Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#26 11. 7. 2007 10:54

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Re: Stafort

Jo, jasný stafíku smile

Zkus načrtnout tady pro mamku výhody a nevýhody pro 14 letou holku smile jestli se ti bude chtít smile bylo by to přínosné, když SBT mᚠsmile ale trdit, že je to ještě mírumilovnější pes, než retriever a nebo tak, to asi nebude přesný.. hlavně vůči psům.. jo a tyk by rodiče měli počítat s tím, že třeba holka odejde na vejšku a pes jím zůstane ještě doma.

jinak citace z té diskuze, co jste sem dali níže...

Moje SBT si taky hraje trochu jinak. Od mala je zvyklá na velký psi a je schopná jim skákat po hlavě a okusovat uši, to je její oblíbený. Vyjela mi několikrát po malým psovi, ale to jsme zarazili zavčas. Teď je rovnou sama ignoruje a nebo stačí slovně zarazit. Ale je to fena, ty s tím nemívají takovej problém. V pubertě se ale můžou objevit i jiné problémy, jako u nás  a pokud na to nemᚠsilný nervy, tak to dopadne špatně. Cvičák můžu vřele doporučit. Co se týče styku s ostatními psi, tak je to ideální a s problémy ti určitě poradí líp.

Upravil(a) host eska (11. 7. 2007 11:02)

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#27 11. 7. 2007 20:52

stafík
♥------

O tom, že existuje toto plemeno jsem nevěděl, až v srpnu loňského roku jsem se o nich došetl v časopise Receptář prima nápadů a toto plemeno se stalo srdeční záležitostí. Když jsem to sdělil doma dětem (18, 21 let), tak byly nadšený a "konečně pořádný pes". Abych věděl do čeho jdu, tak jsem přečetl několikrát uvedenou knihu (a často se k ní vracím) a prolezl na internetu vše co bylo o nich v češtině napsáno. Později mi ani to už nestačilo a začal jsem navštěvovat anglické stránky. "Teoreticky vybaven" začal jsem shánět štěně. Mám v současné době 10 měsíční fenku SBT, žíhaná s bílými znaky. Mým prvořadým úkolem byla její socializace. Ze začátku jsem s tím měl problémy, protože plemena typu bull mají u nás "perfektní" reklamu a většinou si lidé mysleli, že štěně jim jde roztrhat jejich psa, nebo je přinejmenším pokouše.
Fenku mám doma, jsem s ní 24 hodin denně a spí se mnou v posteli. Je submisivní. Vytvořil se mezi námi perfektní stav. Od té doby co jí mám se mi změnil život ke kladnému , jsem totiž v plném invalidním důchodu, špatně chodím a mám průkazku ZTP. Fenka má tak perfektní povahu, že s ní chci udělat (až na to bude mít věk) canisterapeutické zkoušky. Není agresivní vůči lidem ani jiným zvířatům. Když si např. psi vyjasňují své místo ve směčce, tak stojí opodál a do konfliktum se nezapojuje. Chodím s ní do psího útulku, mají tam také kočičky a fenka obchází koata pěkně z bezpečné vzdálenosti a ne že by je honila. Co jí mám tak na mě zavrčela pouze jednou a to po přivezení domů jako štěněte když jsem jí poprvé sáhl do misky. Po rázném vyčinění jí dnes můžu brát z tlamy a misky cokoliv.
Jak jsem uvedl, špatně chodím a lidé si myslí, že mě musí tahat, ale chodí pěkně u nohy a spíš mi pomáhá, protože mě to táhne do prava a jí vodím po levé straně, takže mě vyrovnává.
Venku na volno si dospělých lidí nevšímá, ani jednou na nikoho nezavrčela, pouze když jde někdo s malými dětmi, tak si jí přivolám k sobě, počkáme až kolem nás přejdou (z toho důvodu, že tito psi děti milují, chtějí si s dětmi hrát - v Anglii jim říkají psí chůva nebo panenka pro děti, protože snese i dětské škodolibosti - a aby děti při hře neporazila a nedošlo k nějaké nepříjemnosti) potom jí dám volno. Je to pořád ještě "bláznivé" štěně a musí psychiocky dospět. Doporučil bych fenku, protože pejsci jsou přeci jenom víc dominantní.
A nyní proč si myslím, že by jí ta 14 letá slečna zvládla. Jak její maminka uvedla, dcera se už o pejska starala a že by ho cvičila. Já jsem s ní absolvoval pouze psí školičku, abych věděl, jak cvičit. Nyní jí cvičím sám. Je velice chytrá a učenlivá. SBT není pes jednoho pána, takže až by např. šla slečna studovat mimo bydliště, tak by to jejího pejska nijak nestresovalo. Maminka by se nemusela bát, že by jí SBT něco udělal, protože jak i já říkám, největší nebezpečí u ní hrozí to, že by jí ulízala samou láskou k smrti. Když je fenka sama doma, tak neobtěžuje sousedy štěkáním, také bydlím v paneláku, nic mi neničí (největší škodu mi udělala, že jako malinká strhala lišty jak odělují lino ode zdi) a vetšinou vše prospí a čeká až se vrátím. Když jsem v jiných diskusích četl dotazy, co mají dělat, že jim pejsek doma okusuje nábytek, že štěká, že jim vše počůrá, tak tohle já vůbec nemusel řešit.  A také, že přesto, že je mírumilovná, přesto svým vzhledem vzbuzuje (zejména u určité části naší populace) značný respekt a to se v současné době také může hodit z důvodu osobního bezpečí a jistoty, ne že by si chtěl někdo chtěl dokazovat svoje ego..
Jestli je to pes mírumilovnější než retrívr si nedovoluji tvrdit, protože s retrívrem nemám žádné zkušenosti. Ještě jednou se mlouvám, že píši tak dlouhý příspěvek, protože toto plemeno si nezaslouží takovou negativní propagaci jakou u nás "bojová" plemena mají. A ještě na samý závěr, napište mi, co si kdo myslí pod pojmem "bojové" plemeno psa - pěkné čtení o "bojových" psech http://psiskolafalco.web3.cz/bojplem.htm a že si pořídím příští rok k čubině ještě kamarádku a to také SBT.
A abych nezapomněl - SBT patří do středních plemen, kohoutková výška je kolem 40 cm a váha podle pohlaví 12 - 20 kg. Velikostně může být např. jako kokr, akorát, že je to pes subtilnější.

Upravil(a) stafík (11. 7. 2007 21:38)

Není tady

#28 11. 7. 2007 22:27

Bartozska
♥♥♥----
Místo: Praha

stafík-> mooc pěkně napsáno stoltgodlike

Není tady

#29 11. 7. 2007 22:49

host eska
♥♥♥♥♥♥-

stafík napsal(a):

O tom, že existuje toto plemeno jsem nevěděl, až v srpnu loňského roku jsem se o nich došetl v časopise Receptář prima nápadů a toto plemeno se stalo srdeční záležitostí...

Děkuju moc stafíku smile
Převážně psi použivaní k zápasům v koloseu či jinde a jejich potomci. Pokud se u nich stále jeví povahové rysy předků. Se silnými bojovnými sklony, po vydráždění neschopnými se kontrolovat a kteří se dají vyprokovat snadno špatným zacházením(nebo nedostatečnou výchovou) k zabíjení nebo neadekvátním zranění lidí a psů. Což ale není samozřejmě samospásná definice. To bych musela nastudovat. A hlavně j enutné posuzovat kus od kusu.

Jinak s tím, co napsal ten pán celkem souhlasím. Je nesmysl omezovat psy, kteří jsou jsou bezproblémový nějakým zákonem. Zákonů tu máme až dost. Taky mě napadl psovodský průkaz na psy, který by neměl být problém udělat. Jenže na tom zase bude nějaká komise a někdo na tom bude rejžovat, takže mě to znechutilo hned potom, co mě to napadlo. Navíc jak prozkoušet člověka jestli zvládne pitbulla, když nejdůležiitější věci se učí člověk za pochodu a zavisí taky hodně na jeho citu pro psy. Někdo se může naučit dotazník nazpamět a nerozumí tomu vůbec. Vyplní tam, co je potřeba a pak si stejně vychová bestii. Podle je prostě majitel plně zodpovědný zato, co jeho pes komu udělá, pokud nejedná v sebeobraně a každý případ by se měl prostě vyšetřovat stejně jako autonehoda. Důvody, příčiny, práva, svědci a basta.

Upravil(a) host eska (11. 7. 2007 22:50)

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#30 11. 7. 2007 23:33

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Jo a jinak pořád myslím, že bude dobrý tak rok počkat a prověřit si, jestli dcerka všemu rozumí a neblbne. A fakt tu fenu, protože když se to náhodou nepovede a nebo nedostane zrovna štěnáko, co bude naprosto prostý agrese příjdou ještě velký problémy a s tím je třeba počítat. Takže i pečlivě vybírat štěně. Navíc aby jí nenapadaly nějaký puberácký napády, jako posílat takovýho psa na kamarády a tak. To je těžký posoudit, jak moc s ní bude mávat puberta. Protože taková chyba by se opravdu nemusela vyplatit.
prostě hodně věcí ke zvážení a k tomu je určitě potřeba čas smile

Není tady

#31 12. 7. 2007 16:31

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

eremuruss napsal(a):

Ivana*M napsal(a):

lindaB napsal(a):

Je smutné,že si takové psa pořídí lidi kvůli módnosti, nebo asi zvýšili sebevědomí a pak se nestačí divit, co jim z jejich psího mimina roste.
Pak je radost hmm  potkat je někde venku.

presne tak, mam cerstvy zazitek z vikendu sad

Co se te stalo o vikendu s timto psem?

Dlouho jsem sem nekoukla.
Bohuzel, jsem se dostala do situace, kdy doslo temer k napadeni meho psa . Reagovala jsem impulsivne , pri prvnim zavrceni jsem sveho psika odmrstila z dosahu a pitbula drzela pod tlamou , dokud si neprevzal jeho temer namol zpity majitel. Asi byl docela v klidu, jinak bych pravdepodobne prisla k urazu . To mi doslo az potom.

Není tady

#32 12. 7. 2007 18:29

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

doporučuji si pořídit stěně s PP, protože tam je předpoklad dobré povahy. Jinak při výchově bezpodmínečná důslednost.

Není tady

#33 14. 7. 2007 21:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Dcerka po tom psovi touzi,protoze ho ma nejaky jeji kamarad,ze je to pry hrozne hodnej a mazlivej pes.Tvrdi ona.O psovy jsme doma prestali nejakou dobu mluvit,proste jsem ji rekla ne a to hlavne kvuli tomu,ze jsme meli psa poulicni smes,proste takovi vorisek,byl hrozne hodnej,ale poridili jsme si ho tenkrat prazdninach.Takze s nim byl potrad nekdo doma a,kdyz prazdniny skoncili nase fenecka tam vyvadela a sousedum to vadilo.Tak ho dcera kazdy rano vodila k babicce a odpoledne si pro ni chodila.Bohuzel s feneckou se stala nestastna nahoda.Dcera sla nakoupit a nechala fenecku ohlidat kamaradce a ta ji neuhlidala,kdyz fenecka videla na druhym chodniku meho syna tak chtela jit za nim,no a kamaradka ji pustila.Ona prebehla pres silnici a srazilo ji auto.Dcera stopla auto,aby ji odvezla na veterinu.Se slzama v ocich ji prinesla domu ,fenka nemohla na zadni nohy.Chodili jsme s ni veterinari 2x tydne a nic nepomohlo.zkusili jsme i veterinare v jinem meste ten slibil,ze by ji s toho mohl dostat.Musela tam zustavat cely tyden,protoze auto nemame a s dopravou by to bylo slozite.Lecila se takhle 3 mesice a zadna zmena.Kazdy veterinar u ktereho jsme byli nam doporucil ji utratit.Ona mela skriplou michu a navic vylucovala pod sebe takze doma nosila plenkovi kalhotky.Dlouho jsme utraceni odkladali nakonec zemrela babicka a o fenku se nemel kdo pres den starat.Fenka sama doma vyvadela a sousedi s toho udelali.ze veje bolesti,at ji netrapime.Nakonec jsme ji s tezkym srdcem museli utratit.Vzpominame na ni stale byla tak hodna....Je to,uz 2 roky a dcera psa uz nechtela az ted zase zacala.Vcera mi rekla,ze si zamluvila u toho kamarada co ma toho staforda ,az pry bude mit stenata tak pry prvni fenku co se narodi.Sama nevim jak se rozhodnout.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#34 18. 7. 2007 0:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Můj názor..Staforda bych já své dceři nepořídila!!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#35 18. 7. 2007 14:06

honey72
♥♥-----

Jestli mohu doporučit, 14 leté dceři staforda nekupovat. Měli jsme stafodra, bohužel nám na jaře zemřel na rakovinu, a přesto že to byl miláček rodiny (s dětmi si hrál, když přišla návštěva ani se od ní nehnul, mazlil se), tak to byl jiný pes doma, jiný pes venku. I když měl výcvik, nemohl vidět jiného psa. Tři psy nám potrhal (myslím, že ne naší vinou, protože jsme s ním jinak než na vodítku nachodili), mají tu agresi v povaze a záleží na tom jak se tlumí. Taky jsem viděla staforda, kterého nerozházelo vůbec nic, ale byl to spíše vyjímka.

Není tady

#36 18. 7. 2007 19:21

stafík
♥------

Pro honey72 :

Prosím Vás a o jakém stafordovi ve svém příspěvku píšete?

Upravil(a) stafík (18. 7. 2007 19:22)

Není tady

#37 19. 7. 2007 6:39

honey72
♥♥-----

Stafik: Americký stafordšírský teriér

Není tady

#38 19. 7. 2007 7:52

stafík
♥------

Děkuji. Jsem rád, že se vyplnila má domněnka že v tom příspěvku se nemůže v žádném  případě jednat o Stafordšírského bulteriéra SBT o kterém já diskutuji. Přiznávám, že ASTAFa bych té dívence taky nedopořučil, ani já bych si na něj netroufl.
Jako další př. jak je to "zlý" pes (SBT) -  chci si nechat udělat psychologický profil mé fenky kvůli canisterapii a dovolím si zde otisknout odpověď na můj dopis, který jsem poslal mě neznámé společnosti :
"Moc  Vám  fandím  ve  vašem  úsilí,  myslím  si  taky,  že  staford  je  vhodný  pes  na  tuto  činnost,  viděla  jsem  v  televizi    i  canisterapeutickou  společnost  v  Anglii  a  tam  měli  převážně  stafordy."  (myslí se tím SBT neee AMSTAF!!!!!!!).
A ještě jednou Vás prosím, rozlišujte o jakém stafordovi ve svém příspěvku píšete, abych nakonec "TAKY nepropadl panice a nemyslel si, že jsem si domů pořídil Tyranosaura Rexe".

Upravil(a) stafík (19. 7. 2007 7:54)

Není tady

#39 25. 7. 2007 9:51

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj eremuruss smile

no,  mᚠto těžký.. tak se rozhodni podle toho, jesli ty chceš takovýho psa. Prostě je pravděpodobný, že nebude kámoš s jinejma pejskama, i když na lidi asi nějak zlý nebude. A taky co má ta dcera teda nastudováno o tomhle plemeni. Jestli nic a spolíhá se jen na to, co jí řekne kamarád, tak to bych jí to nedovolila, oni i tygři v zoo jsou pro ty chovatele roztomilý čičinky, ale já bych to potkat na ulici nechtěla.
smile rada nad zlato, njn
Já nemám děti, nejsem způsobilá radit v tom, kdo co může dovolit dceři, ale asi bych prostě tohle nebrala. Už si přečetla, co jí tady doporučil stafík? A měla by toho nastudovat víc. Já abych dala radu , bych to taky musela důkladně prostudovat, tak to zkus a bude lehčí se rozhodnout.

Jinak je mi moc líto, že ten pejsek vám takhle umřel, drobeček. grater

Není tady

#40 2. 1. 2008 14:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

a

Upravil(a) eremuruss (3. 1. 2008 19:46)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#41 7. 1. 2008 16:38

porsche
♥♥-----

ahoj taky musim reagovat mam doma staf. bullteriera 7 let dostala sem ho k 16tinám  ted ještě rok a pul starou pittbulici, pes je vychovaný zvládla sem to sama taky bez problémů, rozhodně bych nebyla proti vůbec tummenupp

ještě raději psa s papírama, pokud neuvidíte oba dva rodiče a jejich chování

Upravil(a) porsche (7. 1. 2008 16:39)

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev148pbs__.png
http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogsrd20040629_0_Natalka+is.png

Není tady

#42 11. 1. 2008 17:40

merity
♥♥-----

Musím se ozvat na obranu stafordů.Někteří zde píší o jejich povaze tak zasvěceně,jako by jich měli nejméně 5 doma.Samo,že myšleno obrazně,protože jinak by takové průpovídky nemohli napsat.Neříkám,že je to plemeno,které se hodí  začátečníkovi,ale zároveň mě děsí,že je to plemeno těžce zvládnutelné!Mezi AMST jsou i psi záchranáři!S výchovou je nutné začít již od maličkého šěněte a být důslední.Ale ze své vlastní zkušenosti s několika vlastními stafordy,mohu říci,že jsou velmi chytří,učenliví,hraví,jemní a své lidské smečce velmi oddaní.Pravdou je,že bych preferovala fenku a samozřejmě s PP a jen dobře socializované štěně .Ty to pravidla bych doporučovala dodržet i při výběru a výchově všech plemen.Pak by "na volno"nelítalo tolik neposlušných psů a za nimi nelítalo tolik uřvaných páníčků:-).

Není tady

#43 11. 1. 2008 23:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

No my jsme si stafordici,uz poridili,je proste uzasna.Jen ty louzicky,kdyby,uz prestala delat.Jsou ji 3 mesice.

Není tady

#44 12. 1. 2008 10:15

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

eremuruss napsal(a):

To vite,ze si t toho neco vezmu dceri ho proste neporidim.Ma ho prave jejich par znamich a ona je z toho psa uplne unesena.Tvrdi mi jak je hodnej a poslusnej.Pritom ho maj takovy lidi no proste deti ulice.Tak nevim jak to muze byt s tou vychovou psa.Maji ho asi rok.

eremuruss napsal(a):

No my jsme si stafordici,uz poridili,je proste uzasna.Jen ty louzicky,kdyby,uz prestala delat.Jsou ji 3 mesice.

Docela změna, že?

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#45 13. 1. 2008 13:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jeňýk napsal(a):

eremuruss napsal(a):

To vite,ze si t toho neco vezmu dceri ho proste neporidim.Ma ho prave jejich par znamich a ona je z toho psa uplne unesena.Tvrdi mi jak je hodnej a poslusnej.Pritom ho maj takovy lidi no proste deti ulice.Tak nevim jak to muze byt s tou vychovou psa.Maji ho asi rok.

eremuruss napsal(a):

Docela změna, že?

No to je teda zmena big_smiletongue

Není tady

#46 14. 5. 2008 21:54

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Stafordici je skoro 7 mesicu a muzu opravdu rict,ze je to uzasny pes.Pres den cely den lezi na gauci,kdyz nejsme doma tak si na ten gauc prinese nejakou nasi botu,ale jeste zadnou neznicila.
Odpoledne s ni dcera chodi na 8 km prochazky.Tenhle pes snad vubec neumi stekat,protoze ja ho jeste neslysela dcera teda tvrdi,ze ona ho slysela.Co se tyce jidla tak ji klidne muzeme sahat do jidla nikdy nezavrcela.
Ale taky neni uplne dokonala,protoze,kdyz vidi deti tak nas vubec nevnima a bezi za detma a skace po nich samozrejme,ze se ji boji,protoze hrozive vypada.Ale dneska jsem moc rada,ze ji mame a kazdemu tuhle rasu doporucuju.Dcera mela pravdu.

Není tady

#47 14. 5. 2008 22:15

ita
♥♥♥♥♥♥-

Nechci Ti kazit radost, ale stafordi jsou hodná štěňátka tak do 1,5 roku, pak začnou nesnášet psy v okolí a nejsou už tak mírumilovní. Samozřejmě se dají vychovat, sousedův začal v dospělosti napadat psy (podle literatury to mají v genech), vychovali ho, chodí do parku, ale všem se vyhýbá.

Není tady

#48 15. 5. 2008 7:21

mag
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Stafordici je skoro 7 mesicu a muzu opravdu rict,ze je to uzasny pes.Pres den cely den lezi na gauci,kdyz nejsme doma tak si na ten gauc prinese nejakou nasi botu,ale jeste zadnou neznicila.
Odpoledne s ni dcera chodi na 8 km prochazky.Tenhle pes snad vubec neumi stekat,protoze ja ho jeste neslysela dcera teda tvrdi,ze ona ho slysela.Co se tyce jidla tak ji klidne muzeme sahat do jidla nikdy nezavrcela.
Ale taky neni uplne dokonala,protoze,kdyz vidi deti tak nas vubec nevnima a bezi za detma a skace po nich samozrejme,ze se ji boji,protoze hrozive vypada.Ale dneska jsem moc rada,ze ji mame a kazdemu tuhle rasu doporucuju.Dcera mela pravdu.

V první řadě by tvůj pes neměl na nikoho skákat, mně by se to rozhodně nelíbilo.

A jak píše ita, neusnout na vavřínech, teprve na ní přijde puberta.

Já znám stafordici jenom jednu, je úplně úžasná k lidem a mazlivá, ale soustavně chodila bez vodítka a 2x napadla mojí čubu, podruhe jsem to musela radikálně řešit její skopáním, docela jsem se bála nejen o psa ale i o svoje nohy usch Od té doby chdila zásadně na vodítku

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí