Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 6. 2007 11:56

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Pes alebo fenka?

Ahoj, neviete mi poradi? Chceme šteniatko Nemeckého špica a nevieme sa rozhodnú či psa alebo fenku. Nechceme šteniatka, radšej by sme fenku dali vysterilizovat (neviete kožko to priemerne stojí?? aky je mininalny vek na sterilizaciu??). Ale ak by sme mali psa, musel by by tiež kastrovaný (keďže už sme psa mali, ale bol to kríženec boxera a labradora a bol strašne divoký. Najhoršie bolo keď nám chytil nohu a začal... usch . Tiež by som chcela vedie priemernú cenu atď.)
Viem že fenka je prítulnejšia.....ale šteniatka fakt nechceme....    Pes je zasa vežmi divoký.....najhorší je prvý rok.....
Prosím, napíšte svoje skúsenosti.....

P.S.: Nie sme vežmi skúsení chovatelia, nᚠprvý psík zomrel ako 9-mesačný gratergrater

Ďakujem vežmi pekne godlike , PA


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#2 30. 6. 2007 13:12

Berry
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 11. 11. 2006
Příspěvky: 6418

Re: Pes alebo fenka?

Ahoj Angelicku, já sice taky vůbec nejsem zkušená chovatelka, máme doma 1,5 roku starého voříška z útulku - je to pes a první rok opravdu divoch!! Na jaře jsme si k němu pořídili fenku zlatého retrívra, jsou spolu teď naprosto nerozlučná dvojka, ale potíž jse právě, že pes a fenka... par
Takže mám úplně čerstvou zkušenost s kastrací fenky - včera odpoledne!! Věk nám řekli od 6 měsíců, ale včera měli volný termín, tak už ji vzali, 6 měsíců jí bude za týden, to nehraje takovou roli. No a cena je u nás necelých 4.000,- i s antibiotiky, která jsme dostali na týden. Zatím je jí ještě dost nanicovatě, včera spala nebo zvracela, museli jsme jí jen vlhčit jazyk, vodu neudržela. V noci pila a ráno snědla několik piškotů a už s velikou chutí. Jenže antibiotika jsme jí musela dát s kouskem lančmítu - bez masa do ní lék nevpravím. Po hodině zvracela znova, ale snad se lék mezitím v ní rozpustil a něco zůstalo. Pak znovu pila a teď spokojeně spí. Jo, a noc proplakala grater . Jizva vypadá proti včerejšku už líp, ale musíme ji pořád chránit - udělali jsme jí takový speciální legrační obleček - aby si to neolizovala - a taky, aby pes jí to nějak nepoškodil, i když ho hlídáme.. je bez ní špatnej, tak ho občas k ní pustíme,očuchá si ji, ona jeho a pak ho zabavíme jinde. Operace proběhla včera odpoledne a od pondělka za týden jí budou vyndavat stehy a to už by měla být naprosto fit.
Jinak jako fena od malička je sice hodně hravá (jako každé štěňátko) - ale zatím se projevuje jako úžasný kliďas, sice všechno ohryzává, to k tomu věku prostě patří a u retrívrů prý obzvl᚝, ale je to mazel hjarta . Pes je takovej věčně rozlítanej, uštěkanej a trochu netýkavka, mazel to není, i když je to nᚠmiláček... ale taky nevíme, co má v sobě za předky.... Takže máme doma psa i fenku a spokojenost, je s nimi legrace (i starosti).

Takže tak asi, to je moje naprosto čerstvá zkušenost, zatím jsem sama zvědavá, jak to bude s hojením pokračovat dál. Měj se hezky a šastnou ruku při výběru štěňátka!!!

Není tady

 

#3 30. 6. 2007 13:25

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Ďakujem, potvrdila si mi, že psy sú divokejší a fenky pokojnejšie tummenupp

Upravil(a) Angelicek1 (30. 6. 2007 13:26)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#4 1. 7. 2007 0:28

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Pes alebo fenka?

Tak já Ti asi zkazím náladu, ale můžu Ti říct, že já měla dohromady fenku a psa a pes byl proti fence zlatíčko. Tedy, zlatíčka byli oba / pejsek umřel grater / ale na výcvik byl pes daleko chytřejší a hlavně od počátku klidnější. Sára byla neuvěřitelný torpédo. Dnes je jí 7 a je úžasná, ale první rok dumbom Kamarádka má to samé. Moc rády diskutujeme o tom, jak nám někdo poradil, že fenky jsou klidnější. big_smile
Je to prostě pes od psa. Každý je jiný. wink


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#5 2. 7. 2007 7:32

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

No, tak včera sme sa boli pozrie na šteniatka a vybrali sme si psíka, taký bielučký s čiernym fliakom na ušku a zadočku tongue Takže tak o týždeň si ho babka bude môc zobra big_smile A ešte jedna otázočka, chceme necha psíka hneď od začiatku len na záhrade (kvôli veeeeežmi negatívnym skúsenostiam s prvým psom), neublíži mu to? Veža susedov malo psíkov tiež od začiatku vonku, skučali 1-2 noci ale potom boli v pohode. Čo myslíte????

P.S.: A nejako ich da dokopy s mačičkou?? Nᚠkocúrik má už 2 roky, ale s predošlým psom nevychádzali (pes bol dvojnásobne väčší), ale tento by mal by strednej vežkosti. Dá sa to nejako??

Upravil(a) Angelicek1 (2. 7. 2007 9:27)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#6 2. 7. 2007 10:33

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Pes alebo fenka?

Já si vybrala fenku, nechtěla jsem, aby furt něco očúrávala. 3 noci kvílení po příchodu mám taky za sebou, ale v Praze...tady v tom hnusu na ulici, mne prostě do postele NESMELA. Vydržela jsem, pes věděl, kde má místo.
Na gauč mohla jenom čerstvě vykoupaná, jinak měla své místo. Ta má psice ...měla totální nezájem o "kluky", jenom provokovala a pro "uklidnění", matka ji naučila dělat to,co dělají kluci.Takže na každou nastrčenou nohu naskočila  a regulérně ji "vojela"....
Ze zkušenosti...dej psa i kočku dohromady a uvidíš, jak se snesou. Jejich "cítení" člověk neovlivní.

Není tady

 

#7 2. 7. 2007 11:29

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

No, tak dúfam že s týmto psíkom sa znesie, pretože naposledy sa psa tak bála, že vyliezla na strechu garáže a nechcela zliez. Zliezla len keď bol pes na prechádzke. Takže keď som chcela kocúra nakŕmi, tak som za ním liezla na strechu(ujeté dumbom ) a babka na strechu nevyliezla, tak mu jedlo musela iba hádza. Našastie je garហnižšia než dom. Ách jóóó..... to zas budú starosti roll

Upravil(a) Angelicek1 (2. 7. 2007 11:30)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#8 2. 7. 2007 12:36

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Pes alebo fenka?

Ja mam kocku a dva psy v byte, a je to naprosto bez problemu.

A nechat male stenatko samotne na zahrade , to snad nemyslis vazne . Pes je nejstastnejsi se svoji smeckou  a ne sam oddelen od ostatnich .

Není tady

 

#9 2. 7. 2007 12:40

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Ale veď on nebude stále vonku, len cez noc, aby strážil. Cez deň bude predsa s nami


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#10 2. 7. 2007 12:49

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Pes alebo fenka?

Angelicek1 napsal(a):

Ale veď on nebude stále vonku, len cez noc, aby strážil. Cez deň bude predsa s nami

a jak to budeš dělat v zimě - přes den bude v teple a na noc půjde na ten mráz???  To se brzo nachladí...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#11 2. 7. 2007 13:28

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

nebude celý deň dnu, len ak bude chcie. Inač pokiaž viem, u psov ubytovaných celoročne vonku sa to v zime, ak chceme psika zobrat dnu robi tak, ze sa da na "akože prestupnú stanicu", čiže na chvížočku do garáže(1-2hodinky) a potom do domu, ak ho potom dávame von, tak znova garហa potom von. Veď my ho nechceme necha samučkého vonku, bude v kontakte s žuďmi, ale zároveň bude celoročne ubytovaný vonku, pretože je to strážny pes.

Upravil(a) Angelicek1 (2. 7. 2007 13:51)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#12 2. 7. 2007 15:51

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Pes alebo fenka?

S kočkou problém nevidím. Na chatě se k nám přidalo kotě. Můj starý NO se s ním skamarádil, dovolil mu žrát ze své misky, nosil mu nejlepší kousky masa. Byl nešastný, když kotě přejelo auto a pořád je hledal a v noci a ně čekal. Na venkově je obvyklé, že i malá štěňata nechávají venku a domů si je vůbec nepouští, maximálně jim udělají pelech v garáži. Ale je mi jich líto, můj pes vyžaduje pozornost 18 hodin denně.

Není tady

 

#13 3. 7. 2007 7:36

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Ďakujem za rady, tak snáď to výjde. Takže rozhodnuté, bude to psík (Bimbo) a s kocúrikom sa ho pokúsime zoznámi.  A k tomu ubytovaniu, psík ubytovaný celoročne vonku neznamená opustený(alebo tiež že je tam celodenne), taktiež ako psík ubytovaný celoročne v byte, že má stálu pozornos. Ja som len chcela vedie, že približne do kožkých týždňov/mesiacov by psík mal spa pri človeku, resp. kedy si psík zvykne na nový domov natožko, aby vonku mohol spa pokojne. Veď cez deň nebude sám, buď bude s nami, alebo my s ním, záleží to od počasia, aby nám neochorel. Lebo toto viem, psa sme už mali, len neviem tie začiatky, pretože predošlý pes sa narodil v zime a bol hladkosrstý, tak ho strýko mal v byte až 4 mesiace.


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#14 3. 7. 2007 12:27

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Pes alebo fenka?

Nᚠsoused má štěně čuvače a od dvou měsíců (od února) ho má venku, na noc v garáži. Domů si ho nikdy nevzali, prý aby jim neponičil koberec. Zpočátku v noci vyl.

Není tady

 

#15 3. 7. 2007 12:45

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Chudáčik, práve to nechcem aby sa bál.


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#16 3. 7. 2007 12:45

Dra
♥------
Registrovaný: 2. 7. 2007
Příspěvky: 15

Re: Pes alebo fenka?

Asi sem píšu pozdě protože už ti poradily ale já mám lepší zkušenosti také s fenkamma... Jsou menší a mazlivější pes je naproti tomu větší v kohoutku a je bojovnější a agresivnější.....


Jak se budete chovyt vy k ostatním, oni se budou chovat k vám....

Není tady

 

#17 3. 7. 2007 13:09

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

V pohode, ešte nie je pozde, psíka ešte nemáme, len sme si ho boli vybra smile Ale zasa na druhej strane, budeme sa ho snaži čo najlepšie vychováva. Ale ak bude príliš divoký, dáme ho sterilizova. Neviete aký je minimálny vek pre sterilizáciu psíka?


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#18 3. 7. 2007 14:50

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Pes alebo fenka?

Angelicek1 napsal(a):

Ale veď on nebude stále vonku, len cez noc, aby strážil. Cez deň bude predsa s nami

Tak to jo. Jsem to špatně pochopila, ale jako štěnátko, bych ho tam stejně nenechala, to toho ještě moc nepohlídá a myslím, že by mu tam bylo samotnému smutno.

Není tady

 

#19 3. 7. 2007 14:53

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

rock Nenecháme ho ako šteniatko, ja som chcela vedie že asi odkedy by mohol spinka vonku, kedy sa už nebude bᝠa nebude mu smutno?

Upravil(a) Angelicek1 (3. 7. 2007 14:54)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#20 3. 7. 2007 14:53

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Pes alebo fenka?

Angelicek1 napsal(a):

V pohode, ešte nie je pozde, psíka ešte nemáme, len sme si ho boli vybra smile Ale zasa na druhej strane, budeme sa ho snaži čo najlepšie vychováva. Ale ak bude príliš divoký, dáme ho sterilizova. Neviete aký je minimálny vek pre sterilizáciu psíka?

není potřeba ho kastrovat, to není žadný lék na divokost, stačí kvalitní výchova a zájem o psa. Jde o špice a ne  o nějaké agresivní plemeno ne ?

Není tady

 

#21 3. 7. 2007 14:54

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Ano, iba špic, stredná vežkos


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#22 3. 7. 2007 14:54

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Pes alebo fenka?

Angelicek1 napsal(a):

Nenecháme ho ako šteniatko, ja som chcela vedie že asi odkedy by mohol spinka vonku, kedy sa už nebude bᝠa nebude mu smutno?

Musíte ho na to pomalu zvykat a on si sám řekne , co mu vyhovuje. Ale nemám skušenosti, já mám psy v bytě.

Není tady

 

#23 3. 7. 2007 14:55

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Pes alebo fenka?

Angelicek1 napsal(a):

Ano, iba špic, stredná vežkos

tak nechápu, proč ho chceš kastrovat.

Není tady

 

#24 3. 7. 2007 14:59

Angelicek1
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 75

Re: Pes alebo fenka?

Ja som to písala len v súvislosti s tým, čo písala Dra, že so psíkmi má skúsenosti také, že sú bojovnejší, agresívnejší. Ale ažko hovori aký bude, ešte ho nemáme doma. Nechcem ho kastrova len tak, iba ak bude vážny dôvod, čo dúfam že nebude roll

Upravil(a) Angelicek1 (3. 7. 2007 15:05)


„Otázka, trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“ Albert Einstein
„Dům nestojí na zemi, ale na ženě.“ mexické přísloví

Není tady

 

#25 11. 7. 2007 8:57

host eska
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 1299

Re: Pes alebo fenka?

Teda já  myslím, že na hlídání je lepší pes. A na zahradu klidně psa, nepotřebujete fenku.

Já taky nejsem extra chovatel, mám jen jednu fenku, navíc bezproblémovou, ale tohle jsou takový základy.
Co štěnátko naučíš , když je maličký, takový potom částečně bude. Myslím, že by sis měla koupit knížku o výchově pejsků, když si to nepamatuješ, bude ti určitě moc pomáhat. První období(týdny a měsíce) života ho ovlivní na celý jeho zbytek. Tak to období nepropásni.
Naučte ho, a se naučí vás následovat, zvolna ho seznamujte s obojkem a vodítkem a v prvích týdnech byste se měli postarat, aby neprožil žádné větší trauma, žádné příliš hlasité zvuky ani agresivní setkání. Postupně byste ho měli zvykat na návštěvy a i s tou kočkou by se měl seznámit za vaší přítomnosti. Taky ho brát na procházky a seznamovat s různým prostředím, a pak třeba cesta k veterináři pro vás  i pro něj není utrpení. Kdy bude připravenej spát venku je asi i individuální. Taky s tím nemám zkušenost. Ale tipla bych tak nejdřív v 4 měsících.


všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů