Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 3. 7. 2007 17:39

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Případ desetileté Terezky

Mně v tom teda zaujala tahle věta: 
O hospitalizaci Terezy prý usilovala i její matka.

Tak nevím, mě to z té reportáže tak nepřišlo... Asi si pan soudce nevyslechl všechny strany podrobně...

Není tady

 

#127 3. 7. 2007 18:31

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

Ano její matka opakovaně zdůrazňovala špatný a horšící se zdravotní stav dítěte, toto pokládala za hlavní důvod, proč ji nemůže otec vidět, tedy pak není divu, že jí soudce nařídil psychiatrii.
Všechno se to zamotalo, jednostrannými komentáři na tiskové konferenci svolané Terezčinou maminkou. Bohužel....

Není tady

 

#128 3. 7. 2007 18:41

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

cilka napsal(a):

Ano její matka opakovaně zdůrazňovala špatný a horšící se zdravotní stav dítěte, toto pokládala za hlavní důvod, proč ji nemůže otec vidět, tedy pak není divu, že jí soudce nařídil psychiatrii.
Všechno se to zamotalo, jednostrannými komentáři na tiskové konferenci svolané Terezčinou maminkou. Bohužel....

Nojo tak to vypadá, že maminka tak dlouho manipulovala až přemanipulovala a doplácí na to její dítě.

Není tady

 

#129 3. 7. 2007 18:46

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

přesně tohle si myslím..... a tím víc je mi to líto.

Není tady

 

#130 3. 7. 2007 19:47

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Terezka má být bez vlivu rodičů 2 měsíce a soudce hledá vhodnější zařízení pro dítě.
Chudák holka, nebude mít lehký život, představu fungující rodiny musí mít silně deformovanou
a poděkovat za to může hlavně svým rodičům.

Není tady

 

#131 3. 7. 2007 20:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Hlavně je vůči Terezce neskutečně kruté, že se celý incident odehrává na začátku prázdnin sad které si má každé dítě jaksepatří užívat a ne být kvůli tuposti rodičů a posléze soudce zavřená v nějakém zařízení.
Já bych brečela, kam až podobné excesy můžou zajít grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#132 3. 7. 2007 20:18

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

mezi důvody, kvůli kterým je mi holčičky moc líto je i medializace, neumím si představit jak se to malé děvčátko bude vyrovnávat s pošklebky dětí.
že se někteří chovají tak, že blesk má o čem psát, fajn, jsou dospělí, jejich volba, ale co ta malá holka, měla na výběr?

Není tady

 

#133 3. 7. 2007 20:34

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

cilka napsal(a):

mezi důvody, kvůli kterým je mi holčičky moc líto je i medializace, neumím si představit jak se to malé děvčátko bude vyrovnávat s pošklebky dětí.
že se někteří chovají tak, že blesk má o čem psát, fajn, jsou dospělí, jejich volba, ale co ta malá holka, měla na výběr?

godlikegodlikegodlike

Není tady

 

#134 3. 7. 2007 21:13

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Případ desetileté Terezky

cilka napsal(a):

mezi důvody, kvůli kterým je mi holčičky moc líto je i medializace, neumím si představit jak se to malé děvčátko bude vyrovnávat s pošklebky dětí.
že se někteří chovají tak, že blesk má o čem psát, fajn, jsou dospělí, jejich volba, ale co ta malá holka, měla na výběr?

Cilko souhlasím s tebou, a právě proto se matka zachovala jako ta druhá z pověsti, která tu už byla citovaná. Milující matka by své dítě tohoto ušetřila, za cenu svých ústupků.

Není tady

 

#135 3. 7. 2007 21:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Tak to je další věc, která chudákovi dítěti ublíží hned za internací v blázinci, zkažených prázdninách a očekávanou internací v dosud nespecifikovaném zařízení sad
Je mi z toho nesmírně smutno - nikoliv z toho, že pro matky, chronické štváčky dětí proti otci nastal nebezpečný precedens v tom, že až do dnešního dne byly vychechtané jak lachtanky a na vlastní oči teď samy vidí, kam až celá situace může dospět. Smutno mi je hlavně z Terezky, která jako první obě nedohody rodičů prolomila ony pověstné ledy beztrestnosti odpírajících matek. Jak se to na ní podepíše, to si netroufám odhadnout.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#136 3. 7. 2007 22:23

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

Zajímalo by mne, jak bude potrestaná máma.... protože, když já nějak poškodím dítě, budu mít problémy kam se podívám, ale to jakým způsobem poškodila dítě tahle máma, je snad nenapravitelné....

Není tady

 

#137 3. 7. 2007 23:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

No, Cilko, mě na druhou stranu zajímá to, jakým způsobem bude souběžně potrestán i otec, který zas až tak bez viny úplně není stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#138 4. 7. 2007 1:25

Ši
♥------
Registrovaný: 3. 7. 2007
Příspěvky: 1

Re: Případ desetileté Terezky

Otec už je trestán devět let, teď je opravdu řada na matce.
Před kamerou sama sebe usvědčila, že v Terezce vyvolává odpor vůči otci. V  reportážích dítěti podsouvá nenávist, když říká: „To chceš, aby mě zavřeli? Já ti věřím, že nechceš bejt zavřená o prázdninách v blázinci, ale co mám dělat?“ 
Pokud by neinscenovala kampaň zaměřenou proti otci, jako milující matka by musela dítěti situaci ulehčovat: „Neboj, tam to bude príma, najdeš si tam kamarády, budete tam dělat zajímavé věci, poznᚠzase něco nového,  uvidíš, že se ti tam odtud nebude ani chtít. A pak spolu uděláme všechno, co jsme si naplánovaly“.
Ona ale naopak dál dítě stresuje, nazývá psychiatrii blázincem. Chvějící se hlas hraje velmi nedůvěryhodně, slzu se jí v žádné reportáži vyloudit nepovedlo přesto,  že se velmi snažila. Je špatná herečka i matka. 
Otce Terezky znám třiadvacet let. Velmi dobře jsem poznala i jeho ženu Markétu, trávili jsme ještě s dalšími přáteli společné víkendy - v létě na kolech, párkrát jsme byli i v zimě na lyžích.
Terezka byla chtěné dítě, pamatuji se, jak  velkou radost jsme všichni měli, když  Markéta otěhotněla, chvíli se to totiž nedařilo.
Když už byla těhotná, přistihl ji Luboš in flagranti s jiným mužem. Ten zavolal na Luboše policii, kde prohlásil, že on je otcem dítěte. Tak se rozjel  kolotoč, který není možné zastavit.
Zkouškami paternity a trváním na rozvodu, přestože se Markéta snažila všechno urovnat, Luboš nastartoval šílenou (skutečně šílenou v pravém smyslu toho slova) mstu své ženy - když spolu nebudeme žít, nebudeš mít Terezku. Po jejich rozchodu Markéta zanevřela nesmiřitelně nejen na něj, ale i na nás, jejich přátele.
Markéta uvádí po pravdě, že Terezka nikdy nepřišla ze schůzky s otcem s tím, že to bylo „super“. Viděla  jsem ji  před necelým rokem, při jedné z mála schůzek, které se uskutečnily, se mnou se bavila, vůči  otci byla ale „zabetonovaná“.
Terezce je  matkou od malinka vůči tátovi vštěpována nenávist. Je strašné, že je  jediným dítětem, které se s ním setkalo a nemělo „super“ zážitky. Neznám totiž dalšího člověka, kterého by děti tak milovaly. Má obrovský dar vymýšlet pro ně zábavu, hrát si s nimi a přitom jejich hrami ještě bavit dospělé. Za těch třiadvacet let, co ho znám,  jsem toho byla a stále jsem svědkem. Pokud bylo a je ve společnosti dítě, vždy bylo a je pověšeno na něm.

Bezostyšně matka Terezky lže, když říká, že nebránila otci styku s dítětem. Celé roky je pravidlem, že Luboš hlásí, že se nemůže zúčastnit nějaké akce, protože má Terezku, pak ale přijíždí, protože se schůzka neuskutečnila. Stal se tak otrokem neuskutečněných schůzek. Teprve potom, co soud stanovil Markétě pokutu, k několika schůzkám došlo.

Nikdo z redaktorů všech medií se nenamáhal nahlédnout do spisu, všichni vycházejí pouze z informací matky, velmi kuse, téměř vůbec z informací otce. Soudní spis ale obsahuje prokázaná fakta. Markéta se usilovně snažila celé roky prokázat poškození Terezky, mařila všechna rozhodnutí soudu. Rozhodnutí soudce o umístění mimo vliv rodičů toho je jen důsledkem. Vzhledem k tomu však, že matka je při návštěvách s dítětem o samotě, pokračuje dál v manipulaci a  nařízení se tak zcela míjí s účinkem.

Terezka se stala obětí svých rodičů, msty a nenávisti své matky vůči otci a otcovy neústupnosti ve vynucování práva na ovlivňování výchovy své dcery. Každé rozhodnutí v tomto případě bude špatné, Terezka si už ponese následky celý život.
Protože dítěti není možné vysvětlit, že matka, kterou miluje, je šílená, bylo by v zájmu Terezky, aby se jí otec vzdal a nechal matku „zvítězit“. Bylo by to pozdě, nevyhrála by pravda, ale Terezka by přestala být obětí. Matka by dítě přestala otravovat život jedem nenávisti (Terezka se svého otce nebojí, ona ho nenávidí, vyhrožuje mu policií - to přece nemůže mít ze své hlavy).
Jak jsem zmínila v úvodu, otec už potrestán je, matku bych odsoudila po dobu 25 let k placení alimentů nějakému dětskému domovu, kde jsou děti, o které nemá nikdo zájem, ze kterých nikdo neudělal mediální hvězdy.

Není tady

 

#139 4. 7. 2007 7:50

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Případ desetileté Terezky

Kiara napsal(a):

Hlavně je vůči Terezce neskutečně kruté, že se celý incident odehrává na začátku prázdnin sad které si má každé dítě jaksepatří užívat a ne být kvůli tuposti rodičů a posléze soudce zavřená v nějakém zařízení.
Já bych brečela, kam až podobné excesy můžou zajít grater

KIARO, BYLO BY LEPŠÍ JEDNAT V OBDOVÍ VELIKONOC? VÁNOC? JARNÍCH PRÁZDNIN? svátku? narozenin? až bude dospělá?
Termin je úplně fuk, ta tahanice je strašná kdykoliv...........umístění podle mně bylo necitlivě zvoleno na léčebnu, to rozhodně. Ale v téhle dvojici rodičů asi není ani jeden ten, který by se dítěte z lásky vzdal aby mělo klid.


Mája

Není tady

 

#140 4. 7. 2007 12:09

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Případ desetileté Terezky

Ši, jsem ráda, že jsi napsala svoje zkušenosti s otcem Terezky. Zažili jsme něco podobného, manželova BM měla soudně učeno předávat děti 2 x měsíčně a skoro dva roky to nefungovalo. Tvrdila, že jsou nemocné, k tatínkovi nechtějí, děti proti manželovi neustále očkovala. Manžel z toho byl nešastný, pak mu jeden kamarád poradil, a chvíli vydrží, že děti dostanou rozum a přijdou. Dnes jsme jedna velká rodina, ale manželovi dodnes vadí, že s nimi ztratil na čas kontakt. Jeho syn děti nechce a s matkou už se nestýká. Její "výchova" ho poznamenala na celý život.

Není tady

 

#141 4. 7. 2007 12:56

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Soudce změnil verdikt, Terezka půjde do Říčan:

http://www.novinky.cz/domaci/soudce-zme … o7si4.html

Není tady

 

#142 4. 7. 2007 12:59

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Případ desetileté Terezky

tak nevim... jestli je to lepší řešení - diagnostický ústav...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#143 4. 7. 2007 13:04

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Ši napsal(a):

Otec už je trestán devět let, teď je opravdu řada na matce.
Před kamerou sama sebe usvědčila, že v Terezce vyvolává odpor vůči otci. V  reportážích dítěti podsouvá nenávist, když říká: „To chceš, aby mě zavřeli? Já ti věřím, že nechceš bejt zavřená o prázdninách v blázinci, ale co mám dělat?“ 
Pokud by neinscenovala kampaň zaměřenou proti otci, jako milující matka by musela dítěti situaci ulehčovat: „Neboj, tam to bude príma, najdeš si tam kamarády, budete tam dělat zajímavé věci, poznᚠzase něco nového,  uvidíš, že se ti tam odtud nebude ani chtít. A pak spolu uděláme všechno, co jsme si naplánovaly“.
Ona ale naopak dál dítě stresuje, nazývá psychiatrii blázincem. Chvějící se hlas hraje velmi nedůvěryhodně, slzu se jí v žádné reportáži vyloudit nepovedlo přesto,  že se velmi snažila. Je špatná herečka i matka. 
Otce Terezky znám třiadvacet let. Velmi dobře jsem poznala i jeho ženu Markétu, trávili jsme ještě s dalšími přáteli společné víkendy - v létě na kolech, párkrát jsme byli i v zimě na lyžích.
Terezka byla chtěné dítě, pamatuji se, jak  velkou radost jsme všichni měli, když  Markéta otěhotněla, chvíli se to totiž nedařilo.
Když už byla těhotná, přistihl ji Luboš in flagranti s jiným mužem. Ten zavolal na Luboše policii, kde prohlásil, že on je otcem dítěte. Tak se rozjel  kolotoč, který není možné zastavit.
Zkouškami paternity a trváním na rozvodu, přestože se Markéta snažila všechno urovnat, Luboš nastartoval šílenou (skutečně šílenou v pravém smyslu toho slova) mstu své ženy - když spolu nebudeme žít, nebudeš mít Terezku. Po jejich rozchodu Markéta zanevřela nesmiřitelně nejen na něj, ale i na nás, jejich přátele.
Markéta uvádí po pravdě, že Terezka nikdy nepřišla ze schůzky s otcem s tím, že to bylo „super“. Viděla  jsem ji  před necelým rokem, při jedné z mála schůzek, které se uskutečnily, se mnou se bavila, vůči  otci byla ale „zabetonovaná“.
Terezce je  matkou od malinka vůči tátovi vštěpována nenávist. Je strašné, že je  jediným dítětem, které se s ním setkalo a nemělo „super“ zážitky. Neznám totiž dalšího člověka, kterého by děti tak milovaly. Má obrovský dar vymýšlet pro ně zábavu, hrát si s nimi a přitom jejich hrami ještě bavit dospělé. Za těch třiadvacet let, co ho znám,  jsem toho byla a stále jsem svědkem. Pokud bylo a je ve společnosti dítě, vždy bylo a je pověšeno na něm.

Bezostyšně matka Terezky lže, když říká, že nebránila otci styku s dítětem. Celé roky je pravidlem, že Luboš hlásí, že se nemůže zúčastnit nějaké akce, protože má Terezku, pak ale přijíždí, protože se schůzka neuskutečnila. Stal se tak otrokem neuskutečněných schůzek. Teprve potom, co soud stanovil Markétě pokutu, k několika schůzkám došlo.

Nikdo z redaktorů všech medií se nenamáhal nahlédnout do spisu, všichni vycházejí pouze z informací matky, velmi kuse, téměř vůbec z informací otce. Soudní spis ale obsahuje prokázaná fakta. Markéta se usilovně snažila celé roky prokázat poškození Terezky, mařila všechna rozhodnutí soudu. Rozhodnutí soudce o umístění mimo vliv rodičů toho je jen důsledkem. Vzhledem k tomu však, že matka je při návštěvách s dítětem o samotě, pokračuje dál v manipulaci a  nařízení se tak zcela míjí s účinkem.

Terezka se stala obětí svých rodičů, msty a nenávisti své matky vůči otci a otcovy neústupnosti ve vynucování práva na ovlivňování výchovy své dcery. Každé rozhodnutí v tomto případě bude špatné, Terezka si už ponese následky celý život.
Protože dítěti není možné vysvětlit, že matka, kterou miluje, je šílená, bylo by v zájmu Terezky, aby se jí otec vzdal a nechal matku „zvítězit“. Bylo by to pozdě, nevyhrála by pravda, ale Terezka by přestala být obětí. Matka by dítě přestala otravovat život jedem nenávisti (Terezka se svého otce nebojí, ona ho nenávidí, vyhrožuje mu policií - to přece nemůže mít ze své hlavy).
Jak jsem zmínila v úvodu, otec už potrestán je, matku bych odsoudila po dobu 25 let k placení alimentů nějakému dětskému domovu, kde jsou děti, o které nemá nikdo zájem, ze kterých nikdo neudělal mediální hvězdy.

Ši, to co píšeš, to  všechno je sice zajímavé, ale je to házení špíny jen na jednu hromadu. Chudinka tatík má svatozář ? A jsi vůbec žena, nejsi dokonce ON ?

Ale teď vážně.
Málokdo pochybuje o tom, že matka je bez viny. Ale ani otec se jako otec nechová a nezachoval. Už to tadybylo několikrát řečeno, tak jen pro zopakování:
- proč se otec nikdy nedostavil na asistovanou schůzku on+dcera+psycholožka ?
- proč si neudělal ani 5 minut času, když jeho dceru zavírali na psychiatrické oddělení, oč mu v tu chvíli šlo, o pocit zadostiučinění či o blaho vlastní dcery ?
-sebevíce ovlivňované dítě si cestu k rodiči najde, má-li tento rodič upřímný zájem a snaží-li se o to (nenásilnou cestou !!). Kdyby otec měl skutečný zájem, cestu k Terezčině srdíčku by si našel svým přístupem vůči ní. Což se ovšem nestalo, oni totiž děti vycítí, kdo to s nimi myslí upřímně a kdo to jen hraje. Buďto se otec málo snažil, či jeho chování vůči Terezce vůbec není chování milujícího rodiče.

Není tady

 

#144 4. 7. 2007 13:05

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Případ desetileté Terezky

Přečetla jsem si pár článků na www.iustin.cz, docela zajímavé...
Syndrom zavrženého rodiče atd. ..., nevím, jestli to tady už někdo nepsal, jestli ano, tak pardon ...

Není tady

 

#145 4. 7. 2007 13:15

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Případ desetileté Terezky

Jája napsal(a):

tak nevim... jestli je to lepší řešení - diagnostický ústav...

Hledala jsem to na netu, je to spojeno s léčebnou, MŠ A ZŠ, zotavujou se tam děti z ciziny co tu byly na operacích (humanitární akce) a i když o tom to není, na pohled to vypadá dost jinak než ta řada unimobuněk z reportáže na nově.
Správné pojmenování je tuším Olivova léčebna, podle fotek je to zámeček s parkem, mají tam bazén a herny, snad to bude lepší, ačkoliv mi nikdo nevyvrátí že je lepší být doma, tam kde holka být chce.
Maminka to zavinila, tatínek si to vynutil a holka je zavřená, sakra......furt mi ta rovnice smrdí

Upravil(a) Májajája (4. 7. 2007 14:30)


Mája

Není tady

 

#146 4. 7. 2007 13:41

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Případ desetileté Terezky

chtěla jsem toho sem napsat víc, ale po přečtení Ši jsem na rozpacích..

- je snad holčičky psycholožka také zmanipulovaná ?!
- neslyšela jsem, že by matka trvala na tom, že má jít holka do blázince (a koukala jsem na tu reportហ2x.. pro jistotu) - až dnes od soudce, který se chce spíš udělat lepším, když se do něj pustila polovina národa..
- medializace je pro dítě blbá, to je jasné, ale nebýt toho, je zavřená v blázinci, kam nepatří
- zhodnotlila bych soudce - vlk se nažral a koza zůstala celá..

Ši - mohu ti věřit, že tatínka milují všechny děti v okolí, ale proč by musela jeho dcera ?!  Připadá mi to jako s filmem - všichni ho považují za úžasný a já v půlce odejdu..

Nevím, kdo to tu napsal,  že matka jednala špatně, když holčičce řekla, že se nenechá zavřít, proto musí jít do blázince.  S tím tedy nesouhlasím.  Nazývá prostě věci pravým jménem, proč by jí měla lhát ?!
A že má holka zkažené prázdniny, to je evidentní. 

Otec na sjednané návštěvy, které se trvale neuskutečňovaly, mohl požádat u OPD o asistenci.
Hláška tatínka, že když musí teda platit, že si chce dítě užívat, mi přijde hodně nechutná. Dítě není přeci věc !
Ten blok holčičky může být už z prenatálního věku, když trvalo dva roky, než se potvrdilo, že on je otec.
Nechápu, proč se na to otec (údajně milující) na všechno nevybodne a nepočká, až holka dospěje a odprostí se od "vlivu  špatné matky".


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#147 4. 7. 2007 14:40

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Frigo, to jsem byl já kdo psal že matka jednala špatně. A za tím si stále stojím. Pokud už v minulosti neváhala a riskovala sankce od soudu (které jí nakonec neminuly) když odmítala předávat dceru jejímu otci, tak nevidím důvod proč by neriskla dítě prostě do toho zařízení nepředat, jednat s OPD (pokud dobře vím, tak ta nikde nevystupovala, což je dost divné) a třeba si i vydupat odvolání k vyšší instanci a dožadovat změny rozhodnutí. Ne , maminka potřebovala aby byla v TV vidět ta srdceryvná scéna loučící se matky s dcery. A pokud tvrdíš, že na psychiatrickém oddělení nemocnice jsou jen blázni (že matka jen nazývala věci pravými jmény), tak to je jako bys tvrdila, že kdo v životě navštívil psychiatra tak je blázen.
Nechci se zastávat soudce, ten si měl si vyžádat daleko víc informací o možnostech a umístit ji jinam, třeba tam kam ji nechal umístit teď, nebo třeba do nějaké pěstounské rodiny která má hodně dětí aby Terezka viděla jak má vypadat rodina a kdo jsou to rodiče.

Není tady

 

#148 4. 7. 2007 17:10

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Případ desetileté Terezky

Petře,  ona je dětská dušička zrádná, takže bych to za vinu jen matce nedávala. Holka už je docela velká a může si udělat obrázek sama. Prostě se jí ten pán nelíbí a hotovo.  (když byla má dcera v tomhle věku, měli jsme doma krizovku.. dohodli jsme se, že tatínek bude s dětmi co nejvíc a za milenkou je tahat nebude. Což nedodržel a holka, když přišla z rande domu, dělala takové scény, že jsem myslela na psychiatra..  Samozřejmě, že mi to vadilo (slušnější výraz. vissla.),  ale fakt jsem se snažila, aby to děti nepoznali. Přesto ta desetiletá holka byla rozjančená... )   I tady jsem sondovala, co můžu proti tomu udělat, aby jen tatínek a bylo mi řečeno, že jsem blbá a že proti tomu nemohu dělat nic.  S odstupem těch tří let mohu říct, že si to tatínek po.. a je pro holčičku tajtrlík. (občas mám pocit, že mi holka čte myšlenky..
Podle toho soudím, že sice matka mohla být ukřivděná, ale zas tak moc nemusela tlačit na pilu.
Té holčičce mohl stačit stres, který měla máma před každý soudním jednáním.
A z druhé strany, je fakt divné, že to OPD nezakročilo. V mé širší rodině, když chlapeček nechtěl jít  z nové rodiny k vlastní mamince, přilítla paní z OPD, okamžitě volala psychiatra a ten tenhle styk zatrhl.  A soudu to stačilo.

I kdyby všichni brojili proti všem, ta holka je chudák a určitě to svým rodičům vrátí, až jednou dostane rozum.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#149 4. 7. 2007 19:55

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: Případ desetileté Terezky

Na veřejnost se dostává mnoho let neřešený problém naší republiky, a to je porušování práv dětí. Skoro u každého rozvodu, kde jeden z rodičů naprosto nerezignoval a nedělá tajtrlíka zmateným rozhodnutím soudů, k porušení práv dětí dojde z důvodu pomalosti rozhodování soudů, chybějících zákonů a nevymahatelnosti práva. Štrasburgští tatínkové a jejich Spravedlnost dětem mají vpodstatě pravdu, jenom ju vyhnali do extrému a podbarvili zbytečně feminizmem. Někteří z nich, kteří tam také "vyskakují", to ani nemyslí úpřimně, jenom se vezou. Kam patří tenhle taka, je vpodstatě jedno. Určitě se dcery na setkání určené soudem nedočkal, s prodlužujícím se časem možná zazmatkoval a nechoval se "rozumně", což mu je přičteno na vrub. Lituji ho. Matka, jako každá durhá, zmatku v soudnictví využila k tomu, aby dítě pomalu získala (=zmanipulovala) na svoji stranu.
Ani jeden z nich nejedná v zájmu té malé. Soudce svým rozhodnutím "přinutit rodiče dohodnout se", následným vydíráním za pomoci zneužití moci (=když strčím jejich děcko na psychiatrii, snad se nad ním jeden z nich slituje a ustoupí), sice krutě zasáhl do soukromí rodiny a naprosto zbavil nevinné dítě jeho práva na klidné dětství, ale udělal zásadní a dobrou věc: ZVIDITELNIL OBROVSKOU ČASOVANOU BOMBU. Nezlobte se všichni na mně, ale jinak to nevidím. Kolik myslíte že bude ještě dětí bez výživného, bez styku s druhým rodičem, odvlečených exekutorem z rodiny, či odvrženým rodičem někam na druhý konec světa? Počkáme, až někteří rodiče konečně dítě fakt roztrhnou na dvě půlky, nebo nešastný otec matku zastřelí, aby se ke své ratolesti konečně dostal? Nebo nás zvedne ze židle až mrtvolka podvyživeného děátka, ke kterému matka bude striktně přistupovat stejným způsobem jako vzorný tatínek, který vždycky půlroku nepošle výživné a pak třeba 200,-Kč, aby sám sebe uchránil od basy?
Tohle není problém Terezky a jejích praštěných rodičů! To je problém naší prohnilé judikatury. Je mi líto, že utichne tak jako všechny předchozí kauzy (Matka první známé Terezky, té "zalehlé", si vesele jásá na svobodě, druhá Terezka vytržená z rodiny kvůli tomu, že matka měla za kamarádku prostitutku, Španělské odvlečené děti, Ondra... to jsou staré a zapomenuté věci, nové "příběhy" je zastíní...) Je mi to líto. Sama jsem účastnicí mnohaletého neřešeného a neřešitelného sporu o práva dětí, a už nevěřím! Líp nebude. Možná až později, když někdo zemře...

Není tady

 

#150 4. 7. 2007 20:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

No, LViktorko, mᚠpravdu v tom, že hlavní problém je v prohnilé judikatuře našeho veselého státu. Fakt už chápu, proč je socha spravedlnosti zobrazována vždy s páskou přes oči stolt
Jinak matka "zalehlé" Terezky sice běhá po svobodě, ale po odpykaném trestu. Jak vesele se jí běhá - těžko posoudit, když za to, co udělala, ji mediálně zná celý národ, každý slušný člověk se jí obloukem vyhne a jediná společnost, která ji vezme mezi sebe jsou lidi, kterým bych já osobně nepodala ani ruku.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů