Oznámení

22. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

22.června : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 29. 6. 2007 0:04

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Jaký je váš názor na to, že Čecháček pije místo aby žil?

Chci jenom podotknout, že byly doby, kdy jsme coby národ, stát, země, oblast, nebo já nevim, jaký celek (vzhledem k Zeměkouli celkově), byli mezi prvníma. Kde jsme dnes? Nechci vyprovokovat "rýpárnu", jenom mě zajímá, co si myslíte, že může být důvodem, že "majinkatej čecháček se nechal takhle zdevastovat"? grater

Upravil(a) LViktorka (4. 7. 2007 13:19)

Není tady

#2 3. 7. 2007 10:52

Décima
♥♥♥♥♥--

Re: Jaký je váš názor na to, že Čecháček pije místo aby žil?

Myslíš "to mezi prvníma" 1.republiku? Prý byla čs koruna pevnějsí než dolar. Bude to asi tím, to jsem někde četla, že, po rozpadu Rakouska Uherska zůstalo v Čechách asi 80% průmyslu, takže jako stát jsme dostali dobrý počátek. Hodně vyspělé byly i Sudety. Ostatně slyšela jsem názor, že Masaryk chtěl proto Slováky, aby Československo byl více slovanský stát, v Čechách i na Moravě bylo tak 4 milony Němců. Stačilo se pomáhat v průmyslu, školství  i Slovákům, taky dle možností Zakarpatské Rusi. Za války nebyla země taky moc zničená, takže je otázka, proč jsme tam, kde jsme. Určitě má vinu i nástup komunistů k moci. Hodně lidí, inteligence, emigrovalo v 48. roce, pak v 68. roce. Dost lidí bylo z politických důvodu v 50. letech uvězněno. Nebojím se říci, že jsme jako národ stratili tak dost velký kvalitní genetický potencionál .... Podle mého bude zase 40 let trvat, než se to "srovná". Teď jsou u moci bývalí komunisté, co si budem povídat, nebo jejich potomci, protože tatíčkové měli styky a Know-how, vznikly různé hospodářské mafie. Stát pustil z rukou rodinné stříbro, za Prahou a jinde se ničí kvalitní zemědělská půda, na které naši předci v potu tváře hospodařili stovky let, teď je tam beton a velkohaly, sklady. U moci jsou gangsteři, kteří vyrostli na mamonu, na státem schválených  úplatkách - různé provize atd... Ale žádný strom neroste do nebe. Tihle raci, musí vymřít, pak snad to bude jakž takž v normálu. Otázkou je, jaký příklad dají mladé generaci, jak se ona v budoucnosti vzpamatuje.
To, že tento národ "nepadne" mě přesvědčuje, že přeze vše jsme kulturní národ, jsme zvyklí na určitou životní úrověň, máme rádi dobré jídlo, hezké byty, domky, zahrádky...., jsme fleksibilní, nebojím se říci až mazaní. Myslím, že v podstatě nejsme o nic víc "zdevastovaní" než národy v okolí.... Globalizace je kolem všude, svět se "zmenšuje". Jde taky především o to, aby to svinstvo-odpad, které po sobě člověk nechává, uměl taky účelně zlikvidovat , přestal devastovat přírodu, nechtěl víc než opravdu potřebude.... ale to je jiné téma...

Není tady

#3 4. 7. 2007 13:46

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Ahoj, už jsem ani nevěřila, že se vůbec někdo ozve. Tvá odpověď je rozsáhlá, je vidět, že se zajímáš o toto téma. Nemám takové historické znalosti, tedy jenom ty ze školy a mám obavu, že v době mých školních let jsme měli poznání poněkud "upravené" pro potřeby totality. Stejně mi to vždy vrtalo hlavou, jak je to možné, že jsme tak hluboko klesli, selský rozum mi našeptává, že když kdosi kdysi byl na nějaké úrovni, tak by rozhodně měl jít vpřed a ne se vracet, rsp. zaostávat. Je těžké pro mne strávit, že proto, že jsme si "pustili z rukou rodinné stříbro", a že "nám emigroval kvalitní genetický potenciál"..., jsme se dostali na úroveň a já se taky nebojím říct, že "rozvojových zemí". Pořád jsem přesvědčena, že Čecháček je hrozně chytrej, možná trochu línej, ale to se dá dohnat zase tím roztomilým "švejkovstvím", kterému ty vyspělejší země možná nerozumí, ale rozhodně ho obdivují...
Myslím, že v době, kdy jsme měli světoznámé sklo, strojírenství, obuv od Bati atd., se stalo něco, kdy jsme "nějak zblbli, pomátli se, nebo nevím co", a svoji slávu a dost dobrý rozjezd a pozici jsme si nechali z nějakého důvodu proklouznout mezi prstama.

Tvůj poslední odstavec je trošilinku optimistický, povzbuzující, srší z něj tvá víra v to, že nepadneme zcela na dno, ale víš, toto já dnes už postrádám. Děsí mně, že v mých představách náš národ svůj "zbylý potenciál" utopí v alkoholu, mám pocit, že lidi cítí, že mají cosi udělat, ale dnes už nevědí, co, a tak to své nutkání systematicky oblbují chlastem. Teď nemluvím o bezdomovcích, odepsaných grázlech a tak, ale spíš o těch opilých lékařích, učitelkách, hercích, zdrogovaných umělcích...prostě podle mně i celebrity, které mají moc a "myslí to úpřimně", vlastně nevědí, co s ní. Jo, jo, buď odejdou do civilizovanější země, anebo tady po možná několikati nezdařených pokusech udělat pro nápravu aspoň cosi, stejně rezignují. Smutné. skurt

Upravil(a) LViktorka (4. 7. 2007 13:48)

Není tady

#4 11. 7. 2007 13:09

Décima
♥♥♥♥♥--

Viktorko, neřekla bych, že dnes se pije více než třeba za komunistů, živě si pamatuju, že tehdy se pořád  v práci něco slavilo. Problémem asi je, že teď je člověk nějak víc ve stresu, vlády se často mění, nevíme, co bude za pár let, jak se zase změní zákony, bude nám stačit plat na činži, plyn a elektriku... ?  Vzpomínám, jak jsme se ve 20ti těšili na franc. krimi seriál v televizi,  dnes jsme tím vším přesyceni, nějak člověk překonzumovatěl, ale na druhou stranu spousta lidí se vrhá na "duchovno". Ano, objevily se tady bohužel  tvrdé drogy, tak to bych tvrdě trestala. Jako středostavovská žena tehdy (za komoušů) i teď , mohu říci, že se mi žilo snadněji (práce zaručena, státní bydlení se nějak schrastilo), ale to jak se člověk staví k životu asi nezáleží na režimu. Živě si pamatuju, jak v 80.letech manžel. když viděl TV noviny a sjezdy komunistů, říkal, že by vzal kulomet... a nyní poslední roky říká to samé... Taky mě štvou ty rádobycelebrity a Vyvolení, zvlášť jaký dávají příklad mladým. Vyvalený zadky, mluva kanálníků. Mám syna 21 let a můžu říct, že mě moc mrzí, že už není povinná vojna. Zrovna nedávno jsem četla článek jednoho psychologa, že vojna byla takový iniciační moment, kdy se mladý muž tak nějak "odstřihl" od dětství, jako v kmenovém společenství, že to je pro mladé muže důležité... tak nevím, ale speciálně můj syn by potřeboval vojnu jako koza drbání... Bohužel doba je taková,že lidi mají k sobě daleko, nemají čas pod.. moje babička žila v zapadlé vesnici na Slovensku, když měla trápení, přeskočila potok a šla se vypovídat k sestrám, sestřenicím, tetkám, lidi měli k sobě blíž ... Na povídání při draní peří vzpomínám dodnes. Babička měla 8 dětí, znala jen práci okolo dětí, na hospodářství, měla dvě krávy, prala v neckách, děda zemřel ve 45 letech , ale byla veselá, ráda zpívala a mám podezření, že byla možná šťastnější než leckterá z nás. Kdoví, možná, že naši vnuci budou zase říkat, že mi jsme žili oproti nim v ideálnější době... Takže, kde je asi ta lepší civilizace hmm

Není tady

#5 12. 7. 2007 0:30

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Mám zde dlužnou odpověď, nejsem pánem svého času (zatim), omlouvám se, určitě chci s tebou mluvit...

Není tady

#6 16. 7. 2007 6:44

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Dobrá, proč je dnes člověk víc ve stresu? Změna režimu, o kterém každý řiká, že lidi "dusil", by měla národu prospět a lidi stresu zbavit, a ne na ně uvalit daleko těžší trauma. Ten počáteční chaos z uvolnění morálky (anarchie?-co se předtím nemohlo, to se teď všechno smí...až do extrémů) - dobře, chápu, ale vždyť máme po té slavné revoluci skoro dvacet let a myslím, že padáme čím dál hlouběji... ani nevim, jestli dnes máme něco, čím bysme se mohli ve světě pochlubit, kromě Kožených, Krejčířů, poblblých státníků s mladýma milenkama, práchnivějícího Gotta a Vondráčkové...
Nezdá se mi, že statistika, že nám přibylo milionářů svědčí o tom, že život většiny lidí se zlepšuje, dokonce mám pocit, že těch milionářů pribývá úměrně k tomu, kolik lidí ztroskotá a ocitne se na dně...

Není tady

#7 16. 7. 2007 12:37

Décima
♥♥♥♥♥--

Já dnes nedokážu asi rozumně odpovědět. protože, ani nevím, jsem dnes nějaká podrážděná a nesoustředěná, už potřebuju dovolenou..... Já nevím proč jsou lidi tak ve stresu, asi proto že žijí tam ,kde se narodili a v této době. Civilizace je dohnala, že žijí v milionech ve městech, nejsou soběstační, musí si kupovat potraviny, stávají se rukojmí energetické loby (svítit,vyprat,  vařit se musí...), Planeta začíná být v určitých oblastech těsná, porodnost nekontrolovatelná. Někdy taky přemýšlím, jestli člověk není pro Zemi jen takovým virem, který ji škodí ... někde jsem četla, že Země je ve skutečnosti samojediným organismem, vím zavání to duchovnem, a ten, že si pomůže a "škodiče" umí ukočírovat, umí si pomoci, sama se vyléčit... Snad proto ty katastrofy apod... Přemnožení lidi se možná začnou sami likvidovat pro území, vodu a potravu... Člověk snad potřebuje pro svůj "vývoj" i utrpení. Tam, kde je vyváženost, je klid a relativní pohoda a to všichni snad hledáme.a nakonec si toho někteří pak ani neváží.....To jsou ty katastrofické scénáře, ale já přesto někde v koutku dušičky věřím v inteligenci a dobrotu  člověka.  Milionáři mě neberou, nezávidím jim, nechtěla bych se starat o takové majetky nebo mít po baráku armádu nohsledů a posluhovačů. Ale je pravda, že jejich děti mají lepší startovní čáru než třeba děti popelářů. Gott a Vondráčková mě nevadí, starší lidi taky chtějí mít své "idoly". V mediích se asi lépe prodávají Kožení a Krejčíři, těžko dají na titulní stranu článek o obyčejných a slušných lidičkách , jak si spokojeně pěstují kozu a králíky a takových je pořád mnoho... Radi pomúžou a poradí, ale nesmí se toho zneuživat, rozumný člověk není rád za blba.
Jak říkám, dneska jsem nějaká přešlá, kloudného ze mě nic nevypadne, dnes mám tu sinusoidu nějak pod čarou, ale vím, že zase vyleze nahoru...

Upravil(a) Décima (16. 7. 2007 12:43)

Není tady

#8 18. 7. 2007 0:41

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Décimo, přeju ti dovolenou, po které toužíš...

Někdy taky přemýšlím, jestli člověk není pro Zemi jen takovým virem...- to jsem jenom okopírovala, ale hodilo se mi to "do krámu"... virem, no, jedná s ní jako se svým majetkem a asi tomu tak není, někteří na to přišli, někteří ne...
další text od tebe bych mohla kopírovat celý, protože je tak reálný... včera večer, když jsem uvažovala, co jsem to nadhodila za tema, vlastně to bylo v noci, když jsem šla spat a vypínala TV, která pro mne je víceméně clonou (jako pozadí) za nějaké "jiné hledání", postřehla jsem jakési titulky snad o nějaké doktorce pod vlivem alkoholu, vyšetřované a znova obviněné ze stejného tr.činu, t.j. výkonu služby pod vlivem omamné látky, a snad veřejného ohrožení... tata byl doktor. Za totáče. Neumim si představit, že by riskoval, že "bude chycen" pod vlivem alkoholu, (taky třeba při nedostatku odborných vědomosotí, při braní úplaků, při jakékoliv jiné nekalosti...), pro své jméno, pro svoji pověst, by tohle nikdy neriskoval, a nemůžu pochopit, jak tohle je dnes možné, že lidem nezáleží na dobrém jménu, na jejich čistém štítu, na prestiži, nechci vyjmenovávast lidské cnosti, ale snad to je, nebo aspoň bylo někdy důležité, aby člověk nebyl napadnutelný za cokoliv nezákonného, dnes to vypadá, že (hnusí se mi napsat, že KAŽDÝ) každý zkusí, co si může dovolit (a moc dobře ví, že TOHLE už přehnal) a přezto, když pozná, že     s e   n i c   n e s t a l o... přitvrdí a následně se chová víc a víc nepoctivě, arogantně a "voprskle", než předtim. Všichni musí tušit, že pokud existuje rovnováha, někde to ZLO se musí hromadit, a čekat na nás, až ho nejvíce nebudeme čekat, tak se přihlásí, abysme si ho převzali...

Není tady

#9 18. 7. 2007 11:40

Décima
♥♥♥♥♥--

Viktorko, k tomu alkoholu - moje máma uklízela leta v OUNzu u doktorů a že se tam mnohdy pila 1.liga. Když jsem pracovala různě v úřadě, skoro denně se něco slavilo... Ale nechme to pití, bylo, jest a bude...
Ano, dost lidí si myslí, že když obejde zákon, někoho nebo něco "přečůrá" tak je geroj a ještě se tím chlubí jak vyzrál... Bohužel stále bude platit to staré latinské Exemplum trahunt - příklady táhnou. Lidi vidí, co dělají Ti Nahoře, jak vládnou a beztrestně kradou do svý kapsy, huntují a prodávají svoji vlast. Přemýšlela jsem, co je to za lidi. Buď neschopní vychcánci, kteří se vezou na bezzubých a nedokonalých zákonech nebo naopak vychytralí gauneři, kteří záměrně tyhle "diry" obratně tvoří už od 90. let a ani nehtějí nic moc změnit a vylepšit, protože v tom chaosu a nepřehledných spletitých paragrafech se nejlépe krade a mlží....Ale tak to nejde do nekonečna...
Píšeš o rovnováze mezi zlem a dobrem. Nu, jestli se ZLO někde hromadí, číhá, tak se musí zákonitě někde zas hromadit  DOBRO. A to se rodí v lásce k člověku, vlasti atd, soucitu ...  Ti co za zabívají duchovnem, tvrdí že city jsou vibrace do prostoru. Já nevím, ale láska bude vznikat pořád, děti se budou pořád rodit, matka je bude milovat, vznikne rodičovská láska a já nevím , co ještě...ty vibrace teda někam jdou a míří, to dobro se taky musí někde hromadit... Teď jsem si vzpomněla na docela zajímavý film Constantine o rovnováze sil dobra a zla...
Jinak přeju hezké léto, plné dobrých vibrací stolt

Upravil(a) Décima (18. 7. 2007 11:45)

Není tady

#10 18. 7. 2007 12:53

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Konstantin mi něco řiká, možná jsem to viděla, zkusim si to někde sehnat. Tobě taky hezké léto.
Jo, a ještě něco, když má člověk "dobré vychování", tak by takové ty intriky myslím neměl provozovat a když to zkusí, aspoň by měl mít výčitky. Jenomže si myslím, že platí nějaké "opakovaná lež se stala pravdou", prostě se svědomí a výčitky nějak otupí, vytratí... je mi to líto. Ahojky...

Není tady

#11 27. 7. 2007 21:44

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Roman Skamene a jeho třináctá komnata...právě to skončilo! O tom to je, moje vlákno. Chlast. Co se mně týče, je to pro mne "můj Červenáček". Jako malej byl krásnej. Určitě měl spoustu rolí, o kterých nevim. Dnes mluví o "třinácté komnatě"... je mi to líto. To není třináctá komnata, to je nemoc z "ČR". Teď je mi to o trochu jasnější, už vím, proč jsem pořád myslela na Kryla, ač nepil, (možná, nevim, nikde jsem to o něm nečetla). Kryl podle mně určitě umřel na "tragedii ČR". Nohavica to zažívaá teď, "prokládá to chlastem" taky, padaj z něj úžasný věci vedle těch "propitejch" propadáků, ale ani o nich se to nedá říct, protože určité skupině lidí jsou velmi blízké a sympatické...Promiňte, cítím, jak jsem hrubá, ale někdy se vyskytnou situace, kdy jsem na to šíleně háklivá. Nevěřím tomu, že Čech pije, proto že má špatnou vládu, on si tu vládu totiž vybral! Čech se oblbuje alkoholem pro něco jiného. Chtěla jsem tomu přijít na kloub.
Pořád to řešim. Řekněte, co myslíte? Proč máme tu vládu, která nás opíjí rohlíkem (proč si ju připustíme?), proč ty závažné věci řešíme v hospodě, a jejich řešení neprosadíme jenom proto, že odejdeme, pohřbivše pravdu na dně sklenky? Jak je možné, že se s tím spokojíme???? va

Upravil(a) LViktorka (27. 7. 2007 21:46)

Není tady

#12 29. 9. 2007 12:37

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

Musím se sem vrátit!
Když jsem zakládala vlákno, byla jsem zřejmě naprosto "out". Jenom jsem si, zcela náhodně, všimla, že ženy jako já, (t.j. cca "padesátky", slušně vypadající, dle mého názoru buď slušně zabezpečené od manžela, ev. milence, nebo schopny zabezpečit se samy, chodí úplně v pohodě nality a v "dezolátním stavu", přes den, po světě...
pak jsem okruh podezřelých osob rozšířila na "vcelku slušně postavené lidi v naší společnosti...", včetně našich pohlavářů, umělců, prostě střední inteligence všeobecně...), dostala jsem nějaké odpovědi, reakce, kt. mě neuspokojily, pak jsem začla být k tématu citlivější...
Mé zjištění je děsivé: svou mysl dle mého názoru alkoholem "oblbuje" daleko víc lidiček, než jsem schopna si představit... např. skoro všichni mladí, ne-li zcela všichni, pravidelně se opíjejí lidi z určitých "pracovních kolektivů", nevím přesně z kterých, ale již připouštím, že ze všech, prostě se domluví, a JDOU...
...zdá se, že abych byla "in", budu se muset zapojit, protože se tomu oficiálně řiká meeting, večeře, zájezd do Polska (název země se orientuje na zájmy pracovníků firmy, kt. ho organizuje...), doplňování energie... a další ani nechci již znát!!!!....
...děsí mě to... skurt
Viděla jsem jednou takový film, nevim jak se jmenoval, nevim, o čem byl, ale nějaké scifi bytosti řikaly lidem ze Země: "Pppproč to děláte????",
...mám stejný dotaz... va

Upravil(a) ViktorkaLove (29. 9. 2007 12:40)

Není tady

#13 7. 12. 2007 8:27

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Web

Byl to možná švédský film,Ronja,dcera loupežníka:Pročpak to děláš,potvůrko podivnáprooč?To říkali podzemní skřítci dětem.Moc hezký film pro děti.

Není tady

#14 8. 12. 2007 12:38

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

pajaja napsal(a):

Byl to možná švédský film,Ronja,dcera loupežníka:Pročpak to děláš,potvůrko podivnáprooč?To říkali podzemní skřítci dětem.Moc hezký film pro děti.

Myslím, že ano, co se týče názvu filmu. Byla to pohádka, mně se moc líbilo, jak oni se pořád ptali: Proč...
Je zvláštní, že jsi se ozvala (ozval?) právě ve chvíli, kdy jsem "absolvovala" onen podnikový večírek, a opustila jej, značně "ovíněna", silně znechucena a zcela přesvědčena, že tenhle druh zábavy mě nezaujal a asi ani nezaujme..., odcházela jsem uplakaná a určitě jsem si "trhla ostudu", ovšem NELITUJI, jsem o poznání bohatší... rock

Není tady

#15 8. 12. 2007 16:01

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

Décimo, nedá mi to, musím Ti napsat, že Tě moc ráda čtu. Líbí se mi Tvé názory. tummenupp

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí