Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 6. 2007 11:20

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

jak si mám vybrat?

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli nemáte tušení jak si vybrat vysokou školu. Nemám nijak vyhraněný směr ani větší cíl. Přemýšlale jsem třeba nad něčím s historií, psychologií, policií... Jediné co vím je že nechci být doktorka a učitelka....To není moc, že? Prosím poraď te děkuji


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#2 17. 6. 2007 20:35

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak si mám vybrat?

A kdy si tu školu budeš vybírat, letos je už asi pozdě??? Dcera taky nevěděla a nakonec si vybrala angličtinu se zaměřením na aplikovanou ekonomii ale nevím jak na to přišla...nemám tušení..a co jazyky? Překladatelka bys třeba mohla být...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 18. 6. 2007 9:14

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: jak si mám vybrat?

Už víš, co nechceš, to je dobře.Tak si zkus v klidu prohlídnout katalog VŠ a třeba Tě něco zaujme.
http://www.vysokeskoly.cz/system/?clanek=430


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#4 18. 6. 2007 13:06

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

Teď jdu do 4. ročníku. Myslim že přihlášky se podávají v únoru. Jazyky by mě bavily, ale nevím jestli jsem na ně talent. Učím se anglicky a francouzky. Prohlédnu si katalog. Zatím děkuji


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#5 18. 6. 2007 20:20

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: jak si mám vybrat?

Jé-já vždy chtěla dělat psychologii. Je to strašně zajímavé, jen jsem neměla hlavu na vysokou (tenkrát-mládě pubertální).

Není tady

 

#6 10. 8. 2007 18:00

Killija
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 6

Re: jak si mám vybrat?

Britney: Mám stejný problém hmm Maminka si myslí,že by byla dobrá ekonomka-kvůli uplatnění a finančnímu ohodnocení (její kamarádka se dobře chytla...),ale já mám obavy,že mě tenhle obor nebude moc bavit...Nedovedu si představit,jak dělám účetnictví... Přemýšlela jsem nad Informačníma studii a knihovnictvím.Ty už sis vybrala?

Není tady

 

#7 12. 8. 2007 21:55

host5522
Host

Re: jak si mám vybrat?

No, myslím, že je to velmi těžké, za takových okolností rozhodovat, co budeš dělat.....
Jazyky? To podlě mě nemá cenu. V tvém věku je řada tvých konkurentů (při přijímání na vš), kteří studovali v zahradičí, jazyk už teď umí plynně a hlavně vědí, že jazyky dělat chtějí. Takže třeba na Karlovku na tlumočnictví nemᚠšanci. Tam se nedostala ani má kamarádka, která uměla opravdu plynně. (anglicky)

Historie a psychologie - na takové obory se hlásí taky mnoho lidí a uspějí jen ti, kteří mají dlouhodobý zájem o obor a jsou hodně chytří. Stejně tak na policejní akademii - nehledě na tom, že práci u policie bych nedoporučila ani největšímu nepříteli.

Pokud bych se mohla znovu rozhodovat..... Vystudovala bych peďák, což je podle mě nejjednodušší VŠ. Nikde přece není řečeno, že potom musíš učit. A Mgr. se ti bude hodit.

Podle mě - pokud jsi takhle nevyhraněná, můžeš na prestižní obory typu psychologie, historie a policejní akademie (jiné VŠ vzdělání policejného zaměření neexistuje) zapomenout. Teda pokud nemᚠsamé jedničky a nejsi opravdu HODNĚ chytrá a sečtělá. A pokud se neumíš výborně vyjadřovat, abys uspěla u ústní části zkoušek (pokud se k ní vůbec dostaneš.)

Můžu tě ale uklidnit - před několika lety jsem na tom byla stejně jako ty. A žiju - a vcelku spokojeně.

 

#8 13. 8. 2007 10:20

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

killija: Ahoj no ještě jsem se nerozhodla kam přesně ale upustila sem od prvních zaměření a směřuji řekla bych ke stavařině. Co studeš ty?


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#9 13. 8. 2007 10:24

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

yellow108. Děkuji ti za tvé názory. Sice nejsem úplně blbá ale rozhodně nenám samé jedničky smile Přítel mi radí ekonomku a já koukám na obor stavební inženýrství. Historie starověku mě hodně baví a zajímá, ale i když nepůjdu na vysokou s tímto zaměřením neznamená to ještě že se o to nemohu dále zajímat, že? Ještě je chvilku čas tak uvidíme. Ještě jednou děkuji


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#10 13. 8. 2007 17:30

host5522
Host

Re: jak si mám vybrat?

Britney: pokud jsi jen trochu technický typ, je myslím ČVUT do budoucna dobrá volba. Můj názor. :-)

Ekonomů je a bude hodně, do budoucna bude velká poptávka po technických profesích.

Upravil(a) yellow108 (13. 8. 2007 17:38)

 

#11 14. 8. 2007 22:58

Killija
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 6

Re: jak si mám vybrat?

Britney: Já jsem teď na gymplu(jdu do oktávy). Budu zkoušet tu ekonomku,když jsem na ty školy koukala,nezdá se mi to tak hrozný,třeba mě to bude bavit.Nemusím přece dělat zrovna účetnictví,spíš mě docela zaujal marketing a na VŠE v Praze je dokonce obor Psychologie a sociologie řízení-to by mohlo být taky dost zajímavý tillfreds Navíc jsem přemýšlela,že bych mohla zkusit po ekonomce tu knihovnickou.

Není tady

 

#12 15. 8. 2007 15:08

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

Killija:Může se tě zeptat co obnáší to knihovnictví? Zní to totiž dost zajímavě. Ekomomka asi není špatná volba známá to taky studuje a mylim že je v prvním ročníku a už má brigádu v bance za asi dobrý peníze.


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#13 16. 8. 2007 7:32

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: jak si mám vybrat?

holky, pokud na to aspon trochu mate, bezte na techniku-CVUT, VSCHT...studium se sice neda moc flakat, ale po inzenyrech je porad poptavka...


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#14 16. 8. 2007 9:53

Killija
♥------
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 6

Re: jak si mám vybrat?

Britney: mrkni na stránky: http://full.nkp.cz/nkkr/NKKR0401/0401020.html je tam popsaný studium.A celkem slušný stránky má univerzita v Brně a přijímačky tam budou jednodušší. Chtěla bych si zkusit přijímačky na tenhle obor na Karlovce,abych třeba po tý ekonomce alespoň věděla,co mě u těch přijímaček čeká wink Zajímalo by mě,jestli se to dá studovat i dálkově...

Není tady

 

#15 16. 8. 2007 11:55

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

HB:no já do Prahy nechci tak sem si říkala že spíš na VUT do Brna. To je asi jedno kam ne?


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#16 16. 8. 2007 12:33

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: jak si mám vybrat?

Taky zastávám raději techniku než humanitní obor. Zvl᚝ jestli nejsi opravdu machr výhradně na jazyky, historii apod. Měla jsem úplně stejný problém, hlásila (a dostala) jsem se na biologii na univerzitě, na psychologii a pak na biochemii na technice. Nakonec jsem zvolila chemii, ne že by mě nějak brala, ale technika byla bohatší škola s většími možnostmi. I kdybys nedělala zrovna svůj vysněný obor, vysoká tě naučí soustředění, disciplíně, dá ti rozhled... A Ing. s angličtinou a francouzštinou bude vždycky ceněný, i třeba v docela jiném než vystudovaném oboru. Já šla den po promoci do informatiky a je to fajn. (A POŘÁD ještě neví, čím budu, až vyrostu...)

Není tady

 

#17 16. 8. 2007 18:55

HB
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 6. 2007
Příspěvky: 532

Re: jak si mám vybrat?

Britney: to je uplne jedno, VUTem urcite nic nezkazis...smile hodne stesti


The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

 

#18 16. 8. 2007 20:32

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

Killija:Děkuji za stránky jak bude víc času přečtu si je.


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#19 16. 8. 2007 20:34

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: jak si mám vybrat?

Všem vám moc děkuji za vaše názory. je fajn když někdo poradí!


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů