov a houby zbožňuji smile).

Není tady

 

#3 16. 7. 2007 14:36

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Zavařování hub

To by mě taky zajímalo big_smile Jsem z Opavy...

Není tady

 

#4 16. 7. 2007 19:59

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Zavařování hub

Já houby vůbec nezavařuji, protože nám to v rodině nechutná, ale sousedi zavařují do stejného nálevu jako okurky. Určitě se to ale dá i do slaného nálevu, tak jsou vždycky zavařené žampiony v konzervě, a na slaný nálev jsem vždycky dávala na 0,7 l vody jednu velkou lžíci soli.

Upravil(a) Bety (16. 7. 2007 20:01)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 16. 7. 2007 22:07

Maxík
Host

Re: Zavařování hub

Kratičce povařit (spíš jen oblanžírovat) v osolené vodě, propláchnout studenou vodou, dát do skleniček, nálev jako na okurky, sterilovat.

 

#6 18. 7. 2007 10:25

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Zavařování hub

čalamáda z hub: 1 až 1,5kg hub, 1kg papriky, 1kg cibule
    -houby povaříme v 3l vody s 6dkg soli asi 3min., potom zcedíme a propláchneme
    -připravíme si nálev: 6dkg soli, 30 dkg cukru, 3l vody, 6 bobkových listů, 20 kuliček nového koření, 4dcl octa (to vše svaříme)
Nakrájenou papriku s cibulí povaříme 3 minuty v nálevu, pak přidáme houby a necháme projít varem. 24 hod. necháme odstát. Pak znovu uvedeme do varu a plníme do nahřátých sklenic a sterilizujeme při 80° 10 minut.

Není tady

 

#7 18. 7. 2007 10:52

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Zavařování hub

Znám zavařování jinak. Rozkrájené houby zalít vodou s trochou soli a kmínu a vařit asi hodinu. Pak napěchovat sklenic a sterilovat další hodinu. Nechat jeden den a za 48 hodin znovu sterilovat hodinu. Tato opakovaná sterilizace nahrazuje konzervování při vysokých teplotách, houby se nekazí a je to polotovar na omáčky, polévky, karbenátky... S tím krátkým povařením bych se bála, kamarádka trochu povařila václkavky, naložila do Deka a pak jim pumpovali žaludky.

Není tady

 

#8 18. 7. 2007 11:33

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Zavařování hub

Já očištěné a nakrájené /malé celé/ houby povařím ve slané vodě, pak sliju, napěchuju do skleniček, přidám cibuli a zaleju nálevem na okurky a sterilizuju. Protože nemám zavařovací hrnec, postavím plné skleničky do hrnce s vodou tak, aby byly zatopené anebo voda dosahovala co nejvýš a vařím od doby varu cca 10-15 min.
Někdy přidám i nakrájenou zelenou papriku.

Není tady

 

#9 18. 7. 2007 14:10

D.elli
♥♥-----
Registrovaný: 12. 5. 2007
Příspěvky: 98

Re: Zavařování hub

My máme takové místo na směrem na Visalaje /pro severomoraváky/ a tam najdeme vždy,i když nerostou..Taky borůvky,né že bych byla nějaká vášnivá sběratelka,ale beru to jako úžasný relax a navíc vím,že tam vždy najdu.. lol A díky moc za recepty,určitě vyzkouším a sdělím co a jak!!!!!

Není tady

 

#10 18. 7. 2007 20:19

kristla
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 80

Re: Zavařování hub

Já se taky přidám, jestli ještě můžu.... já dělám naložené houby skoro stejně jako kety, jen bez té papriky. A ještě tam dávám hořčičné semínko, tak 2-3 lžičky na kilo hub, je to moc dobré. Vařím houby rovnou v hrnci i s kořením a ostatními přísadami, dá se tak snadněji doladit chuť. Steriluju 10 minut při 100 stupních. U hub je líp sterilovat varem, je to bezpečnější.

Není tady

 

#11 1. 8. 2007 8:33

D.elli
♥♥-----
Registrovaný: 12. 5. 2007
Příspěvky: 98

Re: Zavařování hub

Ahoj holky,tak jsem udělala tu houbovou čalamádu a vypadá báječně...Jen jsem ještě nechutnala,ale určitě bude dobrá!!!Tak teď prší,doufám,že zase porostou!!!! tummenupp

Není tady

 

#12 1. 8. 2007 12:45

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Zavařování hub

Taky doufám, že porostou smile O víkendu se chystáme do lesa - asi jako vždydo Jeseníků...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů