Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 28. 6. 2007 12:57

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Re: Případ desetileté Terezky

Mě z toho bylo vážně špatně, když jsem to viděla...protože o mě můj otec v podstatě neměl žádný zájem - akorát budiž mu přičteno ke cti, že nedělal nikdy problémy s placením výživného. Prostě jsem ho asi tak od 6 to 14 let ani jednou neviděla a neměla žádný jiný kontakt (a předtím mě tak jednou nebo dvakrát pohlídal, když se nikdo jiný nenašel). Pak se v něm něco hnulo a najednou zavolal, že by mi chtěl popřát k narozeninám a tady dát dárek k vánocům (já mám narozky těsně před nimi). Můžu vám říci, že mi vůbec nešlo přes pusu mu tykat a oslovovat ho tati - pro mě to byl cizí člověk... (nakonec netlačil na pilu a naše vztahy se pomaličku trochu rozvinuly). Když si představím, že by ho třeba napadlo najednou mě nutit s ním třeba trávit každý druhý víkend nebo s ním bydlet.... No a kdyby mě někdo zavřel na prázdniny na psychiatrii, abych se naučila mít otce ráda...s výhledem na to, že mě pak pustí a budu bydlet u něj a s matkou se nebudu moci vůbec stýkat, tak by to snad na mě mělo tak strašlivý vliv, že bych mu to neodpustila do konce svého života. Nechápu, jak si může někdo myslet, že se nějaká komunikace a normální vztah naváže tak, že někoho na psychiatrii "přenastavíte" - vztah se snad navazuje mezi těmi lidmi ve vzájemné interakci. Pochopila bych a naprosto souhlasila s tím, kdyby bylo soudem nařízeno, že otec i dcera musí chodit na nějaký druh terapie, kde se bude psycholog snažit o to, aby jim pomohl najít k sobě vztah...ale toto. Dovede si tady někdo představit, že by to jako mohlo fungovat? Mě spíš hned napadlo, co bych jako pomstu proti otci za tohle vymyslela - a rozhodně to nebyl moc hezký nápad...Ale myslím si, že by to i pomohlo...

Rozhodně si myslím, že by děti měly mít možnost se stýkat s oběma rodiči, ale jen pokud jim to opravdu něco do života dá...V tomto případě to ale asi vážně nehrozí.

Jinak - napadá tady nějakého právníka možnost, jak se bránit - nějaká žaloba proti porušení lidských práv (třeba na základě Úmluvy o právech dítěte nebo vlastně i podle občana)...Možná se pokusit o předběžné opatření...protože ta žaloba by samozřejmě byla nadlouho. Myslíte, že by byla šance?

Upravil(a) madabouttraviata (28. 6. 2007 13:02)

I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

#27 28. 6. 2007 13:18

javelin
♥------

Koukala jem na to včera, celkem neuvěřitelný. V podsatě VŠICHNI se tam více méně vyjádřili ve smyslu, že je to nesmysl přitažený za vlasy, včetně doktorky v té léčebně. Nechápu ale proč tedy nemohou zdravé dítě odmítnout hospitalizovat a doporučit třeba jen ambulantní péči? Hezké prázdniny Terezko :-(

Není tady

#28 28. 6. 2007 20:52

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

20:10 - Motolská nemocnice chtěla propustit desetiletou dívku, kterou kvůli sporům v rodině na tamní psychiatrické oddělení nařídil umístit soud. Podle nemocnice je dívka zdravá. Soudce ale propuštění zakázal. Uvedla to Česká televize.

Mája

Není tady

#29 28. 6. 2007 21:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

No krucinál, KDE TO JSME??? V jakém státě to žijeme??? To se jako vracíme do dob temného bolševismu, kdy byli na psychiatrii násilně internování zdraví lidé, kteří nesouhlasili s režimem??? Nebo když komunistický papalᚠ nebo estébák na psychiatrii uklidil manželku, aby mohl nerušeně žít s milenkou???
Já - jako matka holčičky - bych na soudce podala trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele a řvala bych a řvala tak dlouho, dokud by mi dítě nevrátili nazpět. Podle vyjádření lékařů je dítě zdravé a jeho násilnou internaci v blázinci bych panu soudci náležitě opepřila stolt Okamžitě bych si zjistila nadřízený orgán, kam na soudce podat trestní oznámení, ale ani to by mi nestačilo - zjistila bych si všechny páky, jak postupovat a obrátila bych se i třeba do Štrasburku, nebo v tomto případě byla hrůzným způsobem porušena práva desetiletého dítěte. Tak.
Ježišikriste, to se mi zase zvednul tlak, jak jsem se zdravě naštvala smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#30 28. 6. 2007 22:23

ita
♥♥♥♥♥♥-

Co dělají všechny ty nadace na ochranu dětí např. p. Baudyšové? Tohle je nezajímá?

Není tady

#31 28. 6. 2007 23:11

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

Prave jsem dokoukala na Navlastni oci a je mi hooodne hooodne uzko...to prece snad ani neni mozne???jak muze nekdo nekoho chtit naucit mit nekoho rad a jeste za podminek ze az se nauci mit rad tak s nim zustane a toho koho miluje(maminku) uz proste neuvidi...kristepane to se ten soudce zblaznil????Jeho bych tam zavrela ne Terezku!!!!Kdybych mela moznost ihned toho soudce zavru!!!Ale copak se jini soudci k tomu nejak neozvou????A co Vrchni soud???Co odvolani?
Mam sama maleho syna s kterym ziji v anglii a jeste me ceka spousta soudu s jeho otcem,tak mi ted nezbyva nic jineho nez doufat ze meho draheho nezavrou za neco taky do blazince...jen tak pro jistotu ,aby se nereklo...
Sakra kde to zijeme???Nejhorsi na tom je ze mam pocit ze bych chtela moooc pomoct,ale neni jak...nevite jak kauza pokracuje???Ja tu v anglii cerstve zpravy nemam...
Nejradeji bych o tom co se zas deje v CR napsala do Strasburku sama!!!!
Je mi z toho mizerne!!!sad

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#32 28. 6. 2007 23:28

Hannah
♥♥♥♥♥--

NEUVĚŘITELNÉ! Jsem úplně zděšená.Netušila jsem ,že v ČR může soudce nařídit nemocnici,jejímu konkrétnímu oddělení, přijetí a hospitalizaci zdravého člověka proti jeho vůli.A proč?Soudce chce někoho trestat?Dítě?Matku?A proč na psychiatrii?Je to snad jediná medicínská specializace ,kterou dotyčný magistr práv zná?Holčička vypadala zdravě,takže stejný problém by vznikl i na ušním,očním nebo na chirurgii.V nemocnici a léčebně se snad léčí a neinternuje.Psychiatrie v Motole má nějaké speciální pracoviště pro zdravé ,soudně odebrané děti?

Není tady

#33 29. 6. 2007 8:23

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Tady to rozebírají:

Soudci a odborníci se nedokáží shodnout, zda je rozsudek Obvodního soud pro Prahu 8, který nařídil Markétě Smutné předat svoji desetiletou dceru do péče psychiatrů v motolské léčebně, správný a adekvátní. Soud tak rozhodl poté, co konstatoval u matky nezvládnutí rodičovské role tím, že bránila otci Terezy se s ní stýkat.

29.6. 2007 05:31
PRAHA - Podle předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičkové je rozsudek systémovým týráním dítěte. "Je to naprosto nepřijatelné. Dítě má právo stýkat se s rodičem, ale nemá povinnost. Nerealizují se tady práva dítěte, ale práva rodičů, a to dost brutálním způsobem. Hlavním hlediskem při rozhodování musí být zájem dítěte," řekla Právu Vodičková.

"S něčím podobným jsem se během své kariéry ještě nesetkala, i když zákon to umožňuje. Pravděpodobně šlo o výjimečný případ, který si také vyžadoval výjimečný přístup," podotkla k tomu soudkyně, která si však nepřála být jmenována. "Osobně bych v případě, kdy matka nezvládá svoji výchovnou úlohu, takto nepostupovala. Vyřešila bych to odejmutím dítěte z její péče a přikázáním ho do péče druhému rodiči," řekla.

Otázkou podle ní také zůstává, zda tento způsob řešení problému, tedy odeslání dítěte na uzavřenou kliniku, nevyvolá více škody než užitku.

Soudce obvodního soudu Miroslav Sládek, který o umístění Terezky do léčebny rozhodl, svůj verdikt ve vysílání TV Nova odůvodnil mimo jiné jejím zhoršujícím se zdravotním stavem. Takové opatření podle něj může u dítěte v tomto věku mít ještě smysl. "Čím později, tím je to horší," řekl TV Nova. Zároveň však připustil, že takové řešení vždy odnáší i dítě.

Nemocnice ve čtvrtek rozhodla, že dítě propustí, protože je zdravé, soudce to ale zakázal.

Soudce: Zavřít by měli spíš rodiče
S tím souhlasí i ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. "V prvé řadě je to určitě pochybení rodičů. Rozhodnutí soudce vidím jako velmi tvrdé. Trestá dítě a ne rodiče za neschopnost se dohodnout," uvedla.

Podle dalšího z oslovených soudců, který si nepřál být jmenován, způsobují oba rodiče Terezce svou neschopností se domluvit a vzájemnou nenávistí těžké trauma. "Osobně si myslím, že by v tomto případě měl soud zavřít, a již do vězení, nebo do blázince, spíše než dítě oba jeho rodiče," řekl Právu pražský soudce.

Uznal však také, že už několikrát zažil případ, kdy soud musel po předchozích opakovaných podmínečných odsouzeních poslat "natvrdo" do vězení matku, která odmítala umožnit svému exmanželu soudem nařízený styk s jejich dětmi. Jiný soudce odvolacího senátu sice připustil, že se laické veřejnosti může zdát rozhodnutí soudu necitlivé, ale na věc je podle něj nutno se dívat i z jiného úhlu pohledu.

"Český stát už několikrát musel platit za svou neschopnost vymoci rozhodnutí svých soudů na matkách, které odpírají svým bývalým manželům a druhům styk s jejich dětmi. A nebyly to malé peníze, které jsme pak kvůli tomu museli zaplatit my všichni, kdo řádně platíme daně," zdůraznil soudce.

Není tady

#34 29. 6. 2007 8:41

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

Neuvažovali o tom zavřít soudce, škoda...................

Mája

Není tady

#35 29. 6. 2007 9:09

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Májajája napsal(a):

Neuvažovali o tom zavřít soudce, škoda...................

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=10495 … &238o=

Na Terezčině psychice to může napáchat ještě větší škody !!! Šílená situace a ještě šílenější soudce, měli by mu odebrat právo soudnictví, jinak na psychiatrii skončí polovina národa. Vždy moje starší děti jsou právě v Terezčině věku (10 a 11 let) a stejně jako Terezka i oni k tátovi jezdit nechtějí a i oni ho oslovují křestním jménem, nikoliv pojmem "tati". A nikdo je za to neodsuzuje, otec si lásku nevymáhá soudní cestou, protože chápe, že láska se přičarovat prostě nedá, na čemsi jsme se spolu dohodli a je to ku prospěchu dětí i nás obou.
Rozhodnutí soudce dát Terezku na psychiatrii prostě nechápu. Je to hajzlovina, která v Terezce zanechá hluboké stopy a navíc jí vezme důvěru v instituce, které by jí měly pomáhat, nikoliv ubližovat. Tohle si v sobě ponese hodně dlouho. grater

Není tady

#36 29. 6. 2007 9:55

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem nevěřila vlastním očím a uším! Kam se ta justice dostává? A teď se ptám: otec mého dítěte nemá zájem o dítě, nechce ji vidět a neplatí na ni. Když tvrdím, že je schcizofrenik a i dle policie nebezpečný, tak soud to neslyší a nenařídí vyšetření u psychiatra a ani pobyt v blázinci!!!!Protože on má svá práva. A dítě nemá? Ne, v Čechách nemá!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všichni berou, že já, zlá matka, která pečuje o dítě vymýšlím a pomlouvám JEHO. On ji sice uznal, ale pak poslal notářský ověřený doklad, před 2-ma lety poslal dopis, že se svého dítěte vzdává, nebo všechny instituce jsou proti němu (když to třeba nutí???platit to výživné, které v životě nezaplatil).Všichni mu brání vidět dítě (já né, ale ani nezažádal, ani neprojevil náznak, žeby chtěl. Je jednodušší řvát....stejně by styk nedovolili...). Police je proti němu, soudy, jeho sourozenci, prostě celý svět. Je toto normální?
Jak soude může vůbec napadnout, dát to dítě tam zavřít, aby změnilo dítě????? svůj názor?????
KDE TO JSME? To je ta totální nezávislost soudců. Proč tam nedal otce nebo matku, proč to dítě!!!!!
Jsem konsternovaná, teď abychom se báli, kdy který soudce rozhodne, do blázince s dětma....(domovy jsou asi plné?!)

Není tady

#37 29. 6. 2007 10:02

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Musim napsal(a):

Já jsem nevěřila vlastním očím a uším! Kam se ta justice dostává? A teď se ptám: otec mého dítěte nemá zájem o dítě, nechce ji vidět a neplatí na ni. Když tvrdím, že je schcizofrenik a i dle policie nebezpečný, tak soud to neslyší a nenařídí vyšetření u psychiatra a ani pobyt v blázinci!!!!Protože on má svá práva. A dítě nemá? Ne, v Čechách nemá!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všichni berou, že já, zlá matka, která pečuje o dítě vymýšlím a pomlouvám JEHO. On ji sice uznal, ale pak poslal notářský ověřený doklad, před 2-ma lety poslal dopis, že se svého dítěte vzdává, nebo všechny instituce jsou proti němu (když to třeba nutí???platit to výživné, které v životě nezaplatil).Všichni mu brání vidět dítě (já né, ale ani nezažádal, ani neprojevil náznak, žeby chtěl. Je jednodušší řvát....stejně by styk nedovolili...). Police je proti němu, soudy, jeho sourozenci, prostě celý svět. Je toto normální?
Jak soude může vůbec napadnout, dát to dítě tam zavřít, aby změnilo dítě????? svůj názor?????
KDE TO JSME? To je ta totální nezávislost soudců. Proč tam nedal otce nebo matku, proč to dítě!!!!!
Jsem konsternovaná, teď abychom se báli, kdy který soudce rozhodne, do blázince s dětma....(domovy jsou asi plné?!)

Musim, já nechápu jedno. Když padne určité rozhodnutí, lze se proti němu odvolat a rozhodnutí právní moci nenabyde ihned, nějakou dobu to trvá. To, že matka musela ze dne na den dítě dát na psychárnu, je opravdu silně nestandartní a krajní řešení a soudce musel být buďto podplacený nebo těžce zaujatý, jinak by nevydal takovéto rozhodnutí.
Ani omylem takovéhle rozhodnutí není v zájmu dítěte a přitom o to hlavně by mělo jít. Jak bylo už výše napsáno, dítě má právo na styk se svým otcem, nikoliv povinnost. A nechce-li ? I na to má právo a žádný soudce naopak nemá právo dítě k tomu nutit !!!!

Není tady

#38 29. 6. 2007 10:11

Musim
♥♥♥♥♥♥-

To já nechápu taky. Když se vydá rozhodnutí, chvíli trvá, než nabyde právní moci. A nevím tedy jakého typu bylo, že se nelze odvolat. Já bych třeba s holkou zmizela a ignorovala rozhodnutí soudu. Resp. bych dělala cokoliv, abych to medializovala, třeba bych si lehla pod auto a nechala se zajet, než abych tam dobrovolně své dítě dala. NIKDY. Nevíme, kde je pravda, ale určitě ne v tom, že je na hlavu a musí do blázince. Mohli jít oba i s otcem na psychoterapii a řešit v klidu, co spolu mají-nemají.
Známe úřady. Zavřou dítě, a třeba ho matka nedostane zpět 6-12 měsíců. A je-li to fakt otcův "člověk", dostane ji otec. Opětovně se ptám : KDE TO JSME?

Není tady

#39 29. 6. 2007 10:14

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Musim napsal(a):

To já nechápu taky. Když se vydá rozhodnutí, chvíli trvá, než nabyde právní moci. A nevím tedy jakého typu bylo, že se nelze odvolat. Já bych třeba s holkou zmizela a ignorovala rozhodnutí soudu. Resp. bych dělala cokoliv, abych to medializovala, třeba bych si lehla pod auto a nechala se zajet, než abych tam dobrovolně své dítě dala. NIKDY. Nevíme, kde je pravda, ale určitě ne v tom, že je na hlavu a musí do blázince. Mohli jít oba i s otcem na psychoterapii a řešit v klidu, co spolu mají-nemají.
Známe úřady. Zavřou dítě, a třeba ho matka nedostane zpět 6-12 měsíců. A je-li to fakt otcův "člověk", dostane ji otec. Opětovně se ptám : KDE TO JSME?

Já bych asi taky s dítětem zmizela, i za cenu, že bych v tu chvíli šla proti zákonu. A zároveň bych se obratem obrátila na OSN a na ochranu práv dítěte. Asi bych raději přijala dočasně roli vyhnance a štvance, ale dítě bych nevydala.. Když jsem viděla, jak ta Terezka zoufale plakala, rvalo mi to srdce. grater
A matka - ta mi připadala naprosto normální a vyrovnaná, s dcerou má evidentně ten nejlepší vztah. Naopak otec byl značně jednoduchý, neuměl se vyjádřit a o zájem dítěte mu evidentně nešlo, když si neuměl udělat v osudný den ani 5 minut času na vlastní dítě, o které údajně tak stojí. Ulevím si, můžu ? Je to DEBIL !!!!!mad

Upravil(a) Ela.. (29. 6. 2007 10:15)

Není tady

#40 29. 6. 2007 10:18

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Hele, vždy soudy - to je fraška. Vem si např. tu exekutorku, která je teď stíháná, že vyplatila peníze věřitelovi, když je vymohla. Jiný exekutor nebo kdo ji žaluje! dává na ní trestní oznámení nebo co na tu exekutorku, že prý MĚLA IGNOROVAT právoplatný rozsudek SOUDU!!!! a peníze nevyplatit. Jaké další důkazy o fungování naší justice ještě potřebujeme?
Tak, mám napsat, co tedy asi pro nás rozhodnutí soudu je? Obyč. papír na vytření !!!!(a nenapíšu sprostě, čeho!).
Naco mne je 10 rozsudků, že mám dostávat výživné na dítě, když dostávam právě to H....O!

Není tady

#41 29. 6. 2007 10:42

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Přesně tak.. Víš, co mi připadá ? Že ten soudce nemá nejmenší vztah k dětem. Terezku bral jako "kus", jako věc, která je předmětem sporu a tak se dočasně "uklidí" na psychárnu. Bez ohledu na to, co cítí, jaké měla plány na prázdniny.. izolovat jí od mámy, kamarádů, přátel i důvěrně známého prostředí. Tohle rozhodnutí by žádný normálně uvažující soudce nikdy nemohl vydat a asi by bylo zajímavé nechat přezkoumat psychický stav dotyčného soudce. Výsledek by mohl být velmi zajímavý !

Není tady

#42 29. 6. 2007 10:54

Musim
♥♥♥♥♥♥-

No, u nás mají plnou hubu keců, že se kouká nato, co je lepší -nejvhodnější pro dítě. Viděla si jeden případ, že to tak FAKT bylo? Já nemám ten pocit, že tady někdo hledí na dítě. Viz- jak je berou matkám a vydávají do ciziny (a třeba pak ten soud v cizině to dítě se zase vydá zpět...ta ostuda....ale soudci jsou nezávislí a nepoučitelní..... To tak, aby někdo z "venku" byl chytřejší než oni....)
Klokánek myslí na děti, ale ten chtějí "státní" úřady stůj co stůj zlikvidovat!
Vždyt ani dětské vrahy snad nedávají co blázince, nevím. A když dítě zabije, to snad není normální duševní stav /nemyslím malé dítě-neštastnou náhodu, třeba. Ale už ty výrůstky, co moc dobře vědí, co dělají, i když je jim třeba jenom 10 a zabije spolužáka.../.
NEbo ten soudce je sám v podobné situaci, tak se jakoby pomstil te své....aby viděla, to dokáže! TOTO je precedentní rozhodnutí, t.j. VZOR, dle kterého v budoucnu soudy mohou/nemusí-postupovat. Chápeš?
TO je trapárna, prvně ten týraný Ondra a Anička, to samé. Dát identitu neexistující osobě????

Není tady

#43 29. 6. 2007 11:14

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Musim napsal(a):

No, u nás mají plnou hubu keců, že se kouká nato, co je lepší -nejvhodnější pro dítě. Viděla si jeden případ, že to tak FAKT bylo? Já nemám ten pocit, že tady někdo hledí na dítě. Viz- jak je berou matkám a vydávají do ciziny (a třeba pak ten soud v cizině to dítě se zase vydá zpět...ta ostuda....ale soudci jsou nezávislí a nepoučitelní..... To tak, aby někdo z "venku" byl chytřejší než oni....)
Klokánek myslí na děti, ale ten chtějí "státní" úřady stůj co stůj zlikvidovat!
Vždyt ani dětské vrahy snad nedávají co blázince, nevím. A když dítě zabije, to snad není normální duševní stav /nemyslím malé dítě-neštastnou náhodu, třeba. Ale už ty výrůstky, co moc dobře vědí, co dělají, i když je jim třeba jenom 10 a zabije spolužáka.../.
NEbo ten soudce je sám v podobné situaci, tak se jakoby pomstil te své....aby viděla, to dokáže! TOTO je precedentní rozhodnutí, t.j. VZOR, dle kterého v budoucnu soudy mohou/nemusí-postupovat. Chápeš?
TO je trapárna, prvně ten týraný Ondra a Anička, to samé. Dát identitu neexistující osobě????

Ano, je to na hlavu postavené. Mě by spíš zajímalo, jak dlouho potrvá, než někdo kompetentní zasáhne a Terezku z psychárnu osvobodí !!!
Ty další nesmyslná rozhodnutí (vydání dětí otci do ciziny a pak zase zpět .., Klokánek), to je další kapitola sama o sobě. Ne, Musim, mᚠnaprostou pravdu, tady se o právech dítěte jen mluví, huby plné keců, čísla linky bezpečí na každém rohu atd., ale praxe, ta opravdu velmi, velmi pokulhává !! Ta nezávislost soudců by měla mít své hranice. Soudy o prachy se táhnou roky, tuneláři si užívají beztrestně svobody, protože než se něco vyřeší, vysoudí, oni už budou starci, ale jakmile jde o dítě, o skutečný zájem dítěte, jde se na ruku jednomu z rodičů, nepřihlíží se na přání dítěte. Proč ? Obzvláště, když už je dítě dostatečně staré, aby bylo schopné jednoznačně samo rozhodnout, jaké řešení by mu vyhovovalo.

Není tady

#44 29. 6. 2007 11:36

Májajája
♥♥♥♥♥♥-

Mája

Není tady

#45 29. 6. 2007 11:44

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Májajája napsal(a):

http://www.atllanka.estranky.cz/clanky/co-se-deje-v-cesku/soudce-poslal-zdrave-dite-na-psychiatrii

I v tom usnesení, které dotyčnému soudci pomohlo umístit Terezku na psychiatrii, se píše:
"Vláda ukládá 1. místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí a místopředsedovi vlády a ministru spravedlnosti a) průběžně provádět ve smyslu podnětu uvedeného v bodě I tohoto usnesení opatření směřující k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty oběma rodiči, b) informovat do 31. prosince 2004 zmocněnce vlády pro lidská práva a předsedu Rady vlády České republiky pro lidská práva o prováděných opatřeních směřujících k zajištění práva dítěte, odděleného od jednoho nebo obou rodičů, udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči…“

Jinými slovy: PRÁVO DÍTĚTE, nikoliv povinnost udržovat kontakty s oběma rodiči.
Sakra, jsem naštvaná čím dál tím víc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! usch

Není tady

#46 29. 6. 2007 12:19

Kamilie
♥♥♥----

Atlanku jsem přečetla, a je to horší, než se zdálo. Ten soudce je zvíře. Toho by měly zbavit funkce, toto není normální člověk, ani rodič (má-li dítě) a myslím si, že na psychiatrii patří ON. Takže bylo vydáno předběžné rozhodnutí, proti kterému se odvolat dá, ale to nemá odkladný účinek (snad si to pamatuji dobře).
Jo, jak za komunizmu. Majetek -dítě seberou HNEd, ale vrátit  ho....to přece nelze. JDe tady pouze o zdraví ....a doživotní stres dítěte.....za to bych ho-soudce just zavřela do blázince, kde jsou zavážné případy, at si to tam užije a uvědomí, co provedl.
Když to vidím, tak jsem přesvědčena, že souce nenávidí ženy a za každého pádu nadržuje mužům. Doufám, že mu bude taky jako PRECEDENS vyloučen a zbaven funkce soudce, třeba i práva, vykonávat svou práci právníka. Hoodně pochybuji o jeho duševním zdraví.

Není tady

#47 29. 6. 2007 12:44

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ten soudce není normální !!!  A prý než bude nové rozhodnutí, potrvá to minimálně měsíc. To je celá půlka prázdnin. Ani bych se nedivila, kdyby Terezka po tomhle excempore svého "otce" již zcela nenáviděla a nechtěla se s ním nikdy vidět. Řekl si o to, zmetek ! :-((  A dotyčný soudce by měl být co nejrychleji odvolán. Máme snad v záloze dostatek soudců, pro které bude mít dítě duši.

Není tady

#48 29. 6. 2007 14:36

Kamilie
♥♥♥----

No, udělat to mně, já bych ho skutečně nenáviděla doživotně. Oba, i soudce.

Není tady

#49 29. 6. 2007 15:01

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Tisková zpráva:  http://www.ta-gita.cz/tiskove-zpravy/ne … ychiatrii/

Dopis na hrad jsem již také poslala, ikdyž v trochu jiném znění, než je tam uvedeno.

" Vážený pane prezidente,
prosím, zasaďte se o co nejrychlejší propuštění 10-ileté Terezky z psychiatrické léčebny ( http://www.atllanka.estranky.cz/clanky/ … sychiatrii , http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=10495 … &238o= ).
Dítě nesmí trpět za sobeckost jednoho rodiče, který se ani jako rodič nechová a za předpojatost jednoho soudce. Nechcete snad Terezce zničit celé prázdniny a způsobit jí doživotní trauma. Násilnou cestou se láska k někomu ještě nikdy nepřičarovala, je nabíledni, že Terezka za tento krok bude svého otce již doživotně nenávidět, o podkopání základů důvěry ve státní moc ani nemluvě.
Dítě má právo na styk s oběma rodiči, nikoliv povinnost. A 10-ileté dítě je již dostatečně zralé, aby samo určilo, která varianta styku (pokud vůbec o tento styk stojí), mu bude vyhovovat.
Prosím, pomozte urychleně Terezce. A nezapomeňte rovněž na postih pana soudce Sládka, protože tohle si nesmí dovolit žádný soudce, to je zlovůle a těžké porušení základních práv dítěte !!!

Děkuji a jsem s pozdravem

... "

Snad to pomůže. Kéž by, držím Terezce i mamince všechny palce  !!!!!!!!

Není tady

#50 29. 6. 2007 15:43

Kamilie
♥♥♥----

No, holky, dala jsem si tu námahu a poslala mail - dopis JK Rowling-sové (zatím jenom agentovi, kterého jsem našla) a zatím jsem dnes o Terezce nepsala, ale v mém příštím dopise, který budu psát-překládat v ji jako příklad přístupu úřadům k právu dítěte velice ráda v nejbližší době uvedu. Nemám na ni přímou adresu-mail, ten zháním. Až mne ho z Anglie pošlou....napíšu ji VŠE, co se tady děje. Mám toho plné zuby. Napíšu klidně papežovi, prezidentovi USA, všude, všude, všude, za to svinstvo, co se tady našim dětem děje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÁM TOHO PLNÉ ZUBY! Tak my matky se musíme roztrhat a ten hajzl otec nakonec ZASE vyhraje? Ten můj neplatič je hazjl, tak to taky tak napíšu.
NE, BOLO TOHO DOS! Teď abych se ještě navíc bála, kdy mne nařídí dát dítě do blázince????
Ne, to tedy ne. Jako dělají z nás dost voly, ale co je moc je moc. Když si někdo nevidí dál než na nos, soudce - nesoudce, ani soudcovská moc není bezbřehá. A někdo stop musí a postavit se taky musí.
Napsala jsem dnes ministrovi připomínky k novému- připravovanému trestnímu zákonu, pravda, to bylo orientované na tresty za neplacení výživného.
Ale v tom dopise pro Joan bude taky všechno, o výživném, o tom, jak úřady odebírají děti a z jakých směšných důvodů, o Terezce!!!! a o jiných. VŠECHNO o politicích...všechnooooooooooooo

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí