Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 26. 6. 2007 20:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Případ desetileté Terezky

Dnes jsem přijela z práce domů, syn měl zrovna puštěnou TV - zprávy na ČT1. Začátek reportáže mi sice unikl, ale hlavní obsah mě tedy doslova nadzvihl.
Šlo o to, že matka bránila desetileté dceři ve styku s otcem. Soudce rozhodl o hospitalizaci desetileté Terezky na psychiatrické klinice na dobu neurčitou, prý, aby si dítě "srovnalo myšlenky". Je začátek prázdnin a nešastná holčička, by psychicky zcela zdráva, bude internována na klinice pravděpodobně přes celé prázdniny jenom proto, že ta NAŘÍDIL SOUD. Proti tomuto rozhodnutí ostře protestovaly organizace na ochranu práv dětí, avšak obávám se, že v současné situace to holčičce moc nepomůže.
Co si o tom myslíte vy? Máte stejný názor jako já, že zavřít psychicky zcela zdravé dítě do ústavu mezi psychicky nemocné děti, navíc z důvodu, že matka maří styk dítěte s otcem je neskutečná zrůdnost?

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#2 26. 6. 2007 20:10

kikulec
Host

Re: Případ desetileté Terezky

Nerozum rodičů odnášejí děti.
Ti nejslabší,ti kteří se nemohou bránit. A slavný soud tomu nasadil korunu :-((

#3 26. 6. 2007 21:32

majkafa
Host

Kiara napsal(a):

Dnes jsem přijela z práce domů, syn měl zrovna puštěnou TV - zprávy na ČT1. Začátek reportáže mi sice unikl, ale hlavní obsah mě tedy doslova nadzvihl.
Šlo o to, že matka bránila desetileté dceři ve styku s otcem. Soudce rozhodl o hospitalizaci desetileté Terezky na psychiatrické klinice na dobu neurčitou, prý, aby si dítě "srovnalo myšlenky". Je začátek prázdnin a nešastná holčička, by psychicky zcela zdráva, bude internována na klinice pravděpodobně přes celé prázdniny jenom proto, že ta NAŘÍDIL SOUD. Proti tomuto rozhodnutí ostře protestovaly organizace na ochranu práv dětí, avšak obávám se, že v současné situace to holčičce moc nepomůže.
Co si o tom myslíte vy? Máte stejný názor jako já, že zavřít psychicky zcela zdravé dítě do ústavu mezi psychicky nemocné děti, navíc z důvodu, že matka maří styk dítěte s otcem je neskutečná zrůdnost?

Kiaro, nic proti, ale proč má spousta lidí pořád dojem, že na psychiatrii se "internuje", že zdravé dítě mezi "psychicky nemocnými dětmi" se bude mít hrozně, že se na psychiatrii zavírá? Bylas tam někdy? Jsou to děti jako každé jiné. Psychická nemoc je stejná, jako fyzická. Jedno je nemocí těla, to druhé nemocí duše. Nic víc, nic míň. Jestli je holčička zdravá, nesouhlasím s jejím umístěním na psychiatrii, ale uvědomme si konečně, že psychiatrie není nic hrůzostrašného, hrozného, že tam nejsou "zavřeni blázni". Víš, jeden vtip říká, že právě na psychiatrii jsou zavřeni ti "normální" lidé aby byli chráněni před těmi "blázny" venku. A jak víš, že holčička je zdravá? Že soudce ji jen tak svévolně nechal umístit na psychiatrii? Co my o tom můžeme vědět?

Upravil(a) majkafa (26. 6. 2007 21:35)

#4 26. 6. 2007 21:38

x56325
Host

SOudce je fakt génius.  Drazí rodiče si skrze dítě vyřizují účty, a soudce to řeší zavřením dítěte na psychiatrii, no to má fakt logiku!

#5 26. 6. 2007 21:45

majkafa
Host

surikata napsal(a):

SOudce je fakt génius.  Drazí rodiče si skrze dítě vyřizují účty, a soudce to řeší zavřením dítěte na psychiatrii, no to má fakt logiku!

Opravdu je to takhle přímočaré? Soudce je zrůda? Co když je tomu jinak? Nevěřte všemu, co vidíte v televizi. Vše jsou ryze subjektivní zprávy. I reportéři jsou jenom lidé. Dokonce někteří jenom honící se za senzacemi, aby si zasloužili svou mzdu. saddumbom

#6 26. 6. 2007 21:47

x56325
Host

NIkde jsem nepsala, že soudce je zrůda. Jen mi tohle řešení nepřipadá právě logické. To vše.

#7 26. 6. 2007 21:50

x56325
Host

Prostě to zas a zase odnáší dítě... dumbom

#8 26. 6. 2007 22:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Majkafa, to dítě je obě sporu mezi dospělými, za nic nemůže, samozřejmě je mentálně naprosto zdravé a to, že místo, aby trávilo prázdniny jako většina jiných dětí je odsouzeno přežívat v ústavu mi nepřijde moc fér.
A to, že soudce umístil zdravé dítě na neurčitou dobu mezi děti nemocné, je opravdu z jeho strany svévole a tak to i  z reportáže vyznělo.
BTW psychiatrická léčebna je místo, kde by se měli psychicky nemocní pacienti LÉČIT - od toho pochází název LÉČEBNA a není to internační ústav, kam by se měly psychicky zdravé, leč nepohodlné osoby v případě rodinných sporů UKLÍZET.
Majkafa, můj dobrý známý pracuje v jedné léčebně jako terapeut. Strašně nerada to říkám, ale na dětském psychiatrickém oddělení jako pacienti pobývají jednak děti mentálně postižené, druhak agresivní děti s poruchami chování, mladiství feáci a v neposlední řadě oběti násilných sexuálních deliktů. Jen deset procent pacientů jsou děti, mentálně nemocné - drtivá většina jsou psychopati, jejichž životní linie je kojeňák-děcák-dětská psychiatrie-pasák- kriminál, nebo drogy-prostituce-krádeže-dětská psychiatrie- pasák-kriminál. V dnešní době není nic neobvyklého, když se na psychiatrické oddělení pro děti dostane jedenácti-či dvanáctiletá prostitutka, závislá na drogách. Jestli si osazenstvo dětské psychiatrické léčebny představuješ jako mateřskou školku nemocných dětí, doufám, že jsem tě vyvedla z omylu. Skutečnost je daleko tvrdší.

Není tady

#9 27. 6. 2007 8:35

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Chudák Terezka, takhle mít zkažené prázdniny kvůli blbosti vlastních rodičů a ještě trapnějšímu nekompetentnímu rozhodnutí soudkyně.
Je mi té holčiny upřímně líto ! grater

Není tady

#10 27. 6. 2007 8:50

majkafa
Host

Kiara napsal(a):

Majkafa, to dítě je obě sporu mezi dospělými, za nic nemůže, samozřejmě je mentálně naprosto zdravé a to, že místo, aby trávilo prázdniny jako většina jiných dětí je odsouzeno přežívat v ústavu mi nepřijde moc fér.
A to, že soudce umístil zdravé dítě na neurčitou dobu mezi děti nemocné, je opravdu z jeho strany svévole a tak to i  z reportáže vyznělo.BTW psychiatrická léčebna je místo, kde by se měli psychicky nemocní pacienti LÉČIT - od toho pochází název LÉČEBNA a není to internační ústav, kam by se měly psychicky zdravé, leč nepohodlné osoby v případě rodinných sporů UKLÍZET.
Majkafa, můj dobrý známý pracuje v jedné léčebně jako terapeut. Strašně nerada to říkám, ale na dětském psychiatrickém oddělení jako pacienti pobývají jednak děti mentálně postižené, druhak agresivní děti s poruchami chování, mladiství feáci a v neposlední řadě oběti násilných sexuálních deliktů. Jen deset procent pacientů jsou děti, mentálně nemocné - drtivá většina jsou psychopati, jejichž životní linie je kojeňák-děcák-dětská psychiatrie-pasák- kriminál, nebo drogy-prostituce-krádeže-dětská psychiatrie- pasák-kriminál. V dnešní době není nic neobvyklého, když se na psychiatrické oddělení pro děti dostane jedenácti-či dvanáctiletá prostitutka, závislá na drogách. Jestli si osazenstvo dětské psychiatrické léčebny představuješ jako mateřskou školku nemocných dětí, doufám, že jsem tě vyvedla z omylu. Skutečnost je daleko tvrdší.

Kiaro, trefila jsi hřebíček na hlavičku. Ano, takhle to z reportáže vyznělo. A o tom já tady píšu. Vyznělo to z reportáže. Ale - JE TO PRAVDA? big_smile A byla to psychiatrická léčebna nebo klinika? Jednou píšeš tak, podruhé jinak. V tom je trošku rozdíl.
A co se léčebny týče, nemám to přes podání dobrého známého. Mám to z osobní zkušenosti. A to je úplně něco jiného.

Upravil(a) majkafa (27. 6. 2007 8:56)

#11 27. 6. 2007 8:54

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Dámy a jak víte, že je holčička skutečně zdravá ???  Opravdu se zdravé dítě brání styku s asi normálním otcem ?   Pokud jsem četla dobře, proběhl už psychologický posudek a předpokládám, že o něj se také soudce opíral, když takto šíleně rozhodl.  Nejspíš nebylo jiné řešení.  Je mi holčiny samozřejmě líto, ale třeba jí tam pomohou odstranit "bariéru", kterou k tátovi má a nejspíš díky své mamince.  Ale třeba je to úplně jinak, má nějakou psychickou poruchu, která jinak léčit nejde, než na odborné klinice.
Sama jsem se svým tehdy malých synem musela k psychologovi - podle svého nejlepšího svědomí jsem mu řekla, proč umřela jeho babička a mělo to šílené následky. Tam to s ním paní doktorka probrala, mně vynadala, že jsem mu to řekla dost špatně, dostal nějaké léky (ty jsem mu ovšem už nedala, jen dostával vitamín, když "mu to zase lezlo do hlavy" a byl smutný) , já radu, jak s ním o tom mám dál mluvit a byl klid.
Takže bych prostě soudce nezatracovala, i když si myslím, že by měli nejspíš internovat i ty rodiče.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#12 27. 6. 2007 9:12

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

Podle mého ruzsudek jen nahrál matce.
Víš proč jsi tam holčičko musela být zavřená? Protože tvůj fotr si nedá pokoj a nedá. Musíme držet spolu, protože všichni jsou proti nám.........
Ach jo.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

#13 27. 6. 2007 9:14

kikulec
Host

Jenže psychiatrická léčebna není skautský tábor, (vlastní zkušenost).
Vždycky je lepší tam prostě nejít, snad jen v případě kdy člověk ohrožuje sám sebe nebo své okolí. 
Samo, nevíme, jak na tom ve skutečnosti ta dívka je, ale psychiatrie je opravdu krajní řešení...pozor nemyslím, návštěvy u psychiatra, ale pobyt v zařízení. Každopádně je největší vina na straně rodičů, kteří nejsou ochotni své spory řešit kultivovaně a s ohledem na vlastního potomka.

#14 27. 6. 2007 12:04

vladis
♥♥-----

Dnes ma tento pripad byt v Na vlastni oci.Rano o tom mluvili ve Snidani s Novou.Zminili se tam o tom, ze snad ten otec nechtel 2 roky uznat otcovstvi, pak se podle testu prokazalo, ze je jeho a jakmile musel zacit plati alimenty, tak se zacal soudit o styk s ditetem.Takze mozna nejen kvuli matce jsou vztahy mezi otcem a ditetem posramocene.Dva roky ji nechtel znat a pak se o ni pere tak vehementne, az chudak holcicka skonci tam, kde skoncila.

Není tady

#15 27. 6. 2007 12:25

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

F, sám psycholog, který psal posudek se vyjádřil ve smyslu , že nechápe, že psychiatrická léčebna spíš uškodí...........
Taky jsem tam byla, tedy na návštěvě a dítě bych tam asi nedala, pokud by nebylo vyloženě narušené, fetovalo či tak nějak. A uričtě může být nahlodané od matky, aby nechtělo k otci, ale to není porucha, to je manipulace a za tu holka asi nemůže.) mám tohle podobné přes ulici, nedávno byli sousedi v na vlastní oči, holka která od jednoho roku neviděla otce při slově tatínek propuká v hysterický řev a třas.to není ze zkušenosti, to je prostě vliv maminky).
Taky vím že psychologa na psychiatrii téměř nenajdeš, takže spíš bych nařídila ambulantně psychologa, ale pobyt ve cvokárně?? Jo, věřím , že odteď ta holka už bude magor, ale díky společnosti ve který žije. Pro mně je to něco co mi neskutečně hnulo žaludkem.

Mája

Není tady

#16 27. 6. 2007 14:34

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Web

Tak tohle mi opravdu hnulo žlučí.. fakt nechápu co se tu všechno může stát... dumbom
Rozhodně neuznávám očkování dětí proti druhému rodiči atd... ale tady je pravda asi trošku jiná... neviděla jsem reportហv televizi, ale četla dnes článek v novinách.... uvádí tam, že musel být proveden test DNA na uznání otcovství... jelikož otec tvrdil že dítko není jeho... po stanovení výživného se začal otec domáhat svých práv... toho docílil... nejprve mu soud přisoudil návětěvy pod dohledem v psychologické poradně... tam se otec nikdy nedostavil, nereagoval na telefonáty psycholožky a malá tam na něj čekala... i přes tohle soud dále rozhodl, že dítě má trávit víkend s pro něj naprosto cizím člověkem... atd. atd....
Vím, že média mají obrovskou moc všechno "upravit k obrazu svému" a tak, aby to bylo pro diváky zajímavější... nicméně z tohodle cítím bezpráví na dítěti a taky mi dle toho co uváděla i psycholožka nepřipadá, že by matka až tak očkovala to dítko... Samozřejmě nežiji s ní a nemůžu to tvrdit stopro... jen si myslím, že psycholog na základě vyšetření pozná, když je dítě ovlivňováno.. (s tím mám bohužel vlastní zkušenosti..)

Není tady

#17 27. 6. 2007 14:46

rr
♥------

Bohužel tento případ znám jen okrajově z doslechu, ale chtěla bych se podívat dnes Na vlastní oči. Jen co tady pročítám je dost hrozné.
Momentálně prožívám ve svém životě taky krizi. Jsme v rozvodovém řízení, manžel nás vyhodil s dcerou zač. února z bytu. S dcerou se vídá, ale ona za ním moc nechce. Vidí se za týden asi tak 2 hodiny a malá to dost těžko nese. Já se jí snažím vysvětlit, že je to její tatínek, že by za ním měla jít, ale je s ní těžké pořízení. Pro přesnost, je jí 10 let. Když se s ním má vidět, tak je z toho celá špatná. Život je někdy moc těžký a hlavně když jsou tam děti.

Není tady

#18 27. 6. 2007 22:35

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Teď jsem dokoukala dokument o Terezce,..co je to za soudce,ten tomu dal opravdu korunu,,Jak může mít čistý svědomí,že tam nezavře svoje děti,,bych teda chtěla vidět....nebo on sám tam patří.....A tatínek ten by potřeboval sám doktora!!!!!http://fora.babinet.cz/img/smilies/dumbom.gif

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#19 27. 6. 2007 22:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Jééé, škoda, nevěděla jsem. že to půjde i v pořadu "Na vlastní oči", což mi dnes uteklo. Nicméně budu ráda za to, když to zde někdo, kdo pořad viděl, rozvede do podrobností. Předem díky.

Není tady

#20 27. 6. 2007 22:45

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Web

Kiaro více méně tam bylo řečeno totéž co jsem psala ve svém příspěvku... navíc se tam vyjadřovala např. paní doktorka z psychiatrie, která sama říkala, že ve své podstatě je tohle jednání kontraproduktivní - myslím v tom smyslu, že otec si stejně nepomůže, dítě ho bude nenávidět ještě víc....

Není tady

#21 27. 6. 2007 22:59

ita
♥♥♥♥♥♥-

Domnívala jsem se, že dítě má právo na oba rodiče. Proč jí ale někdo nutí člověka, kterého vůbec nezná, takže ho za tatínka nepovažuje ? To byl zase projev "mužské solidarity" , Když už "tatínek" musí platit, tak bude po jeho ? Pan soudce si hraje na pánaboha a rozhoduje koho má dítě mít rádo?  Je mi holčičky i maminky moc líto.

Není tady

#22 27. 6. 2007 23:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Já bych za tu necitelnost zavřela na  psychiatrii pana soudce. Bohužel to není v mojí kompetenci, takže pan soudce zůstane na svobodě, bude dál soudit a páchat další zla. V tomto případě naprosto není učiněno spravedlnosti zadost, je potrestáno v první řadě nevinné dítě. Nechápu, proč kompetentní orgány v psychiatrické léčebně a-priori neodmítly umístění zdravého dítěte s tím, že dítě není nemocné, je zdravé a pojem "léčebna " pochází od slova "léčit", tudíž psychiatrie není úschovna, ale léčebna.  Nešastné mamince bych poradila, aby za tohle extempore zažalovala český stát a hnala to pokud možno až do Štrasburgu.

Není tady

#23 28. 6. 2007 0:03

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Pan soudce si totiž myslí,že umístění do psychárny je dobré,aby Terezka svému otci začla říkat TATI...http://fora.babinet.cz/img/smilies/dumbom.gif
A když maminka volala otci,a to vyřeší,aby tam Terezka nemusela.....Tak on ,že prej nemá čas..,takže je vlastně spokojenej,že Terezka je tam umístěná..To je fakt debil!!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#24 28. 6. 2007 5:49

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Kiaro, podívat se můžeš na internetu, Na vlastní oči jsou tam v archivu ke spuštění.
Jiank mně včerejší příspěvek dost rozhodil a fakta nerozumím tomu, co tam myslím ani nebylo řečeno, neexistuje tam možnost odvolání? Berličky co používá každý kdoi nehcce vykonat rozsudek?? Neexistuje nejvyšší soud který by rozsudek potvrdil? Neexistuje veřejný ochránce práv který by okamžitě udělal něco ve prospěch dítěte? To je u nás byrokracie takhle daleko???????
Sakra, ví někdo kam se může taková matka obrátit?

Protože, jestli tohle nebude zpochybněno a potrestáno, psychiatrii se u  nás ovede, bude zažívat neskutečný boom........... dětí které nemají rády své rodiče  je totiž mraky. A co manželé , které přestanou milovat své partnery, neměly by je před rozvodem na pár let taky zavřít do cvokárny, aby se to naučili?
A v zásadě viz tento konkrétní případ, tatínkovi trvalo dva roky než dceru uznal za vlastní a k tomu ho přiměla jaká psychiatrická léčebna aby se o ni začal "starat"............
léčebné abmulantní psychiatrické zařízení české soudnictví!

Mája

Není tady

#25 28. 6. 2007 12:01

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever

Beru zpět, co jsem napsala. Podle toho, co jsem četla naprosto chápu, že holčička k otci nechce. Tenhle soudce je jak ze špatného snu - zavřeme Tě, aby sis ujasnila co chceš. A dokud si to neujasníš, tak jak potřebujeme, budeš zavřená.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí