Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 5. 2007 13:10

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Není tady

 

#2 29. 5. 2007 15:27

Ivule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1893

Re: pozor na slazené nápoje

To je šílený,mám pocit,že ještě pár generací na výživě,která teď je a budeme jen zdegenerovaná banda hlupáků.Promiňte ty výrazy,ale moc růžově to nevidím.Všude samá barviva,umělá sladidla,konzervanty,hormony,chemikálie,splodiny....už teď má většina lidí nějakou alergii,cukrovky a nadváha jsou u stále mladších lidí.Místo,aby se s vývojem inteligence a techniky využívalo poznatků k prospěšným věcem,je to spíše naopak.Chudáci děti našich dětí......a nejhorší je,že si to děláme sami.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10728;133/st/19950508/e/Lukas/k/8516/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10750;443/st/20060923/e/Matyas/k/9159/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10723;121/st/20120228/e/Krystufek/dt/6/k/4494/event.png

Není tady

 

#3 29. 5. 2007 21:46

Lei
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 603

Re: pozor na slazené nápoje

No, to bohuzel neni zadna novinka...a co takove obarvene sladkosti pro deti a spousta jinych veci. yikes  My kupujeme vsechno jen BIO, dokonce se da koupit i cokolada, i prirodni limonada slazena trtinovym cukrem a bez konzervantu a barviv. Holt clovek musi cist nalepku slozeni. sad  A opravdu si davat pozor na to co ji. sad 
My uz jsme na tom tak, ze uz radsi kupujeme pouze prirodni kosmetiku a cistici prostredky taky. smile

Není tady

 

#4 29. 5. 2007 21:58

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: pozor na slazené nápoje

Lei a můžu se zeptat, jestli jste někdy propočítávali, jak to vyjde finančně? wink

Není tady

 

#5 30. 5. 2007 7:58

Ivule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1893

Re: pozor na slazené nápoje

To by mě taky zajímalo,protože když kupuji něco zdravého či Bio,je to nekřesansky drahé a s naším rozpočtem na jídlo si to nemůžeme bohužel dovolit pokaždé....


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10728;133/st/19950508/e/Lukas/k/8516/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10750;443/st/20060923/e/Matyas/k/9159/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10723;121/st/20120228/e/Krystufek/dt/6/k/4494/event.png

Není tady

 

#6 30. 5. 2007 16:02

viktorie
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 157

Re: pozor na slazené nápoje

Lei, kde se da koupit ta cokolada?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10501;116/st/20060420/n/Emma/k/b54b/age.png

Není tady

 

#7 30. 5. 2007 17:08

Lei
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 603

Re: pozor na slazené nápoje

No, financne teda opravdu nic - moc. sad Tady v USA je to o dost lepsi, protoze je zde daleko vic bio obchodu a skoro uz v kazdem supermarketu maji takovy ten zakladni sortiment. Takze je to asi jen o polovinu - nektere veci i jen o ctvrtinu drazsi - takze se to da.

Za to v Cechach jste na to podstatne hur. sad Na jare jsme vsichni byli dva mesice v CR a nez jsem zjistila kde co koupit, tak mi to docela trvalo. Treba joburty, mleko a mlecne vyrobky se daly koupit skoro vsude a cena byla srovnatelna s temi ostatnimy - kupovali jsme olmu. Ale treba zelenina to byl cenovy rozdil podstatne vyssi! Jednou si vzpominam ze jsem platila za kilo cibule 70 Kc misto asi 15. Navic se to opravdu spatne shani (teda krome Prahy, tam mate tech bioobchudku docela dost). Jinak ke konci uz jsem mela vsechno "zmapovane"  - zelenina se da taky koupit skoro uz  i v nekterych hypermarketech, jen ty ceny. yikes  (Pro manzela to nebylo tak strasne, protoze to porad ve srovnani bylo levnejsi, nez tady v US. Ale me se teda oci stejne pekne kroutily. dumbom )
Co se tyka masa  - my jime jenom bile, tak to mate v CR vyhodu - cetla jsem, ze v Evrope plati zakaz pouzivani hormonu. Takze to je o starost min. Tady v  US supermarketu koupite kureci prsa velke jako cele kure a hlavne je to bez chuti - hnus! mad
My jsme v CR kupovali bio, nebo to krmene rostilou stravou a vejice to same. Cena asi 168 Kc/Kg.
Je to drahe to jo sad....ja jen doufam, ze se tenhle bio-market v CR taky rychle rozsiri, tim padem bude vetsi konkurence a ceny pujdou dolu.
Jo a jeste Plus - tam se dalo taky sehnat docela dost veci a za dobrou cenu.

Viktorie, cokoladu by meli mit v kazdem bio-obchudku. smile

Není tady

 

#8 30. 5. 2007 17:16

Lei
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 4. 2006
Příspěvky: 603

Re: pozor na slazené nápoje

No a jeste takova neprijemna zpravicka: Dneska se mi dostal do rukou clanek s nazvem " Nepijte vodu z plastovych lahvi lezicich v aute".
Pise se v nem o tom, ze pet lahve, ale i nektere kojenecke pastove lahvicky pri vyssich teplotach uvolnuji do obsahu chemikalii, ktera urychluje a podporuje vznik rakoviny prsu! mad
Tak jsem hned patrala na internetu, co je na tom pravdy a: Pre nekolika lety, vedci opravdu nasli souvislost techto chemikalii (obsazenych v Lahvi) a rakovinou prsu. Jenze se jim to nepodarilo zakazat, protoze - tyto chemikalie nejsou jedinymi puvodci tohoto onemocneni a sami o sobe onemocneni nezpusobuji - "pouze" urychluji, nebo se na vzniku castecne podileji. dumbom
Takze pokud nas neco rovnou nezabije - tak to proste nezakazou. sad
Tak pozor na prehrate PET lahve!

Není tady

 

#9 30. 5. 2007 17:31

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: pozor na slazené nápoje

Lei, o těch petkách jsem četla několik dost zajímavých článků - jednoduše a stručně tam bylo řečeno, že malým dětem (hlavně chlapcům) by se pití pokud možno vůbec nemělo dávat v plastech, protože obzvl᚝ v horku ten materiál do nápoje pouští spoustu škodlivin a později to u mužů způsobuje neplodnost a zhoršení plodnosti...  něco na tom asi bude sad bohužel pro nás

jinak moc díky za info - škoda, že u nás ty ceny jsou oproti klasickým potravinám tak vysoko.. myslím, že jinak by spousta maminek volila raděj kvalitní bio potraviny, ale bohužel pro většinu je rozhodující cena, protože na to opravdu nemají sad ale jak píšeš - snad časem přibude spec.prodejen a koutků a tou konkurencí ty ceny půjdou trochu dolů, aby to bylo dostupné pro všechny wink

Není tady

 

#10 30. 5. 2007 18:04

potvurkapodivna
Host

Re: pozor na slazené nápoje

A vy jste přesvědčené o tom, že ty BIO potraviny jsou tak absolutně nezávadné a perfektní? va

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů