Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 7. 2007 17:34

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Jak být sám sebou..?

Tak nějak poslední dobou mám pocit, že tohle je mým nejbližším tématem. O to možná hůř, že je poměrně abstraktní. va

Poraďte, jak jste sami sebou vy? Co si pod tím představujete? Pomozte mi namíchat ten správný lektvar... wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#2 7. 7. 2007 17:45

x256987
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Mno. Před chvilkou jsme dorazili od našich a celé dvě hodiny jsem si v autě opakovala: pokud nikomu vědomě neubližuju, nemám povinnost se nikomu zodpovídat, co dělám, jak dělám, jaká jsem nebo nejsem... Docela ses mi trefila do myšlenek lol

Na trochu abstraktnější rovině bych to viděla tak, že nelze nebýt sebou samým, že stačí přestat se snažit být někým jiným, a budu sama sebou - že ta cesta vede spíš přes neusilování. Ale ustát tento postoj před svými rodiči zatím nezvládám hmm

 

#3 7. 7. 2007 17:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak být sám sebou..?

Ahoj, kvítečka, zde pohled ssavce: tillfreds
Blbě, Andromedo! tedy jářku - je to obtížné. Já mám tu zkušenost, že ve chvíli, kdy jsem "sama sebou" je mi hrozně dobře u žaludku a rozhostí se mi v hlavě taková ta tichá radost.
A že když jdu proti sobě, tak jako když jdeš proti větru...proti toku....tak nějak. nojo, vlastně....být sama sebou je možná, jako když je ti něco vyloženě "po srsti"....no vždy říkám...pohled ssavce rodna jestlipak to k něčemu bude květinám?? smile
Ty, Judito, ale radši si to neříkej v těch záporech, ona si to mysl moc špatně překládá, tak to radši podávej v kladných formulacích.
A mᚠpravdu...je to hotová archeologie, čloběk musí napřed zjistit, co není, aby mohl dojít k tomu, co je....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#4 8. 7. 2007 9:58

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Jak být sám sebou..?

Andromedko, i mě to jde opravdu těžko, hjarta pořád cítím nějaký rozpor mezí tím, co bych "měla" a co bych "chtěla". Nejde mi to samo. va Vždycky se musím zamyslet, jestli to, co dělám vychází opravdu ze mě, nebo jestli je to jenom důsledek nějakých vžitých pravidel. Ale snažím se.....

Není tady

 

#5 8. 7. 2007 11:11

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Jak být sám sebou..?

Andromedo, být sama sebou - dotknout se svého nahého "Já" ... smile

Dělám to tak, že zavřu oči, obrátím svůj pohled do nitra a tiše pozoruji, jen pozoruji,..

Dávám svému pohledu volnost a v duchu si přeji at je viděno, co je třeba.

Volnost nelpění na svých zvyklostech - na tom, co cítím, že mě svazuje.

Tiše si přeji dotknout se svého nejvnitřnějšího "Já" - jádra duše - Ducha.

smile

Není tady

 

#6 8. 7. 2007 12:33

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Jak být sám sebou..?

Pedro a jak jseš sám sebou mezi lidmi? Při meditaci můžeš nechat ležet spoustu věcí kolem sebe, odložit vše co ti nepatří, ale jak v běžném životě..? wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#7 8. 7. 2007 12:59

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Jak být sám sebou..?

Andromedo, často velmi T̎CE!!! :-D

Těžké je v některých situácích udržet pozornost tam v duchu. smile

Je to škola ...

Není tady

 

#8 8. 7. 2007 13:42

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Jak být sám sebou..?

Ale aby nebyla mýlka ... Duch je pro mě "místem" míru i radosti - naplnění. Nikoliv bod strnulosti a uzavřenosti. Je to zdroj čisté síly, která, když se k ní člověk skloní, skrze něj pronikne až na venek a stane se tvůrčí silou - inspirací ... smile

Je to škola hrou ...

Není tady

 

#9 8. 7. 2007 13:56

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Jak být sám sebou..?

Rozhodně to není nic, co by si vadilo z běžným obyčejným životem. Naopak, právě jen skrze ten obyčejný život se tomu dá "nejsnáze" učiti. smile

Jasně, občas to zabolí ...

Není tady

 

#10 9. 7. 2007 12:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak být sám sebou..?

Pedro napsal(a):

Andromedo, být sama sebou - dotknout se svého nahého "Já" ... smile

Dělám to tak, že zavřu oči, obrátím svůj pohled do nitra a tiše pozoruji, jen pozoruji,..

Dávám svému pohledu volnost a v duchu si přeji at je viděno, co je třeba.

Volnost nelpění na svých zvyklostech - na tom, co cítím, že mě svazuje.

Tiše si přeji dotknout se svého nejvnitřnějšího "Já" - jádra duše - Ducha.

smile

To jo....až člověka brní v zátylku....ale horší je, jak to udržet vprostřed mumraje světa, že? Možná je to o míře reagence, kterou máme každý jinou.........říkám to proto, že mám sama těžkosti s tím, jak nereagovat.....respektive, ne reagovat na všechno lol
A ženy jsou od přírody spíš ty, co re-agují, než..... agují valol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 9. 7. 2007 20:07

arwenah
♥♥-----
Místo: Slezsko
Registrovaný: 18. 6. 2007
Příspěvky: 52

Re: Jak být sám sebou..?

Buď sama sebou-to slyším docela často(televize,i v časopisech o tom píšou).Byla jsem asi před 4roky u psycholožky.Měla jsem problémy a neměla jsem s kým je probrat.Taky mi říkala-buďte sama sebou,když je Vám smutno-buďte smutná,když máte radost tak jí dejte znát.Buďte upřímná sama k sobě i k ostatním.Buďte svá.Jo,jenže mé okolí zřejmě paní doktorku neznalo ,protože mě vůbec nepochopili .Vysvětlím:mám práci,kde pracuju s lidma a tam si nemůžu dovolit dát znát co právě prožívám(emoce).Tak jsem se naučila své emoce potlačovat a přetvařovat se.Někdy mi to dělalo velké problémy.Když jsem tedy (aspoň před koleg.)byla smutná,protože mi bylo smutno aměla jsem nějaké problémy,tak mi kolegyně vyčítaly ,že jsem divná,nerozumím srandě,a začly mi dávat rady jako,že mám problémy hodit za hlavu apod..Když jsem naopak měla "svůj " den ,všecko se mi dařilo -tak jsem se usmívala a dělala srandu.To se opět mím kolegyním nelíbilo,a zase měly poznámky typu -ty jsi něco pila?nebo dělaly takové ksichty jako,že jsem praštěná.Tak jsem se na to BÝT SÁM SEBOU-vykašlala a vyřešila jsem to kompromisem.Chovám se tak jak to člověka znám(znám jeho reakce) a,když ho neznám tak se chovám právě tak jak se cítím.Někdy je těžké být sám sebou,být sám za sebe.


"Nečiň druhým to co nechceš ,aby oni činili tobě."

Není tady

 

#12 10. 7. 2007 8:37

Somaia
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Arwenah, zůstane to těžké, pokud budeš svou mysl sytit tou nejstupidnější afirmací, která existuje: "Co by tomu řekli lidi... "  Až si přestaneš klást otázky tohoto typu, udělᚠmílový krok vstříc vlastní vnitřní svobodě.  Nebudeš muset nic potlačovat ani skrývat za masky.
Spíš bych se ptala po tom, proč na mě okolí takhle reaguje.... a proč třeba nemám nikoho s kým bych mohla své problémy probrat...

 

#13 17. 7. 2007 15:55

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jak být sám sebou..?

Andromeda napsal(a):

Tak nějak poslední dobou mám pocit, že tohle je mým nejbližším tématem. O to možná hůř, že je poměrně abstraktní. va

Poraďte, jak jste sami sebou vy? Co si pod tím představujete? Pomozte mi namíchat ten správný lektvar... wink

Ahoj Andro,
tak i tady je to o te slavne MEDITACI.
Pedro a jeho prispevek 5. s kterym souhlasim.
Sam sebou je clovek teprve tehdy,kdy dokaze vychutnat svou samotu.(pokud je sam).
Je sam se sebou a tak je spokojeny,nebot neciti osamelost.
S tim vsim se zaroven poji ta skutecnost,ze svou tvar nezakryva nikdy pod zadnou masku.Nebot se citi dobre takovy jaky je.  hjarta


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#14 18. 7. 2007 8:40

Nick3594
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Být sám sebou. Je to hrozná dřina stolt. Neplním představy druhých, jsem zvláštní černou ovcí někdy označovanou jako divnou, jindy zase sobeckou.....  roll A pak se dostávám do sprchy výčitek, citového vydírání, slziček a mnohdy člověk podlehne dumbom. Když se stane, že přestanu být sama sebou a začnu naplňovat přání a touhy jiných, pak se cítím příšerně a mizerně, náladu mám na bodu mrazu a je to jen tím, že neposlouchám svou duši.......stolt. Člověk se denně dostává do kolotoče tužeb, očekávání, zažitých vzorců a ty ho prostě občas semelou cool.......

 

#15 18. 7. 2007 9:22

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Jak být sám sebou..?

Přesně! Proč se cítím prašivá, když se nechovám, tak jak po mě ostatní chtějí? To mám tak málo sebevědomí a tak málo se cením?Proč jsem označována za bezcitnou, vypočítavou a chladnou potvoru, když nazývám věci pravým jménem a nechodím kolem horké kaše?Samozřejmě nejsem beztaktní a pravdomluvná za každou cenu, sama od sebe dělám kompromisy.
Chci stát za svým názorem a mám svou odpovědnost za svoje činy, ale proč mě ostatní snaží mannipulovat? Jak mi spadly šupiny z očí, cítím manipulaci kolem sebe. I já manipuluji.To je na tom nejhorší.
Učím děti slušnému chování, ale sama mluvím občas sprostě.
Říkám svým dětem, aby od života čekali, co si sami dobudou, ale zároveň je učím, že moudřejší ustoupí. Je v tom guláš.
Může být kudlanka považována za slušnou?Asi se od ní očekává, že holt sežere partnera při kopulaci.
Když jsem u těch dětí, považuju za jednu z nejhorších anipulací Ježíška a sváteční večeři. Drtí mě se tvářit šastně a spokojeně práve v tu chvíli. Proč musím jásat zrovna o Silvestra? Proč se musím koupat, když máme doma bazén? Proč musím dojídat, když už nemám hlad? Proč mám nosit čepici, když mi nesluší?Milion drobných  "musím", ne "chci" nebo "ráda bych".
Jistě, porodila jsem děti a ráda se o ně starám, ale 15letý kluk už zvládne vstávat do školy sám a ví, kde má slipy a tička. Nejsem povinna mu stát za zadkem a kontrolovat, jestli má napsané úkoly. Nejsem zodpovědná za to, že tchyně omdlévá, když řeknu pr....
Občas si zajdem s mužem na pivo nebo já s kamarádkama na různá setkání, nejsem povinná hlásit všem, kam jdu, s kým tam budu a kdy se vrátím. Mužovi to nevadí, ale tchyně dělá ksichty. Přitom sama za mlada propařila noci na plesech a zábavách.
Ach jo, Lvice, tys mi otevřela skříň s óbr kostlivcem, ba ne, je to živé a setkávám se s tím denně.
Nechci působit jako bezcitný sobec, snažím se nevnucovat své názory (někdy je to hodně těžké), ale proč to dělají ostatní?


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#16 18. 7. 2007 10:11

sisa70
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 777

Re: Jak být sám sebou..?

Podle mně je "být sám sebou" ta nejpřirozenější věc. To, že s mým "nekonvenčním" chováním mají problémy ostatní je jejich věc. Já se teď po dlouhý době chovám tak, jak cítím a je mi fakt dobře. Problémy s tím měla celá moje rodina (mimo dětí). Největší oříšek byla moje máma a můj manžel. Vypadá to, že se s tím konečně smířili, zjistili, že mně stejně už nezmění. A protože vidí, že se mi bez masky žije mnohem líp, ani se o to nesnaží.
Byli jsme holt vychováni tak, aby jsme v očích druhých vypadali dobře, slušně a já nevím co ještě .....

Regi, to že učíš děti slušnému chování a občas mluvíš sprostě ... to se přeci nevylučuje, ne ?? Sprosté slovo použité v pravou chvíli je někdy vééélmi prospěšné. A děti přeci nemusí žít v představě, že maminka nikdy nevypustí sprosté slovo z pusy... důležité je se naučit, kdy ho použít.


Některý ženský jsou strašně dětinský. Nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila mi všechny moje lodičky. Woody Allen

Není tady

 

#17 18. 7. 2007 10:13

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jak být sám sebou..?

lvice napsal(a):

Být sám sebou. Je to hrozná dřina stolt. Neplním představy druhých, jsem zvláštní černou ovcí někdy označovanou jako divnou, jindy zase sobeckou.....  roll A pak se dostávám do sprchy výčitek, citového vydírání, slziček a mnohdy člověk podlehne dumbom. Když se stane, že přestanu být sama sebou a začnu naplňovat přání a touhy jiných, pak se cítím příšerně a mizerně, náladu mám na bodu mrazu a je to jen tím, že neposlouchám svou duši.......stolt. Člověk se denně dostává do kolotoče tužeb, očekávání, zažitých vzorců a ty ho prostě občas semelou cool.......

Snažím se být sama sebou, někdy jsem ale "donucena" udělat něco, co nechci a to jsem pak naštvaná a otrávená.

Není tady

 

#18 18. 7. 2007 11:26

x52658
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Hmmm,když to tak čtu,mě taky dělá vééélký problém být sama sebou.Vždycky mi tam zabliká červený světýlko-to by máma udělala líp.Tuhle jsem zrovna kupovala knedlík a co myslíte?No jasně,že mě napadlo,že máma by ho uvařila...Ale mě se nechce,tak ho stejně koupím,jenže ta myšlenka tam už je...No a taková lednice....no,však víte...
Jo Regi,se Silvestrem mám taky problém.S vánocema ne,ty miluju a mohla bych je mít 12x do roka,ale je fakt,že jsem jednou nenapekla cukroví a jak mi bylo trapně.Přitom to nikomu nevadilo!!!A s tím Silvestrem-to už sama se sebou bojuju asi 12 let.Protože naši se vždycky!!! tvářej,že jsme divný,že nikam nejdeme.Ale my to nemáme rádi,pokaždý jsme doma...Ale stejně rok co rok se cítím divně,protože ostatní přece někam chodí....

 

#19 18. 7. 2007 11:36

Iwett
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2006
Příspěvky: 56

Re: Jak být sám sebou..?

lvice napsal(a):

Být sám sebou. Je to hrozná dřina stolt. Neplním představy druhých, jsem zvláštní černou ovcí někdy označovanou jako divnou, jindy zase sobeckou.....  roll A pak se dostávám do sprchy výčitek, citového vydírání, slziček a mnohdy člověk podlehne dumbom. Když se stane, že přestanu být sama sebou a začnu naplňovat přání a touhy jiných, pak se cítím příšerně a mizerně, náladu mám na bodu mrazu a je to jen tím, že neposlouchám svou duši.......stolt. Člověk se denně dostává do kolotoče tužeb, očekávání, zažitých vzorců a ty ho prostě občas semelou cool.......

Zlatíčko, teď už se nedivím, proč ze sebe tahᚠsvé temné já......smile

Není tady

 

#20 18. 7. 2007 11:37

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jak být sám sebou..?

bazalka napsal(a):

Hmmm,když to tak čtu,mě taky dělá vééélký problém být sama sebou.Vždycky mi tam zabliká červený světýlko-to by máma udělala líp.Tuhle jsem zrovna kupovala knedlík a co myslíte?No jasně,že mě napadlo,že máma by ho uvařila...Ale mě se nechce,tak ho stejně koupím,jenže ta myšlenka tam už je...No a taková lednice....no,však víte...
Jo Regi,se Silvestrem mám taky problém.S vánocema ne,ty miluju a mohla bych je mít 12x do roka,ale je fakt,že jsem jednou nenapekla cukroví a jak mi bylo trapně.Přitom to nikomu nevadilo!!!A s tím Silvestrem-to už sama se sebou bojuju asi 12 let.Protože naši se vždycky!!! tvářej,že jsme divný,že nikam nejdeme.Ale my to nemáme rádi,pokaždý jsme doma...Ale stejně rok co rok se cítím divně,protože ostatní přece někam chodí....

Když je řeč o Silvestru, tak jsem nejraději doma. Děti si jdou za svou zábavou a manžel jde na společnou oslavou se sousedy. Jednak nemám pocit, že by se zrovna Silvestr měl nějak zvesela slavit a jednak ta společenská místnost, kterou tu máme, je pro mně, z nějakého důvodu, velmi nepříjemná. Prostě se tam necítím dobře. Dřív mi bylo docela smutno, že jsem sama, ale teď už je to v pohodě.

Není tady

 

#21 18. 7. 2007 11:38

Somaia
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Bazalko, bazalko... ty moje koření...... big_smile , co ti to ta maminečka naimplantovala do mozku.....  mě by to ani ve snu nenapadlo se s někým stále poměřovat, ani mi to na mysl nepřišlo.... chtělo by to jít opravdu do hloubky a po kořenech toho problému maminka-dcera. Mě by to děsně lezlo na nervy a určitě bych to chtěla jednou provždy uzavřít jako dočtenou kapitolu... fertig, poslední tečka a už nikdy více...... Co konstelace nebo kinezka??? Zkusíš něco nebo alespoň plánuješ??? Můžem i spolu... big_smile
Já z tebe pořád cítím, jak se nechᚠrodiči kontrolovat ale úúúplně ve všem, a to mi nějak hlava nebere.... prooooč???  co a jak mám nastavené ve své vlastní rodině je přeci jen a jen moje věc: a na silvestra , o dovolené nebo při kupování knedlíků!!!!! a je mi jedno co si o tom kdo myslí, říká nebo  se jen  tváří....opravdu.

 

#22 18. 7. 2007 11:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jak být sám sebou..?

Jak napsala lvice-"clovek se dostava do kolotoce ocekavani a hlavne zazitych vzoru atd. Nebot nenasloucha sve disi.
A tak ten kdo nenasel a nehleda svou dusi tak podleha nesmyslnym vzorum a manipulaci ostatnich a sve vlastni vuci druhym. Neni sam sebou.

Regino,lide nemaji radi ty co vybocuji z rady nebot takovy postoj nejsou schopni pochopit.Nekdy hlavne take proto ze zavidi. Drzi se svych starych vzoru a navyku a ocekavaji ze i ostatni tak budou cinit.
Nejsou schopni videt sve vlastni chyby v postoji a priznat si je.

Proc?
Protoze v tom figuruje lidske ego.
To ego je tim utrpenim a prekazkou na ceste za vlastnim stestim.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#23 18. 7. 2007 11:57

x52658
Host

Re: Jak být sám sebou..?

Somaio,s tebou všechno,ale když ty jsi táááááák daleko.... gratergratergraterpussa

 

#24 18. 7. 2007 11:59

sisa70
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 777

Re: Jak být sám sebou..?

bazalka napsal(a):

Hmmm,když to tak čtu,mě taky dělá vééélký problém být sama sebou.Vždycky mi tam zabliká červený světýlko-to by máma udělala líp.Tuhle jsem zrovna kupovala knedlík a co myslíte?No jasně,že mě napadlo,že máma by ho uvařila...Ale mě se nechce,tak ho stejně koupím,jenže ta myšlenka tam už je...No a taková lednice....no,však víte...
Jo Regi,se Silvestrem mám taky problém.S vánocema ne,ty miluju a mohla bych je mít 12x do roka,ale je fakt,že jsem jednou nenapekla cukroví a jak mi bylo trapně.Přitom to nikomu nevadilo!!!A s tím Silvestrem-to už sama se sebou bojuju asi 12 let.Protože naši se vždycky!!! tvářej,že jsme divný,že nikam nejdeme.Ale my to nemáme rádi,pokaždý jsme doma...Ale stejně rok co rok se cítím divně,protože ostatní přece někam chodí....

Bazalko, jsi jedináček?

...zbavování se závislosti na matce je fakt dřina, ale stojí to za to! Uvidíš, jak se ti uleví.


Některý ženský jsou strašně dětinský. Nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila mi všechny moje lodičky. Woody Allen

Není tady

 

#25 18. 7. 2007 12:00

x52658
Host

Re: Jak být sám sebou..?

No,to víš,že jsem.... grater

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů