Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 6. 2007 13:53

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Kocour a kšíry

Ahojky,t ak jsem kocourkovi pořídila kšíry, je vykastrovaný a je mu něco málo přes rok..Snažím se ho na ně postupně zvykat..Každý den nebo obden mu je doma na chvíli nasadím a to snáší v pohodě..tak jsem ho jednou vzala ven asi na 5 min...Ael pořád strašně brečel. Myslíte, že si na to zvykne, i když jsem s tím začla až ted..Když je takhle hezky, tak je mi ho líto ho nechávat doma, brala bych ho třeba k rodičům na baráček nebo tak..aby byl taky venku--Tak díky za rady, fígle, postřehy:godlike:

Není tady

 

#2 7. 6. 2007 14:00

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

Ahoj, držím palec, vůbec to není pozdě, to jde naučit i daleko později.... Mᚠvýbornou metodu, ze začátku jen doma a na chvilku a pak na chvilku na schody, před dům atd.....
Jak brečí? Kňourá, vřejská a jde nebo sedí a nechá se táhnout nebo si lehne, nebo se Ti cpe do náruče?
Na zvuky nehleď, oni jsou hrozný herci, jde spíš o to, co dělá za pohyby atd... podle toho se Ti např. dá poradit z vlastní zkušenosti.... big_smile

Není tady

 

#3 7. 6. 2007 14:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kocour a kšíry

Tak musím říct, že mám stejně starého kocourka, taky kastrovaného, a teprve před 3 měsíci začal dostávat kšíry. Nadšený není, ale už se nechá zapnout, ví, že pak bude moci jít na balkón.smile Ale nebrečí, zvykl si rachle.
Ale že by po venku šel na vodítku jako pes, to ne.

Není tady

 

#4 7. 6. 2007 15:09

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

Jsou tací, kteří chodí s grácií a zvednutým ocasem a nesou se jako pávíci i za bílého dne kolem dětského hřiště... U nás na sídlišti pár takových otrkaných jedinců je... Naše madam musí chodit zásadně za šera a nebo ve tmě, protože jinak je poserinkaná strachy, že ji něco sežere.... A jak se ozve nestandardní zvuk, který do té noci nepatří, tak už zaléhává a plížením vpřed vyráží směr stín.... lol Dobré je to trénovat např. v lese k večeru nebo u někoho na dvoře, či zahrádce, kde nejezdí a netroubí auta, kde nekřičí desítky dětí, kde nevyletí ze sousedních dveří uřvaný pes apod.... Pak si zvyknou i na to procházkování.... lol  tummenupp Ta zvědavost a možnost si něco nového přečíst na očůraných rozích a vidět vše z jiné výšky než je balkon či okno, ta zmůže skoro každého kočičáka.... a tudíž musí připustit nutnost kšírů a toho divného šontavého páníčka, který se k němu přivázal tím špagátkem.... lol

Není tady

 

#5 7. 6. 2007 19:12

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Kocour a kšíry

Macex napsal(a):

Jsou tací, kteří chodí s grácií a zvednutým ocasem a nesou se jako pávíci i za bílého dne kolem dětského hřiště... U nás na sídlišti pár takových otrkaných jedinců je... Naše madam musí chodit zásadně za šera a nebo ve tmě, protože jinak je poserinkaná strachy, že ji něco sežere.... A jak se ozve nestandardní zvuk, který do té noci nepatří, tak už zaléhává a plížením vpřed vyráží směr stín.... lol Dobré je to trénovat např. v lese k večeru nebo u někoho na dvoře, či zahrádce, kde nejezdí a netroubí auta, kde nekřičí desítky dětí, kde nevyletí ze sousedních dveří uřvaný pes apod.... Pak si zvyknou i na to procházkování.... lol  tummenupp Ta zvědavost a možnost si něco nového přečíst na očůraných rozích a vidět vše z jiné výšky než je balkon či okno, ta zmůže skoro každého kočičáka.... a tudíž musí připustit nutnost kšírů a toho divného šontavého páníčka, který se k němu přivázal tím špagátkem.... lol

Ale to je dobrý tip!
Začnou letní noci, až děti usnou, vyrazíme na procházku s kocourem! Ale možná by bylo dobré samonavíjecí vodítko???
Nebo ne? Blbě se to odmotává z křoví...smile

Není tady

 

#6 7. 6. 2007 19:46

cymb
♥------
Registrovaný: 9. 10. 2006
Příspěvky: 4

Re: Kocour a kšíry

Z našich procházek si nemyslím, že by samonavijecí vodítko bylo vhodné. Kočky zrovna nechodí po cestičkách a já pořád i normální vodítko z něčeho odmotávám. Naše kočky chodí na vodítku rády, ale chodí pouze tam kam chtějí ony a tempem jaké jim vyhovuje. Takže dobu stojíme, pak se plížíme a najednou letíme jako střela:D

Není tady

 

#7 8. 6. 2007 8:46

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

Já mám právě to nejdelší samonavíjedlo, co se prodává a nemůžu si to vynachválit.... Neb kočku znervózňuje, když ji budeš stát metr za zadkem, chce být paní situace a tvářit se, že je tam sama, tudíž na volném prostranství, ji pustím na ca. 4 metry daleko a jak vidím, že si blíží ke křoví nebo za roh, kde nebude pod kontrolou, tak hned zaseknu a metr zavinu a směřuji ji jinam.... Nikam se mi ještě nezamotala, ale ono už kvůli toulavým kočkám apod... není radno ji samotnou pouštět do hustého křoví a nebo lézt vysoko po stromech... Už jsem taky viděla pána, který hodinu venčil v parku jeden strom na vodítku.... a jelikož ten strom občas mňouknul, tak tam zjevně měl i nějakou čičinu.... lollollol
Jinak já také venčím způsobem, metr dopředu, dva metry dozadu, úkrok vpravo, běh 5 metrů, ležení na zemi 5 minut, 4 metry dopředu, dva do boku, sedět pozorovat 5 minut, 6 metrů dozadu, zalehnout a číhat.... atd..... Ale nikde není psáno, že venčení znamená hodinová procházka s jasně určeným cílem, to nebaví skoro žádnou kočku....

Není tady

 

#8 9. 6. 2007 16:37

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Kocour a kšíry

Do ničoho ho nenú ! Ak sa neosmelí ihneď, mᚠdomaseda. Zbytočne ho nestrestuj. Niektoré bytové mačky pobyt vonku desí a v takom prípade nie je dobré núti ho. Mačka nie je pes. V cudzom prostredí je vo vežkom strese, takže nejaké návštevy a prechádzky, ak nie je zvyknutý od malička, by som mu nevnucovala. To dlhoročná skúsenos moja a iných majitežov mačiek (mojich známych).


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#9 13. 6. 2007 13:58

mondiale
♥♥-----
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 54

Re: Kocour a kšíry

Ahjky, tak díky za rady..to macex - docela jsem se nasmála:D no jak jsi se ptala, jak "brečí"..tak je strašně nešastnej a mnouká jako ublíženě a krčí se v náručí..venku hned zdrhnul ke křovíčku,tak si lehnul a koukal..Nebudu na něj prostě spěchat a půjdeme na to pomaloučku polehoučku:) Jinak s ním chodím až večer, když je trochu klid - ted jsme teda asi 14 dní nebyli, protože jsme se stěhovali do nového bytu,t ak ho nechci ještě víc stresovat..Ale zase začneme..tak díky a držte mi palce

Není tady

 

#10 13. 6. 2007 15:10

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

Jasan držím palec.... kdyby nechtěl vůbec ven, tak Ti vleze do náruče a nehne se odtud a nebo poletí zpátky ke schodům a dveřím... jelikož frčel ke křoví, a tam se uvelebil a čučel, tudíž si našel bunkr a tam může sledovat, co kde nového a přitom má pocit bezpečí.... Pokud je to byák, tak bude mít alespoň nějaký pohyb. Když byla Saxana ještě mladší, dokonce se mnou chodila běhat po sídlišti. Nevím, jak to dělala, ale vždycky byla rychlejší.... já jazyk na vestě a ona v klídečku táhla vodítko a na něm vlála panička...., když viděla, že už nemůžu popadnout dech, tak nabrala směr domů a bylo. lol Ale chtěla chodit pouze v noci a ve tmě, čím později k půlnoci, tím lépe... křovíčka, bezlampové zákoutí ....což je ráj pro úchyláky. Takže my dvě a úchyláci o půlnoci na sídlišti.... lol

Není tady

 

#11 14. 6. 2007 21:04

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Kocour a kšíry

Holky, když už jsme u těch kočičáků na vodítku .. Mám tak trochu dilema, co je pro kočičáka/kočičandu lepší, zda pokud je chlupáč čistě bytový, navyklý na teritorium ložnice,obývák, záchod, s opatrností koupelna a maxická přitažlivost ke kuchyni, zda mu "zblbnout" hlavu tím, že ho čas od času vyvenčím venku na kšírách .. Jestli pak nebude trpět tím, že je uzavřený doma, prostě zda si neuvědomí přílišnou omezenost svého domácího prostředí ? Jestli mu není lépe nebrat ho ven, když tam sám od sebe -  kdykoliv se mu zachce - jít nemůže..

Upravil(a) Ela.. (14. 6. 2007 21:24)

Není tady

 

#12 14. 6. 2007 21:43

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

No to otázka jako se vším, zda kastrovat a nedat mu pocítit lásku kočičí apod....
Já to mám jednoduché, naše kočka se tak bojí za bílého dne, že ani na balkon moc nechce. Tudíž sama od sebe by chtěla jít ven jedině v noci a to jsme doma, tudíž ji mohu vyhovět pokud si o to řekne...
Pokud je to kastrát (kastrovaný kocour či kočka) a nezačne ho volat příroda, tak by neměl začít z ničeho nic vyžadovat venkovní procházkování 3x denně, naopak vůbec se mu tam nemusí líbit a nebude chtít už nikdy ven a nebo to vezme jako příjemné zpestření běžných dnů, něco jako pamlsek a odměna za něco.
Co kočka to ojedinělá osobnost, u které se to dopředu nikdy nedá moc odhadnout.  A deset chovatelů, deset názorů....
Vezmi to podle sebe, jseš ochotná akceptovat, když bude chtít každý druhý den na 15 minut ven? Ale např. pouze potmě nebo naopak v pravé poledne... V případě, že nebudeš moci nebo se ti nebude chtít, bude ti rvát srdce, když kočka bude stát u dveří a škrábat a mňoukat a tahat za vodítko, že chce na procházku? Příklad:  Mᚠ kastráta a začíná nabírat a chtělo by to trochu pohybu a malá procházka či proběhnutí mu může pomoci udržet dobrou kondici. V bytě se celý den nudí sám a večer vyžaduje pozornost a v noci také třeba zlobí, protože není unavený a za den vyspalý.... Na balkon ho nemůžeš pouštět (skáče dolů, nebo nemᚠbalkon), aby si celou noc vykládal z balkonu s potulnejma kočkama. Není pak zajímavé vzít ho občas do jeho společnosti a nechat si přečíst na rozích novinky a pokec s jedinci stejného druhu a honit v trávníku ježka apod.... A pak s příjemně unaveným dojít domů a vidět jak spokojeně oběhne kolečko záchod, misky, pelíšek a dobrou noc....  Taková zajímavost, kočky většinou venku na vodítku nechodí na záchod a naopak až se jim chce, tak si řeknou, že už chtějí domů a pak valí čůůůůrat.... lol lol Venku to není dost nóbl, no holt veřejné záchody, jsou veřejné záchodky.... lol

Není tady

 

#13 14. 6. 2007 21:45

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

NO důležitá věc. Co mᚠdoma za kočičáčka... Zda je to nějaký chovný kus, nebo odrostlé kotě, darované z pouliční snůšky, nebo něco mezi. Podle toho by se to také dalo trošku odhadnout. Pokud je to kotě od domestikovaného jedince, který větší kus života prožil na toulkách po světě, tak to má samozřejmě i to mládě v genech a může to probudit velkou vášeń pro venek. A kastrace je také důležitá....

Není tady

 

#14 15. 6. 2007 8:02

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Kocour a kšíry

Doma mám dvě šlechtičny, které v životě nebyly dál než na vnitřním okenním parapetu a když jednou Evelyn (mainská mývalý) vyběhla za dveře v momentě, kdy jsme stěhovali jednu skříň, my si toho nevšimli a ona chudák tam strávila 3 hodiny, schovaná v botěnce u výtahu, neb z toho měla šok a pak se dveřím vyhybala a mazala za gauč, kdykoliv se otevřeli..
Jediný, kdo si užil venkovního života, byl nᚠnalezenec Štístko a toho to málem stálo život, takže ven ho to neláká a ani na balkon ze zásady nechodí, i on otevřené dveře sleduje s panickou hrůzou.
Ještě dodám, kočičím holkám (šlechtičnám) jsou dva roky, kočičákovi (nalezenci) může být přibližně necelých 1,5 roku.

Upravil(a) Ela.. (15. 6. 2007 8:20)

Není tady

 

#15 15. 6. 2007 8:29

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Kocour a kšíry

NO jo, ty mᚠplný byt kočičáků, tak to mají zábavy a pohybu dosti, dosti. A jestli ti nevysedávají na balkoně a nedožadují se tam vstupu i v těch nejnemožnějších chvilkách, tak je to ven asi opravdu neláká a krom toho mᚠtři, tudíž ony by si to pak řekly a navzájem si záviděly, že jedna má takové privilegium. Vůbec nic se nestane, když to nikdy neuskutečníš.
A jak řešíš veterináře? Jednotlivě, naráz? Nebo dochází domů? Výhoda zvyků na kšíry je i ta, že když nemᚠzrovna k dispozici auto a nechce se ti kočka vláčet v přepravce (naše se tam už ani moc nevejde), tak jí nasadíš kšíry a většinu cesty si to sama i pěkne odhopká. Trvá to sice 2x tak dlouho, ale spojí se příjemné s užitečným. Kočka na rušné ulici bez kšírů je v podstatě neudržitelná, tudíž i v tom vidím výhodu toho, když se nebojí mít kšíry na sobě. Nejen procházky....

Není tady

 

#16 15. 6. 2007 8:54

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Kocour a kšíry

Veterináře řeším většinou naráz (=očkování), kamarádka - veterinářka, přijde k nám domů. Pokud je něco akutního, pak nemocná čiči se v přepravce odnese k veterinářce sólo. Naštěstí nemoce se jim víceméně vyhybají (honem klepu na dřevo), zatím jsme jen řešili u Evelyn zánět v uchu (prvotní reakce na kontakt s nalezencem Štístkem a jeho bacily) a  ekzem (vyřešila to změna stravy, byla to alergická reakce na kuřecí přísady v granulích).

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů