Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 6. 2007 19:17

Josephine
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 6. 2007
Příspěvky: 134

deprese

jak probíhá taková návštěva u psychiatra? jak první a jak ty další? stydím se, ale vím že tam jít musím...

Není tady

 

#2 18. 6. 2007 21:04

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: deprese

Josephine napsal(a):

jak probíhá taková návštěva u psychiatra? jak první a jak ty další? stydím se, ale vím že tam jít musím...

Psychiatr léčí nemocné. Jseš si jistá, že jsi nemocná? Pokud mᚠpsychické problémy bez sklonů páchat trestné činy (vražda, sebevražda, týrání, patologické vztahy...), třeba jenom špatná nálada, ztráta smyslu života, plačtivost.... na to stačí psycholog, psychoterapeut...
Návštěva u psychiatra taky není žádný tyátr, on také rozpozná, jestli k němu patříš nebo ne...
Mám toho hodně za sebou. Začínala jsem také u psychiatra a že byl "dobrý", nenutil mi léky, kterým jsem se bránila zuby nechty, vždy jsem si myslela, že se všechno dá zvládnout vůlí...
S odstupem času jsem pochopila to, co ti teď píšu: psychiatr je pro nemocné duševní chorobou. V dnešní době má problémy s psyché (duše) skoro každý, ne-li každý, ale psychiatrických duševních nemocí není zas tak moc.
Vrátím se k tvé otázce. Jak probíhá první a následující návštěvy?
Přijdeš, zeptá se "Co vás trápí?"...neumíš, nebo nechceš odpovědět, stydíš se, něco ti brání. Položí ti další "pomocnou otázku", třeba:"Co vaše rodina? Přátelé?"... na něco, co se tě zeptá, přece jenom dokážeš odpovědět. Když mu poprvé zareaguješ na jeho dotaz, mᚠvyhráno. Kdyby ti to nešlo, aspoň se přinu, můžeš i lhát, nebo se snažit ho oblafnout, podfouknout, pokud je to DOBRÝ odborník, pozná to a pomůže ti, fakt! Napíšu ti i víc, jestli chceš...

Není tady

 

#3 18. 6. 2007 22:06

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: deprese

Měla jsem taky deprese. Nejdřív jsem šla k psycholožce. Udělaly jsme spolu spostu testů, hodně jsme si o tom povídaly, ale ona sama mě pak poslala k psychiatričce. Ta se už moc nevyptávala, stanovila diagnózu - deprese a předepsala mi antidepresiva. Potom mě sledovala, jak zabírají, případně mi je měnila, snižoval nebo zvyšovala dávky, až jsme se dopracovaly k mé nynější dávce a nynější kombinaci léků. Teď už se jen zeptá jak se mám, já že dobře a ona napíše recept. K psycholožce jsem chodila ještě několik měsíců, ale teď už ne, myslím, že to zvládám sama.

Není tady

 

#4 18. 6. 2007 23:08

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: deprese

Ivana napsal(a):

Měla jsem taky deprese. Nejdřív jsem šla k psycholožce. Udělaly jsme spolu spostu testů, hodně jsme si o tom povídaly, ale ona sama mě pak poslala k psychiatričce. Ta se už moc nevyptávala, stanovila diagnózu - deprese a předepsala mi antidepresiva. Potom mě sledovala, jak zabírají, případně mi je měnila, snižoval nebo zvyšovala dávky, až jsme se dopracovaly k mé nynější dávce a nynější kombinaci léků. Teď už se jen zeptá jak se mám, já že dobře a ona napíše recept. K psycholožce jsem chodila ještě několik měsíců, ale teď už ne, myslím, že to zvládám sama.

Ivčo, kdo dnes odpovídá, že se má "DOBŘE", buď lže, je neúpřimný, je hajzl, anebo blbec. Tak si vcyber, kam patříš...

Není tady

 

#5 19. 6. 2007 8:01

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: deprese

Ale já se opravdu mám dobře - mám kde bydlet, mám co jíst, mám práci, mám dvě děti, které miluju a které milují mě, jsem zdravá (kromě té deprese, kterou držím na uzdě léky), mám kamarádky, co víc si přát? Samo, že bych se mohla mít líp, peněz není nikdy dost a moc mi schází můj BM, ale to kdybych měla, tak už se nemám dobře, nýbrž skvěle!

Není tady

 

#6 19. 6. 2007 8:12

majkafa
Host

Re: deprese

LViktorka napsal(a):

Ivčo, kdo dnes odpovídá, že se má "DOBŘE", buď lže, je neúpřimný, je hajzl, anebo blbec. Tak si vcyber, kam patříš...

LViktorko nepaušalizuj. dumbombig_smile Já se mám teď taky fakt dobře, z nejhoršího jsem se vyhrabala. No, když jinak nedᚠ- vybírám si "blbec". lol
Jak píše Ivana, mám střechu nad hlavou, mám co jíst, je mi teplo, mám se kde vykoupat, rozumím si se svými dětmi, mám prima práci, jsem zdravá, co bych si mohla přát víc?

 

#7 19. 6. 2007 18:18

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: deprese

No ahoj, nechtěla jsem se nikoho dotknout, to jsem spíš rýpala do Ivanky, aby nelhala aspoň sama sobě, víš? Jasně že se máme dobře, když máme střechu nad hlavou a děti které nás milují. Myslela jsem taky na to, na jaké úrovni žijeme...
dnes v Blesku nebo jiné podobné "drbárně" byli vyjmenovaní všichni naši prezidenti a jaké jsou jejich zásluhy. U "Tatíčka Masaryka" bylo napsáno něco jako: Za jeho vlády jsme patřili mezi deset nejvyspělejších států světa! Víš, tak proto jsem napsala, co jsem napsala.

Není tady

 

#8 19. 6. 2007 18:47

jarena
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 133

Re: deprese

A je to tady. Nechápu, proč někoho vytáčí, že se má někdo dobře. Vždy je to tak subjektivní pocit. Každý považuje "dobře" za něco jiného, tak a to má!! A co nemůžu ovlivnit, neřeším. Za tatíčka Masaryka jsem nežila, žiju teď. Mít se dobře je způsob života a v penězích to není. Někdo nebude spokojený nikdy a někdo vždycky s málem. Jak se říká "Žij a nech žít". To bych taky mohla přemýšlet o ozónové díře, katastrofickém výbuchu sopky, co zničí zeměkouli, nebo do nás narazí meteorit, nebo mě přejede auto a všichni dostaneme rakovinu.
To by nepomohl ani tatíček Masaryk.

Není tady

 

#9 20. 6. 2007 8:01

majkafa
Host

Re: deprese

LViktorka napsal(a):

No ahoj, nechtěla jsem se nikoho dotknout, to jsem spíš rýpala do Ivanky, aby nelhala aspoň sama sobě, víš? Jasně že se máme dobře, když máme střechu nad hlavou a děti které nás milují. Myslela jsem taky na to, na jaké úrovni žijeme...
dnes v Blesku nebo jiné podobné "drbárně" byli vyjmenovaní všichni naši prezidenti a jaké jsou jejich zásluhy. U "Tatíčka Masaryka" bylo napsáno něco jako: Za jeho vlády jsme patřili mezi deset nejvyspělejších států světa! Víš, tak proto jsem napsala, co jsem napsala.

LViktorko v tom případě to bereš nějak moc "globálně". lol Mně úplně stačí mé malé osobní každodenní štěstíčko. big_smile A taky jsem tam nevyjmenovala to nejdůležitější, mám kolem sebe skvělé lidičky, se kterými je mi na světě krásně. A to je to nejdůležitější. (a snad jim se mnou někdy taky big_smile)

Upravil(a) majkafa (20. 6. 2007 8:04)

 

#10 20. 6. 2007 9:01

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: deprese

No, já se mám sama v podstatě taky dobře, lol  ale chápu, že někomu vadí, že ne všichni se mají tak docela dobře. Ale to je totéž jako s depkama, já je taky mívám, ale než bych si vzala prášky, a byla utlumená, tak si je radši, rychle prožiju a pak jdu dělat něco co mě zabaví a na depku zapomenu a ona odejde tak rychle jak přišla. S tou nespokojeností se stavem životní úrovně je to stejné. reta Každý musíme začít u sebe...... Jestli chceme pomoci těm, kteří se mají opravdu špatně, musíme pro to něco dělat. Já pracuju v charitě a v podstatě beru plat jako jiní, ale jsem v práci o třetinu déle. reta Globálně to životní úroveň nezlepší, ale alespoň mám pocit, že já jsem něco udělala. supermario

Není tady

 

#11 20. 6. 2007 21:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: deprese

LViktorka napsal(a):

Ivana napsal(a):

Měla jsem taky deprese. Nejdřív jsem šla k psycholožce. Udělaly jsme spolu spostu testů, hodně jsme si o tom povídaly, ale ona sama mě pak poslala k psychiatričce. Ta se už moc nevyptávala, stanovila diagnózu - deprese a předepsala mi antidepresiva. Potom mě sledovala, jak zabírají, případně mi je měnila, snižoval nebo zvyšovala dávky, až jsme se dopracovaly k mé nynější dávce a nynější kombinaci léků. Teď už se jen zeptá jak se mám, já že dobře a ona napíše recept. K psycholožce jsem chodila ještě několik měsíců, ale teď už ne, myslím, že to zvládám sama.

Ivčo, kdo dnes odpovídá, že se má "DOBŘE", buď lže, je neúpřimný, je hajzl, anebo blbec. Tak si vcyber, kam patříš...

Ja poznám žudí, čo sa FAKT majú dobre(občas to platí aj o mne), ale nikto z nich nie je na antidepresívach. Strávi na nich zvyšok života by pre mňa nebolo vôbec DOBRE.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12 20. 6. 2007 21:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: deprese

Mmch, možno ma sa DOBRE znamená už to, že nemáme vojnu, vďakabohu už ani totalitu, vožne cestujeme, máme zdravotné poistenie prakticky pre všektých, štátne školy, bohovskú gramotnos, náboženský fanatizmus držaný na uzde, zločinnos primeranú ranému kapitalizmu, atentátov minimum, sme normálnymi európskymi susedmi... Nemáme tatíčka Masaryka, ale poznám žudí, čo sa ani zaňho nemali bohvieako - ono záleží aj na tom, koho sa opýtaš, pravda...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 20. 6. 2007 22:36

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: deprese

Ja poznám žudí, čo sa FAKT majú dobre(občas to platí aj o mne), ale nikto z nich nie je na antidepresívach. Strávi na nich zvyšok života by pre mňa nebolo vôbec DOBRE.

Jenže mně antidepresiva pomáhají právě abych se měla dobře. Bez nich už tady dávno nejsem. A budu je muset jíst až do konce života, stejně jako si diabetik musí píchat inzulín. A přesto i ten diabetik ti řekne, že se má dobře.

Není tady

 

#14 20. 6. 2007 22:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: deprese

No tak asi áno... Ale ja osobne by som ešte skúšala psychologičku, terapiu a ja neviem čo všetko možné, ako sa poznám. A teraz som nemyslela bezhlavo antidepresíva vysadi, ale skôr nezmieri sa celkom s daným stavom a skúša s ním nejako pohnú.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#15 21. 6. 2007 0:39

LViktorka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 635

Re: deprese

OK, OK, spadlo to někam do truchlení. Začátek byl myslím o tom, že co obnáší návštěva u psychiatra. Tazatel myslím zmizel a my jsme se asi začly trošku škorpit, to jsem nechtěla. Jsem velký optimista a vím, co znamená "V každom človeku je slnko, len ho necha horie..." jak moc rád propagoval můj zlobivý manžel, ač sám netuše, co to vlastně je... jsem ale smutná z toho, že jsem skálopevně přesvědčena, že český člověk má na víc, než "dostává". Podle pravidla, že každý má takovou vládu, jakou si zaslouží, jsme asi nějakí blbečkové a s tím se mi jaksi nechce smířit. A proto mi dost vadí, že lidičky si chodí své deprese léčit buď do hospody anebo k psychiatrovi, i když mají velká srdce a móooc šikovné hlavky!!! Ta třetí skupina, co ani nechlastá, ani nebere antidepresiva, se trápí a tutlá to v sobě. Je mi to moc líto, to je celé.  Nemůžeme se prostě mít dobře, když svobodu nemůžeme užívat plnými doušky, bez toho, aby jsme měli pocit jakéhokoliv omezení, buď sebe, nebo někoho, kdo nám z naší svobody "ukrajuje"... a říct si: "Jsem šastný, protože nejsem nemocný, hladový či mrtvý", mně hold nestačí. Přála bych sobě a ostatním svobodomyslným také, aby jsme jednou mohli říct: Jsem šastný, protože mám všechno, po čem jsem kdy toužil...
Pak nebudeme mít deprese. va

Upravil(a) LViktorka (21. 6. 2007 0:43)

Není tady

 

#16 21. 6. 2007 7:43

majkafa
Host

Re: deprese

Selima napsal(a):

Ja poznám žudí, čo sa FAKT majú dobre(občas to platí aj o mne), ale nikto z nich nie je na antidepresívach. Strávi na nich zvyšok života by pre mňa nebolo vôbec DOBRE.

Seli, depresia može ma niekožko dovodov. Može by vyvolaná udalosami, ale aj poruchou činnosti mozgu - nedostatočnou tvorbou hormonu serotoninu. A na toto fungujú tie antidepresíva, ktoré posobia trochu inak, než je v bežnej populácii známe. Nie sú to žiadne oblbováky, ako tie "návykové" antidepresíva, ktoré posobia takmer okamžitě po užití. Takže to, že niektorí "strávia" celý život na antidepresívach, je trošku iný sposob života, než si možno myslíš. To je ako keď  napríklad slinivka prestane produkova inzulín a cukrovkár si ho pichá. Znamená to, že ani cukrovkár sa už do konca života nebude ma dobre? Ja to vidím trošku inak, ja "smekám klobouk" pred tými, ktorí napriek handicapom ich tela dokážu v sebe vnútri by šastnými a ma sa "dobre". big_smile

 

#17 21. 6. 2007 7:45

majkafa
Host

Re: deprese

Ivana napsal(a):

Ja poznám žudí, čo sa FAKT majú dobre(občas to platí aj o mne), ale nikto z nich nie je na antidepresívach. Strávi na nich zvyšok života by pre mňa nebolo vôbec DOBRE.

Jenže mně antidepresiva pomáhají právě abych se měla dobře. Bez nich už tady dávno nejsem. A budu je muset jíst až do konce života, stejně jako si diabetik musí píchat inzulín. A přesto i ten diabetik ti řekne, že se má dobře.

Jů, aniž jsem tě Ivko, četla, než jsem psala Selimě, koukám, že jsme se shodly, dokonce i příkladem s inzulínem. To je všeobecná neznalost o depresi, když si lidé myslí, že antidepresiva jsou oblbováky a že deprese je pouze nemoc psychická, že není vyvolána "mechanicky" nefunkčností tělesného orgánu.

 

#18 21. 6. 2007 7:55

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: deprese

Selimo - já jsem nejdřív ze všeho šla k psycholožce. Po několika sezeních, kdy naznala, že mám opravdu klinickou depresi, mě sama pospalal k psychiatrovi. A můžu říct, že na sobě pracuju pořád, myslím, že jsem udělala dost velké pokroky, ale je to jako zlomená nohy - taky ji nemůžeš rozchodit, musíš ji vyléčit.

Není tady

 

#19 21. 6. 2007 8:06

Jay
♥♥♥----
Místo: Landgraaf - Nederland
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 244

Re: deprese

Ivana napsal(a):

Selimo - já jsem nejdřív ze všeho šla k psycholožce. Po několika sezeních, kdy naznala, že mám opravdu klinickou depresi, mě sama pospalal k psychiatrovi. A můžu říct, že na sobě pracuju pořád, myslím, že jsem udělala dost velké pokroky, ale je to jako zlomená nohy - taky ji nemůžeš rozchodit, musíš ji vyléčit.

Ivo, jak se pozna klinicka deprese...gloria


http://img511.imageshack.us/img511/5350/princeznaqr5.th.jpg

Není tady

 

#20 21. 6. 2007 8:32

majkafa
Host

Re: deprese

Jay, dovolím si odpovědět, snad to Ivě neva. Klinická deprese je to,co popisuju výše Selimě. Mᚠprostě depku bez jakýchkolov událostí, které by ji mohly způsobit - třeba rozvod, úmrtí, a pod. Nic se neděje, mᚠběžný život a přesto mᚠdepku. To je ta porucha mozgu v produkci serotoninu. Ale pozná to přesně psychiatr na základě testů nebo osobních zkušeností.
Jay, předpokládám, že to nebyla ironická otázka ale opravdový zájem.

Upravil(a) majkafa (21. 6. 2007 8:33)

 

#21 21. 6. 2007 9:46

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: deprese

Jo majkafo, přesně tak to je. Klinická seprese je způsobena chemickou nerovnováhou v mozku - nedostatkem serotoninu. Mě nic nechybělo, měla bych být š´tasná, ale nebyla jsem - měla jsem depresi. Ne depku ve smyslu špatnou náladu, ale dlohodobý několikatýdenní pocit, že nic nemá žádný smysl, že celý svět je jakoby zastřen černým flórem, že by bylo lepší, kdybych vůbec neexistovala. Každá i sebemenší námaha ve smyslu vstát a vyčistit si zuby mi způsobovala neskutečné obtíže, nemohla jsem s nikým mluvit, jen jsem brečela nebo spala. Byl to strašný stav a během léčení jsem v průběhu několika roků do něj spadla několikrát. Říká se, že duševní bolest je největší možná bolest a je to asi pravda. Vážně jsem uvažovala o sebevraždě. a díky antidepresivům jsem se z tohoto stavu dostala a už se do něj nevrátila ani během mého rozvodu s mým milovaným mužem, kdy jsem byla docela obyčejně hrozně nešastná, ale nikoli v depresi.

Není tady

 

#22 21. 6. 2007 10:05

majkafa
Host

Re: deprese

Ivano, já vím. Taky u mne klinická deprese, jen zesílená rozpadem manželství. Taky beru antidepresiva, malou dávku, ale beru. Bohužel v povědomí lidí je deprese psychickým stavem, nevědí, že to může být zcela "obyčejná" porucha činnosti mozku. Prostě nás mají za "blázny". sad

 

#23 21. 6. 2007 10:08

x52658
Host

Re: deprese

Musím říct,že přesně pro to,abych se do téhle nemoci nesklouzla,mi kamarádka vtloukala do hlavy,že když jsem smutná a nešastná a bulím,že si nejdřív mám zjistit,jestli to má nějaký důvod.Jestli jo,tak se mám vybrečet a nechat to odplavit.A jestli ne,tak mám okamžitě mazat k doktorovi.Tak vždycky začnu vyvádět,pak na chvíli přestanu,řeknu si proč vyvádím a vyvádím dál... reta

Jestli to vypadá,že si dělám srandu,tak ne,rozhodně tenhle problém nezlehčuju!!!

 

#24 21. 6. 2007 16:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: deprese

majkafa napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja poznám žudí, čo sa FAKT majú dobre(občas to platí aj o mne), ale nikto z nich nie je na antidepresívach. Strávi na nich zvyšok života by pre mňa nebolo vôbec DOBRE.

Seli, depresia može ma niekožko dovodov. Može by vyvolaná udalosami, ale aj poruchou činnosti mozgu - nedostatočnou tvorbou hormonu serotoninu. A na toto fungujú tie antidepresíva, ktoré posobia trochu inak, než je v bežnej populácii známe. Nie sú to žiadne oblbováky, ako tie "návykové" antidepresíva, ktoré posobia takmer okamžitě po užití. Takže to, že niektorí "strávia" celý život na antidepresívach, je trošku iný sposob života, než si možno myslíš. To je ako keď  napríklad slinivka prestane produkova inzulín a cukrovkár si ho pichá. Znamená to, že ani cukrovkár sa už do konca života nebude ma dobre? Ja to vidím trošku inak, ja "smekám klobouk" pred tými, ktorí napriek handicapom ich tela dokážu v sebe vnútri by šastnými a ma sa "dobre". big_smile

Hej, ja ti rozumiem, ale nie som si istá, či je to OK, keď napr. kamoškina mama síce má takú tú manio-depresívnu psychózy(teraz tomu moderne hovoria nejako inak) a užíva antidepresíva, ale psychiater jej ich len už asi 12 rokov predpisuje, zvyšuje dávky, ona je apatická, nikam nechodí, žije v začarovanom kruhu: Mala bolesti bedrového/kyčelního kĺbu, dali jej umelý, ale ako mala depresie, nechcelo sa jej nikam chodi, hybnos sa zhoršovala, necvičila ani rehab cviky, a teraz už aj keby chcela, chodi nevládze, má z toho hrozné stavy, berie ešte viac antidepresív... Proste podža mňa necha si X rokov len zvyšova dávky, slepo a hlucho dôverova psychiatrovi a namiesto žitia len živori - to nie je to pravé orechové... To je všetko, čo som chcela poveda. Nenaznačujem, aby sa schizofrénia liečila bylinkami a meditáciami, ak sa to niekomu zdalo - to určite nie. Ale zasa ani psychofarmaká nie sú všetky rovnaké a neúčinkujú na každého rovnako. takže by mal každý prevzia zodpovednos nielen za svoj život, ale aj za svoje duš. zdravie do vlastných rúk a dobre drža... tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 21. 6. 2007 16:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: deprese

Ivana napsal(a):

Selimo - já jsem nejdřív ze všeho šla k psycholožce. Po několika sezeních, kdy naznala, že mám opravdu klinickou depresi, mě sama pospalal k psychiatrovi. A můžu říct, že na sobě pracuju pořád, myslím, že jsem udělala dost velké pokroky, ale je to jako zlomená nohy - taky ji nemůžeš rozchodit, musíš ji vyléčit.

Hej, hej, to som nechcela spochybni - viď moja odpoveď vyššie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů