Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 1. 6. 2007 15:52

floriana
♥------

poraďte - BM chce syna na prázdniny

Mám problém, obavy. Jsme rozvedeni s BM už 4 roky, žijeme 200 km daleko. BM se o syna nezajímá, už 3,5 roku ho neviděl, nic mu neposlal ani k svátku, ani k narozeninám, natož k vánocům. Teď po letech se ozval, že chce syna na prázdniny. Ale pokud vím žije v domě, kde neteče voda, kde je velká špína, všude velký nepořádek, takové bílé gheto. Sám BM chodí velmi špinavý, neupravený, žije tam sám. Mám velké obavy o syna, o pobytu u něj, o hygieně, natož o pravidelné péči jako je strava, kde spát apod. Poraďte co mohu udělat, aby tam nemusel jet na prázdniny. Synovi bude 10 let, asi by pobyt přežil, ale za jakou cenu, je velmi citlivý. Z otce má velký strach, nikdy se o něm nezmiňuje, doma o něm nemluvíme. Má velmi hezký vztah s mým nynějším mužem, toho má za tátu, ten se mu plně věnuje, ten se o něj pěkně stará. Koho požádat o pomoc? A.

Není tady

#2 1. 6. 2007 16:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: poraďte - BM chce syna na prázdniny

Ja by som po takej odluke začala najprv víkendom, trebárs predĺženým... Asi by som neposlala diea v podstate "cudziemu človeku"... hmm teda, keby samo chcelo. Ak nie, neposlala by som ho a keby otec vyšíval argumentovala by som práve nedostatočným kontaktom a nezvykom.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#3 1. 6. 2007 16:29

Bea
♥♥♥♥---

Platí pravidelně alimenty?Jesliže né je to jednoduchý-jestli je to tak jak píšešš já by mu ho nedala a myslím že i na úřadě by jsi uspěla,dloho se neviděli není u nich vytvořen otcovský vztah atd.Já by se nebála když kolikrát vidím v Tv jak matky aby se pomstily otci léta nedávají slušným otcům dítě a nikdo na ně nemá nebála bych se ho taky nedat.Mne by to spíše urazilo jestliže mám o syna zájem tak trvale né jen když si vzpomenu.

Není tady

#4 1. 6. 2007 17:08

floriana
♥------

BM na syna platí (asi jen proto, že má trvalý příkaz v bance), ale to je vše. Celá léta nezájem. Syn si pamatuje jaký tam byl binec, po našem odchodu, jaký měl hlad, že ho krmili sousedi, když tam byl před 4 lety na 10 dní. V čem tam přijel, v těch samých věcech ho po 10 dnech přivezl, špinavýho, smradlavýho. Mám taky obavy, aby mu neublížil, když se před ním zmíní o mém nynějším mužovi jako o tátovi (podotýkám, že si sám syn řekl o to, aby mu mohl říkat tako a má ho moc rád).

Není tady

#5 1. 6. 2007 19:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Já bych mu syna nedala. Když je jeho bio otec takový, že si na něj vzpomene jednou za x let, tak na něj dítě nemůže mít vypěstovanou žádnou citovou vazbu. To, že oslovuje Tvého muže jako tátu svědčí navíc o tom, že jako svého otce bere jeho a ne biologického otce. No a do třetice: jestli je péče vlastního otce o syna natolik nedostatečná, jak píšeš - krmili ho sousedi, špatná hygiena - tak zde vůbec není o čem diskutovat.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#6 1. 6. 2007 19:48

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-

Floriana:
kdyby tvůj syn k BM nechtěl, nikdo ho nemůže nutit. Ani ne desetiletý kluk přece neodjede bez mámy s člověkem, kterého neviděl 3,5 roku, i když je to jeho vlastní táta. Já bych mu kluka taky nedala. Klidně a to dá k soudu, sociálka pak bude muset prošetřit u něj poměry. V takových podmínkách, jak píšeš, že otec dítěte bydlí, přece nemůže kluk trávit prázdniny. Navíc, když se o syna vůbec nezajímá. To, že pravidelně platí výživné, mu v tomto moc nepomůže. Nedala bych mu ho!

Není tady

#7 1. 6. 2007 20:55

floriana
♥------

Já jsem také toho názoru mu ho nedat, ale bojím se že nás bude popotahovat soudně. V pondělí chci jít na sociálku, aby zjistili u něj poměry. Ale ...stihnou to úřady do měsíce? co když mu ho budu muset dát? má rozsudek, sice 4 roky starý, ale je tam určen styk otce s dítětem. Bude se s ním ohánět - od policie, sociálku, soud? Já byla šastná, že jsme 200 km daleko, byl od něj pokoj, nic po nás nechtěl, my po něm také. Odešla jsem tehdy den ze dne, jen s osobními věcmi, doteď mi nic nevydal ani mé věci, ani mého syna, jedinou hračku, nic

Není tady

#8 1. 6. 2007 21:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Floriano muj BM  po 6 letech kdy naposledy videl svoje deti a navic na ne neplatil prijel ze Spanalska kde zije asi 3 roky a chtel po me,abych mu tam deti dala na prazdniny,ze tam muzou byt jak dlouho chteji.deti samozrejme nateseny jak uvidi more ktery tam sice ma 30 km od bydliste,ale on jim slibil jak tam s nima bude kazdy den po praci jezdit.(uz ho vidim).Deti jsem tam nepustila,protoze se o ne cely ty leta nezajimal a bylo mu jedno jak zijeme,protoze skoro 3 roky jsem od nej nevidela ani korunu.Neverim mu kdo vi na co tam ty deti chtel proc najednou takovi zajem.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#9 1. 6. 2007 21:44

AlixaZS
♥♥♥♥♥♥-

Floriano, a co syn? Jel by s ním? Co na to říká? Ví, že si ho chce vzít "táta" na prázdniny? A ten upravený styk v rozsudku, to chtěl zřejmě otec, že? A 3,5 roku kluka neviděl...  Rozhodně se poraď hned na sociálce, to že syna tak dlouho neviděl, je dostatečný důvod ho na ty prázdniny nepustit. A jestli syn vyloženě nechce, tak ho nikdo nedonutí.

Není tady

#10 2. 6. 2007 13:24

Buba 1
♥♥♥♥---

Floriano, neboj sa, na uradoch tvoj BM neuspeje. Je bezny postup, ze po dlhej casovej odluke otca s dietatom si musia navzajom na seba zvyknut- napriklad 1x za 2 tyzdne na 3- 4 hodiny a postupne sa to zvysuje. Myslis, ze BM bude mat dost trpezlivosti a financii toto absolvovat? Ja sama by som ho vyzvala, aby to riesil cez urady, v spolupraci s psychologom urcenym sudom. Vsetko bude prebiehat podla trvaleho bydliska dietata, takze budes v pohode. A dieta by som mu nedala. Je to prilis rizikove, dieta nie je pokusny zajac, co dobreho by sa tam naucil, co dobreho by tam videl?

Není tady

#11 2. 6. 2007 15:42

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Situaci otce znᚠasi velmi dobře,pokud by se cukal,zažádala bych o sociální šetření v bytě u otce.Myslím že zpráva by pro otce nevyzněla dobře a ty by jsi byla z obliga.Do takových poměrů bych dítě nepustila.

Není tady

#12 2. 6. 2007 17:43

floriana
♥------

Na sociálku jdu hned v pondělí, taky budu chtít přešetřit situaci v domě, teče-li tam voda, kde bude spát atd. Postupné zvykání mezi sebou asi moc fungovat nebude, otec bydlí dost daleko, bude se vymlouvat, že k nám nemůže jezdit (v mém případě jsem tomu jen ráda). Můj nynější muž je mu mnohem dokonalejším a plnohodnotným tátou, než jeho vlastní. A prosím máte někdo také takové podobné starosti?? v celém babinetu jsem nenašla podobné téma. Lze napsat mě přímo na meil - floriana.60@seznam.cz

Není tady

#13 2. 6. 2007 19:32

Buba 1
♥♥♥♥---

floriana napsal(a):

Na sociálku jdu hned v pondělí, taky budu chtít přešetřit situaci v domě, teče-li tam voda, kde bude spát atd. Postupné zvykání mezi sebou asi moc fungovat nebude, otec bydlí dost daleko, bude se vymlouvat, že k nám nemůže jezdit (v mém případě jsem tomu jen ráda). Můj nynější muž je mu mnohem dokonalejším a plnohodnotným tátou, než jeho vlastní. A prosím máte někdo také takové podobné starosti?? v celém babinetu jsem nenašla podobné téma. Lze napsat mě přímo na meil - floriana.60@seznam.cz

A to chces pustit svoje dieta do takych pomerov???  Naco? Ak odrazu tuzi po dietati, nech si vsetko vybavi on, nie? este tam dostane nejaky svrab, ci ekzem, chuda male.

Není tady

#14 3. 6. 2007 9:58

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Být Tebou, tak otci napíšu (zavolám), že dítě může navštěvovat a víc bych zatím neřešila.
200km není žádná dálka.
Rozhodně bych dítě nepouštěla na prázdniny k otci, když to dítě nechce.

Není tady

#15 3. 6. 2007 10:30

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Do takových bych podmínek bych nepustila ani necitlivý dítě. Co to "taku" popadlo, najednou se zajímat o dítě? Myslím, že kdyby se toho domáhal soudně, tak nejspíš neuspěje, protože sociální a hygienické podmínky jsou naprosto nevyhovující a na to by soud měl brát zřetel. Kluk se, bohužel, může sám rozhodnout, jestli půjde nebo ne, až od třinácti let. Ale nevím, jestli tohle platí i pro návštěvy u druhého rodiče. Jestli ale nechce kluk ani ty, tak to bývalému jednoduše oznam a víc zatím neřeš.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#16 3. 6. 2007 13:23

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Ono je to těžké - jakého otce jsi mu vybrala, takového má.
Já bych asi navrhla nejdřív víkend - tedy, pokud by o to syn stál, a vidělo by se. Ono je těžko hodnotit poměry - každý má jiné představy o ideálu.
Za určitých okolností může být pro dítě zajímavější záživná činnost v baráku s kadibudkou, než čučení na TV ve sterilním bytě, kde nesmí ani malovat vodovkami, aby nic neušpinilo.

Netvrdím, že tohle je vᚠpřípad, nic o tom nevím, jen bych nepřikládala zrovna tekoucí vodě ten podstatný význam. Důležité jsou spíš vztahy. Pokud se něj nezajímal, nebyl s ním 3 roky, asi pochopí, že není ideální takhle na blind si ho vzít na prázdiny a se zkušebním  víkendem by souhlasil - tedy, pokud má rozum a jde mu o to, aby byl kluk v pohodě

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#17 27. 6. 2007 13:40

Coral
♥♥-----

Floriano, nedalo mi to, abych nereagovala. Řešila jsem obdobný případ s BM. Žije v zahraničí a přijíždí do ČR 1-2x ročně. Alimenty soudem platí pravidelně, tak mi nezbývalo nic jiného, než mu syna na víkend dát. Jediné, co mě uklidňovalo bylo to, že přijel i se svou přítelkyní a jejími dětmi a ta případně dohlídne na to, co BM opomine, zapomene atd.  Hned po prvním víkendu jsem se těšila na den, kdy odjede pryč. Jelikož pobývali asi 30km od našeho bydliště, udělali jsme přítelem vstřícný krok a kluka jim dovezli. Domluva byla taková, že v neděli ho dovezou domů. V neděli ráno jsem to nevydržela a volala (asi jako každá strachující se máma), jak se má syn. Načež jsem si vyslechla příval nelichotivých urážek ve stylu: Proč neumí plavat (chodí stále do kurzu na plavání), proč neustále mrká (má alergii), že to má od psychiku, jelikož ho snad nějak blbě vychováváme. Podotýkám, že syn je bezproblémový, prospívá se samýma 1, hraje fotbal, atd. Vzápětí jsem se dozvěděla, že si máme pro něho přijet, protože oni už něco na večer mají ... Odpoledne volám, že si tedy jedeme, abych se dozvěděla, že jsou v místě našeho bydliště v ZOO, ale jeho tašku s věcmi nevzali. Vyhrotilo se to tím, že když jsme si syna předávali, zjistil, že se nebudeme vracet pro věci a že bude přes noc bez svého plyšáka, začal brečet .... Za těch 14 dní, co zde byl se ani jednou nepodíval synovi na známky, úkoly on s ním dělat nebude, jelikož má syn lehké astma a alergii, celý víkend se dusil, teklo mu z očí, koupal se až za 2 dny.... Za těch 14 dní jsem stresem shodila to, co se mi nepodařilo za celý rok a v srpnu mu už syna nedám. Mám před svatbou, tak ještě nepotřebuji mít nervy z BM.

Není tady

#18 27. 6. 2007 13:49

Coral
♥♥-----

A jak se k tomu vyjádřil syn ? Aniž bychom ho nějak naváděli, k babičce (extchýni) nechce jít, s tatínkem už taky ne. Mimo to, že tady byli v den MDD, tak od něj nedostal ani čokoládu, kolo, které slíbil za vysvědčení (příspěvek) taky nic, příspěvek na tábor také ne. A korunu tomu nasadilo jeho německá přítelkyně, která mi napsala, a BM nepíšu o peníze, protože ho to psychicky deptá, alimenty dostávám (60UER), tak co ještě chci. Takže kolo dostane od skoromanželových rodičů, tábory, kroužky, nový pokojík jsme mu s přítelem pořídili sami. Hodně lidí mi radí, a si nechám zvýšit alimenty, ale po této zkušenosti nemám ani chu ...

Není tady

#19 27. 6. 2007 13:50

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Floriano, ten nᚠ"takytatínek" se nezajímá zatím už 7 let, ale ani neplatí. Děsím se okamžiku, až se objeví a bude trvat na svém právu styk s dítětem.
Nedala bych. Když toto všechno víš a tvůj nynější muž je pro něj táta, tak ten biologický je PRD.Dal sperma a dál se schová hůř než zvíře.
Vím, co to je mít rozhozené dítě, které pak přesně jak píše Coral, dávᚠdohromady rok! Co myslíš, co je alergie? Projev nervů.... Jeden 1x chtěl ukrást mé dítě, postrašil ji tak, že dodneš šílí strachem z pavouků. Vůl ji tvrdil, že já si strašim s pavoukama a ona ví, že v životě nikdy se to nestalo. Já pavouky ignoruji...To On trhal křidýlka masařkám a dával je dítěti na ruku, že jak se tam bude moucha procházet a pak schcípne...
Zeptej se syna, co by chtěl, ale rozhodni sama a nenu ho tam jít. Správně, sociálku na něj, když si vzpoměl tak najednou.
Syn - nervově zničené, navíc citlivé dítě ti zato nestojí. Má svého nového a skutečného tatínka.

Není tady

#20 27. 6. 2007 13:58

Coral
♥♥-----

Přesně tak MUSIM. Nejhorší je, že i exchýňa do syna hučela, jak ho má tatínek rád a jak se mu stýská .... Syn v hlavě měl akorát guláš. Kdo mu dává lásku, kdo z něho chce vychovat slušného člověka jsem já a můj přítel. Jakého duševního mrzáka jsem si vzala, jsem bohužel zjistila až po svatbě... Nejhorší je, že se s ním nejde domluvit ani po dobrém ani po zlém. Proto raději se synem v tom srpnu odjedeme někam pryč, jen aby s ním nepřišel do styku ...

Není tady

#21 27. 6. 2007 14:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-

A co myslíš, kdo mu pomáhal s tím únosem? Ona! On ani k matce nepáchl 3 roky, najednou se tam náhodně objevil!!!(když bez mého vědomí u ní dítě zůstalo na chvíli samo- teta slíbila, že jí vždy bude hlídat). Sežrala mu všechny jeho kecy, prý ji naschvál nedávám a tak.....Ale že neplatí...že jednou nezavolal....to není dle ní pravda. Začala dítěti balit věci, že si ji tatínek konečně užije!
Od té doby se s ní nemám o čem bavit. Ona mu odpustí vše. I kdyby ji zabil. Je to její Pavlíček.
Coral, stačí ti, že jsem musela s dítětem utéct ze svého bytu????do ciziny na půl roku. Poprvé ,podruhé jenom na měsíc...já (dítě na víc)....na doporučení policie?!

Není tady

#22 29. 6. 2007 14:43

Kamilie
♥♥♥----

Tak vidíš FLoriano, tvůj syn je další adept do blázince...dle vzoru Terezka a toho "soudce". VIděla si to, viď? Ale nerozčiluj se, mé dítě taky a vůbec každé, které z nějakého důvodu nechce být s tím druhým rodičem.....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí