Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 6. 2007 10:10

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Co s tím hnusem?

Tím hnusem myslím slimáky, lépe řečeno plzáka španělského. Likviduje mi zahradu na chatě a chutná mu opravdu všechno. Vždycky o víkendu jsem měla radost, jak mi zahrádka pěkně roste, teď spíš počítám, co ten hnus zase sežral. Chutnají mu i afrikány, dokonale zlikvidoval bazalku a některé trvalky, všechno mám obklíčené uřezanejma flaškama (moc pěkný pohled), záhony oblité lógrem z kafe (rada ze zahradnictví) a nepomáhá to. Sbírám a hubím, ale letos jsem nějak bezmocná. Nevíte někdo, co s tím?

Není tady

 

#2 1. 6. 2007 10:44

terry2
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 176

Re: Co s tím hnusem?

Letos je nenám, ale vloni mi poradili sypat okolo cestičky popela. Známý to vysvětlil tím, že v popelu je de facto louh, který slimákům vadí, leptá jim tu slizkou plochu co po ní kloužou. Mě to vloni pomohlo. Skus to nic to nestojí.

Není tady

 

#3 1. 6. 2007 11:11

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Co s tím hnusem?

Děkuju, popel zkusím a dám vědět.

Není tady

 

#4 3. 6. 2007 19:34

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Co s tím hnusem?

taky se dá koupit prostředek proti slimákům v drogerii a taky zastřihnout platovou láhev, nalít do ní trochu piva, zahrabat do země tak aby byla v rovině se zeminou a oni tam popadají a ven už nemůžou


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 4. 6. 2007 9:18

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Co s tím hnusem?

Já někdě četla o solení a to funguje hned (na hnědé slimáky). Jen mne vadí, že se asi ta sůl dostane do země ( i když jenom malinko posolím-pár zrníček. Mám tam bohužel mořskou sůl...větší zrníčka). A hned vidíš, jak to účinkuje....
Letos jsem koupila něco extra na tyto slimáky, ale zatím nevidím výsledky....Ignorují to, voblezou a prý je to pro ně neodolatelné-dle návodu. TAk ti mí tomu odolávají.
Skusím taky ten popel (možná jim to neklouže po něm, ne?). Flašky mám, skusím i to pivo, žerou mne jahody, včera jsem je sbírala a on si klidně vyklouz z jahody...

Upravil(a) Musim (4. 6. 2007 9:19)

Není tady

 

#6 4. 6. 2007 11:18

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Co s tím hnusem?

Někde jsem četla, ze ten popel se na ně nalepí a oni se nemohou pohybovat. Jám má zase šneky, slimáků málo.

Není tady

 

#7 4. 6. 2007 11:59

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Co s tím hnusem?

Leta letoucí používám přípravek VANISH SLUG PELLETS , je to modrá krystalická látka.Nasype se do záhonků , slimáci ji zřejmě shledávají chutnou,žerou ji a ona je rozežírá.Prodává se úplně běžně.
Slimáka nic jiného nezastaví , krom běžných záhonů mám i pokryv korovým mulčem i tam slimáci lezou a žerou. Slepice jsou na ně taky krátké snad kachny občas nějakého zbaští(říkala sousedka).
Proti vajíčkům , jsou to shluky bílých perliček , snad nic neexistuje.Při rytí je ničím mechanicky ale to je jen akt zoufalství .Bývají dost hluboko v zemi.

Není tady

 

#8 18. 6. 2007 8:53

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Co s tím hnusem?

V sobotu večer jsem vyhlásila boj hnědým slimákům. Sypala jsem to modré z krabice za 114 czk,-, polila vodou dle návodu, ale žeby potom žrádle šílely, se říct nedá.
Zato sůl funguje okamžitě! Já solím málo, ale když nešetříte, tak za chvíli po nich zůstaně žlutá čára???sliz. A jsou fuč!!!!
Příště budu zkoušet cukr? Popela mám teď málo.

Není tady

 

#9 18. 6. 2007 9:06

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Co s tím hnusem?

nA SŮL POZOR!!!!! Zůstává v půdě dost dlouho, než se vsákne níže a spousta rostlin nesnáší slanou půdu. Nebudeš mít slimáky a ani nic, co bys proti nim chránila.
Já je tedy sbírám a sbírám a sbírám.
To modré (vanish?) by je sice lákat mělo a když náhodou naláká, tak oni si odlezou někam chcípnout a jak tam tak leží ta mrtvola, tak láká na hostinu své příbuzné.
Slimák za noc uleze až 50m, chránit jen svůj kousíček nemá smysl, on stejně přileze.
Na slimáky platí rytí půdy, když začíná přimrzat, jak začne být první jinovatka. Pak pořádek kolem plotu, vysekaný pruh, žádný plevel. Dále, pokud jsou na zahradě místa, kde mají klid - hromada kamenů, dřeva, či harampádí, tak tam 100% budou.

Není tady

 

#10 18. 6. 2007 10:27

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Co s tím hnusem?

Já vím, já tam nechci mít nasoleno. Budu proto zkoušet. Přístě to bude ta lahev z pivem. To se utopí?vožerou?Tolik jsem jich nikdy neměla. Sbíráš? co s nima potom děláš?
Celou noc se holce i mne zdálo, jak ničíme slimáky a bylo lepší být vzhůru, než mít ten sen!
To je zahradkářská kolonie, vedle nikdo není (jakože maxim.poseká občas zahrádku...).

Není tady

 

#11 25. 6. 2007 8:11

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Co s tím hnusem?

Hlásím, popel nezabral (byl pouze ze dřeva), zůstala sůl-pouze pár zrníček na ně. Jedno zrníčko-přežijí-já měla mořskou sůl, takže tam jsou zrníčka větší. SOused je napichuje na nůž a pak dává na kompost. Sousedka zbírá do tašek a pak se tam solí...prý minule nasbírala 3 kg! To modré..zabírá, pak uschnout a vypadají jako hovínka....
Pařeniště-vyžráno, ředkvičky 5 ks, hrášek nula, jahody skončili. Bojuji dál.

Není tady

 

#12 25. 6. 2007 9:54

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s tím hnusem?

Mamina ty hnusy sbírá a hází do kyblíku se slanou vodou (z normální totiž vylezou).

Není tady

 

#13 13. 8. 2007 23:54

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Co s tím hnusem?

minulý týden bylo v telce, jak strašný problém dělaj tyhle španělský slimejši někde v Dánsku - tam prý teď bude jejich likvidace národní povinnost :-) a že nasaděj na sběr bezdomovce.. to je téma k zamyšlení...
Ale byla tam paní a ta ukazovala, že je normálka stříhá... veme velký nůžky, jde po zahradě a nastřihne je... tak to už je mi moc... nějak to nejsem schopna vstřebat... ale ono i to solení je "pomalé" a mučící, neusmrtí je to hned...
Jedna ekoložka říkala, že opravdu nejlepší je jednak očistit zahradu a její okolí, nedat jim šanci se schovat, a pak jedině sběr... a říkala do kýble a zalít vřelou vodou, to je usmrtí hned...


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#14 14. 8. 2007 13:26

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Co s tím hnusem?

Lazurko, to solení, dle toho, kolik na něj "nasolíš-pár zrníček" zabírá hned a pomalé to není. Za pár minut po nich zbyde sliz anebo ani to ne. TEd jsem ničila nevím co, dva slimáky v kolečku, uprostřed bílá kulička-rosol. Třeba to byla další generace.
To když dám VANISH SLUG PELLETS, tak to je pomalá smrt, jakoby vyschnou....a válejí se po zahradě takové tmavě hnedě, no, kaky.
Stříhat bych nemohla, ani na ně vědomě šlapat, ani propichovat.

Není tady

 

#15 23. 10. 2007 10:44

Veru
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 1554

Re: Co s tím hnusem?

Kamarádka sbírala a házela do velké sklenice, pak posolila a nechala na sluníčku, za pár dní zbyl jen sliz..


http://ticker.7910.org/as1cxI20g410010Nzc3Mzl6ZHwwMjc3YmR8S2Fja2EgaXM.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů