Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 6. 2007 15:26

sisina5
♥------

Vodit domů kamarádky či nevodit?

Začínám být dost vzteklá, snad mi poradíte. Mám dvě holky 7,5let, chodí tady ven na hřiště, stavují se pro ně kamarádky ze školy a školky. Nejsou to kamarádky v tom pravém slova smyslu, prostě si spolu venku hrají. Nejdřív v pohodě, ale posledních 14dní se ve mě hromadí vztek. Holky začaly vodit každou tuto "kamarádku" domů. Každé 3min. zvoní, pokaždé proletí všichni bytem, nikdo se nevzuje, navádějí ty naše "vezmi ven tohle a tamto a tadyto", řekni mámě a ti dá na nanuka a alespoň dvacku. Některé z holek jsou o 2-3 roky starší. Snažila jsem se těm mým vysvětlit aby to všechno nenosily ven, a si jednou přinesou hračky a hry taky holky, prý oni nesmí, mámy jim to nedovolí. Jedna se sem naučila pravidelně chodit (spolužačka ze třídy), když řeknu že holky ven nepůjdou, až budou mít hotové úkoly, tak se nacpe k nám a že počká, nebo prostě přijde s našima holkama a že si budou doma hrát. Šílenej bordel všude, je tu celé odpoledne a večer jako když do ni střelí a utíká domů. Poslední týden je tu každý den a mě to vadí butter
Druhá sem chodí taky nonstop, je o 3roky starší, podle mě dítě ulice ale rodina je slušná. O víkendu tu zvoní v 8 ráno, když ji slušně vyhodím že holky ještě spí tak čeká před domem a za půl hodiny je tu znova. Opět slušně vyhodím a ona se co půl hodiny vrací a v mezičase křičí pod okny. Neustále žebrá pod oknem aby ji holky hodily bonbóny, čokoládu, napít, nebo má hlad. Když jsou u nás, vytahají co se dá a nic neuklidí. Snažila jsem se holkám vysvětlovat aby sem pořád nechodily, prostě to nepomáhá grater
Tak nevím, měla bych jim tohle všechno dopřád a trpět? Už jsem na mrtvici, vadí mi neustálé zvonění a přítomnost dalších dětí každý den doma.
Co s tím, mám jít k "Chocholouškovi"? Díky moc.

Není tady

#2 23. 6. 2007 15:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vodit domů kamarádky či nevodit?

Sisino,proc to resis kamaradkam proste rekni,ze k vam nepujdou a je to.Taky to u nas takhle zacinalo,porad nekdo zvonil a otravoval.Holky mas jeste v malem veku tak to bude snasi horsi je to z vetsima.K nam taky jejich kamaradi nechodili teda parkrat tu byli a stalo to za to.Doslova skakali po stole a pustenou hudbu na plny pecky a hroznej kraval.Takto se u nas slavili synovo 10 narozeniny a naposled dnes je mu 15 let.Ja je nechala o samote abych jim neprekazela a sla jsem k rodicum ktery bydli o ulici dal a prisla pro mne sousedka co se tam u nas deje bylo leto okna dokoran a lide pohlizeli do nasich oken co se tam deje.Samozrejme jsem vsechny vyhodila a bylo po oslave.Dneska si deti vodi kamarady domu tajne,kdyz ja jsem v praci je to hruza,protoze po nich vzdycky zustane spoust a nikdo to nechce uklizet.Ale,kdyz jsem doma kamarady si domu nevodi.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#3 23. 6. 2007 15:51

sisina5
♥------

No, možná až budou větší tak pochopí a akceptují to. Teď nějak nedokážou nebo nechtějí pochopit proč by k nám holky nesměly. Navíc třeba ta spolužačka stojí mezi dveřmi a diskutuje se mnou proč nemůžou atd. Problém je, že u toho jsou holky a ty ji ještě lákají pojď k nám, počkej tu na nás. Mám zařvat NE! VYPADNI! Přibouchnou ji dveře před nosem? Já je třeba pouštím ven samotné, ale musí být na hřišti a musí se mi občas přijít ukázat. Tyhle všechny ostatní jsou prostě celé dny venku, od rána do večera, nikdo se po nich neshání. A navíc ty větší mají dost "hovězí" nápady a já už nevím jak našim holkám vysvětlit proč nemůžou tam nebo jinam. Jednou jsem zakázala jít do města, pro ty větší jsem byla kráva a nevím co všechno. Prostě už nevím jak těm cizím vysvětlit aby k nám nelezly, oni to nechápou!

Není tady

#4 23. 6. 2007 19:30

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Sisino, kdo jiný má stanovit pravidla, když ne Ty? Jsi přece dospělá a matka. Pokud Tě nerespektují Tvoje vlastní děti, tak to není zřejmě jejich chyba. Já vím, že je těžké tu "bandu" někdy ukočírovat. Když byly moje holky malé, párkrát se to taky stalo, že mi bytem proletělo tornádo nevycválaných dětí, ale záhy jsem udělala pořádek. Když musely uklízet celou tu spoušt v bytě, daly si příště setskara pozor, aby se spolužačky vyzuly a byly jen v dětském pokoji. Děti se chovají tak, jak jim dovolíme. Kdyby mně nějaké dítko pravidelně zvonilo od rána u dveří a nepomohly moje promluvy, asi bych si promluvila s maminkou dotyčné dívenky. Jinak Ti ale přeju pevné nervy a neboj, ono to jednou fakt přejde. Pak budeš zase čekat v noci, až se Ti dcerunky vrátí z diskotéky roll

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#5 23. 6. 2007 22:27

savéla
♥♥♥♥♥--

Souhlasím s luetou, je to o tobě sisino, fakt ty děcka budou dělat jenom to, co jim dovolíš. Mluvím z vlastní zkušenosti, dělali jsme oslavy pouze na kulatiny-10 let. První oslava v klidu a pohodě, druhá byla katastrofa, děcka prolezla celý dům, i s šuplíkama, při třetí byla dána velmi přísná pravidla, ale přesto to bylo náročné a tím jsme skončili. Domů si kamarády vodí vyjímečně a jen některé, sami nikam do baráků nechodí, jenom vyjímečně a to zpravidla "pracovně". Naštěstí to u nás na vesnici není tak moc zvykem. Přiznávám, že postupem doby jsou děcka čím dál horší, co si u nejstaršího nikdo nedovolil, u nejmladšího se opravdu snažily o diskuze proč může, či nemůže ven, co má přinést atd. . Hned sem dala najevo, že o tom nehodlám diskutovat. Ony jsou dětičky hodně učenlivé a své rozmary budou jenom stupňovat. Nejlepší je vlastní děti zaměstnat kroužkama a jinou činností, aby neměly tolik prostoru na nudu. Jinak se snažíme ctít soukromí všichni, takže i my se scházíme se známými mimo dům a z domu si neděláme průchoďák pro cizí lidi.

Není tady

#6 25. 6. 2007 15:44

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Osobně bych s nima nediskutovala "nepůjdeš k nám, protože jsem to řekla" a konec debat. Když je tam nechceš, tak je tam nepouštěj, ty jsi přece ta, která má stanovit pravidla.

Není tady

#7 25. 6. 2007 16:16

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Já doma povolila návštěvy v dětském pokoji, jinde ne-e (tam pouze procházejí). Zeptám se dětí, v kolik mají být doma a pak půl hodiny před plánovaným odchodem jdu k nim a když vidím binec, řeknu, že mají jít za chvíli domů, tak a uklidí, co nadělaly ... zatím se to osvědčilo. Někdy mají snahu lítat po baráku, dupat a ječet, to zatrhnu hned v začátku, kdy jim slušně, ale důrazně řeknu, a nelítaj´a neječej´, bo máme babičku, na kterou bereme ohled a i mně to vadí. A ony se uklidněj (a kdyby ne, tak je vyrazím, to já jsem zas pes)...

Sisino: Je to na tobě. Půjdou tak daleko, jak je pustíš. Nepřenášej výchovu kamarádek až tak na děti, možná by se bály, že o kamarádky nějakou výchovou a cepováním přijdou, a tak by radši pak uklízely samy... To já je u nás sama sprdnu na dvě doby, když na to přijde smile

Není tady

#8 25. 6. 2007 17:07

Helča2
♥♥♥♥♥--

Tento problém jsem také asi před 2 lety řešila . Syn (dnes 10.let) si vodil domů kamarády snad z celého sídliště.Byli sice jen v dětském pokojíčku, ale rozbili tehdy televizi a já návštěvy zatrhla.Dnes k nám může vždy jen jeden kamarád a to jen v případě, že venku prší nebo mrzne.Pokojíček musí společně uklídit.Obědy a večeře už také nikomu nedávám.nabídnu čaj, kakao, nějakou buchtu nebo chleba.Jediná vyjímka je, když má syn narozeniny,to si může pozvat koho chce, tak na 2 hod.
http://www.rodice.cz/metrik/3640.png

http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

#9 25. 6. 2007 17:45

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

A co určit nějaká pravidla? Např. jeden (dva) kamarádi každý čtvrtek od 16 do 18 hodin nebo tak nějak podobně? Třeba takoví, ke kterým i vaše dítě může jít domů na návštěvu.

Strach je malá smrt...

Není tady

#10 25. 6. 2007 19:02

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Sisino, buď nekompromisní a nenech si to přerůst přes hlavu, nebo budeš mít z domácnosti kůlničku na dříví. Děti jsou od toho, aby poslouchaly ony tebe a ne ty je. Já na to taky dojela, že jsem po rozchodu s manželem dělala hodnou a tolerantní maminku a dost těžce jsem na to doplatila. Od té doby - nic. Kamarádi k nám můžou jen na skok a nejraději za účelem pomoci mému synovi u mě na zahradě.
Opravdu mě poslechni a s cizími frocky vůbec nediskutuj, případně se neboj na ně zvýšit hlas a razantně říct "NE" Jak si neudělᚠvčas pořádek, bude to ještě horší a co teprve v pubertě, to se z toho zblázníš.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#11 25. 6. 2007 19:26

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-

Já nikoho nesměla přivést bez toho abych se hooodně včas dovolila. A taky jsem vyrostla a myslím,že si můžu dovolit říct,že mě to nijak nepoznamenalo. A když už jsem někoho přivedla bez dovolení předem,tak jsme tam byli třeba pět minut a bordel jsme rozhodně nedělali. Nebo mě mamka sjela hned ve dveřích,že jsme si snad řekly,že nevadí,když někoho přivedu,ale nesmí to být často a neohlášeně, a protože moje kamarádky byly slušná děvčata (jako já lol ),tak většinou samy vycouvaly a ještě se omluvily...
Dej jim pravdila nebo se z toho zblázníš.

Není tady

#12 25. 6. 2007 19:41

Allice
♥♥♥♥♥--

Ono asi taky hodne zalezi, kde bydlite..My bydlime v centru Prahy, sama ven jsem nemohla tak do 5. tridy, to same vodit si kamarady, ani nas to nenapadlo, hraly jsme si v druzine..Mamka nas ve 4 vyzvedla, udelat ukoly, trikrat tydne zajmovy krouzek, prochazka, jit na navstevu, do knihovny a skoro jit spat..Prave si nedokazu predstavit, ze by k nam nekdo bez ohlaseni prisel, nebo pro me prisel at jdu ven, muselo to byt dohodnute. My museli vzdycky uklidit a vcas se zeptat, zda tolikateho k nam muze prijit kamaradka. A jak jsme se tesily, bylo toho hrozne malo, vzacne..Ale ted mam pritele na mensim meste v baracku a tam je to uplne normalni, kdyz jde nekdo okolo, tak se zastavi, prijde, pojd ven....Chapu, ze ti to vadi, ze to vlastne nema rad, ze ti holky pro dcery prijdou kdykoli, a ty ani nevis kdy..A maji vsechny dostatek konicku? (dcery, kamaradky?)

Není tady

#13 26. 6. 2007 10:21

balonek
♥♥♥♥---

Zrovna včera jsem přišla domů a doma tři pubertální chlapečci (15-16), z čehož jen jeden je můjsmile , a protože to nebývá zase tak často, nechtěla jsem dělat dusno, i když si pouštěli "inteligentní" hip hop hudbu nebo rap i metal zazněl a do toho "kultivované projevy" jejich hlasových orgánů. Dokonce jsem si říkala, že budu dělat dusno, až před policejní hodinou. o půhodinu mě předběhli a šli domů.
Jinak v dětství jsem měla kamarádku, bydleli jsme v jednom domě - já ve třetím patře - ona v přízemí. U ní na "návštěvě" jsem byla snad jednou. Ani to snad nebyla návštěva, jen tříminutový průchod bytem, možná jsem se byla dívat na jejího čerstvě narozeného bratříčka, už si nepamatuju. Ale zato si docela dobře pamatuju, jak NESMĚLA nikoho pustit ani přes  práh se slovy "máma vytírala", a tak jsme se bavili na chodbě ve dveřích. vydrželi jsme to i dvě  hodiny wink Už tehdy mi to připadalo poněkud praštěné, pamatuju si, že sem na ní mluvila i z chodby na toaletu, někdy jsme hrály na chodbě na schodech karty...její matka byla taková uječená megera, měla ji hodně mladá, tak byla jakoby přísná. Mně už tehdy připadalo přinejmenším nevhodné, že se musí poslouchat někdo jen proto, že je dospělý, i když je to třeba pěkný kretén, ale to zase patří trochu jinam offtopic

Není tady

#14 9. 7. 2007 9:19

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

U nás jsou kamarádi mého syna (18) kdykoli  vítáni. Ale je fakt, že jednak máme pro to podmínky - když jsou u nás, prakticky o nich nevím, a jednak většina z nich jsou kluci, které znám od mala a klidně je zprdnu na 3 doby, když s děje něco, co se mi nelíbí. A když mě potkají na chodbě ve spoďárech, je jim to šumák a mně taky. Jen musí dodržovat určitá pravidla. Oni je dodržují, takže nemám problém. Většinou jsou zalezlí u PC. A někdy přijdou i pokecat, pochlubit se, že udělali zkoušku.... někteří mi i tykají, s čímž začali spontánně už někdy v dětství, když jsem byla "teta".
Jindy zase jedou třeba na chatu rodičů někoho jiného..... je to takové vyrovnané.

Upravil(a) mashanka (9. 7. 2007 9:30)

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#15 9. 7. 2007 14:59

Ariesek67
♥♥♥♥---
Místo: okolí Brna

U nás také,ale trochu mě vadí když má jít syn k někomu jinému tak to nejde protože rodiče to nedovolí.

Moudro dne:
    Pesimista vidí v tunelu tmu, Optimista vidí světlo na konci tunelu
    Realista vidí světla vlaku, Strojvůdce vidí tři debily na kolejích……

Není tady

#16 9. 7. 2007 21:55

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Sisi,
vůbec nezoufej, ono se to časem opravdu zklidní. Teď je to možná otravné, ale ten výběr "kamarádek" se v budoucnu změní. Já bych vsadila na rozhovor doma, se svými dětmi. S dcerou jsme vždycky všechno probraly a zajímavé je, že za celé roky absolutně nemám problémy s těmi kamarádkami a kamarády, které nám zazvoní u dveří. Dnes, v jejich 15 letech, je sama zvu dál nebo si s nimi sednu a pokecám, nabídnu slabý kafčo... Ale spíš se to už dnes obrací do fáze, kdy mi dcerka řekne, že odpoledne odchází, protože mají s kámoškou slezinu v cukrárně nebo kavárně... Nebo má různé kamarádky přes internet zdaleka a pozve je k nám třeba na tři dny. (to jsem radši, než kdyby jela k nim - protože to mám pod kontrolou, přece jen jejich tatínky neznám). To víš, že pak kmitám a vyvařuju a všude pro ně jezdím a vozím je a vyvážím je na vyhlídku města atd. Ale taky musím říct, že mě příjemně překvapila "výběrem" takových netových kamarádek. Všechno to byly fajn a slušné holky a už z rodin doktorů, učitelek nebo zámečníků.
Chci říct, že Ty prostě prožívᚠobdobí, kdy Tvoje dcerky si ještě tak docela samy ty kamarádky nevybírají, ale ony se taky "vyprofilují", neboj. Hlavně s nimi pak po návštěvě těch děvčat doma mluv, říkej jim svoje názory na věc. My jsme vždycky nejvíc věcí probraly v pelíšku před dceřinným usnutím. Všecko bude dobré, uvidíš. Je to jen přechodný stav.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí