Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 7. 2007 11:39

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Pomoc, nudim se

Ahoj holky,
žiju s přítelem ve Švýcarsku, on pracuje od sedmi ráno do pěti i dýl odpoledne. O polední pauze za mnou na hodinu přijde, pak na něj do těch pěti čekám. Večer je většinou z práce unavenej, takže neděláme nic, jsme doma a koukáme na televizi, večer občas někoho navštívíme. Holky co byste přes den dělaly vy? Pracovat tady legálně nemůžu, přítel má malý byt, uklizeno mám hned.. Německy zatím neumím (učím se sama) a nikoho tady neznám. A připadá mi že Švýcaři jsou děsně nudnej národ. Přijdete k někomu na návštěvu a večer spočívá v tom, že všichni koukají na televizi.. Ach jo. Jinak s přítelem máme krásný vztah, moc se milujeme, jsem tady s ním ráda, jen mě už nebaví se přes den tady 'kousat do zadku'.  Večer nejsem pak unavená, usínám až nad ránem. A tak je to každej den. Občas jsem pak rozmrzelá i na přítele a on si to nezaslouží, je na mě moc milej, pracuje abych se i já měla dobře...  Víkendy máme fajn, to jsme třeba venku, jedem na nákupy, večer se jdem bavit atd. Holky poraďte- jak si tady mám najít kamarádky? Nebo jste na tom některá podobně? Napište mi nějakou inspiraci čím se zabavit. Napište prosím. Podotýkám že je nám oběma s přítelem 22.
Děkuji

Není tady

 

#2 12. 7. 2007 11:51

Nataša
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 2

Re: Pomoc, nudim se

Pořiďte si pejska, nebo hlídej někomu dítě, vzdělávej se, kecej na internetu, choď do města, kup si něco na sebe, zajdi na kosmetiku, do posilovny, ke kadeřnici, , kosmetičce, do kina...

Není tady

 

#3 12. 7. 2007 12:11

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Pomoc, nudim se

Nechci Ti kazit iluze, ve Švýcarsku asi moc přátel nenajdeš. Moje známá tam byla na návštěvě u emigranta spolužáka a ji (byla soudkyně) zvali do společnosti, jejího přítele ne. Po návratu povídala, že by po kolenou lezla domůl, že jsou to studení čumáci, kteří dbají na hierarchii. Zkus se raději zabavit nějakými zálibami, čtením, ručními pracemi, studiem...

Není tady

 

#4 12. 7. 2007 12:14

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Pomoc, nudim se

Nemᚠkoníčka žádného? Příroda, fotografování...já nestíhám, mám mnoho zájmů, časopisy, net, šití, CD, filmy,kytičky,křížovky, starosti kolem domu, sice družstevního, ale zabere to a další.....vzdělávej se. Najdi něškoho na pokec na skype a pod.

Není tady

 

#5 12. 7. 2007 12:57

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Re: Pomoc, nudim se

Jojo, pravda, studení čumáci to teda jsou.. Říkala jsem si že bysme si mohli koupit zvířátko, zatím jsem se to prítelovi neodvážila říct, tak to zkusím. Koníčky mám, třeba chození do přírody nebo se projít po městě, ale když je člověk sám je to na prd. Pište prosím dál, budu ráda za další rady.

Není tady

 

#6 12. 7. 2007 13:48

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Pomoc, nudim se

Lusasita napsal(a):

Jojo, pravda, studení čumáci to teda jsou.. Říkala jsem si že bysme si mohli koupit zvířátko, zatím jsem se to prítelovi neodvážila říct, tak to zkusím. Koníčky mám, třeba chození do přírody nebo se projít po městě, ale když je člověk sám je to na prd. Pište prosím dál, budu ráda za další rady.

Lusasito,
a co mᚠv plánu dělat do budoucna? Budeš ve Švýcarsku studovat nebo pracovat? Jak dlouho máte v plánu tam zůstat?
Jelikož já bych se doma asi ukousala nudou, začala bych chodit na cvičení,na jazykové kurzy, na x milion věcí, který mě baví a nemám na ně při zaměstnání čas. Zeptala bych se u známých, jestli nepotřebují občas pohlídat děti nebo vyvenčit pejska.... Vypadneš tak z těch 4 stěn, mezi kterýma trávíš celý dny.

Není tady

 

#7 12. 7. 2007 14:35

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Re: Pomoc, nudim se

To je taky otázka, co tady dál. Chtěla bych tady v budoucnu pracovat, k tomu potřebuju povolení který získám jedině kdyby si mě vzal. A taky se se naučit němčinu. S přítelem (je Švýcar a česky neumí) se bavíme anglicky, umím i francouzsky trochu, zkoušíme i německy troškuu, ale vždycky zas skončíme u angličtiny.. Mám pocit že takhle se němčinu v životě nenaučím. Ale budu s tím bojovat dál. Je fakt na prd, když se tady s nikým nedomluvíte, pokaždý vedu rozhovor s někým přes přítele, kterej to dotyčnému přeloží z angličtiny... Anglicky komunikativně zde moc lidí neumí. Ale to je tak i v česku...

Není tady

 

#8 12. 7. 2007 14:53

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Pomoc, nudim se

Lusasita napsal(a):

To je taky otázka, co tady dál. Chtěla bych tady v budoucnu pracovat, k tomu potřebuju povolení který získám jedině kdyby si mě vzal. A taky se se naučit němčinu. S přítelem (je Švýcar a česky neumí) se bavíme anglicky, umím i francouzsky trochu, zkoušíme i německy troškuu, ale vždycky zas skončíme u angličtiny.. Mám pocit že takhle se němčinu v životě nenaučím. Ale budu s tím bojovat dál. Je fakt na prd, když se tady s nikým nedomluvíte, pokaždý vedu rozhovor s někým přes přítele, kterej to dotyčnému přeloží z angličtiny... Anglicky komunikativně zde moc lidí neumí. Ale to je tak i v česku...

Tak za prvý: okamžitě bych začála docházet do jazykovky, kde vyučují němčinu pro cizince. Poznᚠtam jiný lidi a nebudeš se tam cítit tak sama. Navíc si s nima můžeš domluvit i jiný akce - návštěvu kina, atd atd. A studovat tam můžeš? Co si tam třeba vystudovat jazyky - AJ + FJ? Pokud mᚠnějakýho známýho, který má třeba kavárnu nebo tak, tak se s ním  zkus domluvit, že bys mu tam občas na pár hodin vypomohla - naučíš se víc jazyk a budeš mezi lidma. Kdyby na tebe přišla kontrola, můžete říct, že jsi jeho příbuzná a jen mu vypomáhᚠ(asi, nevím, jak to chodí ve Švýcarsku...) Jen začni už něco dělat. Já osobně bych se tam zbláznila, kdybych neměla vůbec nic jinýho na práci, než jen uklízet a vařit.  roll A do koníčků přeci nemůžeš počítat to, že se procházíš městem. Jsi mladá holka, tak si toho života v zahraničí trochu užívej, ne?
Smím se zeptat, jak dlouho jste s přítelem spolu?

Není tady

 

#9 12. 7. 2007 15:11

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Re: Pomoc, nudim se

S tou kavárnou nebo restaurací to je dobrej nápad, už jsme takhle s přítelem přemýšleli, on pro mě nějakou takovouto práci zkouší najít, chce abych byla v dobrých rukách nebo prostě zas tak moc nehledá, takže zatím nic.
Ale co se týče studia, to nepřichází v úvahu, vysoké školy jsou zde nehorázně drahé, to není jak v česku placené státem. Na to bychom fakt neměli. Ta jazykovka by šla, uvidíme. Přemýšlela jsem že bych si tady udělala další střední školu třeba na kadeřnici, to je nějak částečně státem placený nebo tak nějak, ale na to zas potřebuju být tady vdaná nebo rovnou občanství..
S přítelem jsme spolu rok. Jo ono se řekne život v zahraničí, v česku si všechny kámošky myslí že se tady mám jak prase v žitě, sice jo - nedělám, ale už z toho blbnu.

Není tady

 

#10 12. 7. 2007 15:21

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Pomoc, nudim se

Lusasita napsal(a):

S tou kavárnou nebo restaurací to je dobrej nápad, už jsme takhle s přítelem přemýšleli, on pro mě nějakou takovouto práci zkouší najít, chce abych byla v dobrých rukách nebo prostě zas tak moc nehledá, takže zatím nic.
Ale co se týče studia, to nepřichází v úvahu, vysoké školy jsou zde nehorázně drahé, to není jak v česku placené státem. Na to bychom fakt neměli. Ta jazykovka by šla, uvidíme. Přemýšlela jsem že bych si tady udělala další střední školu třeba na kadeřnici, to je nějak částečně státem placený nebo tak nějak, ale na to zas potřebuju být tady vdaná nebo rovnou občanství..
S přítelem jsme spolu rok. Jo ono se řekne život v zahraničí, v česku si všechny kámošky myslí že se tady mám jak prase v žitě, sice jo - nedělám, ale už z toho blbnu.

To já chápu. Já měla na mysli, abys ten čas pro sebe nějak využila....Lusasito, do hledání brigády v kavárně bych se pustila sama. Na přítele se moc nespoléhej, určitě svých starostí v práci dost. Taky uvidí, že se snažíš, změnit svojí situaci sama a nečekᚠjen na to, co ti kdo zařídí nebo sežene. Jak dlouho tam už jsi? Jestli s přítelem finančně nestrádáte, tak se do kurzu zapiš určitě...Žádný uvidíme. To by bylo to první ,co bych v cizí zemi udělala, kdybych nemusela řešit svoji finanční otázku. A když jsi se tam stěhovala, tak jste s přítelem nemluvili o tom, že bez švýcarského občanství jsi tam tak trochu v nevýhodě?

Není tady

 

#11 12. 7. 2007 15:41

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Re: Pomoc, nudim se

Ano s tím  jsme počítali, že budu v nevýhodě. Ale když člověk tu nevýhodu na vlastní kůži nezkusí, myslí si že to bude vlastně super být doma, atd. Už jsme i trošičku naukli že se vezmeme, ale přece jen, jsme spolu jen rok a hnát se do toho.. Každopádně mᚠpravdu, neměla bych čekat co za mě kdo udělá. To je jasný.
Tady ve švýcarsku naprostá většina ženských nepracuje, nebo nechcou, jsou doma. Pracují většinou jen mladé holky. Přítel je asi na tenhle model podvědomě zvyklej.

Není tady

 

#12 12. 7. 2007 15:50

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Pomoc, nudim se

Lusasita napsal(a):

Ano s tím  jsme počítali, že budu v nevýhodě. Ale když člověk tu nevýhodu na vlastní kůži nezkusí, myslí si že to bude vlastně super být doma, atd. Už jsme i trošičku naukli že se vezmeme, ale přece jen, jsme spolu jen rok a hnát se do toho.. Každopádně mᚠpravdu, neměla bych čekat co za mě kdo udělá. To je jasný.
Tady ve švýcarsku naprostá většina ženských nepracuje, nebo nechcou, jsou doma. Pracují většinou jen mladé holky. Přítel je asi na tenhle model podvědomě zvyklej.

Takže tam jsi už rok?

Není tady

 

#13 12. 7. 2007 16:00

Lusasita
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2007
Příspěvky: 12

Re: Pomoc, nudim se

Nene, jsem tady tři měsíce. předtím jsme za sebou jezdili. vlastně tady mám teď takový 'prázdniny', ještě se uvidí, s českem jsem definitivně neskončila. doufám že to přítel se mnou vydrží a 'neodešle' mě nazpět roll

Není tady

 

#14 12. 7. 2007 16:39

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pomoc, nudim se

A vy jste v německém kantonu, že musíš umět němčinu? My máme spoustu obchodních partnerů ze všech kantonů a v podstatě všichni umí anglicky a plus svůj jazyk ze svého kantonu. Tudíž s angličtinou a francouštinou by si tam neměla mít problém. Protože ji přiberou ve škole jakou svůj druhý světový jazyk. Ale kurz určitě doporučuji, zvl᚝, když mᚠs kým trénovat. Ale můžeš se učit i na netu nebo přes jazykový poč. program a pak to jen s přítelem potrénovat, mᚠneskutečnou výhodu, že mu zkrátka nařídíš, že pouze německy a hotovo a jen v případě nouze a kalamity přejít na angličtinu.
Jinak posilovna, nebo jiné druhy cvičení, kolečkové brusle, kolo - vše lze dělat v jednom. Čtení, samovzdělávání se např. přes internet, lze najít spoustu kurzů apod...., domácí tvořivé práce, učit se hrát na nějaký hudební nástroj, fotografování - stovky hodin strávených teoretickým vzděláváním, pak stovky hodin focení a následně stovky hodin zpracování fotek od třídění až po speciální úpravy a umisování do různých serverů a soutěží apod....
Nemᚠžádné zájmy a koníčky, které bys dělala, kdybys byla tady? Tam díky internetu, můžeš být jako doma, dostaneš se na české stránky universit, škol, zájmových organizací, můžeš se vzdělávat v historii, v přírodovědě, v hudbě, tisíce možností, jen mít čas.... který nám všem chybí... Ty ho mᚠ.... big_smile tummenupp

Není tady

 

#15 13. 7. 2007 12:55

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pomoc, nudim se

Ahoj Luca,

bodou to dva hlavní směry, kam napřít snahu.

1) najít kamarády - evidentně internet mᚠa Švýcarsko není konec světa, takže sežeň kontakty na českou komunitu. Veřejná doprava ve Švýcarsku taky funguje, takže i pokud nejsi zrovna ve velkém městě a auto nemáš, můžeš se přes den na nějaký sraz dopravit. Tím vypadneš z domu a i kdyby dotyčný krajan nestál za nic, poohlídneš se po okolí. Hlídání dětí apod. není špatný nápad, hlavně pro nějaké anglofonní cizince pracující poblíž, aspoň psa by ti určitě svěřili, i třeba zadarmo.

2) naučit se jazyk - a to je sakra zapotřebí a sama doma, pokud nejsi specifický typ, to nepůjde. Zjisti si kontakty na sdružení cizinců, která pořádají jazykové kurzy - často to bývá zadarmo nebo za malý poplatek, případně takové kurzy může pořádat místní škola, přípravka univerzity, radnice, nějaký spolek. A jak budeš jednou ve třídě cizinců a budete nucení se jaksi mezi sebou německy domluvit, půjde to rychleji a určitě se zorganizuje i nějaká "mimoškolní" akce.

Hlavní je vypadnout z domu, člověk se užírá a hledá problémy, kde nejsou. A pro partnera to bude zajímavá změna, až se vrátí a bude mít večeři v ledničce ;-)

Není tady

 

#16 8. 8. 2007 17:06

Rozmarýna
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2007
Příspěvky: 88

Re: Pomoc, nudim se

Ahoj Lusy,smile
teď koukám na Tvůj příspěvek, ale mám malinko podezření, že problém je trochu jinde...
Sama dobře víš, že aktivit je dost, které by se daly dělat, pak se nabízí otázka, proč je neděláš?
Důvod by mohl být ten, že prostě necheš, nebo nemůžeš.
Sama jsem se setkala s hodně podobným případem, kdy člověk byl unuděn k smrti, naštvaný sám na sebe, jak plýtvá časem, ale měl nějaké podvědomé zábrany to změnit. Zde se jednalo např. o víkendy. Ty se sestávaly pouze z toho nakoupit, uvařit, najíst se, lehnout si najíst se podívat se natelevizi, jít spát. Neděle obdobně. Strašně rád plánoval, co všechno udělá, kam pojede, co se naučí, ale skutek utek.
Bohužel nemám radu. Ani s dotyčným se to zatím nezměnilo. Jen vím, že jakkoukoli aktivitu, kterou jsme mu nabídli nějak bravurně odůvodnil, proč ji dělat nemůže.
Tím se nechci vysmívat, ani útočit. Je to možná o nějakém vnitřním rozpolu, kterého je třeba se zbavit:vissla protože pak se člověk trápí dvojnásob. Nejdřív tím , že se nudí a pak tím, že s tím nic nedokáže udělat.
A jak jsi na tom v tomhle čase? Změnilo se něco?
Určitě se nenech odradit!!!!vissla

Není tady

 

#17 8. 8. 2007 22:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc, nudim se

Lusasita napsal(a):

Ahoj holky,
žiju s přítelem ve Švýcarsku, on pracuje od sedmi ráno do pěti i dýl odpoledne. O polední pauze za mnou na hodinu přijde, pak na něj do těch pěti čekám. Večer je většinou z práce unavenej, takže neděláme nic, jsme doma a koukáme na televizi, večer občas někoho navštívíme. Holky co byste přes den dělaly vy? Pracovat tady legálně nemůžu, přítel má malý byt, uklizeno mám hned.. Německy zatím neumím (učím se sama) a nikoho tady neznám. A připadá mi že Švýcaři jsou děsně nudnej národ. Přijdete k někomu na návštěvu a večer spočívá v tom, že všichni koukají na televizi.. Ach jo. Jinak s přítelem máme krásný vztah, moc se milujeme, jsem tady s ním ráda, jen mě už nebaví se přes den tady 'kousat do zadku'.  Večer nejsem pak unavená, usínám až nad ránem. A tak je to každej den. Občas jsem pak rozmrzelá i na přítele a on si to nezaslouží, je na mě moc milej, pracuje abych se i já měla dobře...  Víkendy máme fajn, to jsme třeba venku, jedem na nákupy, večer se jdem bavit atd. Holky poraďte- jak si tady mám najít kamarádky? Nebo jste na tom některá podobně? Napište mi nějakou inspiraci čím se zabavit. Napište prosím. Podotýkám že je nám oběma s přítelem 22.
Děkuji

ja to vidím v prvom rade na jazykový kurz, potom na internet(neviem, či to je možné) a prípadne na nejakú charitu - ja by osm šla venči psov do útulku, ma ten čas... Fyzická únava vežmi pomáha...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#18 14. 8. 2007 19:05

Majla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 315

Re: Pomoc, nudim se

Ahoj, no já tě docela chápu.Člověk si říká že něco udělá, ale je dost těžký něco podnikat sama, ve dvou nebo v partě je to snažší,ale když neumíš jazyk jsi tam kde jsi byla, taky jsem slyšela že švýcaři jsou odměření.S tou prací je to ve švýcarsku opravdu složité,ale třeba ta práce pro charitu není problém.Sama píšeš že přítel není chudý tak by ti určitě dopřál ten jazykový kurs, nebo třeba nějaký jiný kurz.Zkus začít třeba chodit do posilovny, na jogu,břišní tance, spinning, kickbox, prostě cokoli co tě zabaví a zároveń někde vybiješ energii.Záleží také hodně na tom jestli mᚠty možnosti,jestli bydlíš ve větším městě nebo třeba ve vesnici.V každým případě bych určitě něco začala dělat, jinak z toho zblbneš a vašemu vztahu to taky nepřispěje.No a co kamarádky z česka, s těmi ve styku nejsi, ty by ti taky mohly pomoct.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů