Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 2. 7. 2007 19:19

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Případ desetileté Terezky

Jinak, Musim.... zákon o náhradním výživném... to je jiné téma a jistě se tady probíralo. Pohledy na něj jsou různé a spíš než aby stát platil peníze za lotry a přibývalo tak dalších a dalších neplatičů, měl by z nich alimenty vymáhat silněji. Náhradní výživné přece situaci plošně vůbec neřeší....to můj náhled na věc. Možná, že kdybych se dostala do situace, kdy bych já nedostávala od ex alimenty, mluvila bych jinak. Ale zatím to vidím takhle. Sorry za offtopic

Není tady

 

#102 2. 7. 2007 19:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Simon, aby mezi námi nevzniklo další nedorozumění, vyjádřím se ještě jednou, oč mi vlastně šlo.
Šlo mi za prvé o to, že soudce nechal na základě nedohody mezi rodiči internovat na dobu neurčitou zdravé dítě na psychiatrii. Že tento exces zvedl vlnu odporu veřejnosti, kdy v tisku proti tomuto aktu zvůle protestovali i psychiatři, není třeba dále rozvádět.
Simon, nezlob se na mě, ale ta matka NEMĚLA jinou možnost, než v situaci, do které její dítě soudce uvrhl, vystoupit na veřejnosti a do celého případu zatáhnout média. Neznám Tě, téměř nic o Tobě nevím, předpokládám, že jsi rozumný a slušný člověk, který měl v životě štěstí na partnery takové, jaká jsi sama a proto si nedovedeš představit peklo nechutného konfliktu, v jehož středu stojí desetileté dítě. I kdyby byl jeden z partnerů rozumný desetkrát, stačí druhý, kterému nejde o blaho dítěte, ale zcela úplně o jiné věci a vyvstane problém. Pokud se do sporu vloží soudce, kterému místo srdce tepe pod talárem kámen, je o neštěstí postaráno.
Nelze mi nevzpomenout na biblický příběh o králi Šalamounovi, kdy k němu přivedli dvě ženy s jedním dítětem, které každá držela za ručičku a s pláčem přísahala, že dítě je její. Moudrý král Šalamoun situaci rozřešil tak, že poručil dítě mečem rozetnout na dvě poloviny s tím, že každá z nich bude mít spravedlivě jednu polovinu dítěte. První z žen souhlasila, druhá s pláčem klekla ke královým nohám a prosila, a si první žena ponechá dítě živé a zdravé. Král přiřknul dítě druhé ženě, protože ze zkoušky, kterou obě dvě podrobil se ukázalo, že pravá matka je druhá žena - místo, aby nechala první ženu dítě usmrtit, hodlala se ho zříci s tím, že zůstane naživu.
Tak co, ještě nikomu biblické podobenství nic neříká???
BTW nejsem ortodoxní věřící, ale občas stojí  za to se nad podobnými příběhy zamyslet stolt

Upravil(a) Kiara (2. 7. 2007 19:49)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#103 2. 7. 2007 20:24

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Případ desetileté Terezky

Zrovna jsem četla, že soudce už zvažuje jiné řešení, proti jeho rozhodnutí se postavili odborní lékaři, ministryně i veřejnost. Zřejmě odvolá svoje předběžné opatření.

Není tady

 

#104 2. 7. 2007 20:48

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Bodej by neodvolal - to je něco tak do nebe volajícího - a soudce okolo sebe rozpoutal takovou mediální kampaň - že se radši stáhne a zavčasu přehodnotí svoje nelidské opatření.
Já být jeho nadřízeným orgánem, tak odvolám i pana soudce stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#105 2. 7. 2007 20:54

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

tento případ mne tak zaujal, že jsem včera hodně dlouho do noci zjišoval na netu vše o tomto případu a pomalu na to začínám mít jiný pohled než dosud. Ono se lehce řekne že soudce bezdůvodně nechal zavřít zdravé dítě do psychiatrické léčebny. Ale proč vlastně? Dle jeho vyjádření proto, že chce aby mohlo být dítě psychologicky vyšetřeno proč tak vehementně odmítá být s otcem a proč jen při vyslovení slova tatínek upadá do hysterických záchvatů, což je dost podivné. A nějakou dobu si tam musí pobýt proto aby holčička nebyla pod vlivem maminky. Co byste dělali na místě soudce který má rozhodnout, má být objektivní, má zjistit zda dítě skutečně tak moc odmítá být s tatínkem z jakýchkoliv nám neznámých důvodů, nebo je to jen štvaní od maminky proti otci? Nejvhodnější se zdá být separovat na nějakou chvíli dítě od maminky a nechat ji psychologicky vyšetřit.
Myslím si, že po kebuli by nezasloužil ani tak soudce, jako spíš maminka s tatínkem. Vinu na této situaci mají oba dva, těžko z těch informací které jsou k dispozici soudit kdo má tu vinu větší. Tatínek se pravděpodobně nezajímal o své dítě dostatečně, nechtěl asi hlavně platit a maminka toho využila k tomu, aby dítě proti otci poštvala. ReportហTV Nova byla sice srdcervoucí ve prospěch maminky, ale podle mne jednostranně zaměřená a neobjektivní, takto je zaručena vysoká sledovanost - všichni si o tom povidají co je to za člověka ten tatínek, že nechá dítě zavřít do léčebny - je koho lynčovat - a to tupý dav potřebuje.

Při popisu tiskové konference maminky mne velmi zarazila tato věta:
"Na úterní tiskové konferenci, kterou svolala maminka Terezky a její zastánkyně, účastnice zdůrazňovaly, jaké trauma má maminka z toho, že nemůže být se svou dcerou."
A člověk by si naivně myslel že jim jde o trauma dítěte a ne o chuděrku maminku. (Cilko děkuji za odkazy, po přečtení více materiálů si člověk udělá objektivnější obraz o té kauze)

Není tady

 

#106 2. 7. 2007 21:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

PetřeHl, a ty si myslíš, že Terezčině matce netrhá srdce fakt, že svoje dítě po nějakou dobu neuvidí???
Zatímco otci dítěte je jedno, že ho po nějakou dobu neuvidí, hlavně že je šoupnuto na psychiatrii, což vede k tomu, aby se dítě "naučilo poslouchat" .
Celý případ je v režii otce. Ten dokázal - ačkoliv s matkou dítěte nebyl nikdy oddán, protestoval proti otcovství, platit začal až po testech DNA jedno jediné. K dceři se nikdy nehlásil a podle mě jde takovému povedencovi o jednu jedinou věc - aby dítě dostal do "péče" s tím, že by na něj neplatil on, ale matka jemu.
Ve chvíli, kdy je jeho desetiletá dcera zavřená na psychiatrii, tatínek bere celou kauzu s povděkem. Konečně se ukáže, kde je její místo a koho má mít vlastně ráda - za použití státního aparátu.
Něco takového, jako je Terezčin "tatínek" bych označila jako sliz a mravní bahno.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#107 2. 7. 2007 21:56

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Případ desetileté Terezky

Petře, mᚠpravdu, že je třeba znát všechny okolnosti. V jednom bulvárním plátku bratr otce tvrdil, že Terezčina matka byla přistižena s jiným mužem a proto nechtěl uznat otcovství.  Po prokázání se prý otec snažil o styk s dítětem, matka přes soudní rozhodnutí (vč. stanovení pokyty, kterou údajně nezaplatila) odmítla. Nevím, kde je pravda, soudce měl potrestat oba rodiče za to, že  svému dítěti připravují takové trauma. Děti nemohou za rodiče, kteří si přes ně vyřizují svoje účty. To už je lepší můj BM, který nikdy nejevil zájem.

Není tady

 

#108 2. 7. 2007 21:59

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Kiara napsal(a):

PetřeHl, a ty si myslíš, že Terezčině matce netrhá srdce fakt, že svoje dítě po nějakou dobu neuvidí???
Zatímco otci dítěte je jedno, že ho po nějakou dobu neuvidí, hlavně že je šoupnuto na psychiatrii, což vede k tomu, aby se dítě "naučilo poslouchat" .
Celý případ je v režii otce. Ten dokázal - ačkoliv s matkou dítěte nebyl nikdy oddán, protestoval proti otcovství, platit začal až po testech DNA jedno jediné. K dceři se nikdy nehlásil a podle mě jde takovému povedencovi o jednu jedinou věc - aby dítě dostal do "péče" s tím, že by na něj neplatil on, ale matka jemu.
Ve chvíli, kdy je jeho desetiletá dcera zavřená na psychiatrii, tatínek bere celou kauzu s povděkem. Konečně se ukáže, kde je její místo a koho má mít vlastně ráda - za použití státního aparátu.
Něco takového, jako je Terezčin "tatínek" bych označila jako sliz a mravní bahno.

Kiaro, já si myslim že tady by mělo v první řadě jít o dítě a nějaké pocity matky jsou uplně vedlejší, je dospělá, srovná se s tím, ale Terezka v 10 letech horko těžko. Na to ti mohu říci jediné: Myslíš že tomu otci netrhá srdce, že svoje dítě v podstatě viděl velmi málo na to že je holčičce 10 let a že ho jeho vlastní dítě nesnáší? A co se týče toho že se nehlásil k otcovství, tak pokud maminka Terezky v době kdy byla počata už měla milence tak má právo o svém otcovství pochybovat. Vytkl bych mu, že vubec neplatil, měl platit a pak si nechat ověřit jestli je dítě jeho a v případě že ne, žádat zpět vešchny alimenty od matky.

Není tady

 

#109 2. 7. 2007 22:02

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

a ještě jedna věc, ten otec co se "nezajímá o dítě" píše od roku 1998 do Štrasburku kvuli tomu že české soudy nepodnikají nic proti matce Terezky, která i přes příkaz soudu odmítá dítě svěřovat otci

Není tady

 

#110 2. 7. 2007 22:11

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Petře, já bych mu vytkla ještě jednu věc. Matka může používat sebevíc kritické poznámkyna adresu otce, ale čím je dítě starší, samo si je schopné utvořit svůj vlastní úsudek o otci. Kdyby se otec víc snažil, dcera by si k němu i přes letitou matčinu z᚝ vztah vytvořila. Kdyby se jako otec choval, dcera by ho přijala a měla by ho ráda. Jenže on jí asi jako dceru nevnímá. Lásku vyčísluje v eurech a když dceru zavírali na psychiatrii, nechtěl si udělat ani 5 minut času s tím, že "už něco má". Osud jeho holčičky mu je naprosto lhostejný, na prvním místě má sebe s své sobecké zájmy a JÁřství.
Ne, Petře, nevymluvíte mi, že otec, upřímně milující své dítě, by nedokázal prolomit ledy kolem dceřina srdce. Dokázal by to. Cit se oplácí citem a dětský cit je ten nejrizejší. Jenže dítě je jako zvířátko, vycítí faleš, ač se budete přetvařovat sebevíc.

Není tady

 

#111 2. 7. 2007 22:20

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Ela.. napsal(a):

Petře, já bych mu vytkla ještě jednu věc. Matka může používat sebevíc kritické poznámkyna adresu otce, ale čím je dítě starší, samo si je schopné utvořit svůj vlastní úsudek o otci. Kdyby se otec víc snažil, dcera by si k němu i přes letitou matčinu z᚝ vztah vytvořila. Kdyby se jako otec choval, dcera by ho přijala a měla by ho ráda. Jenže on jí asi jako dceru nevnímá. Lásku vyčísluje v eurech a když dceru zavírali na psychiatrii, nechtěl si udělat ani 5 minut času s tím, že "už něco má". Osud jeho holčičky mu je naprosto lhostejný, na prvním místě má sebe s své sobecké zájmy a JÁřství.
Ne, Petře, nevymluvíte mi, že otec, upřímně milující své dítě, by nedokázal prolomit ledy kolem dceřina srdce. Dokázal by to. Cit se oplácí citem a dětský cit je ten nejrizejší. Jenže dítě je jako zvířátko, vycítí faleš, ač se budete přetvařovat sebevíc.

Víte Elo, my ale nevíme jak to přesně mezi nimi bylo, nevíme jestli otec chtěl dítě vidět, jestli mu matka nebránila ve styku s holčičkou nebo jestli tam nebylo ještě něco jiného. Pokud otec psal do Štrasburku, že žena nerespektuje rozhodnutí soudu a nepujčuje mu dítě, tak se asi moc nevídali. A pokud maminka bude chtít, tak si holčičku zmanipuluje, zvl᚝ když byla malá, děti jsou velmi lehce zmanipulovatelné a uplatitelné. To co říkáte ty si myslím že by bylo možné ale až Terezce bude třeba 16 let, tak potom už může si vytvářet vlastní názor a třeba jí i bude zajímat kdo to je ten její otec i přes štvaní matky proti němu. Teď je na to ta holčička velmi malá a pokud je dítě drtivou většinu času s matkou, přejímá její názory, to je myslim normální.

Není tady

 

#112 2. 7. 2007 22:33

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Je sice hezké, že otec psal do Štrasburku, že mu žena nepůjčuje dítě (které dle psycholožky k němu ani nechtělo, odmítalo u otce spát a proto soud nařídil asistované schůzky otce s dcerou za přítomnosti psychologa, na které ovšem otec za celé 4 měsíce nedorazil ani jednou .. pročpak asi ?).
Petře, matka s dítětem sice manipuluje, ale dítě se dá získat velmi snadno, stačí jen trocha opravdového zájmu a upřímného citu. Podívejte, můžu mluvit i ze své vl. zkušenosti. Když jsem se rozvedla, děti byly malé, 4 a 3 roky. Děti k tátovi jezdit nechtěly, byly závislé na mně fyzicky i psychicky. Nicméně jezdily, dostaly to příkazem - já nechtěla jít proti proudu (soudnímu rozhodnutí) a také jsem chtěla (!) respektovat, že jsou to NAŠE děti a že i otec má právo se s nimi vídat. Postupně se u dcery rozvinuly psychosomatické potíže, čím blížeji byl termín odjezdu k otci, tím větší byly potíže (bolest břicha, zvracení, průjem, občas i horečka ..)..  Jak to dopadlo ? Dnes jsou děti starší, 11 a 10 let, s otcem se vídají, ale již k němu nejezdí. Nechtějí, odmítají. Otec je má upřímně rád, ale sám cítí, že si s nimi nerozumí tak, jak by děti potřebovaly, že na ně nemá elán, energii a ani nervy, že v jejich přítomnosti nedokáže potlačit svou náladovost a že v rámci zachování dobrých vztahů a pro klid všech zúčastněných je lepší děti k sobě nevozit. Kdykoliv chce, může je navštívit, dokonce jsme pokročili tak daleko, že jedu-li já za jakýmkoliv účelem do města, kde exmanžel bydlí, beru děti s sebou, aby se s tátou aspoň chvíli viděli .. ale prostě u otce nespí.
Tady bych řekla, že otec dokázal svou lásku k dětem právě tím, že se naučil respektovat jejich názor a cítění a odmítl je trápit vynucovaným stykem. Tomu opravdu říkám důkaz lásky a u dětí tím stoupl v ceně.
Terezčin otec tohle neumí. Je mu jedno, že se dcerka trápí, hlavně že on dosáhne svého, a to stojí co to stojí. Jedna právnička to popsala dobře - systematické týrání dítěte státem. Stát - soudce, zastupující otce - nutí dítě do něčeho, co samo nechce, co mu je "proti srsti", co je mu nepříjemné a na důsledky tohoto trýznění nepřihlíží. A z dítěte se pomalu stává vyděšená troska s extrémním odporem k vlastnímu otci.

Není tady

 

#113 2. 7. 2007 22:44

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Elo, částečně s Vámi souhlasím, ale dítě v 10 letech si ještě nemůže říkat úplně co chce, v tomto věku jsou děti stále ještě lehce zmanipulovatelné, tak proto skončila Terezka tam kde je teď , aby dětský psycholog zjistil bez vlivu matky proč je Terezka tak tvrdě proti otci a dělá takové scény, protože tohle normální dítě nedělá, leda že by ji otec týral nebo nějak zneužíval. A na druhou stranu si myslím, že týraní je i to že matka štve dítě proti otci a nadměrně je na sebe váže.   Nedovedu si představit jaký názor na slovo rodina a rodiče může mít dítě, které je tak zkoušeno jako Terezka. Dost pravděpodobně bude mít Terezka v dospělosti velký problém udržet si svoji vlastní funkční rodinu.

Není tady

 

#114 2. 7. 2007 23:13

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Petře, divil byste se, nakolk je 10-ileté dítě - děvče schopné vlastního úsudku. Mám doma přesně tento věk a jeden se až mnohdy nestačí divit.. Malý dospělák.

Není tady

 

#115 2. 7. 2007 23:30

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Ela.. napsal(a):

Petře, divil byste se, nakolk je 10-ileté dítě - děvče schopné vlastního úsudku. Mám doma přesně tento věk a jeden se až mnohdy nestačí divit.. Malý dospělák.

Mám soma také 10 letou dceru, vím že je schopna mít vlastní názor, ale stále ještě je velmi lehce ovlivnitelná, záleží jen jak hodně je dítě empatické

Není tady

 

#116 3. 7. 2007 10:24

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

Proč soudíte to dítě a její názory? Mé dceři je taky 10 a když nechce být s babičkou, tak ji dáme taky na psychiatrii? Děti moc dobře cítí to, co my, dospělí už ne. KDyž tam ten vztah oboustranně není, tak prostě není. Já ji nutim s ní mluvit, volat ji, jet tam...CHápete? TO je babička z otcovi strany. Když ještě nerozuměla, nechápala, jezdila tam ráda. Ale už si umí udělat svůj názor, už chápe rozdíl mezi tím, co říká a dělá. A ta babička moc dobře ví, kde je její otec (který se o ni nezajímá a neplati na ni), ale dítě zase nechápe, že babička to jí neřekne.
Já se jako dospělá taky vyhýbám lidem, s kterými se necítím dobře. Co teprve ti, co mne "podvedli", proč bych je měla milovat...rodina,nerodina?! a chtít být v jejich blízkosti?
Můj otec byl alholik. Pamatuji si jeho agresivní chování. Pamatuji si, jak na něj matka pouze nadávala. Ale taky si pamatuji, jaký byl, když se náhodou jeden den nezapoměl napít. A tajně jsem se s ním párkrát potkala, i když matka zakazovala setkání! Když už to nešlo, až jsem byla dospělá, šla jsem za ním a chtěla slyšet "jeho" pravdu, ne jenom matky pravdu a udělat si svůj názor. Taky na mne pak "pouze"platil výživné.... Rozvedli se, když mne bylo 10. Takže si pamatuji dost.
Souhlasím s Elou a ty psychosomatické potíže u své dcery taky znám.
Kdyby otec dítě miloval, najde jiné řešení, byl by u toho, jak by musela nastoupit na psychiatrii a měl by odvahy vystoupit v TV a obhájit svůj názor a postupy veřejně! Mne se některé věci zdály nahrané, ale jde o podstatu.
To je "česká cesta" jak řešit problémy. Vše postaveno na hlavu.

Upravil(a) Musim (3. 7. 2007 10:25)

Není tady

 

#117 3. 7. 2007 10:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Musim, já bych tedy dceru nenutila příliš do kontaktu s babičkou, se kterou si nesedí. Já měla taky takovou babičku - matku matky. Když jsem byla starší, vycítila jsem, že babička mě z nějakého mně neznámého důvodu dvakrát nemusí, upřednostňuje ostatní vnoučata přede mnou a protože jsem tam jednak jezdit MUSELA, skoro při každé návštěvě se mi tam podařilo něco províst, druhak jsem se -když jsem byla starší - s babičkou pokaždé kvůli něčemu rafla. Příroda na venkově  byla sice kouzelná, ale ty vztahy ten pobyt vždycky zkazily.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#118 3. 7. 2007 11:25

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Případ desetileté Terezky

já už nechci mnoho připisovat, jen bych chtěla napsat, že souhlasím s Petrem (vesměs).

Není tady

 

#119 3. 7. 2007 11:47

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

No, já už ji nenutím, je ochotna tam jet maximálně se mnou, ale jistě chápeš, já si s ní prostě nemám co říci. Oni dvě se tak max.baví o škole....A já s ní ...o čem? Pak ale budu za tu mrchu, co ji to zakazuje! Lidem ani rodině nevyhovíš.
Ano, ona přesně má své oblíbence a už u jiného vnoučete jsem viděla, jak ji neměla ráda a ta holka to cítila a brečela ..to ji tak bylo 12-13 (dnes je jí 24...) My dospělí, jsme ji to vymlouvali, že babička má rada všech 5 vnoučat stejně.... no, nemá. Já už o tom tady někde psala, když jsem neposlechla její výchovné rady ohledně svého dítěte, najednou už taky nejsem její oblíbená.
A já se domnívala,že jsem měla štěstí v živote, a mám druhou hodnou tchýni.

Není tady

 

#120 3. 7. 2007 12:18

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Případ desetileté Terezky

Ještě zpět k Terezce. Snad požádala o pomoc prezidenta, v Motole protestují, že tam nepatří, je zdravá. Soudce zvažuje, v jaké instituci ji nadále izolovat. Copak je to neomezený (vlastně hodně omezený) vládce, kterému nikdo nemůže takové nesmysly zakázat? Ani prezident, ministryně, tak kdo? Chudák Terezka, jen aby to ve zdraví přežila.

Není tady

 

#121 3. 7. 2007 12:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Dnešní Blesk psal, že se do případu vložila i ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková a soudce uvažuje o tom, že svoje nařízení přehodnotí. Nemůžu být konkrétnější, panč si teď k ruce nemůžu vzít noviny - jsem v práci wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#122 3. 7. 2007 12:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Případ desetileté Terezky

Teď na iDnes:

"Soudce už v pátek uvedl, že své rozhodnutí znovu zváží."

"Ještě znovu nerozhodl," řekl iDNES.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Martin Slováček.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#123 3. 7. 2007 13:34

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

To je právě na totální nezávislost soudců...jenom na svém svědomí a vědomí! NIKDO na něj nemá!

Není tady

 

#124 3. 7. 2007 13:58

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Musim, my naštěstí dceru do žádného kontaktu s prarodičí nutit nemusíme, má ráda všechny. Ovšem manželka stále všude předhazovala jak dcera má nejraději ze všech její maminku, která s námi dlouhou dobu žila a mojí matku že moc "nemusí". Bral jsem to jako realitu, ale dceru jsem naštěstí nikdy nemusel nutit aby se šla podívat za tou babičkou ke které neměla podle ženy vztah. JENŽE, dcera na psychologickém vyšetření měla namalovat "rodinný kruh" = nejbližší rodinu jako zvířata - hodně to poví o pohledu dítěte na lidi okolo sebe. Výsledek je dost zajímavý - tu babičku kterou má "nejvíc" ráda namalovala jako pumu a tu babičku kterou moc "nemusí" jako kočičku. K tomu myslim není co dodat

Není tady

 

#125 3. 7. 2007 17:16

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

http://www.novinky.cz/domaci/klaus-zada … m9k24.html

Pokud tomu dobře rozumím, tak stejně nebude vrácena zpět do rodiny, ale bude jen přemístěna někam jinam (dětský domov ?).

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů