Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 6. 2007 13:50

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Pipetky, nebo obojek?

Ahoj holky "kočkomilky"... Tak jsem šmějdila po netu a začala se mnou "cloumat touha", vyzkoušet antiparazitní obojek... Teda né já, ale na našich "pacholcích". "Do posaváď" jsme dávali pipetky za krk, ale teď naposled, nám to nevydrželo ani měsíc a chodili s kl횝aty...butter Obojky slibují dlouhodobou ochranu (proti kl횝atům 10 týdnů a blešule až 8 měsíců! va ) Jenže... taková ta střední sorta je cenově kolem dvou stovek... a holomci jsou tři + (hádám) jeden (dva) "ztráceči" = pořídit asi pět kousků... No a jsme u toho! big_smile Protože jsem "lakomec", chtěla bych vědět, jestli některá znáte značku, která by byla dobrá, vyzkoušená a nebyla jen "chytačkou na vejry"... Popř. vůbec zkušenost s těmihle "vymejšlenostma"... Počítám, že "holota" bude dělat "dryje", ale jestli by to mělo působit, tak se s nima klidně poperu! tummenupp Ale zas na druhou stranu vyhodit peníze do luftu? To vím jinačí způsoby... rodna ...a lepší! lol Taky mě zarazila délka - 35 cm! va To se asi omotá dvakrát, né???

Není tady

 

#2 15. 6. 2007 13:58

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Pipetky, nebo obojek?

Hellgo, s antiparazitním obojkem mám zkušenost jen u hafana a bohužel je negativní. Ač obojek stál přes 400 kč, před kl횝aty to stejně neochrání. Ty mrchy jsou čím dál víc odolnější, pipetky také nezabírají a kdykoliv jde pesan ven, nastoupí celá rodina a postupně z něj sundáme minimálně 10 kl횝at (přes obojek i pipetku). A nějaké i přehlídneme a den poté jen zíráme, co se to na zemi válí za velkou nateklou švestku s nožičkama (jak to z něj nacucané odpadává, brrrr !!!!).

Není tady

 

#3 15. 6. 2007 14:10

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pipetky, nebo obojek?

Ahoj oslavenko!
Už ses konečně probudila z lihové agónie?
Obojky - sama jsem nikdy žádný domů nepořídila. Jen občas jako dárek mi je někdo přihodil ke krmení, tudíž jsem ho poslala dál někomu, kdo by ho využil. Vím že jsou dlouhé a zastřihneš si ho podle potřeby. Problém je, že některé dosti smrdí a zvířatům se nelíbí a některé jsou tak agresivní, že citlivějším jedincům se pod nima začla vypelichávat srst a naskočila vyrážka apod.... Taky nejsou tak pružné, jako ty speciálně pro venkovní jedince, tudíž, možnost vyvléknutí při pověšení na větvi, není tak jednoduchá....
Jak to dobře funguje Ti musí poradit nějaký psář nebo kočkař, ale u kapky bacha! Kočka má strašně rychlí metabolismus na odstraňování jedů z těla. Tudíž některá je schopná již za 4 týdny ze sebe dostat, vše, co si tam tou kapkou dala. Veterináři radí, že pokud je hodně silná kl횝ová sezóna, tak klidně i 1x za měsíc nová aplikace. Ale to by to člověka při tvém počtu kocourů rychle zruinovalo. No pátrej dál, ale obávala bych se nejvíc toho, že to budou rvát tak dlouho dolů, až to přervou nebo se domluví a navzájem si to překoušou, protože Ty nemᚠžádné blbce.... lol Starý pardály novejm kouskům nenaučíš.... lol

Není tady

 

#4 15. 6. 2007 15:26

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Pipetky, nebo obojek?

Já jim naflákám čuňu a bude po pardálech! lol To je právě to, že ty "ksindlové" se naučili snad i na tohle a měsíčně "vyšpulit"  400.-, k jejich stravě? To bych musela někde "točit taštičkou"... butter Třeba bych si i skočila na Motorest jakýsi, nejsem puritán, ale kdo by mě co dal? grater Nejvíc mě děsí právě ta možnost, co popisuje Ela.. , že z nich to nacucaný klíště upadne, třeba zrovínka, když se mě budou "šantročit do pelechu"! To by mě ranilo!!! usch Hele, stačí, když dědek jim kl횝áka vyndá a pokřikuje:"Hele...!" Začnu ječet:"Neukazuj mi to!!!!" Já si ošklivým všechno, co má víc, jak čtyři nohy...Stačí, když se některej víc podrbe a už jej vidím zablešenýho a neexistuje, abych se s ním mazlila. Kocouři pak koukají, jako "naďoubaný", protože neví, proč je odstrkuju... Tak bych to chtěla nějak vyřešit, aby to, aspoň chvilku fungovalo...Kdyby jste viděly ty jejich nechápavý pohledy...grater Ale já se nemůžu přemoct, ten přízrak toho nějakýho nohatýho "monstra", mě děsí...butter Já vím, že klíště je "zakouslý" a blechám nechutnám, ale vysvětlete mi, že se to se mnou, fakt, nebude "kámošit"??? To bych šla "blejt, velebnosti"! usch

Není tady

 

#5 15. 6. 2007 15:51

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Pipetky, nebo obojek?

Hellgo, ono by se to s tebou "kámošit" chtělo, zvláště až by vstřebalo to, co úspěšně vycucalo.  Blecha ti ani tak nehrozí, zrovna nedávno jsem četla, že blecha vydrží čekat na obě i půl roku bez jídla, pak hupsne do chlupů a prožívá doslova orgie, týden jen saje a saje .. a doslova se uchlastá k smrti. Klíště ne, to se nacucá, odpadne, vstřebá to, splaskle a při první vhodné příležitosti se znovu přisaje k nové oběti. Z toho důvodu mi pes do postele nesmí. Po procházkách ho pořádně vyčešu, když to jde, ještě se vykoupe v řece, to on rád, vždy je to retrívr, ale opravdu už asi 4x se stalo, že jsme na něm klíště přehlídli a to z něj pak vypadlo velké jak menší švestka, hnusný to pohled. Naštěstí vždy na lině, kvůli tomu i luxuju fakt - nekecám - 2x denně, protože představa, že se něco někde válí a můžu tomu zachutnat, mě přímo děsí.

Není tady

 

#6 15. 6. 2007 17:48

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Pipetky, nebo obojek?

Ela.., na jednu stranu jsi mě uklidnila, že nejsem "rapl" jenom já, je to fakt hnusná představa, jak s tebou něco takovýho bydlí... No a na straně druhý, pro "sichr" se namažu Opilcou celá, aby neměla blecha šanci, popř. to vezmu i s chlupama z nosu mi čouhajícíma... stolt lol

Není tady

 

#7 15. 6. 2007 19:29

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Pipetky, nebo obojek?

Já viděla na obojek hnusnou alergickou rakci (sice u psa to bylo - ale měl od toho úplně vypadanou srst na krku a hnusné boláky)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 15. 6. 2007 20:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pipetky, nebo obojek?

Já používám buď pipety, nebo Frontline. Panč mám těch mafiánů hafo, to bych se nedoplatila stolt
Obojek bych si v žádném případě nelajsla, protože mám strach, aby mi někde za něj kočky nezůstaly viset.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#9 15. 6. 2007 20:35

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pipetky, nebo obojek?

Tak tady je hezky sesumírováno, co se tak např. prodává a jaké jsou možnosti, ač píší hlavně o psech, tak všechno je většinou iv kočičím provedení. A ceny jsou podobné....
Ten spray Arpalit vypadá velice zajímavě jak cenově, tak účinky, ale já pořád u těch koček nějak nevím, jak docílit toho, že si to ta kočka hnedka všechno nevylíže.... A to nejde špricnout jen tak někam.....

http://www.granulky.cz/antiparazitika.htm

Není tady

 

#10 15. 6. 2007 20:49

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pipetky, nebo obojek?

Ha, už to mám, já jsem věděla, že to najdu. U Barona mají totiž všechno a nebo alespoň inspiraci...

Hellgo, tady mᚠřešení.... pokud to na ně bude fungovat, tak mᚠvyhráno...

http://www.baron.cz/kocka/levandulovy-o … 00560.html

A nebo event. tenhle...

http://www.baron.cz/kocka/spot-on-proti … 00560.html

Upravil(a) Macex (15. 6. 2007 20:51)

Není tady

 

#11 15. 6. 2007 20:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pipetky, nebo obojek?

Macex, vtip je v tom, že např. Frontline se nastříká a VMASÍRUJE do kůže.
Sama mám problém, jak ošetřit proti blechám a kl횝atům svoji březí těhuli. Máte někdo zkušenosti s tím, jak odblešit březí kočku??? Jedná se mi o to, abych nevhodnými chemikáliemi Kasildě nějak neublížila.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#12 15. 6. 2007 21:00

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pipetky, nebo obojek?

NO právě, všechny ty spreje jsou super, ale u psů, těm je jedno, co kdo na ně leje a max. mají tendenci se v něčem pak vymáchat. Ale kočka. .... Na tu se trošku cákne vodou a ona hned hodí pohled, jak je chudinka hrozně ušpiněná a jde se dvě hodiny umejvat. Natož když chce člověk aplikovat něco do srsti...

Takhle jsem měla asi 14 dní dvakrát denně vmazávat pěnový panthenol kočce kolem kořene ocasu, má tam hrozně citlivou a mastící se srst. Dělá se to hodně kocourům. No, za tři dny jsem šla za vetem, zda to má vůbec cenu, že už snědla půlku spreje a zda jí to nemám rovnou stříkat na misku s granulema jako šlehačku, když ihned po aplikaci sedí a hodinu si ta místa drbe, až z ní chlupy poletují.... Tak jsme to vzdali a nechali promaštěné místo osudu. Dělají se jí tam i lupy, ale když si nedá říct.... dumbom

Není tady

 

#13 15. 6. 2007 21:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pipetky, nebo obojek?

Njn, kočky jsou holt kočky. Teď koukám na Kasildu, jak si hoví v mojí posteli, je den ode dne tlustší a tlustší, roste jí břicho a kdyby to uměla, vsadila bych se, že na mě dělá fuckyou reta
Holt nad ní syn drží ochrannou ruku a Cass si to velice dobře uvědomuje. Ale zítra nastává den "D", kdy je budu odčervovat a navíc dostanou do kožichu dávku Frontlinu. Kvůli Cass se ale zeptám veta, jestli kočku v požehnaném stavu můžu prostříknout.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#14 15. 6. 2007 21:29

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Pipetky, nebo obojek?

Kiaro, můžeš, TY můžeš všechno.... lol

FRONTLINE je stejně bezpečný jako účinný:
* po aplikaci na kůži se nevstřebává, pouze je prostřednictvím kožního mazu zapravován do struktur kůže, odkud se postupně uvolňuje zpět na povrch. Cizopasníci jsou hubeni pouhým kontaktem s účinnou látkou. Frontline tak nezatěžuje organismus ošetřeného zvířete
* umožňuje manipulaci s ošetřeným zvířetem poté, co je jeho povrch (při použití spreje) nebo místo aplikace (v případě použití Spot on) suché
* Frontline je natolik šetrný, že může být použit např. již u dvoudenních kotat v případě spreje, při použití Spot on ve věku 8 týdnů
* bezpečně mohou být ošetřeny sprejem i formou Spot on i březí a laktující feny či kočky

Není tady

 

#15 15. 6. 2007 22:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pipetky, nebo obojek?

Macex: Díííkyyyy!!!
Bestie Kasilda se má zítra nač těšit, to jako za odvetu za to, jak mi zákeřně zatajila těhotenství lol reta lol
Aby to synkovi nebylo líto, bude při masakru asistovat - což on do jisté míry ochotně a rád big_smile Všimla jsem si toho, že synek velice rád působí jako výkonná moc, takže se zejtra bude moci vycajchnovat při druhé "Operaci Masakr" a abych rozdala úkoly tak, aby na mě žádný nezbyl, v neděli hodlám zahnat dceru na třešeň. Kompůtky a šávičky, to by jí jelo, ale načesat na to  třešničky už musí holt sama. Při svém věku a při svých závratích se nebudu šplhat do koruny třešně, to teda túdle-nudle. Obzvl᚝, když jsem se dřív se smrtí ve vočích a s kyblíkem v zubech vyškrabala na strom, pode mnou metr prázdného prostoru, já se sunula břichem po kmeni, načež ze země vyskočil mafián, který páničku na stromě považoval za atrakci nevídanou, přeletěl mi po hlavě a houpal se ve větvích daleko nad mojí hlavou.
Stejnak je to letos nějak posunutý - já si pamatuju, že třešeň jsem vždycky česala první až druhý týden v červenci, když byly děti na táboře a letos češu třešně o měsíc dřív roll


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů