Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 29. 7. 2009 9:19

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

javena napsal(a):

Nesedí doma, proč? va Jezdí s dětmi na dovolenou. Ale v partě, ve dvou s jinou maminou. To je celé. Jo, někdo jede s malými/ menšími dětmi sám. Každýho věc.
Vy tu děláte, jako že člověk, co eliminuje případné problémy je totální blb, co si přivolá nějaké neštěstí...
Kámoš jezdil na horský túry sám, jednou se vlekl několik kiláků se zlomenou nohou a po příjezdu řekl, jakou měl kliku, když padal, že tam nebyl šutr a nekřach se do hlavy.  Od tý doby je opatrnější - přitom do tý doby ho nenapadlo, že jemu se tohle může stát, protože je opatrnej... vissla

Jasně, záleží to na tom, jaká dovolená člověku vyhovuje. Někomu je třeba úplně jedno, kde je, jen když je tam parta, někdo chce třeba něco vidět. Některé mamince třeba vezmou dítě k moři prarodiče nebo otec, některé nikdo.
Nevím, od jakého věku jsi byla s dětmi sama Ty, já už od narození té druhé. Před tím jsem měla hodně kamarádů a kamarádek, ale o ženskou se 2 malými dětmi a bez peněz zájem strašně rychle slábl. Nabízeli mi, a jedu na dovolenou s nimi, ale na dovolené jako oni jsem nikdy neměla peníze. Zkoušela jsem jezdit na dovolené pro maminky s dětmi, co jsou samy společně s maminkami co jedou bez tatínků, ale dobré to nebylo, maminy tam seděly u chaty, pily kafe a cpaly se sladkostmi a žvanily. Někomu to vyhovovalo, mně teda ne.  Navíc pobyt někde v chatě na Vysočině vyšel drហnež to moře.
Já jsem dělala několik let průvodkyni, tak jsem věděla, co můžu čekat a věděla jsem jak to řešit.
Ty maminky, co znám a jezdí samy teď už mají často i určitou představu, kam by chtěly a co by chtěly dělat a jdou za tím.

Někdo holt jezdí jen s někým, někdo sám. Znám hodně maminek, co jezdí samy ale nikomu to nenutím.

Není tady

 

#52 29. 7. 2009 9:21

Blossom
Host

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Vy si holky ty problémy snad přitáhnete samy. Nejen Olympie.
Znám řadu samoživitelek, co nikoho nemají a řeší - k moři buď s dětmi sama, nebo vůbec a jely s tím že se nic nestane. A taky si nepamatuji, že by se nějaké něco závažného stalo. Je to i o zkušenostech a o psychice.


Nemůžu si pomoct, ale mě teorie "přivolávání si" obecně hojně používaná na celém Babinetu, zvláště v takovýchtou souvislostech, přijde jako naprosto zcestná, a taky trapná.

Ano, přivolávání funguje, když například někdo jde na konkurs s myšlenkou - na to nemám, to místo nedostanu. Tváří se nezvózně a poraženecky a to místo tím pádem skutečně nedostane.

Ale jak si někdo přivolá např. poruchu na autobusu? Vlnu tsunami? Nebo zmiňovaný infarkt u účastníka zájezdu? A to si ten infarkt přivolal kdo jako? - ten dotyčný, nebo ten průvodce, a nebo ti spolucestující va ?? Protože problém s tím, v různé míře, mají nakonec všichni.

A že by to tedy bylo o zkušenostech a o psychice? Podle mě - naprostá blbost. Znám jedny moc fajn lidi, celý život jezdili do rumunských hor, později i se synkem. Zkušeností s cestováním měli víc než možná my všichni tady na vlákně dohromady a psychiku naprosto v pohodě - neznala jsem vyrovnanější, pozitivnější a spokojenější  lidi.
Až pak jednoho dne, v těch rumunských liduprázdných horách toho tátu stihl infarkt - na místě zemřel. Jeho manželka zůstala u něj, 16ti letého syna poslala s rummunským slovníkem do mnoho km vzdálené vesnice, a zařídí co je třeba. Zařídil, i když až druhý den - přivedl doktora, pohřebáky atd., atd. Po praktické stránce to zvládli. Psychicky se s tímto hororovým zážitkem vyrovnávají už pár let.

Podle mě tato teorie Něco zlého se ti přihodilo = můžeš si za to sám, protože jsis to přivolal je naprosto zcestná, praštěná a taky nehumánní. proboha, příště, než toto zas někde použijete, zamyslete se nad tím trochu...

Upravil(a) Blossom (29. 7. 2009 9:24)

 

#53 29. 7. 2009 9:26

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Javeno, jestli vidíš v našem psaní, že někoho nazvýváme blbem, tak to je fakt jen tvůj problém a neber si to osobně. Nic takového to nepadlo wink
Jen prostě nechápu, jak si člověk může kazit dovču tím, že automaticky předpokládá nějaký průšvih. Chápu, že to záleží na nátuře.

A tím, že se bojím, že se mi něco stane, tak ono se většinou stane, protože to je zákon přitežlivosti:))

Takže zakladatelce radím, jeď sama a uvidíš, že se na dovče klidně s někým seznámíš a užiješ si to dle svého.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#54 29. 7. 2009 9:28

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

No vidíš, Bloosom Rumunsko znám taky, Albanii, Makedonii. Ukrajinu.
Asi je to opravdu o tom, kolik jsi toho zcestovala, zažila a jaký na to mᚠnáhled.
Ten infarkt dostal na kole na Ukrajině. A ten pán si za to mohl sám, protože mu bylo kolem 60ti, bylo vedro a chtěl se vyrovnat své o 10 let mladší namakané družce:)
Zase na druhou stranu, dobrá smrt, že to bylo prd a hned.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#55 29. 7. 2009 9:40

Blossom
Host

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Klubko, tak to jsme se třeba v tom Rumunsku možná někde kdysi potkávaly: Rumunské , částečně i bulharské, a tehdy i jugoslávské hory (Prokletije na hranici s Albánií, Durmitor apod.) mám prochozené, jezdívali jsme tam s partou, bez cestovky, na divoko, pod stan nebo pod širák, a ty zážitky jsou nezapomenutelné. Dál jsem sjezdila kus Evropy a kousek Asie už pak v manželství, většinou s cestovkami na cyklo a turistických zájezdech.
Pak jsem už sama s dětmi projezdila část Itálie, Rakouska, Holandsko, Francii, no a výlety po Čechách ani nepočítám.

Tak nějak nevím, kde vznikl podklad k tomuto příspěvku:
Přesně, jak píše Amely, jak to mají dělat samoživitelky. Asi sedí tedy se dvěma dětmi doma

Já osobně nikomu sedět doma nedoporučuji.
Mnoho dovolených i sama s dětmi jsem si báječně užila. A pokud to, že jsem v rámci tématu tohoto vlákna upozornila i na rizika (která jsem i sama okusila) pochopil někdo jako radu - seďte raděj s dětmi samy doma, tak to pochopil tedy špatně.

 

#56 29. 7. 2009 9:41

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Blossom napsal(a):

Vy si holky ty problémy snad přitáhnete samy. Nejen Olympie.
Znám řadu samoživitelek, co nikoho nemají a řeší - k moři buď s dětmi sama, nebo vůbec a jely s tím že se nic nestane. A taky si nepamatuji, že by se nějaké něco závažného stalo. Je to i o zkušenostech a o psychice.


Nemůžu si pomoct, ale mě teorie "přivolávání si" obecně hojně používaná na celém Babinetu, zvláště v takovýchtou souvislostech, přijde jako naprosto zcestná, a taky trapná.

Ano, přivolávání funguje, když například někdo jde na konkurs s myšlenkou - na to nemám, to místo nedostanu. Tváří se nezvózně a poraženecky a to místo tím pádem skutečně nedostane.

Ale jak si někdo přivolá např. poruchu na autobusu? Vlnu tsunami? Nebo zmiňovaný infarkt u účastníka zájezdu? A to si ten infarkt přivolal kdo jako? - ten dotyčný, nebo ten průvodce, a nebo ti spolucestující va ?? Protože problém s tím, v různé míře, mají nakonec všichni.

A že by to tedy bylo o zkušenostech a o psychice? Podle mě - naprostá blbost. Znám jedny moc fajn lidi, celý život jezdili do rumunských hor, později i se synkem. Zkušeností s cestováním měli víc než možná my všichni tady na vlákně dohromady a psychiku naprosto v pohodě - neznala jsem vyrovnanější, pozitivnější a spokojenější  lidi.
Až pak jednoho dne, v těch rumunských liduprázdných horách toho tátu stihl infarkt - na místě zemřel. Jeho manželka zůstala u něj, 16ti letého syna poslala s rummunským slovníkem do mnoho km vzdálené vesnice, a zařídí co je třeba. Zařídil, i když až druhý den - přivedl doktora, pohřebáky atd., atd. Po praktické stránce to zvládli. Psychicky se s tímto hororovým zážitkem vyrovnávají už pár let.

Podle mě tato teorie Něco zlého se ti přihodilo = můžeš si za to sám, protože jsis to přivolal je naprosto zcestná, praštěná a taky nehumánní. proboha, příště, než toto zas někde použijete, zamyslete se nad tím trochu...

Blossom - žij a nech žít. Nepsala jsi to náhodu Ty?  Každý se holt k životu staví trochu jinak.

A Chorvatsko s cestovkou nejsou opuštěné hory. To já jsem v životě měla větší strach když jsem zůstala s miminem a 3 letým děckem v bytě sama.  Kdyby se mi tehdy něco stalo, tak mne nikdo nenajde a ty děti by tam asi zahynuly se mnou - samy by si nepomohly, našli by nás  tam kdo ví kdy.
S tou cestovkou kolem mne byli aspoň lidi.

Není tady

 

#57 29. 7. 2009 9:51

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Nenazýváte nikoho blbem, ale vyznívá to tak. Můj názor. smile
Už jak napsala blossom, že se na těch kolech zamyslela, co by se stalo, kdyby...
Když jsem byla sama, jezdila jsem v pohodě a moc se nad tím nezamýšlela, kolikrát jsem nebyla ani připojištěná... Namátkou si vzpomínám, jak jsem v Iošce vyhupla dřív z autobusu a než mi to došlo - odjel. lol
S dětmi je to jiné, když  jsem absolvovala sama dovču pod stanem, děti byly malé (holka ještě v plenkách), v záloze jsem měla domluvené auto, kdyby něco...
Nejde přece vždycky o katastrofy.
Jednu dovču mě cosi kouslo do nohy, nebýt tam manžel případně kamarádka (u samoživitelky), seděli bychom u stanu, já haksnu v zábalu - zánět jako Brno, koupání těžko, nemohla jsem vůbec chodit... Pro mě byla dovča na pytel, ale děti si ji i přesto užily. Minulý rok jsme kámošce brali děti na výlet, ona zůstala v chalupě neb probl..la celou noc. Kdyby jela sama, děti by šli do prčic...
Takže k tématu - sama bych jela, s dětmi v partě/ ve dvou (stejná krevní skupina - souhlasím s amely, brblající děti a maminka plážovka není na výšlap to pravé ořechové) a se staršími (17 jak psala Rosamunda klidně, to už jsou habáni, co tě ochrání... wink)

Upravil(a) javena (29. 7. 2009 9:57)

Není tady

 

#58 29. 7. 2009 12:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Javeno, co v mém příspěvku chceš vidět, to v něm klidně vidíš.
Bloosom nejezdím s cestovkou. Jezdím pro cestovku. Jinak sama taky širák spacák a frrr pryč.
No a já jsem fakt ráda, že patřím k těm, kteří se na dovolenou těší a opravdu nepředpokládají, že bude obdobím stresů, nástrah, karambolů.
A když už nějaké nastaly, vždy se to selským rozumem vyřešilo.
Takže zítra už se těším na dvou denní dovču a na slaňování v Broumovkách:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#59 29. 7. 2009 15:06

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Me napsal(a):

Prostě bez partnera, bez kamarádky...???Pište, jak to vidíte..já bych se totiž letos chtěla podívat do Turecka, ale z mých bližních se mnou nikdo nechce, tak zvažuji tuto variantu...máte s tím někdo zkušenost/i?

Soudě podle toho, že Me se tu objevila naposledy 26. 6. 2008 20:45 - tak možná nakonec sama do Turecka jela.
(zřejmě si ji tam Turci nechali - což se prý v Turecku stává...) dumbom

Není tady

 

#60 29. 7. 2009 15:23

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Vachu napsal(a):

Me napsal(a):

Prostě bez partnera, bez kamarádky...???Pište, jak to vidíte..já bych se totiž letos chtěla podívat do Turecka, ale z mých bližních se mnou nikdo nechce, tak zvažuji tuto variantu...máte s tím někdo zkušenost/i?

Soudě podle toho, že Me se tu objevila naposledy 26. 6. 2008 20:45 - tak možná nakonec sama do Turecka jela.
(zřejmě si ji tam Turci nechali - což se prý v Turecku stává...) dumbom

A stala se sedmou ženou sultána Solimánského, že jo.

Není tady

 

#61 29. 7. 2009 16:28

Olympia
Host

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

amely: Vy si holky ty problémy snad přitáhnete samy. Nejen Olympie.........

Amely, kliidek.
Zadne problemy na me neprivolavej. Ja mam deti uz dospele smile

Otazka znela – jeli byste sami…? Moje odpoved byla – ze bych nejela s malinkymi detmi, s vetsimi ze bych jela.
A doma jsme nesedeli, jezdili jsme na hory a za babickou na chalupu, kde se deti vydovadely v pohode. Dodnes na to vzpominaji, jak jsme chodivali do lesa, na prochazky a na tury…a nevypada to, ze by mely trauma z toho, ze nebyly u more v batolecim ci rane skolnim veku. smile

 

#62 19. 9. 2017 15:43

jarka.modra
♥♥-----
Registrovaný: 8. 6. 2015
Příspěvky: 60

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

Ja bych se taky klidne vydala sama na dovolenou. Ale jedine s tim ze bych si tam pak nakoupila hodne veci jako obleceni a tim padem bych potrebovala i obri kufr haha big_smile nastesti ten muj je ale dost velkej.

Upravil(a) AndreaP. (20. 9. 2017 12:19)

Není tady

 

#63 25. 1. 2018 13:31

Kajojinka
♥------
Registrovaný: 5. 6. 2017
Příspěvky: 14

Re: Jeli byste na dovolenou k moři samy?

´Ty jo ještě do turecka sama bych se bála...I celkově by mi bylo smutno na té dovolené myslím si že nejlepší je to ve dvou nebo v partě smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů