Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 3. 2008 8:45

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Musím se přidat, taky mne zahřeje u srdíčka, když mne někdo pochválí,  dodá mi to sílu.

Tak zrovna včera mamka potkala u zubaře Tomovu učitelku z prvého stupně. Ptala se, jak se má Tom a kam se hlásí do školy (je v devítce).   Pak mamce řekla, že  ještě, že má Tom takovou maminku, že všechno mu pomůžu, vyběhám za něho atd....   Moc mě to potěšilo, už z toho důvodu, že si pak uvědomím, že je zřejmě lidské někdy ztratit  nervy. Pořád totiž ve mně  přetrává takový vnitřní pocit, že to spíše nezvládám, že mi často doma ujedou nervy, pak  pochvala někoho cizího potěší.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#52 26. 3. 2008 13:28

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

***

Upravil(a) adra (26. 3. 2008 13:49)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#53 30. 3. 2008 20:35

panda
♥♥-----
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 28

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Když jsem se dozvěděla o synovi, že je dys, a má poruchu pozornosti, tak moje první ceta vedla do knihovny a přečetla jsem snad všechno co mi přišlo kdy do ruky a to je 10 let co s tím pracuju, mám tu zkušenostm že tyto děti sice potřebují podpořit, ale pozor na pochvaly, syn okamžitě po pochvale přestal jakkoliv praciovat a choval se, že už má do smrti hotovo. To nešlo vysvětlit, bránil se , obi se vůbec brání přijmout něco co dělat nechtějí a v jejich očích je to zbytečné. např. Syn mi ve druhé třídě řekl,, mami proč se toto mám učit, když to nebudu v životš potřebovat, a měl pravdu, Snažila jsem se mu vysvětlit, že a se to naučí pro radost mojí a radost paní učitelky- což ve 2 třídě ještě šlo. Dál s postupujícím věkem k učení přistupoval stejně, napřed vytřídil, co uznal on sám za zbytečné a já opravdu nikdy nedokázala ho přesvědčit o opaku. Nejvíc si zapamatoval, když si maloval a já mu učivo četla, ten okamžik vnímal. Jinak pokud se učil jako ,,mus,, nikdy se nic nenaučil jeho soustředění bylo mimo. V jeho 16 letech jsem prohlásila, že teprve teď bych potřebovala jít na mateřskou a hodně do něj hučet. Ale práce s těma dětma je o to horší, že nevidíte výsledek, akorát náhodně v nějakých krizových situacích zjistíte co ve svém dítěti máte. Je to hodně o trpělivosti, neúnavnosti rodičů. Syn není hloupý ba naopak a i s tím, měl problémy, protože mu na hodně věcí stačila logika a tudíž poznal, že některou látku zvládne bez učení, právě díky ní. Hodně záleží na učitelích, mě se stalo, že ač speciální pedagogové neumí s těma dětma moc pracovat, udělat výuku zajímavou, protože tito děti to potřebují, stres, nadostatek času a nepochopení je plně odrovná i v momentě kdy opravdu umí.

Není tady

 

#54 21. 4. 2008 20:54

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Dnes jsem si zase málem vyřvala hlasivky.
To děsné dítě doneslo pětku z desetiminutovky (o to nejde), a mělo napsat opravu.
Příklady typu 57:3=10+9=19.

Vysvětlovala jsem mu to jednou, dvakrát, třikrát, desetkrát, dvanáctkrát. Zepředu, zezadu. On se ani trochu nesnažil to pochopit. Pořád že to nejde, že to nechápe, že tomu nerozumí. Mám dojem, že po takovém vysvětlování by to musel pochopit i debil.
Tohle dítě bude ale mnohem t잚í případ, protože to nepochopilo.
Synek trpělivě opakoval, že to nechápe. Nechtěl to chápat. Já jsem naopak netrpělivě zvyšovala hlas a proklínala tu Džamilu, co si vymyslela, že se děti nesmí bít! Řvala jsem jak tur a synek nehnul brvou, jistý si svou převahou. Asi ho zabiju.

Pak jsme to vzdali a jeli do karate na trénink.

Večer jsme přijeli, příklady jsem mu předložila, bez jediné chyby je okamžitě vypočítal...!
To snad není možné. Tohle nejde vydržet.

maddumbom

Není tady

 

#55 21. 4. 2008 21:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Damilo - přesně jak u nás.
snažím se vysvětlovat desetkrát pokaždé jinak a kluk to nechápe. A druhý den bez problému


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#56 21. 4. 2008 21:12

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Jo. smile
A když jsem si pak stěžovala svému muži, byl hned hotov stím, že jsem se měla na něho vykašlat. To je jednoduché. On u toho nebyl, ten by ho zabil dávno. big_smile

Kdybych se na něj vykašlala, klid bych stejně neměla, protože by za mnou pořád chodil a tvrdil, že to neumí, a že JÁ HO TO MUSÍM NAUČIT.
No jo, malé děti, malé starosti...měla bych si to užít, asi. Bo jak přijdou velké starosti, tak už nebude kde brát.

Není tady

 

#57 22. 4. 2008 9:34

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Damilo,  to není možné, ten tvůj poslední příspěvek, jako bych ho sama psala. Musela jsem se podívat, jestli jsem ho náhodou opravdu nepsala.   Jen tě lituji, pokud to u vás půjde jako u nás, vůbec se to nezlepší.sad   
Můj syn taky za mnou pořád chodil, že JÁ HO TO MUSÍM NAUČIT.  Vlastě celá zodpovědnost za jeho školu, je spíše moje, on jakoby hrál vedlejší roli, takže když dostane špatnou známku, vlastně je to moje špatná známka, já jsem selhala.

A manžel ?  Když si stěžuji, sice se snaží pomoci, ale pak mi taky řekne - že se mám na něho vykašlat, že on by ho už dávno zabil.sad  Synovi ještě řekne, a je rád, že se učí se mnou, protože on by to v žádném případě s ním nevydržel.

A mᚠpravdu, když přijdou velké starosti - už není kde brát sílu - to je teď můj současný stav, ale může být i hůř, bohužel, nebo snad lépe ?  Kéžby, stále na to čekám.

Upravil(a) Nela (22. 4. 2008 9:35)


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#58 22. 4. 2008 9:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Nelo,
to nezní optimisticky, já pořád čekám, kdy z toho vyroste, a Ty píšeš tohle! yikes

Hele, ale kluk ještě žije, takže jste ho nezabili, že jo? Dobrá zpráva. Teď ještě jestli přežijete vy...

Není tady

 

#59 22. 4. 2008 10:46

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

No právě, jestli přežijeme, toho se opravdu bojím....


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#60 22. 4. 2008 11:36

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Koukám, všichni chlapi stejní co?
Já mám stejně podezření že ten kluk je po mým albert někdy mi přijde,že stejně přemýšlej.
a říká se,že ženská vydrží víc než zvíře, tak snad přežijeme v duševní  zdraví


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#61 22. 4. 2008 11:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Jo a včera přišel kluk ze školy se slovy, musíme opravit domácí úkol, udělali jsme ho blbě, nepodrhali jsme podmět a přísudek dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#62 22. 4. 2008 13:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

dusička napsal(a):

Jo a včera přišel kluk ze školy se slovy, musíme opravit domácí úkol, udělali jsme ho blbě, nepodrhali jsme podmět a přísudek dumbom

Bezva.
"My" jsme taky dneska "dostali" trojku z desetiminutovky. Můžu být ráda, že mě synek bere do party, a že jsem ty známky nedostala jen já. Je solidární, jede v tom se mnou. lol

Teda, já myslím, že jestli bude mít na vysvědčení jen trojky, tak to bude výhra.

Není tady

 

#63 30. 10. 2009 11:23

sumeček
♥------
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 1

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Ahoj. Jsem tu nová. Ještě nemáme určenou diagnozu, (dcera 11 let), ale většina příspěvků mi mluví z duše (ADHD...?). Člověka to povzbudí, že v tom nejsme samy. Jsem sama dcerou, 8 let vdova, takže je toho na mne opravdu hodně. Zajímalo by mne, jak to zvládají maminy, které jsou normálně 8,5 hod. denně v práci, jsou samy, tzn. bez partnera, manžela, bez prarodičů apod. Jak to zvládají, je to děsně vyčerpávající, dcera je v 5. tř. a mám pocit, že už dál nemůžu, a s blížící se pubertou prý bude ještě hůř. Čím vším jste se svými dětmi prošly a kde Vám s konečnou platností určili diagnozu? Děkuji za odpovědi a zdravím Vás všechny.

Není tady

 

#64 30. 10. 2009 13:55

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

DIagnozu nejlépe určí vyšetření v PPP (pedagogicko psychologická poradna) Tam i nasměrují a pro školu napíší doporučení.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#65 31. 10. 2009 20:32

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Nutno říct, že ani papír z PPP není univerzálním řešením.
Záleží bohužel jen na učiteli.
I když to MUSÍ respektovat, mnozí mají vymakaný způsob komunikace s rodiči, kdy jim při osobní domluvě vše odkývou, chápavě přislíbí ústní zkoušení...a pak je vše jinak a dítě dále dostává pětky z písemky, protože nestilhlo, nerozumělo otázce...atp.
A tak znovu běžíte do školy, abyste paní učitelce připomněli, jak má zkoušet vaše dítě.A ta jako by to slyšela poprvé, opět samým pochopením pro těžkosti dyslektiků pokyvuje hlavou, a slibuje, že "samozřejmě" bude dítě zkoušet tak, jak doporučuje PPP.
A to se opakuje donekonečna. Tak dlouho, jak máte trpělivost. Než bouchnete.
Asi nechám vybuchnout ve škole svého muže (aspoň se zrealizuje a nebude pak bouchat doma), páč nekompromisně vyžadující rodič - chlap má jinou váhu, než papír z PPP a slušně vyjednávající maminka...

Pět pětek z testů angličtiny u mého syna od začátku školního roku jistě zaujme i speciální pedagožku u nás v PPP, protože syn, ač na jedničku z AJ nemá, tak látku celkem uměl. Zkoušela jsem ho z ní.

Propadající dyslektik jen z jednoho předmětu  už je opravdu podivnost.
To nebude problém asi jen v žákovi, že...

Není tady

 

#66 20. 10. 2010 19:17

Profesorka.OL
♥♥♥----
Místo: Olomouc
Registrovaný: 10. 2. 2010
Příspěvky: 100

Re: Když učení s dětmi nejde jak by mělo

Doporučuji všem přečíst, to je naprosto neskutečné!

http://www.profit.cz/clanek/pouze-jedno … sokou.aspx


Ivana Šmídová (50), Olomouc

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů