Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 5. 2007 19:06

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Gynda

Ahojte, mam hodne nepravidelnou menstruaci, docela bolestivou a v posledni dobe i dost castou a silnou. Na gynde sem jeste nebyla. Ale je mozny ze mi vyjde menzes na tridenni skolni vylet, kde se bude i koupat, takze bych si chtela zajit pro prasky na posunuti. Da mi je, i kdyz reknu, ze nevim jestli mi to na to vyjde, pac to mam nepravidelny, nebo mu mam radsi rict ze mi to na to vyjde urcite? Ja chci mit jistotu ze to tam proste nebudu mit, strasne by me stresovalo to, ze mozna jo a ani to nevim jiste sad A kamoska mi rikala, ze to zacla brat az kdyz to dostala, a ze kdyz se vezme dvojita davka, ze to ji to preslo, je to mozny? A pry, ze ju ani nevysetroval, kdyz ji to predepisoval, ze se jen zeptal kdy mela posledni menzes a kam jede na dovolenou lol
Jo a taky kdyz mu reknu o tech problemem s menzes, co mam, bude mi chtit udelat celkovou prohlidku a dat mi naky prasky? Toho se docela bojim, sem panna a jeste k tomu kdyz se predepisuje HA, tak se prej bere krev (a u toho omdlivam usch grater ) nebo by mi moh pomoct i nejak jinak?  Pac jeslti jedine HA tak se asi radsi nebudu zminovat butter .Predem dik za odpovedi vam zkusenejsim, moc byste pomohly jedne male (15 lete rodna )vystrasene holcicce big_smile godlike

Upravil(a) Lolita (26. 5. 2007 19:12)

Není tady

 

#2 26. 5. 2007 19:21

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Lolito,
nedoporučuji prášky na posunutí menstruace. Je to hormonální zásah, pro mladou dívku velmi nevhodný.
Spíš se nadopuj analgetiky (také zlo, ale menší), abys to přežila.
Hlavně ne Acylpyrin a jeho odnože, ty podporují krvácení...
Rozhodně zajdi za gynekologem, napíše asi Algifen či Brufen v různých podobách, a mohl by něco doporučit i proti silnému krvácení...kdybys chtěla zkusit homeopatika na snížení krvácení, můžu posloužit...
Jinak držím pěsti, a to vyjde bez menstruace, ten výlet...smile

Upravil(a) Damila (26. 5. 2007 19:24)

Není tady

 

#3 26. 5. 2007 19:29

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

Ja vim, ze to neni zdravy, ale me nejde na vylete jen o tu bolest, taky o ten stres furt se divat jeslit mi nekde neco netece, taky buhvi jaky tam budou zachody a kdyz se budem koupat, nechci chytit nakou infekci z ty vody nebo ze zavadeni tamponu v nehygienickym prostredi sad grater

Není tady

 

#4 26. 5. 2007 19:58

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 1492
Web

Re: Gynda

to znám, vždycky, když mi to mělo vyjít na nějakou akcičku, byla jsem přepadlá, ale pokaždé se to nějak přežilo - nic jiného ani nezbývalo grater
jak píše damila o algifenu, tak ten vřele doporučuji, jsem s ním maximálně spokojená tummenupp
dneska už to neřeším, pokud to dostanu nevhod, mávnu rukou a užiju si ty dny stejně super wink
vím, ten pocit, jestli něco nekouká apod. je hrozný, ale vážně lepší než si nechat zasahovat...ale to už napsala damila

držím ti palce, aby ti to vyšlo a pořádně si to užij smile tummenupp


Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

 

#5 26. 5. 2007 20:06

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Gynda

Lolita mám dobrej tip proti omdlívání     lol  mám nesympatického obvodního lékaře a dycky si představím že omdlím a on mě křísí


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#6 26. 5. 2007 20:17

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Gynda

Ahoj, Lolita, HAK je super a odporúčam. Mala som rovnaké problémy ako ty a to mám už 25 rokov. Mala som m. nepravidelne, niekedy až raz za dva mesiace ale potom to boli krvavé lázne, nehovoriac o krčoch, preháňaní, ... proste na dva dni som bola vyradená zo spoločenského života. Teraz beriem už štvrroka HAK - antikoncepčné náplaste Evra (menia sa raz za týždeň a nezaažujú žalúdok a pečeň) a menzes je pravidelný (do pár dní po poslednej náplasti), krátky, slabí a žiadne bolesti a iné vedžajšie účinky. HAK sa nemusíš bá. Umožní ti aj menzes oddiali a to tak, že po dobratí jedného cyklu, prejdeš hneď na druhý. Kožkokrát do roka chceš m. si určuješ ty. Ja zostávam pri klasice každý mesiac, lebo už ma to nevyraďuje zo života. Ale keby mi vyšla dovolenka akurát na m., tak načnem hneď ďalšie balenie alebo použijem tampón, s tým sa môžeš aj kúpa.
Gynekológa, ani vyšetrení sa nemusíš bá. Osobne keby som vedela skôr, že ma HAK zbaví toho každomenzesového utrpenia, tak ju už beriem roky. tummenupp
Čo sa týka odberu, tak to povedz sestričke, že zvykneš omdlieva a neboj ona sa postará, aby sa ti to nestalo.
A to vyšetrenie, pokiaž si panna, nebude vnutrovaginálne. Prehmatá ti brucho zvrchu. Vyspovedá a a pomôže ti. tummenupp


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#7 26. 5. 2007 20:18

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

nexxi:tak to uz vyjde na stejno, jeslti se pozvracim nebo omdlim ne? big_smile

Není tady

 

#8 26. 5. 2007 20:24

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

Mafia:ale nekde sem cetla o vysetrovani konecnikem a toho se docela bojim usch a ted pujdu jen k nakymu straymu dedkovi (kterej je prej sice dobrej a je snim sranda ale moc bych mu neduverovala) pac bere na pockani a gynekolozka ke ktery chodi mama ma objednaci dobu tak 2 mesice a to nemuzu cekat kdyz ty prasky potrebuju uz zachvili... a taky tahle ma ultrazvuk tak asi casem pujdu k ni... a taky se chcu zeptat co by mi delali kdybych rekla ze mam podezreni na zanet? S pannama to je asi tezko co big_smile

Není tady

 

#9 26. 5. 2007 20:30

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Gynda

Lolita já už sem ti na minulém foru psala že se gnekologa bát nemusíš, já mám suprového, ted jsem mu nedávno volala aj kvůli antibiotikám jak ovlivnují ha, byla sem marod a on mě ještě do telefonu utěšoval že to bude dobrý. oni sou to fakt taky lidi a když nekápneš na dobrýho hned, tak ti nikdo nebrání ho změnit. já za ním taky dojíždím


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#10 26. 5. 2007 20:37

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Mafia napsal(a):

Ahoj, Lolita, HAK je super a odporúčam. Mala som rovnaké problémy ako ty a to mám už 25 rokov. Mala som m. nepravidelne, niekedy až raz za dva mesiace ale potom to boli krvavé lázne, nehovoriac o krčoch, preháňaní, ... proste na dva dni som bola vyradená zo spoločenského života. Teraz beriem už štvrroka HAK - antikoncepčné náplaste Evra (menia sa raz za týždeň a nezaažujú žalúdok a pečeň) a menzes je pravidelný (do pár dní po poslednej náplasti), krátky, slabí a žiadne bolesti a iné vedžajšie účinky. HAK sa nemusíš bá. Umožní ti aj menzes oddiali a to tak, že po dobratí jedného cyklu, prejdeš hneď na druhý. Kožkokrát do roka chceš m. si určuješ ty. Ja zostávam pri klasice každý mesiac, lebo už ma to nevyraďuje zo života. Ale keby mi vyšla dovolenka akurát na m., tak načnem hneď ďalšie balenie alebo použijem tampón, s tým sa môžeš aj kúpa.
Gynekológa, ani vyšetrení sa nemusíš bá. Osobne keby som vedela skôr, že ma HAK zbaví toho každomenzesového utrpenia, tak ju už beriem roky. tummenupp
Čo sa týka odberu, tak to povedz sestričke, že zvykneš omdlieva a neboj ona sa postará, aby sa ti to nestalo.
A to vyšetrenie, pokiaž si panna, nebude vnutrovaginálne. Prehmatá ti brucho zvrchu. Vyspovedá a a pomôže ti. tummenupp

HA je strašná, ale vím, že pro někoho je to přijatelnější, než každoměsíční "umírání" v bolestech a dobrovolém vykrvácení...
Já jsem HA brala dva roky před otěhotněním, pak jsem se po prvnímn porodu chtěla k tomu vrátit, ale tělo již odmítalo, a tak jsem přišla na to, o co vlastně jde, a NIKDY bych to už nedala do pusy.
Nevím, co je horší, jestli horm. stimulace mladých dívek, nebo nechtěné těhotenství...
Osobně bych volila jiné způsoby ochrany, a co se týče bolesti a množství krvácení, PŘIJÍT NA PŘÍČINU problému.... Já vím, utopie. Nikoho totiž nezajímá, PROČ to bolí, jen lékař napíše HA, a je zdánlivě po starostech=potlačí problém, ale nevyřeší, viz celkově naše západní medicína...

Na HA je mnoho názorů. Ale já mám 33let, dvě děti, a vím že už ji NIKDY brát nebudu. A taky vím proč.

Upravil(a) Damila (26. 5. 2007 20:41)

Není tady

 

#11 26. 5. 2007 20:44

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

Damila:ja si taky myslim ze je to dost nezdravy a minuly prazdniny sem nad timhle tematem dost probrecela, ze je to nespravedlivy ze chlapi nemaj menzes a tyhle problemy a ze to nechcu a tak ale je nakej jinej zpusob jak docilit pravidelnosti?Bolest se tlumim da i jinak, to ze to mam silny se da prezit, ale ta nepravidelnost je STRASNAAAA!!!! sadsadsad

Není tady

 

#12 26. 5. 2007 20:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Lolita napsal(a):

Damila:ja si taky myslim ze je to dost nezdravy a minuly prazdniny sem nad timhle tematem dost probrecela, ze je to nespravedlivy ze chlapi nemaj menzes a tyhle problemy a ze to nechcu a tak ale je nakej jinej zpusob jak docilit pravidelnosti?Bolest se tlumim da i jinak, to ze to mam silny se da prezit, ale ta nepravidelnost je STRASNAAAA!!!! sadsadsad

Jestli jde  "jen" o nepravidelnost a opravdu každý měsíc nezmírᚠv bolestech, zadkem v míse s hlavou v kýblu, pak se nad tím neznepokojuj a blehořeč si, že je to JEŠTĚ DOBRÝ, mohlo být hůře.
Já před těhu jsem prostě ležla, blila, průjmovala, a svíjela se v bolestech...každý měsíc. Těhu bylo pro mě záchranou.

Co tampony, jak je snášíš, Zkoušelas? Já bych jako panna nic takového do sebe nedala, ale je jiná doba...neteř od první menstruace (ve 12 letech) má do bazénu tampony, a já prostě ČUMÍM!!!smile

Není tady

 

#13 26. 5. 2007 21:44

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

Damila:jo bez tamponu bych se neobesla, taky je pouzivam od prvni mensrtuace (ale ve 14, diky bohu!!!) ale jeste sem se s nima koupala jen doma ve vane big_smile ale zatim sem zkousela jen mini nebo light flow a ty mi ted uz protecou zachvili takze se bojim se s nima koupat. kdysi mi vydrzel i 8 hodin a jeste byl polosuchej kdyz sem ho vyndala a to i v nejsilnejsich dnech...ted do dvou hodin zacne tyct sad myslite ze bych mohla zkusit o.b.normal s tim silk touch povrchem? O nevite jestli je o moc vetsi nez light flow?

Není tady

 

#14 26. 5. 2007 22:10

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Gynda

Damila napsal(a):

Mafia napsal(a):

Ahoj, Lolita, HAK je super a odporúčam. Mala som rovnaké problémy ako ty a to mám už 25 rokov. Mala som m. nepravidelne, niekedy až raz za dva mesiace ale potom to boli krvavé lázne, nehovoriac o krčoch, preháňaní, ... proste na dva dni som bola vyradená zo spoločenského života. Teraz beriem už štvrroka HAK - antikoncepčné náplaste Evra (menia sa raz za týždeň a nezaažujú žalúdok a pečeň) a menzes je pravidelný (do pár dní po poslednej náplasti), krátky, slabí a žiadne bolesti a iné vedžajšie účinky. HAK sa nemusíš bá. Umožní ti aj menzes oddiali a to tak, že po dobratí jedného cyklu, prejdeš hneď na druhý. Kožkokrát do roka chceš m. si určuješ ty. Ja zostávam pri klasice každý mesiac, lebo už ma to nevyraďuje zo života. Ale keby mi vyšla dovolenka akurát na m., tak načnem hneď ďalšie balenie alebo použijem tampón, s tým sa môžeš aj kúpa.
Gynekológa, ani vyšetrení sa nemusíš bá. Osobne keby som vedela skôr, že ma HAK zbaví toho každomenzesového utrpenia, tak ju už beriem roky. tummenupp
Čo sa týka odberu, tak to povedz sestričke, že zvykneš omdlieva a neboj ona sa postará, aby sa ti to nestalo.
A to vyšetrenie, pokiaž si panna, nebude vnutrovaginálne. Prehmatá ti brucho zvrchu. Vyspovedá a a pomôže ti. tummenupp

HA je strašná, ale vím, že pro někoho je to přijatelnější, než každoměsíční "umírání" v bolestech a dobrovolém vykrvácení...
Já jsem HA brala dva roky před otěhotněním, pak jsem se po prvnímn porodu chtěla k tomu vrátit, ale tělo již odmítalo, a tak jsem přišla na to, o co vlastně jde, a NIKDY bych to už nedala do pusy.
Nevím, co je horší, jestli horm. stimulace mladých dívek, nebo nechtěné těhotenství...
Osobně bych volila jiné způsoby ochrany, a co se týče bolesti a množství krvácení, PŘIJÍT NA PŘÍČINU problému.... Já vím, utopie. Nikoho totiž nezajímá, PROČ to bolí, jen lékař napíše HA, a je zdánlivě po starostech=potlačí problém, ale nevyřeší, viz celkově naše západní medicína...

Na HA je mnoho názorů. Ale já mám 33let, dvě děti, a vím že už ji NIKDY brát nebudu. A taky vím proč.

Kožko druhov HAK si vyskúšala ? Ja neberiem tabletky, lebo mám citlivý žalúdok, mám náplaste a je to tummenupp.
Ty už HAK vlastne nepotrebuješ, mohla by si sa da sterilizova a užíva si sex bez strachu z ďalšieho tehotenstva, ak už neplánuješ ďalšieho potomka.

Ja som sa rozprávala o možnostiach s gyn. a tá mi doslovne vynadala, že prečo som tožko rokov zbytočne trpela a oslabovala sa. rodna HAK som si vlastne dala predpísa až kvôli priatežovi, lebo s kondomom som sa nevedela tožko uvožni, furt som sa bála, že skĺzne, pretrhne sa alebo ja neviem čo... s HAK je milovanie skvelé !!!


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#15 26. 5. 2007 22:12

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Gynda

Damila napsal(a):

Lolita napsal(a):

Damila:ja si taky myslim ze je to dost nezdravy a minuly prazdniny sem nad timhle tematem dost probrecela, ze je to nespravedlivy ze chlapi nemaj menzes a tyhle problemy a ze to nechcu a tak ale je nakej jinej zpusob jak docilit pravidelnosti?Bolest se tlumim da i jinak, to ze to mam silny se da prezit, ale ta nepravidelnost je STRASNAAAA!!!! sadsadsad

Jestli jde  "jen" o nepravidelnost a opravdu každý měsíc nezmírᚠv bolestech, zadkem v míse s hlavou v kýblu, pak se nad tím neznepokojuj a blehořeč si, že je to JEŠTĚ DOBRÝ, mohlo být hůře.
Já před těhu jsem prostě ležla, blila, průjmovala, a svíjela se v bolestech...každý měsíc. Těhu bylo pro mě záchranou.

Co tampony, jak je snášíš, Zkoušelas? Já bych jako panna nic takového do sebe nedala, ale je jiná doba...neteř od první menstruace (ve 12 letech) má do bazénu tampony, a já prostě ČUMÍM!!!smile

Mohlo by by aj lepšie... vissla


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#16 26. 5. 2007 22:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Mafia napsal(a):

Damila napsal(a):

Mafia napsal(a):

Ahoj, Lolita, HAK je super a odporúčam. Mala som rovnaké problémy ako ty a to mám už 25 rokov. Mala som m. nepravidelne, niekedy až raz za dva mesiace ale potom to boli krvavé lázne, nehovoriac o krčoch, preháňaní, ... proste na dva dni som bola vyradená zo spoločenského života. Teraz beriem už štvrroka HAK - antikoncepčné náplaste Evra (menia sa raz za týždeň a nezaažujú žalúdok a pečeň) a menzes je pravidelný (do pár dní po poslednej náplasti), krátky, slabí a žiadne bolesti a iné vedžajšie účinky. HAK sa nemusíš bá. Umožní ti aj menzes oddiali a to tak, že po dobratí jedného cyklu, prejdeš hneď na druhý. Kožkokrát do roka chceš m. si určuješ ty. Ja zostávam pri klasice každý mesiac, lebo už ma to nevyraďuje zo života. Ale keby mi vyšla dovolenka akurát na m., tak načnem hneď ďalšie balenie alebo použijem tampón, s tým sa môžeš aj kúpa.
Gynekológa, ani vyšetrení sa nemusíš bá. Osobne keby som vedela skôr, že ma HAK zbaví toho každomenzesového utrpenia, tak ju už beriem roky. tummenupp
Čo sa týka odberu, tak to povedz sestričke, že zvykneš omdlieva a neboj ona sa postará, aby sa ti to nestalo.
A to vyšetrenie, pokiaž si panna, nebude vnutrovaginálne. Prehmatá ti brucho zvrchu. Vyspovedá a a pomôže ti. tummenupp

HA je strašná, ale vím, že pro někoho je to přijatelnější, než každoměsíční "umírání" v bolestech a dobrovolém vykrvácení...
Já jsem HA brala dva roky před otěhotněním, pak jsem se po prvnímn porodu chtěla k tomu vrátit, ale tělo již odmítalo, a tak jsem přišla na to, o co vlastně jde, a NIKDY bych to už nedala do pusy.
Nevím, co je horší, jestli horm. stimulace mladých dívek, nebo nechtěné těhotenství...
Osobně bych volila jiné způsoby ochrany, a co se týče bolesti a množství krvácení, PŘIJÍT NA PŘÍČINU problému.... Já vím, utopie. Nikoho totiž nezajímá, PROČ to bolí, jen lékař napíše HA, a je zdánlivě po starostech=potlačí problém, ale nevyřeší, viz celkově naše západní medicína...

Na HA je mnoho názorů. Ale já mám 33let, dvě děti, a vím že už ji NIKDY brát nebudu. A taky vím proč.

Kožko druhov HAK si vyskúšala ? Ja neberiem tabletky, lebo mám citlivý žalúdok, mám náplaste a je to tummenupp.
Ty už HAK vlastne nepotrebuješ, mohla by si sa da sterilizova a užíva si sex bez strachu z ďalšieho tehotenstva, ak už neplánuješ ďalšieho potomka.

Ja som sa rozprávala o možnostiach s gyn. a tá mi doslovne vynadala, že prečo som tožko rokov zbytočne trpela a oslabovala sa. rodna HAK som si vlastne dala predpísa až kvôli priatežovi, lebo s kondomom som sa nevedela tožko uvožni, furt som sa bála, že skĺzne, pretrhne sa alebo ja neviem čo... s HAK je milovanie skvelé !!!

HA neberu z důvodů, které tady není prostor rozepisovat.
Jen stručně:
Mám z ní rozhozenou hormonální rovnováhu, kterou si dávám do kupy už 8 let. Řešila jsem to nejdřív hlasicky, tj. opět hormony, a prd. Pomohla mi trochu homeopatie.

Vím co je v HA a proto ji už nikdy brát nebudu. A nedoporučím ji nikomu jinému, jestli to s ním myslím dobře.

Na sterilizaci nemůžu, ta je nad 35 let a aspoň po 3 dětech, a nešla bych ani tak. Nikdy nevím, jestli nebudu chtít další dítě.

Když se o HA budeš radit s klas. lékaři, nebo dokonce gynekology, nemůžeš očekávat objektivní informace...
A v tomto případě je jedno, jestli je to pilulka, Depo-Provera, Mirena, nebo náplast. Proncip je stejný.
Nevnucuji, to je pouze moje zkušenost.

Upravil(a) Damila (26. 5. 2007 22:45)

Není tady

 

#17 26. 5. 2007 22:57

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

A da se to resit nakou jinou metodou? :-|

Není tady

 

#18 26. 5. 2007 22:58

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Gynda

Damila napsal(a):

Mafia napsal(a):

Damila napsal(a):

HA je strašná, ale vím, že pro někoho je to přijatelnější, než každoměsíční "umírání" v bolestech a dobrovolém vykrvácení...
Já jsem HA brala dva roky před otěhotněním, pak jsem se po prvnímn porodu chtěla k tomu vrátit, ale tělo již odmítalo, a tak jsem přišla na to, o co vlastně jde, a NIKDY bych to už nedala do pusy.
Nevím, co je horší, jestli horm. stimulace mladých dívek, nebo nechtěné těhotenství...
Osobně bych volila jiné způsoby ochrany, a co se týče bolesti a množství krvácení, PŘIJÍT NA PŘÍČINU problému.... Já vím, utopie. Nikoho totiž nezajímá, PROČ to bolí, jen lékař napíše HA, a je zdánlivě po starostech=potlačí problém, ale nevyřeší, viz celkově naše západní medicína...

Na HA je mnoho názorů. Ale já mám 33let, dvě děti, a vím že už ji NIKDY brát nebudu. A taky vím proč.

Kožko druhov HAK si vyskúšala ? Ja neberiem tabletky, lebo mám citlivý žalúdok, mám náplaste a je to tummenupp.
Ty už HAK vlastne nepotrebuješ, mohla by si sa da sterilizova a užíva si sex bez strachu z ďalšieho tehotenstva, ak už neplánuješ ďalšieho potomka.

Ja som sa rozprávala o možnostiach s gyn. a tá mi doslovne vynadala, že prečo som tožko rokov zbytočne trpela a oslabovala sa. rodna HAK som si vlastne dala predpísa až kvôli priatežovi, lebo s kondomom som sa nevedela tožko uvožni, furt som sa bála, že skĺzne, pretrhne sa alebo ja neviem čo... s HAK je milovanie skvelé !!!

HA neberu z důvodů, které tady není prostor rozepisovat.
Jen stručně:
Mám z ní rozhozenou hormonální rovnováhu, kterou si dávám do kupy už 8 let. Řešila jsem to nejdřív hlasicky, tj. opět hormony, a prd. Pomohla mi trochu homeopatie.

Vím co je v HA a proto ji už nikdy brát nebudu. A nedoporučím ji nikomu jinému, jestli to s ním myslím dobře.

Na sterilizaci nemůžu, ta je nad 35 let a aspoň po 3 dětech, a nešla bych ani tak. Nikdy nevím, jestli nebudu chtít další dítě.

Když se o HA budeš radit s klas. lékaři, nebo dokonce gynekology, nemůžeš očekávat objektivní informace...
A v tomto případě je jedno, jestli je to pilulka, Depo-Provera, Mirena, nebo náplast. Proncip je stejný.
Nevnucuji, to je pouze moje zkušenost.

Tvoju skúsenos ti neberiem, ale antiko pred 8 rokmi bola dravejšia ako je dnes. Povedala mi to gynekologička (rodinná známa, takže sa rozprávame na rovinu). Takže súhlasím s tebou a chápem, že si mala také zážitky. Dnešná antiko je menej zaažujúca. Ja teda nevnímam žiadne negatívne zmeny, tie zmizli po prvom cykle a teraz sa cítim skvele. Ba omnoho lepšie ako bez nej. Nemám výkyvy nálad, žravosti pred m., bolesti, krče, silne krvácanie, točenie hlavy, boles krížov, hnačky,  ... to všetko zmizlo. To moja vlastná skúsenos.

Upravil(a) Mafia (26. 5. 2007 23:02)


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#19 26. 5. 2007 23:14

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Mafia:
Ano, to mi říkali i před 8 lety, že to vůbec není nebezpečné, a nemá to vedlejší účinky.a že to není jako tehdy za dob našich matek a že je to úplně jiné, bezpečnější.....atd.
Gynekoložka Ti prostě ve vlastním zájmu nemůže říct nic jiného. Druhá věc je to, že tomu skutečně věří.
Ale to je fuk. A si každý se svým zdravím naloží jak uzná za vhodné. Negativní změny poznᚠ(možná) až za mnoho let braní. Nepřála bych Ti to.
Mně také HA "pomohla". V tom smyslu, že odstranila DŮSLEDKY, nikoliv PŘÍČINU problému. Protože dnešní medicína příčinu bolestí a nevolnosti při menstruaci u mladých dívek zkrátka nezná. ještě jsem nepotkala gynekologa, který by bádal nad příčinou. Napíše HA, a tím se to "vyřeší". Ve výjimečných případech se potvrdila endometrióza apod. To je úspěch, aspoň ví, co mají léčit.



Lolita:
Jiná metoda klasické medicíny zatím neexistuje. Tu HA můžeš zkusit, určitě "zabere" ve smyslu, že Tě zbaví potíží, ale problém neřeší.
Co se týče alternativních metod, jsou tu homeopatika, ale toto je problém složitý a chce to odborníka, ne nějaké "rychlokvašky", jak často vidíme (kurs si udělá kdekdo). A pokud jde "jen" o bolest, pak klasická analgetika určitě zaberou.
Držím pěsti. smile

Není tady

 

#20 26. 5. 2007 23:20

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Gynda

Damila napsal(a):

Mafia:
Ano, to mi říkali i před 8 lety, že to vůbec není nebezpečné, a nemá to vedlejší účinky.a že to není jako tehdy za dob našich matek a že je to úplně jiné, bezpečnější.....atd.
Gynekoložka Ti prostě ve vlastním zájmu nemůže říct nic jiného. Druhá věc je to, že tomu skutečně věří.
Ale to je fuk. A si každý se svým zdravím naloží jak uzná za vhodné. Negativní změny poznᚠ(možná) až za mnoho let braní. Nepřála bych Ti to.
Mně také HA "pomohla". V tom smyslu, že odstranila DŮSLEDKY, nikoliv PŘÍČINU problému. Protože dnešní medicína příčinu bolestí a nevolnosti při menstruaci u mladých dívek zkrátka nezná. ještě jsem nepotkala gynekologa, který by bádal nad příčinou. Napíše HA, a tím se to "vyřeší". Ve výjimečných případech se potvrdila endometrióza apod. To je úspěch, aspoň ví, co mají léčit.



Lolita:
Jiná metoda klasické medicíny zatím neexistuje. Tu HA můžeš zkusit, určitě "zabere" ve smyslu, že Tě zbaví potíží, ale problém neřeší.
Co se týče alternativních metod, jsou tu homeopatika, ale toto je problém složitý a chce to odborníka, ne nějaké "rychlokvašky", jak často vidíme (kurs si udělá kdekdo). A pokud jde "jen" o bolest, pak klasická analgetika určitě zaberou.
Držím pěsti. smile

Analgetika sú tiež zbytočnou záažou. Ale mňa by zaujímalo, že čo je teda tou príčinou gyn. potiaží. Dík za odpoveď, lebo ma to fakt zaujíma a nemyslím to ironicky. stolt


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#21 26. 5. 2007 23:30

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

Mafia,
kdybych to věděla, tak sama taky dobrovolně netrpím. smile
To neví nikdo. zatím. jen mě znepokojuje, že se to ani ti kompetentní nesnaží zjistit. Možná se snažili a už to vzdali, nevím...
S analgetiky mᚠpravdu. Ale jak jsem psala, považuji to za menší zlo. A hlavně se to nebere pořád. Jen jeden dva dny v měsíci, oproti HA...

Není tady

 

#22 27. 5. 2007 11:58

Lolita
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 123

Re: Gynda

Ale kdyby byla HA vic skodliva nez uzitecna tak by ju snad nepredepisovali ne? A stejne casem budu potrebovat i antikoncepcni ucinek....

Není tady

 

#23 27. 5. 2007 21:18

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

LOLITO,
promiń, musím si ulevit:
svatá prostoto! Pšeš:


Ale kdyby byla HA vic skodliva nez uzitecna tak by ju snad nepredepisovali ne?

Farmeutický průmysl nemyslí na Tvé zdraví, ale na svou kapsu...

Upravil(a) Damila (27. 5. 2007 21:19)

Není tady

 

#24 28. 5. 2007 16:53

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Gynda

Damila, zdraví ničí všechno a opravdu si myslím že současná HA je furt pro mladý holky bezpečnější než jiné metody.. pár lidí který už mají zaměstnání, byt.. už si může dovolit zkusit například měřit bazální teplotu, hlenovou krystalizační metodu atd.. ale když to selže tak už mají víc možností než mladá holka.. nechci se HA zastávat, je to prášek jako každej jinej.. jen ti píšu svůj pohled


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#25 28. 5. 2007 17:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Gynda

nexxi,
samozřejmě, každý nech se zařídí co jemu vhodné jest. smile
Jen by bylo dobré, kdyby znaly i ty mladé holky všechna pro i proti.
Taky jsem to brala, a neumřela jsem. Ale mám rozhozené hormony asi už napořád.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů