Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#151 4. 7. 2007 22:21

erina
♥------

Re: Případ desetileté Terezky

Májajája napsal(a):

Jája napsal(a):

tak nevim... jestli je to lepší řešení - diagnostický ústav...

Hledala jsem to na netu, je to spojeno s léčebnou, MŠ A ZŠ, zotavujou se tam děti z ciziny co tu byly na operacích (humanitární akce) a i když o tom to není, na pohled to vypadá dost jinak než ta řada unimobuněk z reportáže na nově.
Správné pojmenování je tuším Olivova léčebna, podle fotek je to zámeček s parkem, mají tam bazén a herny, snad to bude lepší, ačkoliv mi nikdo nevyvrátí že je lepší být doma, tam kde holka být chce.
Maminka to zavinila, tatínek si to vynutil a holka je zavřená, sakra......furt mi ta rovnice smrdí

Olivova dětská léčebna je prima nápad, kam Terezku dočasně umístit. Moje dcera (9 let) tam byla na 8týdenním pobytu (s kašlem) - vrátila se před 14 dny. Moc se jí tam líbilo, spousta programů, výletů, kamarádek a legrace. Vím, že to není ideální, ale oproti motolské psychiatrii ...

Není tady

#152 4. 7. 2007 22:34

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Májajája napsal(a):

Maminka to zavinila, tatínek si to vynutil a holka je zavřená, sakra......furt mi ta rovnice smrdí

Co myslíte, že měl kdo dělat, když to začlo? Teda teď, když se cosi provalilo, nevim co, moc jsem to nesledovala, ale prostě když nějaký soudce rozhodoval, že děcko má být na psychiatrii? To sdělení Májejáje je průzračné a nadmíru pravdivé (dle mého soudu). V začátku se to asi nevědělo. Ale tak co měli udělat? Osobně si myslím, že ani největší znalec českých zákonů nemohl jednoznačně vědět, co se má udělat, protože taková situace zákonem ošetřena není. Nemáme žádný zákon, který by jednoznačně říkal: Když otec a matka se na "čemsi" (doplň podle konkrétního případu) nedohodnou, PRO OCHRANU DÍTĚTE se stane "cosi" (no, co je to cosi? Nikdo v tomhle státě neví, "co" se má udělat pro ochranu práv dítěte).
A přitom je to tak prosté:
Když ty otče a matko jste se nedohodli a začli jste se rvat o svoji pozici (nic jiného to toitž není), tak vaše NEVINNÉ DÍTĚ půjde na vaše náklady do DisneyLandu - takové zařízení v Česku by našlo využití, že jo? - ev. k hodné tetě, babičce, sousedce nebo kamkoliv, a VY DVA budete zavřeni v ústavu pro zlobivé rodiče, budete tady sedět pod dohledem psychologů, policajtů, kurátorů, pedagogů a jiných papalášů a budete to s nima řešit tak dlouho, až to společné řešení najdete!!! Toto podle mně je v zájmu dítěte, ne? A když to nedokážou, no tak a si tam jsou zavření třeba do svatého dindy!!! - Já vím, že jsem to napsala jako nějaký negramota, ale neřikejte, že by se to nedalo hezky po právnícku napsat jako zákony,ne? dumbom

Upravil(a) LViktorka (4. 7. 2007 22:52)

Není tady

#153 5. 7. 2007 9:52

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Lviktorko, potíž bude v tom , že kdyby ty rodiče takhle zavřeli, tak oni se dohodnou. CHápeš? Oni se vždy dohodnou i při rozvodu, dají si pravidla. Ale KDO JE DODRŽUJE? 
Když jim řekneš nepustím vás než......, tak budeš mít manuál do pěti minut v ruce, podepsaný od obou, ale pak to podle něj stejně nepůjde.

offtopic Jednou se stalo, že se v našem obýváku sešly tři moje známé, shodou okolností se neznaly, shodou okolností se všechny právě rozváděly. Můj muž je od povahy dobrý hostitel, a když mám návštěvu tak nás hostí on, tak se toho ujal a "neutekl" , pak mi řekl, že tohle bylo naposledy, že se cítil jak vyvrhel lidstva, jak největší zmetek a to jen proto že je chlap, že nikdy neslyšel tolik špíny a sprostot házený na druhého partnera a že ačkoliv ty ženské fakt někdo nechal na holičkách, tak to co u nás tenkrát padlo za věty  je naprosté šílenství a dodnes po deseti letech na to furt vzpomíná.
mimochodem jsme měli malého kluk a a ten se vracel od babičky a ta ho za nějakou dobu přivedla, klepala na dveře a říkala že už tam půl hodiny stojí za dveřmi a bojí se vejít dál, tak vehementně kamarádky sdělovaly své názory na styk s dětmi, na výživné, na nespravedlnost...........že se naše dítě bálo jít domů

V zásadě myslím že taková matka to pak vidí tak že otec jí zničil život, rozbil rodinu, neumožnuje jí  a dítěti zabezpečit slušný život  a když se o to otec pokusí tak to matka bere (po předchozí zkušenosti)  jako pokus o to aby jí vzal to poslední co jí zůstalo, o přetažení dítěte na svou stranu, ........... a to už nejedná ve prospěch dítěte

Upravil(a) Májajája (5. 7. 2007 9:57)

Mája

Není tady

#154 5. 7. 2007 18:35

LViktorka
♥♥♥♥♥--

Dobroš, za porušení "manuálu" sankce: Dohodli jste se na (styku, výživném, bydlení, jednání s novými partnery,blebleble, potřebné dosaď), nedodrželi jste podle dohody, tak...
1. Pokuty za nedodržení dohody (zásadně podle výdělku, cca hrubým odhadem 10% výdělku) - reál: otec nepřišel v 16.30, pokuta 1.800, k rukám matky - za strádání dítěte a její taky (když jeho hrubý příjem je 18.000,-, což je asi jasné z mého "příkladu"), a stejná pokuta pro stát, když jeho zástupci (soudcové) vynesli rozsudek, a ten nebyl dodržen...
2. Opakuješ svůj prohřešek, nebo nabaluješ jiný (proti dohodě)? Pokutu zdesetinásobit...a pod.,    nemám to promyšlené do detailu, protože už nevěřím, že by se tím někdo zabýval...
3. Při třetím "přestupku proti domluvené dohodě" by mělo být dítě odňato z péče rodiče, který není schopen prosadit záležitosti, na kterých se sám podílel a odsouhlasil je, a moc "rozhodování a určování pravidel" by měla být svěřena do rukou druhého rodiče.
     Vážení, je strašně těžké se soustředit a vyjádřit slovy tak závažné věci, jako je porušování práv dětí. Normálně mně začíná bolet hlava. Tak abych kurnik nezačla mít nějaké "psychosomatické" potíže a moje děti mě "z rozmaru a potřeby pečovat o mně" neumístily do nějakého státem stanoveného a doporučeného ústavu...
     Vzala bych je jednu po druhé a největší vařechou jim střískala pr... do modra, to se ale dnes vlastně nesmí, že? Ovšem děcku sebrat jakési chabé jistoty, které ještě má, to je asi jednoduché a  F É R ...

Není tady

#155 28. 8. 2007 12:10

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Tak nám (resp. dětem) pomalu končí prázdniny... Copak asi dělá Terezka? ... vissla

Není tady

#156 29. 8. 2007 19:40

Evelin
♥♥♥♥---

Dle novin neustále sedí??? tam, kam ji umístil soudce. Prý tam asi i začne chodit i do školy a asi ji odebere soud matce!

Není tady

#157 30. 8. 2007 9:38

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Někdo tu napsal, že v Česku nikdo neví, jak tyto případy řešit. - Myslím, že to není pravda. - One se to ví, moc dobře se ví, že nejdůležitější je dělat vše pro to, aby takové případy vůbec nevznikly. A to je možné pouze jediným možným způsobem. - Důsledností. - Nenechávat rozpadající se vztahy vyhnívat, ale řešit je HNED, jakmile o to kterákoli strana požádá. - Bohužel praxe je v této zemi taková, že mnohde se otec ani matka ničeho nedovolá, naráží jen na neochotu sociálních pracovníků apod. a dny, týdny, měsíce a dokonce léta plynou a děti jsou de facto trvale pod vlivem pouze jednoho rodiče, čímž vzniká fatální asymetrie. - A pak už je najednou hodně pozdě něco napravovat. Tak, jako je tomu u Terezky.
Podle mého názoru je už nyní pro Terezku lépe vydržet. Setrvat tam, kde je. Pracovat s otcem i s matkou a přivést ty dva k rozumu a ke vzájemné spolupráci. - Tolerance (by vynucená) je lepší než nikdy nekončící nenávisti. - Myslím, že Terezka má šanci dospět k postoji, vyjadřujícímu nesouhlas s jakýmkoli očerňováním jednoho rodiče tím druhým
(= postoj, k jakému jsem dospěl i já jako dítě. Ani jeden z mých rodičů však nebyl manipulátor nebo dokonce citový vyděrač. A tak jsem na ně mohl bez obav z následků vykřičet svůj hněv a utéct na zahradu a prááásknout si krásně dveřmi! .... Nemáte možná mnozí tušení, jak tohle pomáhá... ;o))

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí