Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 7. 2007 8:49

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

Tetomámo, souhlasím- návraty k sobě, to je podle mě to pravé zklidnění, to rozplynutí v sobě, ta volnost a lehkost, kdy se přestává vnímat okolní svět a jsem najednou součástí všeho, přestávᚠvnímat čas...
Může to trvat minutu nebo celé hodiny, ale jakobych získala ztracenou energii, jakobych zase pevně chytla otěže svého osudu, jakobych z mezaninu zase pokračovala vzhůru do nekonečného schodiště.

Hirondel, to je zajímavé  "vsechna sva rozhodnuti budes delat vedome, nikoli automaticky a tak vlastne mnohdy spatne.(protoze je to nevedome)."
Osobně se spíš řídím instinkty, pak rozumově zhodnotím a pokuď se neshodnu sama se sebou wink, dám na instinkt.To probíhá v rámci sekund.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#27 19. 7. 2007 9:10

Nick3594
Host

Re: Meditace

Také se řídím instinkty, ale nedávno jsem díky pocitu "že dělám správnou věc" udělala velký kopanec a chybu. grater Spíš to byla informace ega a já to špatně zpracovala. No chybama se člověk učí stolt.

 

#28 19. 7. 2007 9:18

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Meditace

Ono někdy to, co vypadá jako velká chyba se po čase projeví, že to až zase tak velká chyba nebyla, já si říkám, když se mi něco takového stane, že to tak asi mělo být, jinak by se to nestalo. Myslím si, že nic se neděje jen tak samo o sobě. tummenupp

Není tady

 

#29 19. 7. 2007 9:41

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

V tom jsem taky zajedno. Tetička Kateřina by řekla: Nic není takové, jaké se zdá. Nebo: Žádná kaše se nejí tak horká, jako se uvaří.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#30 19. 7. 2007 11:47

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Meditace

Regi,
vedomi cloveka pracuje tak ze kolikrat ani nevi co dela,nebot to dela utomaticky.Jako treba kdyz Ti reknu pocitej do deseti,tak budes pocitat aniz by sis u toho predstavovala v duchu cisla(bdele).
Na a tak je to pak se vsim a clovek nad tim ani nepremysli.
Lvice,prave proto se stava ze treba sve rozhodnuti nalezi spise hlasu ega nez duse. Ale reknu Ti rovnou ,ze je dobre ze chapes ze prave z tech chyb se clovek nejvic nauci pokud je bere vedome a ze je nanejvis dulezite ze si to dokazes priznat.
Radeji bych pouzila slovo intuice ,nikoliv instink.
Intuice nebude nikdy stoprocentni u nekoho kdo nepraktikuje meditaci,nebot se neustale zapleta do siti sveho ega a ani si to neuvedomuje.

Jenom vedomi duse ma zahadnou hodnotu k rozpoznani co delat a jak. Detat tak aby neprisla litost a vycitky a spatne svedomi. Dostat se do harmonie.

Kdyz se neco stane jak pise tetamama,je to znameni ze to byla lekce pro priste.Naucit se neopakovat stejne veci.
A jak rikas Regi,nic neni tak  jak se zda.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#31 19. 7. 2007 15:26

Nick3594
Host

Re: Meditace

Víš Hirondele, problém byl právě v tom, že jsem si sklouzla do hladin alfa a tam se zeptala co udělat, dostala odpověď a tak jsem tak zareagovala. Následky byly dost brutální a když jsem se večer zavřela do pokoje, a v klidu znovu v alfa hladinách tuto věc probírala, přišla mi odpověď, že to byla odpověď mého ega grater. Byla jsem zmatena se přiznávám a hezky mě mé podvědomí vypeklo rock dumbom........

Upravil(a) lvice (19. 7. 2007 15:27)

 

#32 19. 7. 2007 16:17

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Meditace

Absolutna si lvice dokazu predstavit jak Ti bylo. Tisickrat se clovek nakope do vlastniho zadku,ale jde o to si z toho utvorit hru.
Je dobre zamerit se prave na to jestli to je nebo neni ego,jeste drive nez zacnem jednat.Kdyz jsi nejsi jista radeji vycouvej,dvakrat mer. Jistota na zaklade intuice poznas teprve tehdy az uvidis ze jsi se uz hodne dlouhou dobu nespletla.Ze niceho co delas nelitujes.
Vypada to ze jsi se poprve dostala tam kam jsi nemela.Je to otazkou trvaleho treninku.
Jak by rekl Pedro: Nebylo to ciste vedomi.

Upravil(a) hirondel (19. 7. 2007 16:18)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#33 20. 7. 2007 8:54

Nick3594
Host

Re: Meditace

Už to nevrátím, mohu se z toho jen poučit a jít dál. smile Zase jsem o něco chytřejší smile. Nebo ne chytřejší, ale spíš poučenější big_smile.

 

#34 20. 7. 2007 9:58

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Meditace

jo jo,minulost je minulosti jednou provzdy.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#35 20. 7. 2007 10:16

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Meditace

dostala jsem včera keltskou spirálu kde mimo jiné píšou že je vhondá i k meditaci.....já se tedy v tech meditacích stále plácám potřebovala bych spíš návod...lehněte si tak a tak dělejte to a to lol lol

máte někdu zkušenosti s keltskou psirálou , něco jsem si o tom přečetla, třeba ta polarizovaný voda....smilesmile


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#36 22. 7. 2007 9:26

x52658
Host

Re: Meditace

A já se zase zeptám,jestli používáte k meditaci hudbu a hlavně jakou...Moc se mi líbilo to CD,co nám Pan pouštěla na školičce,ale samozřejmě jsem název zapomněla a navíc,stejně říkala,že to není k sehnání...Takže,co si pouštíte vy??? big_smile

Teď jsem byla na www.bhakti.cz,tam toho maj,že si zas nevím,co vybrat...bych potřebovala být milionář... grater

Upravil(a) bazalka (22. 7. 2007 9:30)

 

#37 22. 7. 2007 22:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Meditace

já ne...ruší mě to....ale je pravda, že  medituju takříkajíc "za chůze"...kdybych si to takhle nachystala doma v obejváku a pustila si Pachmana, tak  bych nejspíš usla lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#38 22. 7. 2007 23:05

Doubravka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 521

Re: Meditace

Dosti meditační hudby zdarma ke stažení mají na www.touching.ru
Mě tedy ruština úspěšně minula, takže tomu nerozumím ani zbla, ale co jsem sháněla, jsem tam našla. (A už tím ušetřila pěkných pár tisícovek big_smile )

Není tady

 

#39 23. 7. 2007 8:24

Nick3594
Host

Re: Meditace

Já chodívám do prodejny "Levné knihy", tam mají meditačních CD habaděj, a dá se slušně ušetřit. smile

 

#40 23. 7. 2007 8:39

x52658
Host

Re: Meditace

Šmarjá,to abych si vzala dovolenou,na ty ruský stránky!!! lollol Ale dvě slova už jsem přelouskala,zak se tam ještě podívám,děkuju,pusinky.... pussa

 

#41 23. 7. 2007 8:42

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Meditace

ruský stránky jsou dobrý... jen mám jeden drobnej problém... co s azbukou? jak zadám kód? POMOOOOC


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#42 23. 7. 2007 9:53

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

Ve Wordu jsem si našla azbuku v typech písma, napsala kód a pak ho zkopírovala do kódu.Podotýkám, že mi to trvalo dlouho.. Zkusím ti zjistit, které fonty to jsou, jinak si můžeš stáhnout z netu ruské fonty.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#43 23. 7. 2007 10:01

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

Dobrá zpráva, ve Wordu si dej na liště VLOŽIT, pak zadej  SYMBOL, a pak se ti objeví tabulka, tak si tam nalistuj stand.font Times, z boku je roletky, tou si ty typy písem posuň dolů, a tam mᚠazbuku jak vyšitou.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#44 23. 7. 2007 11:52

Cihla
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 2. 6. 2007
Příspěvky: 192

Re: Meditace

Ahoj...
Tohle téma mě velmi zajímá a láká, a zjišuju, že asi už od dětství tak nějak medituju, ani o tom nevím, jestli se počítá naprosté vypnutí mozku a splynutí s přírodou, hudbou, při relaxovém cvičení nebo tak, že člověk jen nechá proudit tu energii, nebo jak to říct... jsem naprostý laik wink ... ale děsí mě věc, o které píše Tetamáma... slyšela jsem o tom, že když člověk není odborník a pustí se do takových věcí, může se stát, že se nedokáže vrátit. Je to pravda? Je takové nebezpečí? Tohle mě odrazuje od nějaké skutečně hluboké meditace, strach, že se to může nějak vymknout a skutečně to člověka ohrozit. Osobně si myslím, že jsem dost duchovně založená, hlavně v dětství+ pubertě jsem měla pár zvláštních zážitků, a proto bych ráda v tomto směru něco podnikla, ale bojím se. Co třeba doporučujete jako bezpečný začátek?

Není tady

 

#45 23. 7. 2007 11:57

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Meditace

Regi, díky za radu, už mi to jde...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#46 23. 7. 2007 11:57

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

Můžeš akorát usnout wink a poslintat polštář.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#47 23. 7. 2007 11:59

Nick3594
Host

Re: Meditace

lol lol lol stolt

 

#48 23. 7. 2007 12:32

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Meditace

Ale no tak Regi:-)))  dumbom tummenupp

co ka keltská spirála holky...využíváte ji některá...???


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#49 23. 7. 2007 12:39

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Meditace

adři, já ani netušim jak jí využívat... jak by pomohla při meditaci? nějak to nechápu...
jelikož málokdy - ale už přece se to občas povede tummenupp - jsem schopná vypnout doma, tak to zkoušim v autobuse, venku na procházce... a tak - takže v pohybu lol


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#50 23. 7. 2007 13:14

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Meditace

adra napsal(a):

co ka keltská spirála holky...využíváte ji některá...???

Netuším, oč jde, pouč mě, prosím! Stačí nějaký link.


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů