Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 26. 5. 2007 11:46

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

ceny v Řecku ?

Jaké jsou ? Jaké jsou ceny potravin a co voda z vodovodu, je pitná po převaření ? Víte někdo ?? gloria

Není tady

 

#2 26. 5. 2007 11:53

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: ceny v Řecku ?

Už jsem to našla:  http://recko.nacesty.net/nakupovani/

Není tady

 

#3 31. 5. 2007 13:07

Sofi1
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 243

Re: ceny v Řecku ?

ELO,
pokud Ti mohu poradit tak, v případě, že si budeš občas sama chystat jídlo a jsi "salámová", tak si určitě nějaký přibal. Masné výrobky jsou dražší než naše a chuově nedosahují našich kvalit ( jiné koření, otázka zvyku atd.) Rovněž v Řecku neznají nᚠčeský sirup do vody nebo TANG či jiné šuměnky. Zpravidla seženeš ice tea v prášku (cca 1,5 eur) a můžeš nakoupit různé sladké vody např. fanta, cola.... .  Opalovací krémy jsou velmi kvalitní s vysokým faktorem, ale jsou rovněž dražší než u nás. Jsi "kafař"? A piješ klasického turka? Pak počítej s tím, že kávu na tohle kafe nekoupíš. Řecká káva je sice velmi jemně mletá, ale připravuje se jinak než nᚠ"turek" a tak jak je výborná, když je připravena jejich způsobem, tak je "jak od Žida", když ji klasicky zaliješ. Jinak nescafe koupíš všude, je o něco silnější a aromatičtější než to u nás. Sušená smetana tam taky neexistuje.
Voda je zpravidla pitná i bez převaření ( na ostrovech radím převařovat). Občas se Ti na dně utvoří bílý povlak. Není to závada, jen je více vápenitá. Pokud nejedeš s malým dítětem není třeba kupovat balenou. Ale delegát Ti určitě poradí.

Není tady

 

#4 1. 6. 2007 9:13

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: ceny v Řecku ?

Sofi, moc děkuji. Na salámy příliš nejsme (naštěstí),  spíš jsem myslela takové ty klasiky (pečivo, sýry, ovoce, občas standartní jídlo v restauraci, tu a tam zmrzlina.. ).  Kafe si povezu určitě svoje, mám ráda instant s mlékem, ale takové slabé, v tomhle mi vyhovuje jihlavanka wink, dětem vezmu do vody tanky a šávu, kupovat příležitostně budeme nějaké limči.
Jinak konkrétně se jedná o oblast Chalkidiki.
Zájezd máme bez stravy (kvůli nejmenší dcerce, která má fenylketonurii a musím jí vařit sólo), ale pro nás zbývající naveliko jídlo s sebou tahat nechci, vezmu nějaké polévky, pak "rychlé večeře" (jak je to většinou nějaká ta omajda s těstovinami)..
Pokud má někdo nějaký typ z vlastní zkušenosti, co je vhodné s sebou vzít, holky, písněte to sem. Takhle jedeme poprvně, dosud jsme jezdili jen po čechách. Také musím brát v úvahu, co je a není z potravin povolené vyvážet ze země..

Není tady

 

#5 19. 7. 2007 10:45

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: ceny v Řecku ?

Holky, koho to zajímá, tak pár info ohledně cen v Řecku - pevnina:
Mnohé ceny se velmi blíží našim cenám v česku, maximálně jsou jen o pár kaček dražší.
Mléko a mléčné výrobky jsou nejdražší, maso typu vepřové, hovězí atd. je také dražší, ale např. kuřecí má stejnou cenovou relaci jako u nás.
Pití - dvoulitrové limonády v průměru 0,8eur , balík neperlivých vod 1,5eur a balík bublinkaté vody 3,5eur.
Ovoce a zelenina stejně jako u nás, někdy i méně, např. meloun 0,22eur/kg.
Pečivo je tam dražší, ale chutné, mají výborný chléb, který je něco mezi naším chlebem a chlebíčkovou vekou, bílý a má suprovou kůrku.

Pokud budete mít v blízkosti jakýkoliv supermarket, rozodně se vyplatí nakupovat tam, ceny tam bývají až o polovinu nižší než v malých obchůdkách u pláže.
Na pláži neskákejte na lep roznašečům pečiva, za koblihu - mimochodem, jsou suprové (!) a průměrově 4x větší než našea jsou plněné čokoládou), roznašeči zaplatíme 2eur, v supermarketu vás bude stát jen 1eur, rozvoz melounů a broskví na pláži vás vyjde minimálně na 1eur/kg, kdežto odnesete-li si ovoce ze supermarketu či zeleniny, ušetříte alespoň 4x !
Nanuky, zmrzliny - jak kde, zmrzliny v cenách od 1 - 1,5eur, nutno však podotknout, že jsou obrovské a velikostně jsou jako naše 2-3 kopečky. Nanuky jsou poměrně drahé, ale např. vodový nanuk typu calippo stojí 0,8eur. Pití na pláži v plechovkách (sprite atd.) se hodně liší nabídka od nabídky, někde za něj dáte do 1eur, jinde vás pořádně natáhnou, chce to proto sledovat ceny.
Jinak v mnohých obchodech prodavači umí buďto pár českých slov, nebo přímo narazíte na českého prodavače, takže s domluvou tam nejsou problémy.
A řekové jako takový ? Prima lidi. Kliďasové, usměvavý a čechy tam mají rádi. Řecko - pevninu vám tedy můžu jen doporučit.  :-))

Upravil(a) Ela.. (19. 7. 2007 15:27)

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů