Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 7. 2007 7:07

Jaruna
♥♥-----
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 96

Josta nebo?

Nevíte někdo, zda existuje josta ve variantě s trny? Známá má na zahradě 2 josty - ty jsou bez trnů a mezi nimi vyrostlo "cosi" co vypadá taky jako josta, plody vypadají a chutnají podobně, ale narozdíl od těch předchozích dvou keřů tenhle má trny. Hledala jsem už na netu, ale nic jsem neobjevila, tak zkouším zkušenější zahrádkáře.


Duše sama může udělat z pekla nebe a z nebe peklo.

Není tady

 

#2 11. 7. 2007 8:07

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Josta nebo?

Může tobýt planý angrešt, mᚠpravdu v tom, že listy vypadají jako josta, větvičky mají podobnou barvu a má trny.
aby to nebyla meruzalka, pouřívá se jako podnož pod rybíz, tak pod angrešt. Ta vypadá hodně podobně jostě ale nemá trny, stejně jako planý angrešt se ti na zahradu dostane snadno. Obojí může mít plody podobné jostě, protože všechny tři keře jsou cizosprašné.
O jostě s trny jsem v životě neslyšela.
Osbně bych si to vysvětlila tak, že na vaše bobule přiletěl ptáček, který si jinde pochutnával na bobulích třeba planého angreštu, utrousil bobek, v bobku bylo semínko, to se ujalo a vy máte zamotanou hlavu smile

Není tady

 

#3 12. 7. 2007 6:50

Jaruna
♥♥-----
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 96

Re: Josta nebo?

Cilko, dík, asi to teda bude ten planý angrešt, meruzalku poznám smile


Duše sama může udělat z pekla nebe a z nebe peklo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů