Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 7. 2007 11:29

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Mám docela problém a to ten, že dcera nechce jet na dovolenou s maminkou z důvodu že se s ní v Německu u jejího přítele nudí, bydlí na nějaké malé vesnici, s nikým si tam nerozumí (německy neumí ani jedna) a nikdo si s ní nehraje, dokonce ani matka. Ta jí ještě jako naschvál před dvěma dny říkala, že by mohla jet na tábor k moři, ale termínově se to kryje s dovolenou ženy v Německu, takže má dcera smůlu. Snažil jsem se ženě vysvětlit že takové věci se nedělají, nalákat dítě na tábor u moře a pak jí říct že ne, protože s ní chce být maminka a skončilo to hroznou hádkou.
A dceři jsem se to snažil vysvětlit, že je to prostě nutné, že i maminka s ní chce být o prázdninách, ale víte jak to je - dítěti je to jedno, chce se o prázdninách bavit a ne nudit. Vím že se dcera nakonec se skřípáním zubů přizpůsobí, ale nelíbí se mi to, a je mi jí moc líto. Jenže já nemužu ženě říkat kam má jezdit na dovolenou aby se dcera nenudila - to si musí zařídit sama, nechápe že pro dítě je chození po obchodech zábava tak na půl dne.

Není tady

 

#2 13. 7. 2007 11:44

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Myslím, že pokud si BM bere dceru na dovolenou, měla by tomu program přizpůsobit. Přece si jiě nebere na dovolenou, aby někde sama seděla a nikdo si jí nevšímal. To se nedivím, že na takovou dovolenou se nechce. Vím, že to není jednoduché, ale domluv manželce, že pokud dceru chce, musí jí připravit taky odpovídající program. Měli jsme manželovy děti (dnes už dospělé) na dovolené několikrát, ale to jsme jezdili pod stan k vodě, později na chalupu, po výletech...

Není tady

 

#3 13. 7. 2007 12:02

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

ita napsal(a):

Myslím, že pokud si BM bere dceru na dovolenou, měla by tomu program přizpůsobit. Přece si jiě nebere na dovolenou, aby někde sama seděla a nikdo si jí nevšímal. To se nedivím, že na takovou dovolenou se nechce. Vím, že to není jednoduché, ale domluv manželce, že pokud dceru chce, musí jí připravit taky odpovídající program. Měli jsme manželovy děti (dnes už dospělé) na dovolené několikrát, ale to jsme jezdili pod stan k vodě, později na chalupu, po výletech...

právě že jsem jí to říkal a skončilo to hádkou. Dcera už tam (v Německu) s BM několikrát byla takže ví o co tam jde, na Velikonoce se "zasekla" že tam s ní nepojede a žena pak na mne poslala soc. pracovnici s tím, že dítě ovlivňuju a rozhoduju za něj. kdyby jeli na chalupu v Česku nebo pod stan, určitě by tam dítě mělo o zábavu postaráno, ale takto.........

Není tady

 

#4 13. 7. 2007 12:12

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Tak ji předejdi a stěžuj si na sociálce Ty. Měli by jednat v zájmu Tvé dcery, a jí domluví. Ikdyž, taky si myslím, že dají za pravdu tomu, kdo si stěžuje, víc je to nezajímá.

Není tady

 

#5 13. 7. 2007 12:56

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Ježiši, neblbněte-ještě chudáka malou zavřou na psychiatrii....

Není tady

 

#6 13. 7. 2007 12:57

nkristian
♥♥-----
Registrovaný: 16. 5. 2007
Příspěvky: 38

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Pokial dobre viem, tak je asi prirodzene, ze rodic ovplyvnuje dieta. Inak by nemohla prebehnut ziadna vychova. Ale takisto by rodic mal byt doma panom a nie dieta. Otazne ale je, ako ten rodic to dieta ovplyvnuje.
A s itou suhlasim, pretoze v tom spociva ich praca. Keby mali vsetko objektivne posudzovat, tak by sme potrebovali tolko socialnych pracovnic, kolko je stazovatelov. Preto je tolko hlupych sporov medzi rozvedenymi. V problemoch je vzdy nejaky naschval:-(

Není tady

 

#7 13. 7. 2007 13:08

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

ita napsal(a):

Tak ji předejdi a stěžuj si na sociálce Ty. Měli by jednat v zájmu Tvé dcery, a jí domluví. Ikdyž, taky si myslím, že dají za pravdu tomu, kdo si stěžuje, víc je to nezajímá.

Nevim jestli by toto něčemu pomohlo, na sociálce už jsem několikrát byl. Ve středu máme opatrovnický soud. Na tom že matka má právo mít své dítě polovinu prázdnin nic nezměním a ani mi o to nejde. Jenže přece nebudu mojí ženě plánovat dovolenou co mají dělat aby se dítě nenudilo, kam na daném místě jezdit na výlety, jestli jí tam vzít kolo, jestli se tam chodit koupat do jezera???
A pokoušet se znovu diskutovat o tom se ženou? Skončilo by to zase hádkou, protože ona jako matka ví "nejlépe" co je pro její dítě dobré.

Není tady

 

#8 13. 7. 2007 19:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Já teda nevím, ale když už mám mít dítě na prázdniny, tak pro něj připravím odpovídající program tak, aby se dítě zabavilo stolt
MMCH PetřeHl, když už matka dítěte žije v Německu a dcera ji výhledově bude navštěvovat, nebylo by od věci už dceru programově učit německy. Jestliže má dcera tu možnost do Německa pravidelně cestovat a tím pádem v praxi tu němčinu používat, bylo by to do budoucna jen pro její dobro. Mladá dívka, která mluví perfektně německy, má v dospělosti na trhu práce významnou cenu, to si uvědom už teď stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#9 13. 7. 2007 19:56

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Kiaro, žena v Německu ještě nebydlí, ve středu máme teprve další stání u soudu kvůli svěření dítěte do péče.
Vím že by dceři neuškodilo se německy učit, ale ona se ve škole teď učí anglicky a myslim že je ještě malá na to abych jí zatížil dalším jazykem.
A to jak často bude do Německa cestovat vůbec nevim, že na říká každých 14 dní něco jiného, takže já počkám až co řekne soud, jen ty její prázdniny......

Není tady

 

#10 13. 7. 2007 20:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

PetřeHl, sice nevím, kolik Tvojí dcerce je, ale čím je dítě menší, tím si spíše cizí jazyky vštěpuje. A nikdy není na škodu umět těch jazyků víc, tím lépe do budoucna pro ni. Navíc když bude mít tu možnost němčinu uplatňovat v praxi. Vem si, kolik dětí jezdí za nemalý peníz na studijní pobyty do zahraničí, aby byly schopny se v reálu plynně domluvit. Na studijní pobyt v Anglii se dostane Tvoje holčička asi sotva, takže zkus tu němčimu.

Já vím, že jako otec mᚠv sobě asi určitý blok, ale jestli to s tím Německem dopadne, zahoď všechny předsudky stranou a nasměruj dceru na studium němčiny. Vzděláni, zejména jazykové, je to nejdůležitější, co do života můžeš svojí dcerce dát stolt a když má dcera PŘÍLEŽITOST, byla by nesmírná škoda ji nechat plavat.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#11 13. 7. 2007 20:46

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Kiara napsal(a):

PetřeHl, sice nevím, kolik Tvojí dcerce je, ale čím je dítě menší, tím si spíše cizí jazyky vštěpuje. A nikdy není na škodu umět těch jazyků víc, tím lépe do budoucna pro ni. Navíc když bude mít tu možnost němčinu uplatňovat v praxi. Vem si, kolik dětí jezdí za nemalý peníz na studijní pobyty do zahraničí, aby byly schopny se v reálu plynně domluvit. Na studijní pobyt v Anglii se dostane Tvoje holčička asi sotva, takže zkus tu němčimu.

Já vím, že jako otec mᚠv sobě asi určitý blok, ale jestli to s tím Německem dopadne, zahoď všechny předsudky stranou a nasměruj dceru na studium němčiny. Vzděláni, zejména jazykové, je to nejdůležitější, co do života můžeš svojí dcerce dát stolt a když má dcera PŘÍLEŽITOST, byla by nesmírná škoda ji nechat plavat.

Dceři je 10. Souhlasím že jazyky jsou potřeba. A vůči Německu já nemám vůbec žádný blok, sám opráším svou bídnou němčinu také, jelikož mě dost štve, že v Alpách v zimě je mi angličtina téměř k ničemu.

Není tady

 

#12 13. 7. 2007 21:18

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

PetřeHl, patřím ke generaci, která se ve škole učila pouze ruštinu smile i přesto jsem těsně před pádem bolševika prožila týden dovolené v Bavorsku. Přišlo to tak nějak nečekaně, já uměla německy pouze pár základních frází a v Bavorsku jsem holt musela přežít týden. Známý, který mě měl "pod patronátem" mě za ručičku vodit nemohl - jednak měl rodinu, druhak tvrdě pracoval a za třetí předpokládal, že když někdo přijede na dovolenou, bude alespoň v základních věcech soběstačný a nebude mu viset na krku jako pytel kamení - BTW nebyl to žádný můj přítelík, ale kamarád mého budoucího manžela smile Takže jsem si musela poradit, jak jsem uměla - nákupy, bydlení v penzionu, stravování, procházky po městě a všechno, co s tím souvisí. Nebylo to jednoduché, ale dokážu pochopit, jak osaměle se člověk v cizině cítí bez dostatečné jazykové vybavenosti stolt
Takže když jsem po převratu měla možnost navštěvovat kursy angličtiny hned za rohem od domu, kde jsem bydlela, bezezbytku jsem toho využila. Matka mi hlídala syna-nemluvně a já se po večerech šprtala. Fakt jsem se cizí jazyk učila za pochodu a v podstatě napřed s jedním malým dítětem, potom s druhým a žádná legrace to tenkrát nebyla. Sotva jsem skončila školu při zaměstnání, kterou jsem končila s jedním malým dítětem, vrhla jsem se po hlavě do dalšího studia. Kdybych tenkrát všechno hodila za hlavu a věnovala se pouze mateřství, později bych na to jako nekvalifikovaný pracovník trpce doplatila stolt
Proto tvrdím - kdokoliv má dnes možnost snadně přijít ke studiu, je veliká škoda takovou příležitost propásnout.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#13 14. 7. 2007 20:38

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Petře s tím asi nic moc nenaděláš, pokud to tvoje BM odmítá vidět tak se holt holka u ní bude trochu nudit. Jediné co mě napadá je nadhodit ženě, že jestli dceři to ježdění do Německa a vůbec pobyt s ní zprotiví, tak za pár let až se dcera bude moct svobodně rozhodnout, tak ji maminka už ani neuvidí. Jinak přeju aby soud dobře dopadl a na malé se tohle všechno co nejmíň podepsalo.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#14 17. 7. 2007 19:17

boruvecka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 111

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Kiara napsal(a):

PetřeHl, patřím ke generaci, která se ve škole učila pouze ruštinu smile i přesto jsem těsně před pádem bolševika prožila týden dovolené v Bavorsku. Přišlo to tak nějak nečekaně, já uměla německy pouze pár základních frází a v Bavorsku jsem holt musela přežít týden. Známý, který mě měl "pod patronátem" mě za ručičku vodit nemohl - jednak měl rodinu, druhak tvrdě pracoval a za třetí předpokládal, že když někdo přijede na dovolenou, bude alespoň v základních věcech soběstačný a nebude mu viset na krku jako pytel kamení - BTW nebyl to žádný můj přítelík, ale kamarád mého budoucího manžela smile Takže jsem si musela poradit, jak jsem uměla - nákupy, bydlení v penzionu, stravování, procházky po městě a všechno, co s tím souvisí. Nebylo to jednoduché, ale dokážu pochopit, jak osaměle se člověk v cizině cítí bez dostatečné jazykové vybavenosti stolt
Takže když jsem po převratu měla možnost navštěvovat kursy angličtiny hned za rohem od domu, kde jsem bydlela, bezezbytku jsem toho využila. Matka mi hlídala syna-nemluvně a já se po večerech šprtala. Fakt jsem se cizí jazyk učila za pochodu a v podstatě napřed s jedním malým dítětem, potom s druhým a žádná legrace to tenkrát nebyla. Sotva jsem skončila školu při zaměstnání, kterou jsem končila s jedním malým dítětem, vrhla jsem se po hlavě do dalšího studia. Kdybych tenkrát všechno hodila za hlavu a věnovala se pouze mateřství, později bych na to jako nekvalifikovaný pracovník trpce doplatila stolt
Proto tvrdím - kdokoliv má dnes možnost snadně přijít ke studiu, je veliká škoda takovou příležitost propásnout.

Kiaro, mas pravdu a souhlasim s Tebou jaky mas nazor na cizi jazyky, sama jsem zila sest let v USA a diky tomu trochu ovladam anglictinu. Ale PetrHl tady neresi jazykovou stranku dcery, ale chovani maminky k dceri. Maminka nedokaze se povznest a respektovat prani a potreby ditete a podle toho co pise PetrHl, mi pripada ze haji hlavne sve potreby, prani a tuzby, bohuzel na ukor ditete. A kdyz PetrHl se snazil hajit dceru a navest zenu, aby treba vymyslela pro ne vsechny jiny plan, ktery by byl i pro dceru, tak bohuzel se to ztrhlo v hadku. Bohuzel, myslim si, ze v tom se PetroviHl nepodari udelat nic. Jedine co muze pro dcerku udelat, je dat ji tu jistotu kterou potrebuje a brat ji jako sveho rovneho a umet planovat prazdniny spolu, dle prani obou. Kdyz to nejde s maminkou, tak alespon tatinek. Nadruhou stranu je taky dulezite, aby se dcera umela prizpusobit i programu rodice v mire jejiho veku.

Upravil(a) boruvecka (17. 7. 2007 22:32)

Není tady

 

#15 5. 8. 2007 0:53

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Ahoj Petře,
nevím, zda v tomto případě můžeš něco udělat. Myslím, že pokud matka chce dítě s sebou a dítě jet nechce, je to jen mezi nimi dvěma. Ty můžeš asi maximálně před ženou přednést argumenty, ale.... V rozvodovém řízení zřejmě dohoda mezi partnery možná není. Kdyby se ti dva dohodnout mohli, asi by se nerozváděli, že?.. hmm
Ohledně počtu jazyků si vůbec nemyslím, že by dcerce uškodila i němčina. Moje dcera dělá 7 jazyků a nevnímám, že by se jí to pletlo. A dokonce místo televize večer poctivě sepisuje japonské písmo.... Je fakt, že jazykových znalostí v budoucnu opravdu může Tvoje dcerka pěkně studijně či pracovně využít.
Držím Ti palce, abyste nepříjemnou situaci ustáli.

Není tady

 

#16 5. 8. 2007 0:56

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak "donutit" dítě jet s BM na dovolenou

Jo, po přečtení Borůvečky mě napadlo, že skutečně můžeš udělat hlavně to, že "trumfneš" manželku v zorganizování Tvé společné dovolené s dcerkou. Když u maminy bude nuda, může to být lepší u táty - to pak bude výhra pro Tebe. Nic jiného s tím stejně asi nenaděláš.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů