Oznámení

22. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

22.června : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

22.června : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 28. 6. 2007 14:51

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Opakovaná rýma, kašel, pálení v krku.

Ahoj,

tak už nevím, co mám dělat. Dneska jsem si po měsíci trápení došla k doktorovi pro antibiotika. Už asi tak 1-2 roky mám opakovaně /snad každé 2 měsíce/ zánět horních cest dýchacích. Pálení v krku, kašel, silnou rýmu. Vždycky to trvá tak 14 dní, pak to na nějaký čas přejde a během pár týdnů je to tu zas. Tentokrát mě to tak vzalo, že už se toho nemohu skoro celý měsíc zbavit. Čím to může být? V létě v zimě pořád. Nikdy jsem to pořádně neléčila, jen ibalgin, kapky do nosu a na kašel, mohlo by to být také tím?
Nechce se mi pokaždé běžet k lékaři. Už jsem vyzkoušela lecos, babské rady, otužování, ale všechno marný...grater

Není tady

#2 28. 6. 2007 15:03

bílá kočka
♥♥♥♥---

Re: Opakovaná rýma, kašel, pálení v krku.

ahoj nechala jsi se někdy vyšetřit na stafylokoky,streptokoky atd..první zkus tohle a pak uvidíš jak postupovat dál stolt

Kočka

Není tady

#3 28. 6. 2007 15:29

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Ne, o tom jsem ještě neslyšela. Jak takové vyšetření pobíhá?
Dnes mi doktor napsal antibiotika a za 10 dní až je doberu mě poslal do laboratoře na krev a s močí.

Není tady

#4 28. 6. 2007 21:21

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

také bych  zkusila dojít na imunologii..můžeš mít sníženou imunitu a chytíš hned vše...Chce to léčit,preventivně dostáváš celoročně, léky na imunitu,než se to zlepší,,,ale tam tě hlavně vyšetří a řeknou o co jde!!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#5 29. 6. 2007 19:37

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

Tak jsem se těšila, jak mi antibiotika pomůžou, to asi jo, ale je mi od nich špatně od žaludku, tak já nevím co je lepší.

Není tady

#6 29. 6. 2007 20:50

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Pokud ti lékař doporučil po dobrání ATB na krev - tak to nebude asi lékař. Každý trochu inteligentní a odborný "lékař" by věděl, že inhec do dobrání ATB je výsledek zkreslen a není k ničemu ! Doporučuji z výše uvedeného důvodu vyměnit lékaře, požádat o vyšetření na běžné infekce - t.j. streptokoky, stafylokoky,EB virus, borelie, chlamydie, mononukleozu a pod. Nechala bych si udělat výtěry z krku a nosu, příp. z děložního čípku na chlamydie. Vyšetření musí být zacíleno na určitý virus, jinak běžné vyšetření na záněty je zcela něco jiného ! Ono záleží na typu ATB/makrolidová, tetracyklinová.../, zda bylo vhodně zvoleno. Žaludek většinou snáší hůře  typ Doxy. ATB by mělo zabrat asi za 24 hod.Pokud ti nebude líp, bylo špatně zvoleno ! Co bereš ?

Není tady

#7 30. 6. 2007 19:41

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

O změně lékaře uvažuji už dlouho a v brzské době to udělám. Napsal mi Doxybene. Na penicilin mám od dětství alergii. Nikdy jsem moc antibiotika neužívala, nebo alespoň co si vzpomínám, tak asi dvakrát, třikrát v životě, takže žádné zkušenosti nemám. Dneska v noci mi bylo tak zle od žaludku, pomalu celou noc jsem prozvracela. Tak už jsem si ty antibiotika ráno nevzala a je mi dobře.

Není tady

#8 30. 6. 2007 20:59

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

.V pondělí bych došla k doktorce ,a řekla jí že ti nedělají dobře!!!jak tady píšeš...Hlavně jestli bereš ATB každou chvilku tak už ti taky nemusejí zabírat!!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#9 30. 6. 2007 21:13

bílá kočka
♥♥♥♥---

po těch antibiotikách je ti špatně protože se musí brát jen po jídle je to napsané na letáku zkus si je znovu nasadit pokud by jsi měla chlamydie tak je tohle antibiotikum na ně jako dělané jez po nich jogurt nebude ti tak špatně po doxybene je špatně téměř každému

Kočka

Není tady

#10 1. 7. 2007 22:14

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Kočko kočkovatá, co to radíš ?? K Doxy určitě ne mléčné výrobky!!! Snad s odstupen 2 a více hodin před nebo po !!! A Doxy se jí s jídlem, nebo po jídle ! Já ho jím s jídlem, je mi méně zle...

Není tady

#11 6. 7. 2007 23:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Kotěvbotě, já jsem měla něco podobného. Zažádej si o výtěr z krku. U mě to byl zlatý stafylokok.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#12 6. 7. 2007 23:49

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Judyno - a léčil tě někdo ? Syn má zlatého stafylokoka i streptokoka na mandlích, chlamydie pneumonie a snad i borelie a jen ho tak poléčují a tvrdí, že to má každý a že se to neléčí. Jenže ho to dráždí k pokašlávání, tak jsem z toho špatná, protože vím,že ho to zlobí a  že to roznáší dál jen pod záštitou našeho "zdravotnictví" . Mělo by to být kvalifikováno jako ohrožení zdraví, neboť se jedná o infekce ! V takovém případě se těžko podporuje imunita, když nejsou léčeny infekty, které způsobují právě tu špatnou imunitu.

Není tady

#13 7. 7. 2007 7:52

fena
♥------

Kotě,mám v tomto směru výborné zkušenosti s čínskou medicínou.Před 2 lety začala dcerka marodit,ale takovým způsobem,že se střídaly po 3 týdnech angina a průdušky.Rýmu měla už stále.Vzhledem k tomu,že jsme opravdu často brali ATB,tak jsem začala hledat jinou pomoc.Je tedy i fakt,že po dobrání ATB dcera šla do školy,neboť hrozily rozdílové zkoušky a při větší absenci zopakování třídy!Po konzultaci s lékařem TČM,jsem zásadně změnila dceři jídelníček(neboj,není to nic hrozného),začali jsme užívat bylinné tabletky a hlavně dodržovat klid a dostatek odpočinku!Lékař TČM byl v šoku,když jsem mu řekla,že po dobrání ATB dcerka šla do školy!?TČM klade velký důraz na rekonvalescenci(samozřejmě u jakéhokoliv infektu- rýma!?)Vím,že v dnešní hektické době se to moc špatně realizuje v praxi,ale zdraví máme jen jedno!Do třech měsíců dcerce odezněla i ta  rýma,ATB jsme od té doby neměli(nebylo třeba),dcerka se necítí unavená,netrpí žádnou chronickou bolestí!Tak jestli máš chuť na sobě zapracovat,tak jdi do toho!Pro mě je největším štěstím vidět zdravou dcerku plnou energie.Držím pěsti!!

Není tady

#14 7. 7. 2007 19:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Aneri napsal(a):

Judyno - a léčil tě někdo ? Syn má zlatého stafylokoka i streptokoka na mandlích, chlamydie pneumonie a snad i borelie a jen ho tak poléčují a tvrdí, že to má každý a že se to neléčí. Jenže ho to dráždí k pokašlávání, tak jsem z toho špatná, protože vím,že ho to zlobí a  že to roznáší dál jen pod záštitou našeho "zdravotnictví" . Mělo by to být kvalifikováno jako ohrožení zdraví, neboť se jedná o infekce ! V takovém případě se těžko podporuje imunita, když nejsou léčeny infekty, které způsobují právě tu špatnou imunitu.

Ano, dostala jsem antibiotika, po dobrání pak léky na imunitu a byla jsem 3 týdny doma. Předtím jem to zhruba půl roku přecházela (došlo i na antibiotika "za pochodu" - bez neschopenky). Já jsem měla velice úpo*ný kašel, k tomu rýmu. To se pořád opakovalo a ke konci přišla horečka. O ten výtěr jsem ci řekla sama. Skoro bych ale řekla, že k těm antibiotikům byl důležitý ten dlouhý pobyt doma. Na konci kontrolní výtěr . Ten zl. staf. už tam nebyl, jen něco málo jiného, ale to je prý běžné. Jo a když mi po těch prvních antibiotikách dělali sedimentaci, byla dobrá a přitom jsem to měla stejně za chvilku zpět.

Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#15 7. 7. 2007 20:18

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Hm...jasně, CRP by se nemělo změnit, neukáže infekce, ale jen záněty a to je rozdíl, který lékaři neví ! Syna jen tak poléčují...pokud se nezlikvidují infekce, nemá cenu podporovat imunitu , infekce se obrátí proti tělu. Syn je doma, takže pokud by byl dobře léčen, už by musel být zdráv. Jeden týden jde na výtěr, pak týden čeká na výsledky, třetí týden jde k doktorce, která mu dá ATB na 12 dnů, využívá, nepomůže...tak jde zase na výtěr, za týden pro výsledky....a tak stále dokola. A lékaři si vydělají a pacient je na tom stejně - to je po*né na našem zdravotnictví ! Budu to muset řešit radikálně ! Díky.

Není tady

#16 7. 7. 2007 23:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Aneri a co tedy  budeš dělat? Co třeba navštívit ORL a posoudit možnost odebrání krčních mandlí? Pokud je má opravdu plné toho svinstva...

Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#17 7. 7. 2007 23:55

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Vůbec nevíme.....mandle není řešení, borelie a chlamydie má v krvi, t.j. v celém těle./je unavený,zhoršuje se mu zrak,bolesti páteře.../ Něco prodat a nakoupit ATB, případně vykrást lékárnu a léčit kombinovanou léčbou dle Wheldona. Naše standardy nepamatují s chronickými stavy, kdy nás lékaři zanedbali...:-(

Není tady

#18 8. 7. 2007 23:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Já když jsem byla malá a byla jsem hodně často nemocná, poslali mě na dva měsíce do hor do ozdravovny. Tenktrát to dost pomohlo. Nevím, jestli jsem měla něco v krvi, tenkrát se myslím ani žádné rozbory nedělávaly. Aneri, držím palce, aby jste našli nějakou cestu.

Rozhodnutí osvobozuje.

Někde tu je...

#19 23. 2. 2017 15:47

Elizabeta12
♥♥-----

No a alergie to nemůže být?

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí