Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 5. 2007 10:33

MarkétaT
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2007
Příspěvky: 7

Petrohrad a okolí

Dlouho se u mě na prvním místě krásy měst (samozřejmě kromě Prahy smile držel Řím, dokud jsem nenavštívila Petrohrad, který mě naprosto uchvátil. Navštívila jsem ho na jaře, kdy ještě po řece plavaly kry a byla docela kosa .. tedy ne pro místní, kteří narozdíl od nás už chodili nalehko smile Všechny ty nádherné paláce a domy, byla jsem až překvapená, jak jsou opravené. Mohu vřele doporučit, je to nádherné město, které sice pulsuje životem, ale místy se tam zastavil čas ...
Je tu někdo, kdo se zajímá o ruskou kulturu, historii, jazyk ... ? Nebo kdo jen navštívil tuto zemi?

Není tady

 

#2 29. 5. 2007 12:20

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Petrohrad a okolí

Není tady

 

#3 29. 5. 2007 12:25

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Petrohrad a okolí

V Petrohradě jsme byli pár dnů a byla jsem tenkrát taky naprosto nadšená. Chceme se tam s mužem zase někdy vrátit, ale zatím to nevyšlo.
Absolvovali jsme tenkrát poznávací zájezd do Petěru přes Pobaltské republiky. Taky moc pěkné.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#4 29. 5. 2007 14:05

MarkétaT
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2007
Příspěvky: 7

Re: Petrohrad a okolí

cilka napsal(a):

PETROHRAD OČIMA FOTOGRAFA
cizí země - Rusko

Opravdu moc krásné fotky tummenupp Jako bych tam byla znova. No určitě se tam ještě chystám, asi ve spojení s dalšími okolními zeměmi smile
Delší dobu mě také láká Ukrajina a přemýšlím i nad Krymem smile Dokonce ho letos jako pobytový s poznáním nabízela jedna cestovka, ale jenom v květnu.

Není tady

 

#5 29. 5. 2007 19:13

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Petrohrad a okolí

jsem ráda, že tě potěšily

Není tady

 

#6 29. 5. 2007 21:49

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Petrohrad a okolí

V Petrohradě jsem byla 5 měsíců na zimu. Mělo to i svá kouzla, moře zamrzlé, pozorovala jsem lidi, jak jezdí na kole po moři z ostrovu na ostrov, jinde seděli rybáři u vyvrtané díry v ledu. Rusové i v zimě jedí zmrzlinu na ulici. Když roztál sníh na ulicích tam kde jsem bydlela bylo místy vody po kotníky a chodilo se po prknech položených na cihlách, když ta voda umrzla, dalo by se na ulici bruslit a já jsem padala každou chvíli. Taky jsem přímo na kraji města v lesíku jezdila na koni mezi stromy na sněhu v lese cvalem. Sochy u zámků vypadali úplně jinak, když byli ojíněné. Ráda bych se tam někdy koukla na jaře nebo v létě, to jsem viděla jen na fotkách.

Není tady

 

#7 30. 5. 2007 10:56

MarkétaT
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2007
Příspěvky: 7

Re: Petrohrad a okolí

Tak to teda musela být nádhera, také jsem přemýšlela o zimě, mám ji ráda, ale přeci jenom není zima jako zima smile Bylo by fajn tam pobýt déle, ale většina cestovek nabízí tak 3 -4 dny a přišlo mě že jet tam sama na blint je asi o dost dražší.
Oprášila jsem si také ruštinu, přivezla jsem si odtamtud spoustu krásných publikací - samozřejmě v ruštině smile a ráda bych se jí věnovala trochu více, no jenže času je tak málo ..

Není tady

 

#8 18. 6. 2007 13:27

Britney
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 106

Re: Petrohrad a okolí

Nedávno jsem byla v Rusku. Sjížděli jsme řeku Kožu, Nikodymku a kousek Oněgy. Úplně v divočině a bez civilizace. Malebná příroda... Když jsme se vraceli projížděli jsme opravdu chudými vesnicemi. Popravdě to byl pro mě šok. Neměla jsem ani tušení jak je to chudé prostředí. Kamené domy tam nebyly vůbec, jen dřevěné a kolikrát v opravdu hrozném stavu. Naopak ve velkých městech je to úplně jiné. Opravené, krásné. Byl to skvělý zážitek. Škoda, že je to tak daleko


Život není to co chceme, ale to co máme.

Není tady

 

#9 6. 11. 2007 17:18

x56325
Host

Re: Petrohrad a okolí

Prosím, nevíte někdo, jak dlouho trvá cesta letecky z Prahy do Petrohradu?

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů