Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 10. 6. 2007 17:13

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Stafort

M

Upravil(a) eremuruss (3. 1. 2008 19:48)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#2 10. 6. 2007 18:27

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Re: Stafort

Staforda bych dítěti nikdy nepořídila. Takové plemeno si může dovolit člověk mající zkušenosti s výchovou a výcvikem psa, člověk psychicky pevný.
Každá chyba se může člověku vrátit.
Že byste ho měli v bytě tam problém nevidím, ale opravdu to není pejsek pro každého.
Je ostrý na ostatní psy, k lidem v pohodě za předpokladu opravdu dobrého vedení.
Pokud necítí z pána respekt, převezme v lidsko-psí smečce vedení a je zaděláno na průser. Tady bych viděla jedinou šanci, že "pánem" by mu byl někdo z vás dospělých, 14-ti leté děvče tuhle úlohu bude hrát těžko...

Není tady

#3 10. 6. 2007 20:41

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Doubravko ty mas toho pejska doma?Mas s nim primo zkusenosti?

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#4 10. 6. 2007 21:14

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

přesně, jak píš Doubravka,pro dítě tento pes není.Kamarádka má psa, kterého štěně staforda pokousalo..prostě to mají v krvi

Není tady

#5 10. 6. 2007 21:32

Doubravka
♥♥♥♥♥--

eremuruss napsal(a):

Doubravko ty mas toho pejska doma?Mas s nim primo zkusenosti?

Já ne, kamarádka.
Jsem měkoň, takže mám úplně jiné pejsky.
Zkušenosti mám bohaté s páníčky, jimž jejich pejsek přerostl přes hlavu a jsou z toho nešastní buď oni nebo jejich okolí nebo obojí.
Taky mám zkušenosti s chovateli, kteří, jen aby prodali štěňata, nejsou soudní v tom, co napovídají zájemcům a povětšinou své plemeno vychválí do nebe jako nejlepší, nejspolehlivější a nejnáročnější...

Nechci mluvit o "bojových plemenech", ale staford je prostě silný pes, jak fyzicky tak dominancí a proto potřebuje adekvátního pána.

Jinak přeji šastnou ruku při výběru nového člena rodiny.

Není tady

#6 11. 6. 2007 8:41

Bartozska
♥♥♥----
Místo: Praha

a já bych zas byla pro. Nevím jaké povahy je tvá dcera, ale měla by být rázná. A to jde i ve 14 letech!!! Když se mu bude věnovat, bude s ním chodit na cvičák, tak proč ne??? Ty musíš vědět, jestli jí tato péče po čase přejde a nebo jí to naopak chytne a bude se mu věnovat, udělá s ním třeba i zkoušky z poslušnosti apod. A navíc, jedno velké plus, nebudeš se ji muset bát kamkoli pustit. Když půjde sama se psem do lesa a bude mít třeba kokršpaněla, tak se budeš o ní bát víc, než když bude mít staforda... všechno je jen a jen o výchově

Není tady

#7 11. 6. 2007 9:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Znám stafforda jen tak, že u muže v dílně pracoval kluk a ten si pořídil tohle štěně a vodil ho denně do práce.Takže asi tak do roka jsem ho měla na očích a protože máme ovčandu, mohla jsem srovnávat.
Nejdřív citace:(z Morrise)
Povaha tohoto plemene je poněkud rozpolcená.Bez patřičného vedení se u něho mohou projevit dávné sklony k agresivitě vůči psům, ale v rodině je pes velmi milý...
Tak to můžu potvrdit, jen k té agresivitě - já jsem postřehla, že to často ani snad nemusí být agresivita, jako taková, ale je to pes, který instinktivně chňape po všem v okruhu půl metru od tlamy, co se pohne.
Chci říct, že zatímco ostatní plemena bleskově zváží situaci a pak chňapnou, nebo taky ne, tohle štěně to naprosto očividně neovládalo - byl to reflex. No a při jeho stisku to býval trochu problém - on to na druhou stranu neuměl sám pustit.
Nesmíme totiž zapomínat, že to plemeno je prvotně vyšlechtěno k zápasům s býky (!!) a i když dnes dávno nezápasí, ty původní vlastnosti - to je "vrhni se -drž -nepus - nehni se z místa" to mu pochopitelně zůstalo.
Nehledě k tomu, že má mnohem větší fyzickou sílu, než je běžné - naše čuba nebyla žádný drobek, 40kil živé váhy, ale půlročního  jej už nedokázala položit na lopatky(!!)
A ke všemu je to plemeno, které musí člověk učit naúprosto precizně - co se mu do palice dostane, to už nevymažete.....takže ani to, co se tam dostane omylem.
Takže úhrnem - 14tiletému dítěti NE ani kdybych bydlela na samotě u lesa smile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#8 11. 6. 2007 13:53

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

Takže úhrnem - 14tiletému dítěti NE ani kdybych bydlela na samotě u lesa smile

No vidíš, eremuruss se alespoň zeptá a doufejme že si z toho i něco vezme.
Já když něco píšu tak mám na mysli ty kteří se na nic neptají, stafforda koupí podle katalogu a pak se všichni diví že není tak loztomilouškej jako na tom obrázku. roll
Věř že jich tady na pražským sídlišti není málo. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#9 11. 6. 2007 14:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

njn, Jeňýku, to s tebou souhlasím, jak sis všiml, ale když ono se ti to  člověče vždycky s těma čoklama nějak zvrhne roll

Není tady

#10 11. 6. 2007 23:16

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

To vite,ze si t toho neco vezmu dceri ho proste neporidim.Ma ho prave jejich par znamich a ona je z toho psa uplne unesena.Tvrdi mi jak je hodnej a poslusnej.Pritom ho maj takovy lidi no proste deti ulice.Tak nevim jak to muze byt s tou vychovou psa.Maji ho asi rok.

Není tady

#11 12. 6. 2007 0:29

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

eremuruss napsal(a):

Pritom ho maj takovy lidi no proste deti ulice.

Inu nalejme si čistého vína, že? Z 90% mají tyhle plemena zamindrákovaní týpci kteří mají potřebu si něco dokazovat alespoň psem, když už jinak to nejde.
Těch zbývajících pár jedinců jsou lidi kteří psům opravdu rozumí a i bojový plemeno v pohodě zvládnou.

lupina montana napsal(a):

njn, Jeňýku, to s tebou souhlasím, jak sis všiml, ale když ono se ti to  člověče vždycky s těma čoklama nějak zvrhne roll

Dyk já ale píšu jinými slovy stále to samý. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#12 12. 6. 2007 7:05

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss:
tady ti posílám odkaz na diskuzi o agresivním šěněti
http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_6340_0.html

Není tady

#13 12. 6. 2007 21:54

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Dost dobrej rozhovor...... komentovat to radši nebudu. hmm

Není tady

#14 13. 6. 2007 6:58

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

Je smutné,že si takové psa pořídí lidi kvůli módnosti, nebo asi zvýšili sebevědomí a pak se nestačí divit, co jim z jejich psího mimina roste.
Pak je radost hmm  potkat je někde venku.

Upravil(a) lindaB (13. 6. 2007 7:00)

Není tady

#15 14. 6. 2007 10:39

lepista
♥♥♥♥♥♥-

Má známá ho má. Zvládá ho (i před tím měla náročné plemeno), ale pořád od ní slyším historky, jak jiní staffordi jsou postrachem okolí, jak je páníčci nezvládají apod.

Dcera to může myslet dobře, ale ve 14letech se vyvíjí, dochází ke změnám a aby ten stafford pak nezůstal na  tobě! Pokud na tobě zůstane méně náročný pes, je snazší ho zvládnout.

Není tady

#16 1. 7. 2007 0:38

stafík
♥------

Jestli není ještě pozdě do diskuze ohledně   Stafordů, tak se rád připojuji a chtěl bych na začátek uvést, že pod názvem staford se uvádějím dvě plemena, která jsou si vzhledově podobná, ale původem a povahou jsou úplně odlišná. Jedná se o Stafordšírského bulteriéra (SBT) a Amerického stafordšírského teriéra (AMSTAF). Já jsem majitelem 10 měsíční fenky SBT a jsem s ní velice spokojený. Jenom chci dodat, že jsem v plném invalidním důchodu, jsem držitelem průkazu ZTP a pohybuji se pomocí francouzské hole. Tato fenka je mi perfektní oporou a nemám s ní žádné problémy co by se týkalo zvířat nebo lidí. Pokud by u  eremuruss byl pořád zájem se o SBT dozvědět něco více, tak mě kontaktujte na e-mail cermak.milan@seznam.cz, protože to je na delší psaní.

Není tady

#17 2. 7. 2007 12:39

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

lindaB napsal(a):

Je smutné,že si takové psa pořídí lidi kvůli módnosti, nebo asi zvýšili sebevědomí a pak se nestačí divit, co jim z jejich psího mimina roste.

presne tak, mam cerstvy zazitek z vikendu sad

Není tady

#18 8. 7. 2007 21:41

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana*M napsal(a):

lindaB napsal(a):

Co se te stalo o vikendu s timto psem?

Není tady

#19 9. 7. 2007 8:24

Bartozska
♥♥♥----

Ivana*M napsal(a):

lindaB napsal(a):

já má zas zážitek s obyčejným čínským naháčem. Proč tu odsuzujete tyhle psi celkově?!? Odsuzujte tu psy (nebo spíše jejich pánečky), které si pořídili s prominutím kreténi, kteří nemají zkušenosti se žádnými psi a pořídí si psa, který potřebuje nejen pevnou ruku, ale i důsledný výcvik. To nejsou ale jen tito psi, stejně tak dopadne i vlčák, dobrman, dalmatin, kokršpaněl nebo třeba i malý jorkšír, když nebudeš vědět co s ním, jeho výchovu přenechᚠosudu a najednou z něj už nebude ten malý roztomilý pejsek, ale pes kteréu neporoučíš ty, ale on tobě. Vždy se porozhlédni kolik agresivních jorkšírů nebo třeba jack rusellů běhá po Praze. Jen díky tomu, že jsou malého vzrůstu se o nich nemluví. Mnohdy jsou horší než ti "bojováci". Spousta mých přátel má pitbuly, stafordy a nikdy se nestalo, že by ti psi nějak na někoho zaútočili. Jediný problém je v tom, pokud po nich vyjede nějaký jiný pes, tak se budou bránit. Můžou se v nich projevit jejich geny, které dříve byly šlechtěny na zabíjení a pak se musí opravdu více hlídat, aby nenapadli jiného psa. Ale člověka? Proč by to dělali? Pokud nemají dobrý důvod. Ve zprávách pokaždé vidíte jak "pes zabíjel" nebo "další případ pokousání psem", ale nikdo už dál nepřemýšlí, proč tomu tak bylo. Nikdo na kameru neřekne, jaký ten pejsek vedl život, jaký měl výcvik a jak se k němu choval jeho pán.

Pokud bych odrazovala od pořízení tohoto pejska, tak jen kvůli bezohlednosti ostatních páníčků. Denně se potkávám se psy, kteří jdou a hned se vrhnou na psa, který jim nic neudělal. Místo toho aby je měli majitelé na vodítku, vám ještě řeknou, že ten pes nekouše usch

Není tady

#20 9. 7. 2007 23:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Bartoško, tady se ale řešilo, jestli pořídit stafforda 14tilezý holčině, o tom je celý vlákno....a to sama uznáš, že není dobrej nápad.
Řešilo se, že je to těžký plemeno...na výchovu, na zvládnutí - i fyzicky, vždy to musíš vědět.
Samosebou, že nejsou špatní psi a hodní psi - jen ti, co zvládne kdekdo a ti, na jejichž chov by měla být škola.
O tom byla řeč.
A o těch vřeštivých prccích mi ani nehovoř - kolikrát jsem se dostala do konfliktu proto, že takovej pidiman je považovanej za neškodnýho, což je sice vcelku správně, jenže se zapomíná na to, že pod lidskou ochranou ve smyslu "on je malej, může všechno" si ti prďoulové dovolej ty velký pěkně provokovat.
I majitelé malinkých by měli dodržovat pravidla slušnosti - jenže se jich nikdo nebojí, tak je k tomu nebude nikdo nutit, že... roll

Není tady

#21 10. 7. 2007 0:01

Bartozska
♥♥♥----

ale zas bych netvrdila, že to je špatný nápad. Když se mu bude věnovat, tak proč ne? Já osobně jsem chodila v deseti letech na cvičák s dobrmanem a poslechl mě na slovo. Ovšem mě to bavilo a věnovala jsem se mu každou volnou chviličku

Není tady

#22 10. 7. 2007 10:48

stafík
♥------

Prosím Vás, může mi někdo říci o jakém stafordovi se v tomto fóru diskutuje? Zda o Americkém stafordšírském teriérovi (AMSTAF) nebo o Stafordšírském bulteriérovi (SBT).

Není tady

#23 10. 7. 2007 14:05

tempora
♥♥♥♥---

Musím dát za pravdu stafíkovi, SBT je velice mírumilovný pes. Mám s ním zkušenosti i s fenkou i se psem. Pejsci jsou trochu divočejší, ale v žádném případě ne agresivní a už vůbec ne na lidi. Feny jsou vyloženě umazlené, pohodové. Skvělá rasa a velice vhodná k malým dětem - vlastní zkušenost.

Upravil(a) tempora (10. 7. 2007 14:05)

Není tady

#24 11. 7. 2007 9:47

host eska
♥♥♥♥♥♥-

Tak jsem našla opravdu charakterisiku a je mezi nimi podle článku rozdíl tento.

Staffordshirský bulteriér
Spolehlivý a všestranný bulteriér je inteligentní a oddaný k dětem, vynikající hlídač.

Původem je to krvelačný bojovník, v Anglii se používal ke psím zápasům a dráždění býků, dokud nebyly tyto kratochvíle zakázány.
Povaha:
K rodině bývá obvykle oddaný, ale pevným vedením je třeba potlačit jeho touhu bojovat s jinými psy.
Potřebuje mnoho pohybu, je středně náročný..

Americký staffordshirský teriér
Své rodině je tento silný pes oddaný a věrný, cizí člověk se mu ale raději obloukem vyhne.
Vyvinul se staffordshirského bulteriéra v Americe, od roku 1936 je uznávám jako samostatné plemeno a od roku 1972 má přídomek americký.
Povaha:
Pokud je vydrážděn, je odvážný a nelítostný rváč, k ovládnutí tohoto pudu je potřeba pevný a vlídný výcvik.
Na veřejnosti musí být na vodítku, aby nedocházelo ke rvačkám s jinými psy.

Závěrem bych asi vyvodila, že to není vhodné plemeno pro 14 letou holku, ale pokud prokáže, že o tom plemeni ví naprosto všechno a prokáže, že se mu bude maximálně věnovat, mohla by toho anglického staffordshirského bulteriéra, pokud je to její sen, zkusit. Zajímala by mě ale motivace, proč právě stafford??A taky bych počkala tak rok, jestli jí to nadšení nepřejde. A určitě pořídit fenku a ne psa.

Upravil(a) host eska (11. 7. 2007 9:53)

všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

#25 11. 7. 2007 10:09

stafík
♥------

Doporučil bych Vaší dceři, a si půjčí v knihovně "Stafordšírský bulteriér" od ing. Zdeňka Spiese, kde se dozví o SBT spoustu zajímavých věcí. A pro zajímavost http://www.rozhlas.cz/psi/pripominky/_zprava/87764 . A jsem rád, že se v diskuzi začala rozlišovat jednotlivá plemena.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí