Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 30. 6. 2007 21:14

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Případ desetileté Terezky

Odkaz který jsem sem vložila byl náhodný, nijak jsem víc nehledala, jen v něm bylo víc než v tom článku na seznamu.
Odkazy co sem  dala Cilka jous pro mně dost zajímavé, ale jak už jsem napsala, já nejsem na straně žádného z rodičů, ale  stejně jsem pořád proti tomu aby  dítě bylo na psychiatrii. Něco jiného by třeba byla ta reintegrační centra, ale to je asi stejně srovnatelné jako pasák s polepšovnou ( v přesném slova smyslu) . Jen ¨doufám že se nikdy nebudu tímhle způsobem rozvádět.


Mája

Není tady

 

#77 30. 6. 2007 21:20

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

taky nejsem se žádným s rodičů a že je holka na psychiatrii se mi taky nelíbí
zareagovala jsem jen z důvodu jakým směrem se tahle diskuze rozvíjela, protože nic není jen černobílé
je to celé velmi smutné

Není tady

 

#78 30. 6. 2007 21:58

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Případ desetileté Terezky

Cilko, souhlasím s tebou.
Nebyla jsem tu celý den, a teď jenom na chviličku. Chtěla jsem se ozvat dřív.
Nemám čas pročítat články kolem tohoto případu, viděla jsem pouze reportហa používám selský rozum. Vím jak je snadné ovlivnit dítě, koho má milovat a koho ne, jak se ke komu chovat a to nemusím vyslovit jedinou negativní informaci. To že je Terezka zmanipulovaná maminkou je jasné. A tak jak Cilka psala, teď je pozdě na všechno. Pokud jsou mé informace správné, tak si maminka vydupala otcovství přes testy DNA, a pokud to tak chtěla, musela počítat s nároky tatínka. O tatínkovi nic nevím, ale pokud má platit alimenty, má nárok se hlásit ke svému dítěti. Jak to dělá, nemohu soudit, já jsem u toho nebyla a svědectví jsou ovliněné tím, z které strany přichází. Ale mě osobně přišlo velmi morbidní zpracování reportáže, od velmi detailních záběrů plačící Terezky, přes různé dojemné záběry, co si Terezka od koho přeje. Aby se to dítě bálo vyjít na ulici a do školy. Tohle ta milující matka dovolila????
Kdyby matka měla hrdost, tak mohla mít Terezku pro sebe a nemusela ji nyní používat jako zbraň. Nevím kolik dostává alimentů, jestli jí to za to stálo. Pokud tím chtěla dosáhnout návratu otce Terezky, tak jí to nevyšlo.

Terezka nepatří na psychiatrii a rozhodnutí soudu bylo špatné a zodpovědné osoby by měli dosáhnout jejího propuštění z nemocnice. Ale bohužel Terezka je brána jako rukojmí dvou velmi nezodpovědných rodičů a tato událost už je jen zatím poslední kapkou v celém nesmyslném moři.

Upravil(a) savéla (30. 6. 2007 22:00)

Není tady

 

#79 30. 6. 2007 22:10

zenetka
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 7. 2006
Příspěvky: 204

Re: Případ desetileté Terezky

Tak fakt nevím, co je pravda a co lež. Podle toho druhého Cilčina odkazu soudce tvrdí, že matka odmítla docházet na společnou terapii, podle Terezčiny psycholožky tu terapii zmařil otec.......
Já nechci stranit ani jednomu z rodičů, pravdu tady jde asi těžko dohledat. Tady jde o tu holčičku.

Jen mě trochu zaujalo....otec žádá 1000euro za každý měsíc, kdy se nemohl s dcerou stýkat, milion za to, že si nemůže pořizovat poznámky ze spisů....zajímavý džob.

Upravil(a) zenetka (30. 6. 2007 22:14)

Není tady

 

#80 30. 6. 2007 22:48

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Případ desetileté Terezky

Zenetko, přesně tohle mě napadlo.  Jde tu o dítě, nebo o peníze?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#81 30. 6. 2007 23:04

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Případ desetileté Terezky

když se někdo od roku 1999 nemůže domoci vinou státu svých práv, tak mu snad přísluší nějaké odškodné, nebo ne? Ten táta se o dceru soudí 8 let. To je setsakra dlouhá doba v životě dítěte, ty roky nejdou ani vyčíslit.... Nezlobte se, ale dá se zaplatit, či penězi vyjádřit první básnička z úst dítěte? Oči u vánočního stromku?
Navíc pokud vím, štrasburský soud nemůže rozhodnout - ano, došlo k chybě, tady máte nový rozsudek a holku uvidíte tak a tak.... Tam se soudí český stát a jeho justice.

Není tady

 

#82 30. 6. 2007 23:15

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Případ desetileté Terezky

Na reportហjsem se podívala a z té maminky mi bylo zle. Ve chvíli kdy říkala, že nikdy před holčičkou neřekla o tatínkovi nic špatného, jsem jí nevěřila ani slovo. Celá reportហbyla pojatá jako mediální cirkus, ze kterého není vlastně vůbec patrné, jestli se otec s dítětem stýkal, jestli matka něco porušovala a nakolik, jestli otec nedělal problémy - nic.  .... záběry smutného dítěte do detailu... bylo mi fakt zle.

Objektivně bych řekla, že je to vina obou dvou rodičů, subjektivně dávám vinu hlavně matce - nezdá se mi, že by dcera nesnášela otce jen tak pro nic za nic, zatímco maminka by se otce zastávala. Trestat tím teď to děcko mi přijde jako kravina, mělo se to řešit mnohem dřív a jinak, kdyby české soudy byly co k čemu, taková situace nemusela vůbec nastat. Soudci bych já osobně vinu nedávala.

Není tady

 

#83 30. 6. 2007 23:21

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

savéla napsal(a):

Cilko, souhlasím s tebou.
Nebyla jsem tu celý den, a teď jenom na chviličku. Chtěla jsem se ozvat dřív.
Nemám čas pročítat články kolem tohoto případu, viděla jsem pouze reportហa používám selský rozum. Vím jak je snadné ovlivnit dítě, koho má milovat a koho ne, jak se ke komu chovat a to nemusím vyslovit jedinou negativní informaci. To že je Terezka zmanipulovaná maminkou je jasné. A tak jak Cilka psala, teď je pozdě na všechno. Pokud jsou mé informace správné, tak si maminka vydupala otcovství přes testy DNA, a pokud to tak chtěla, musela počítat s nároky tatínka. O tatínkovi nic nevím, ale pokud má platit alimenty, má nárok se hlásit ke svému dítěti. Jak to dělá, nemohu soudit, já jsem u toho nebyla a svědectví jsou ovliněné tím, z které strany přichází. Ale mě osobně přišlo velmi morbidní zpracování reportáže, od velmi detailních záběrů plačící Terezky, přes různé dojemné záběry, co si Terezka od koho přeje. Aby se to dítě bálo vyjít na ulici a do školy. Tohle ta milující matka dovolila????
Kdyby matka měla hrdost, tak mohla mít Terezku pro sebe a nemusela ji nyní používat jako zbraň. Nevím kolik dostává alimentů, jestli jí to za to stálo. Pokud tím chtěla dosáhnout návratu otce Terezky, tak jí to nevyšlo.

Terezka nepatří na psychiatrii a rozhodnutí soudu bylo špatné a zodpovědné osoby by měli dosáhnout jejího propuštění z nemocnice. Ale bohužel Terezka je brána jako rukojmí dvou velmi nezodpovědných rodičů a tato událost už je jen zatím poslední kapkou v celém nesmyslném moři.

Savélo, nechci se Tě dotknout, ale svými názory míříš úplně někam jinam, nežli do terče.
Kdyby matka dítěte dopředu věděla, co jí otec dítěte způsobí v budoucnu za problémy, nepochybně by si s ním dítě těžko pořídila., to za prvé. Za druhé se mi zdá zcestné Tvoje tvrzení, že matka "chtěla alimenty" či chtěla "dosáhnout návratu otce" Toto jsou pouze Tvoje irelevantní domněnky.
To, co je Terezčin "tatínek" pro to těžko nacházím slušná slova. Zplodil dítě (zajisté pod nátlakem tak,že mu někdo držel nabitou pistoli u hlavy), otcovství se vzpíral - nechal si udělat testy DNA a celá akce, kterou rozjel mi zavání nikoliv tím, že by mu šlo o desetiletou dceru, ale aby na ni matce nemusel měsíčně platit ani korunu.
To, že holčička skončila na psychiatrické klinice v Motole ho vůbec nedojímá - podle mě by takový povedenec byl rád, kdyby tam zůstala  pokud možno velice dlouho a jako na pacienta na dětské psychiatrii, dlouhodobě léčeného by na ni musel přispívat minimum.  Fuj. Aspoň že se takový "tatíček" mediálně zviditelnil, co je to vlastně zač. Osobně bych TAKOVÉHO partnera nechtěla mít doma ani ve sklepě stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#84 30. 6. 2007 23:57

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Případ desetileté Terezky

A co Terezka, ta má přece taky práva. Třeba si odpočinout na dovolené. Kdo odškodní jí? Tatínek, co neměl ani zájem vědět, jestli je jeho?
Nevím, nejdřív jsem tak nějak stála na jeho straně, ale teď.......... sad

A dopis K213, no nevím, oni jsou lékaři? Psychiatři?
Neútočím, jen by mě to zajímalo, jestli je někdo znáte.

Upravil(a) Eri (30. 6. 2007 23:59)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#85 1. 7. 2007 0:29

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Simon: No comment... dumbom
Blahoslavení chudí duchem... tak podobné přispivatele, jako jsi ty, tituluji já.
Stokrát jsem si říkala, že dodržím určitá pravidla slušnosti a na lidi, kteří kvákají nesmysly nebudu reagovat, ovšem Ty jsi mě svojí poslední perlou donutila porušit moje předsevzetí sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#86 1. 7. 2007 0:56

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Případ desetileté Terezky

Kairo, domněnky máme obě a já je přiznávám. Ale to, že matka svou dceru vystavila celému národu viděli všichni. Tohle podle tebe udělá milující a nezištná matka. Ona mohla mluvit, ale dceru toho měla ušetřit. V takovém případě bych byla na její straně. Tak jenom prokázala svou manipulaci.
A protože Novou proběhla reportហi z mého okolí, vím, jak televize dokáže celou situaci zkreslit podle zadání stěžovatele.
Já jsem na straně Terezky, to je jediná obě.

Upravil(a) savéla (1. 7. 2007 0:57)

Není tady

 

#87 1. 7. 2007 8:47

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Případ desetileté Terezky

A možná má tahle kauza i své stínové hlavní hráče.....advokáty, kamarády, poradce, zaujatost.to vše stupňované roky tahanic a marných snah o prosazení vlasntího cíle.....
Teď bude Tereza  obětní beránek české justice, precenent (?)............. protože ani hot ani čehý nebudou správná cesta.
Jinak bych se chtěla zastat SImon, co napsala má i podle mně hlavu a patu, jen vinu soudce bych tedy viděla a to v nevhodném řešení umístění holčičky.

Upravil(a) Májajája (1. 7. 2007 8:49)


Mája

Není tady

 

#88 1. 7. 2007 20:41

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

elementgirl napsal(a):

Prave jsem dokoukala na Navlastni oci a je mi hooodne hooodne uzko...to prece snad ani neni mozne???jak muze nekdo nekoho chtit naucit mit nekoho rad a jeste za podminek ze az se nauci mit rad tak s nim zustane a toho koho miluje(maminku) uz proste neuvidi...kristepane to se ten soudce zblaznil????Jeho bych tam zavrela ne Terezku!!!!Kdybych mela moznost ihned toho soudce zavru!!!Ale copak se jini soudci k tomu nejak neozvou????A co Vrchni soud???Co odvolani?
Mam sama maleho syna s kterym ziji v anglii a jeste me ceka spousta soudu s jeho otcem,tak mi ted nezbyva nic jineho nez doufat ze meho draheho nezavrou za neco taky do blazince...jen tak pro jistotu ,aby se nereklo...
Sakra kde to zijeme???Nejhorsi na tom je ze mam pocit ze bych chtela moooc pomoct,ale neni jak...nevite jak kauza pokracuje???Ja tu v anglii cerstve zpravy nemam...
Nejradeji bych o tom co se zas deje v CR napsala do Strasburku sama!!!!
Je mi z toho mizerne!!!sad

Elementko, ty jsi utekla se svým synem v Česka do Anglie? A otec je v Česku a soudí se s tebou o dítě? Nebo se ho snad vzdal? Pokud jsi to takto udělala a znemožnila tím otci ve styku s jeho dítětem tak si nejdříve zame před svým prahem. Věřím ale že to tak jak píšu není.
Já už se pul roku soudím s ženou kteá chce udělat totéž - odstěhovat se s dcerou za jejím přítelem na západ Německa. Chci dceru na střídavou výchovu, psych. posudek dopadl hodně v můj prospěch, takže mě snad nic takového už nehrozí.

Není tady

 

#89 1. 7. 2007 21:00

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

savéla napsal(a):

Zavírat dítě na psychiatrii je šílenost, nesouhlasím s tím, ale...
.... mám obavu, že se na tomto skutku podílejí oba rodiče současně. Chápu, že matka chce vyburcovat veřejnost, ale vystavit svou dceru veřejnosti, nechat natáčet tuto pro ni složitou intimní situaci televizí, před dcerou a kamerou řešit všechny podrobnosti, mám pocit, že  maminka by patřičné vyšetření potřebovala také. Měla možnost si dítě nechat pro sebe, když ji otec odmítal. Pokud chtěla od něj alimenty, musela počítat s tím, že se s ním o dceru bude dělit.
Je mi té holčičky líto, odnáší neschopnost svých rodičů se domluvit a ustoupit. Následky si ponese celý život a za pár let bude psát na babinet své ošklivé vzpomínky na dětství. Otce nám neukázali, ale matka nese velký díl viny.
Prosím, neukamenujte mne, je to pouhý názor.

godlikegodlikegodlike

Není tady

 

#90 1. 7. 2007 21:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Případ desetileté Terezky

Jak tak čtu většina  nezná pravou  podstatu věci , ale  budou psát do Strasburku tummenupp .

Není tady

 

#91 1. 7. 2007 21:21

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Kiara napsal(a):

Simon: No comment... dumbom
Blahoslavení chudí duchem... tak podobné přispivatele, jako jsi ty, tituluji já.
Stokrát jsem si říkala, že dodržím určitá pravidla slušnosti a na lidi, kteří kvákají nesmysly nebudu reagovat, ovšem Ty jsi mě svojí poslední perlou donutila porušit moje předsevzetí sad

Kiaro, teď se tě to asi dotkne, ale zdá se že ty znᚠty rodiče a to dítě už 10 let a víš uplně přesně co se tam mezi nimi dělo. Tak jednoznačně odsoudit někoho na základě několika "objektivních" článků a reportហ"nezávislé" TV Nova - to snad nemůžeš myslet vážně

Není tady

 

#92 1. 7. 2007 22:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Neznám nikoho ze zúčastněných, jen mě rozžhavil doběla fakt, že pan soudce nechal desetileté dítě zavřít na psychiatrické oddělení jen na základě nedohody mezi rodiči. To vše.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#93 1. 7. 2007 23:08

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Případ desetileté Terezky

Kiara napsal(a):

Neznám nikoho ze zúčastněných, jen mě rozžhavil doběla fakt, že pan soudce nechal desetileté dítě zavřít na psychiatrické oddělení jen na základě nedohody mezi rodiči. To vše.

Tak s tím s tebou souhlasím, ten soudce by si zasloužil dumbomdumbomdumbom

Není tady

 

#94 1. 7. 2007 23:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Případ desetileté Terezky

Nehledě na to, že tohle je nebezpečný precedens, který se nikdy nesmí opakovat. Kdyby tohle stejným způsobem začali řešit všichni soudci (nemůžete se dohodnout? Tak vám zavřeme dítě na psychiatrii!!!) tak by jednak léčebny praskaly pod náporem nešastných dětí ve švech, druhak by české soudnictví - které má už tak pošramocené renomé - to mohlo rovnou zabalit.
MMCH četla jsem článek v sobotním Právu, který se tímto případem dost obsáhle zabýval. Dostalo mě do kolen vyjádření ředitele bohnické léčebny p. Davida, který doslova uvedl - cituji:"Soudy občas zneužívají našich zařízení. Soud rozhodne o umístění do psychiatrické léčebny a my ho nemůžeme odmítnout, i když si o tom můžeme myslet, co chceme. Někdy je rozhodnutí adekvátní, někdy také ne."
No to snad není možné dumbom Takže když bude určitý člověk někomu z nějakého důvodu překážet a protistrana bude mít dostatečně dlouhé prsty, může se přihodit, že duševně zcela zdravý dospělý jedinec skončí za zdmi psychiatrické léčebny, kam zapadne jako kámen hozený do vody a pokud se z pobytu mezi cvoky nezcvokne a tím pádem tam bude umístěn právem, zůstane tam třeba tak dlouho, dokud nezemře usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#95 2. 7. 2007 10:22

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

Ano, jde přesně o ten nebezpečný precedens. A už oba rodiče si dělají jakékoliv naschvály, proč dítě zavírat do ústavu? Na uklidnění ??? dítěte? vždy je to dítě!!!!...kdyby šlo fakt o to, izolovat dítě od obou, by stačil Klokánek. Jestli není normálně síly, jak dostat skutečně duševné nemocné dospělé lidi do ústavu, tak proč se to smí u dítěte? Které žádnou duševní nemoc nemá?
Tento stát mne fascinuje svými pokutami. Už ty pokuty za dopravní přestupky jsou v podstatě pro mnohé z nás likvidující, za jakoukoliv kravinu 2,500. Takovéto pokuty od soudu....????
Proč nᚠneplatič, který se za 7 let soudu k jednání dostavil 2x, nedostal ani KORUNU pokuty, a že to soudy pohrdá, veřejně, písemně, kdykoliv a i to před soudem říká. A i kdyby dostal, vždy mu vše odpustili...

Není tady

 

#96 2. 7. 2007 12:05

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Případ desetileté Terezky

Holky, přišla mi odpověď z prezidentské kanceláře:

"Vážená paní ..,

            nejen od Vás, ale i od řady dalších občanů došly dopisy, které požadují zásah prezidenta republiky ve prospěch Terezky Smutné, nebo případně jiné zásahy proti vydanému rozsudku, anebo soudci, který takto rozhodl.

            Musím říci, že i pro Kancelář prezidenta republiky je tento případ silně překvapující, současně Vám však musím sdělit, že bohužel není v možnostech prezidenta republiky zde jakkoliv zasahovat. Prezident republiky má jen ty pravomoci, které mu svěřuje Ústava a v návaznosti na ni i některé další zákony, a žádná z těchto pravomocí se k dané situaci nevztahuje. Zejména musím vysvětlit, že v těchto případech prezident republiky nemůže udělovat milost. Institut milosti se uplatňuje jen pokud jde o tresty ukládané v trestním řízení, nelze jím však zasahovat do ostatní rozhodovací činnosti soudů, jako například je rozhodnutí o umístění do psychiatrické léčebny.


S pozdravem

JUDr. Jan Bárta, ředitel právního odboru KPR"

Není tady

 

#97 2. 7. 2007 12:21

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

No, od našeho pana prezidenta nečekám nic, co je pro děti, nebo on byl ON, kdo nepodepsal zákon o náhradním výživném!
To je ta nezávislost soudců!  Vždy ho žalují soudní čekatelé, které nechtěl vyjmenovat z soudce! U něj bych spravedlnost nečekala...u něj platí pouze ruka trhu...která vše zařídí....morálka-nemorálka.
Kdo řekl, peníze nesmrdí? Kdo tady nechal -umožil zavést tu právnickou džungli? Já nezapoměla.

Není tady

 

#98 2. 7. 2007 12:35

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

Hm, teď jsem si přečetla, jak žádá 1,000 EU na měsíc, celkem 25,000. Dobrý návod. Když já nemohu přinutit otce dítěte, aby se o ni zajímal, tak to taky vyčíslím a budu to  chtít zaplatit. Za 7 let to je kolik měsíců??? 364 týndů x1,000 EU měsícčně=364 000 EU.
Myslím si, že by se soud v Strasb.divil, kdyby každá matka vyčíslila tento všeobecný nezájem mužů za každé dítě, které otec odmítá vidět, navštívit atd.,a kteří si myslí, že když zaplatili výživné, tak tím totálně splnili svou otcovskou povinnost.
A co tedy ti neplatiči? Konečně jsem to pochopila. Když neplatí, vyjadřuje, že se necítí být otcem dítěte.... a je z obliga.
Ale to by nám měl zaplatit český stát, nebo on současně platné zákony vymyslel!

Není tady

 

#99 2. 7. 2007 14:26

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Případ desetileté Terezky

Jo, špatně.Dítěti už je 10,5 a výživné ještě nezaplatil. Za kolik tedy ten nezájem je?

Není tady

 

#100 2. 7. 2007 19:15

Simon
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 331

Re: Případ desetileté Terezky

Kiaro, pokud tě rozladila jen ta věta o soudci, mohla jsi to napsat, takhle to vypadá, že celý ten můj odstavec je pro tebe blábol smile

Je to prostě můj názor, z té matky mi prostě zle BYLO. Nikdo opravdu do toho případu nevidí, bylo nám jen předložen proslov matky a krátký hovor s otcem - trochu málo na objektivní posouzení situace.

K tomu soudci: asi jsem se vyjádřila blbě. Myslela jsem to tak, že soudci bych nedávala vinu za celou tuhle aféru. Za tu mohou jen ti rodiče. Soudci samozřejmě dávám vinu za to, že je zdravé dítě na psychiatrii. Akorát smutné je, že vztah s otcem si nenapraví - přinejmenším v nejbližší době, kdy s ní bude matka - pro nějaké napravení by byla šance snad v nějakém neutrálním prostředí, do kterého se ovšem dítě těžko dostane, když je s matkou - začarovaný kruh.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů